Lech Poznań

2

Legia Warszawa

0

• Koniec meczu! Legia przegrywa z Lechem na wyjeździe i może oddalić się do prowadzącej Lechii na odległość 7 punktów!

• Idealne dośrodkowanie Medeirosa, ale zawodnicy Lecha radzą sobie z lecącą piłką. Sędzia doliczył 4 minuty.

• Ostatnia zmiana tego meczu. Kamil Jóźwiak zmieniony przez Filipa Marchwińskiego.

• Artur Jędrzejczyk został ukarany żółtą kartką.

• Marcin Wasielewski wchodzi na murawę, a zmienia Macieja Makuszewskiego.

• Świetna piłka zagrana przez Sebastiana Szymańskiego, ale Nikola Vujadinović wygrał pojedynek główkowy.

• Zmiana także w ekipie Adama Nawałki. Darko Jevtić opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Vernon De Marco.

• Schodzi także Andre Martins, który zostaje zmieniony przez Iuriego Medeirosa.

• Ricardo Sa Pinto próbuje jeszcze ratować sytuację. Sandro Kulenović zmienia Michała Kucharczyka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Christian Gytkjaer pewnie zamienia karnego na bramkę!

• Rzut karny dla Lecha! Fatalny błąd Dominika Nagy'a, który fauluje Kamila Jóźwiaka!

• Fatalne uderzenie Michała Kucharczyka. Piłka wylądowała daleko od bramki Jasmina Buricia.

• 24.164 widzów zasiadło dzisiaj na stadionie przy Bułgarskiej!

• Uderzenie Dominika Nagy'a, po którym piłka leciała w światło bramki! Na szczęście dla kibiców Lecha Thomas Rogne stanął na drodze lecącej futbolówki.

• Marko Vesović zgrał piłkę przed bramkę, ale Jasmin Burić wyszedł z bramki i wyłapał lecącą futbolówkę.

• Mocne uderzenie Darko Jevticia, tylko że piłka poszybowała w trybuny.

• Posypały się żółte kartki dla zawodników Lecha. Tym razem do notesu sędziego trafia Robert Gumny.

• Pedro Tiba brzydko fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę. To znaczy, że nie zagra w kolejnym meczu.

• Dominik Nagy zmienia Salvadora Agrę, który notuje kolejny słaby mecz w barwach Legii.

• Dobra interwencja Jasmina Buricia po uderzeniu Andre Martinsa. Legia stara się odrabiać straty, ale są kompletnie nieskuteczni...

• Fatalne dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego. Brak zagrożenia bramki Buricia.

• Rzut wolny dla Legii przed polem karnym rywala. Wołodymyr Kostewycz zagrał piłkę ręką.

• Zamieszanie w polu karnym Legii! Jevtić mógł oddać groźny strzał z 11 metrów, ale został zablokowany! Bardzo mało brakowało, a byłoby 2:0!

• Nikola Vujadinović przerywa akcję Carlitosa i tym samym zostaje ukarany żółtą kartką.

• Radosław Majecki świetnie odbija piłkę po strzale Kamila Jóźwiaka! Pierwszy groźny kontratak Lecha w drugiej połowie!

• Carlitos walczył o piłkę w polu karnym rywala. Okazało się jednak, że Hiszpan był na spalonym.

• Słabo rozegrana piłka przez zawodników Legii. Zawodnicy Ricardo Sa Pinto bardzo fajnie grają pressingiem. Napierają na rywala, który nie potrafi wyjść z własnej połowy. Na razie nie daje to jednak efektu.

• Czas na drugą połowę! Czeka nas 45 minut walki o zwycięstwo po stronie obu drużyn!

• Koniec pierwszej części meczu. Jak na razie Lech wygrywa 1:0, ale Legia potrafi stworzyć sobie sytuacje. Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę pojedynku!

• Sędzia wznowił mecz, więc pogramy jeszcze 2 minuty.

• Sędzia doliczył do pierwszej połowy dwa mecze, ale sędzia nie może wznowić gry gdyż pokaz pirotechniczny kibiców Lecha mocno ograniczył widoczność na murawie.

• Techniczny ale bardzo mocno niecelny strzał Salvadora Agry.

• Dobre dośrodkowanie Salvadora Agry, tylko że strzał Michała Kucharczyka pozostawił wiele do życzenia.

• Sebastian Szymański przewraca się przed polem karnym. Gwizdek sędziego milczy, ale młody zawodnik Legii bardzo mocno cierpi. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Seria dośrodkowań zawodników Legii w pole karne Lecha. Wszystko zostały zgaszone w zarodku.

• Kamil Jóźwiak ucierpiał przy jednym ze starć i sędzia musiał przerwać grę. Na boisku pojawił się sztab medyczny gospodarzy.

• Legia dobrze wymieniła kilka podań z pierwszej piłki, ale wszystko ostatecznie kończy się stratą futbolówki przez Szymańskiego.

• Artur Jędrzejczyk świetnie powstrzymał kontrę Lecha Poznań! Gdyby nie kapitan Legii to Makuszewski wyszedłby sam na sam z bramkarzem!

• Andre Martins dobrze dograł w pole karne, lecz żaden z jego kolegów nie zdołał nawet oddać strzału.

• Radosław Majecki spokojnie wyłapuje dośrodkowanie rywala. Tam jeszcze zawodnicy Lecha domagali się faulu, ale Wieteska użył tylko gry bark w bark.

• Maciej Makuszewski za wysoko podniósł nogę i jest pierwszym zawodnikiem ukaranym żółtą kartką.

• Dobry strzał Salvadora Agry, tylko że piłka minimalnie mija bramkę Jasmina Buricia.

• Sebastian Szymański dogrywa w pole karne i sztab szkoleniowy Legii domaga się rzutu karnego! Czy tam coś było? Ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka.

• Bardzo brzydki faul Macieja Gajosa na Cafu. Zawodnik Lecha ma szczęście, że sędzia upomniał go na razie tylko słownie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mieliśmy spore zamieszanie pod bramką Legii. Nikola Vujadinović oddał dość dziwny strzał, ale nabił piłką Vesovicia, która wpadła do siatki! Lech mocno otwiera to spotkanie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marko Vesović bardzo pechowo pakuje piłkę do własnej bramki!

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Pedro Tiba uderzył jednak prosto w ręce Radosława Majeckiego.

• Sebastian Szymański miał miejsce na oddanie strzału, ale zbyt długo układał sobie piłkę.

• Tomasz Musiał gwiżdże po raz pierwszy!

• Piłkarze dopiero opuszczają murawę! Czas na hymn Lecha Poznań!

• Adam Nawałka natomiast wprowadził aż 5 zmian w porównaniu to składu sprzed tygodnia. W pierwszym składzie wystąpią Thomas Rohne, Robert Gumny, Maciej Gajos, Kamil Jóźwiak czy Maciej Makuszewski.

• Szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się wprowadzić zmiany w szeregach swoich zespołów. Do składu mistrza Polski wraca m.in Carlitos, który w roku 2019 od pierwszej minuty jeszcze nie wyszedł. Wymuszona zmiana nastąpiła oczywiście na środku defensywy, gdyż zawieszonego Williama Remy zmienił Mateusz Wieteska. Do drużyny powraca również Michał Kucharczyk, który posłał na ławkę Dominika Nagy'a.

• Zawodnicy Legii również przegrali swoje ostatnie spotkanie. Nie wyglądało to może tak źle jak w ekipie Adama Nawałki, ale aktualnie tracą aż 4 punkty do pierwszej Lechii Gdańsk. Dla fanów Wojskowych jest to nie do zaakceptowania i zwycięstwo w dzisiejszy meczu jest obowiązkiem.

• Oba zespoły bardzo mocno liczą na wygraną w tym meczu. Po ostatnim blamaży w meczu z Piastem zawodnicy Lecha Poznań mogą nie mieć lepszej okazji na zmazanie plamy niż w meczu z odwiecznym rywalem. Wygrywając z takim przeciwnikiem na własnym stadionie mogą znowu odbudować zaufanie kibiców.

• Witam Państwa bardzo serdecznie! Czas na hit 23 kolejki! Lech Poznań gości na własnym stadionie Legię Warszawa, czyli zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny ostatnich lat. Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartłomiej Modzelewski

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Bartek Syta

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Mecze Lecha Poznań z Legią Warszawa od wielu lat elektryzują całe piłkarskie środowisko w Polsce. Przez ostatnie sezony to właśnie te dwa kluby walczą o panowanie na boiskach Lotto Ekstraklasy. Teraz oba zespoły nie grają na maksimum swoich możliwości, więc poziom widowiska jest mocno zagrożony. Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Legia Warszawa?

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE

W poprzedniej kolejce Kolejorz doznał bardzo bolesnej porażki. Zawodnicy Lecha pojechali do Gliwic, aby walczyć o wygraną w meczu z Piastem, ale to drużyna Waldemara Fornalika wymierzyła cztery ciosy, jednocześnie nie dając się choćby ukłuć rywalowi.
Po spotkaniu załamany Marcin Wasielewski nie potrafił wytłumaczyć zaistniałej sytuacji i tylko przepraszał kibiców swojej drużyny. Sytuacja w klubie od początku roku nie jest kolorowa. Drużyna z Poznania już w zimowych sparingach wyglądała bardzo źle i wiele osób zaczęło się zastanawiać czy koncepcja Adama Nawałki zadziała. Oczywiście, na ten moment jest za wcześnie aby ferować wyroki, jednak kibice trzeciej drużyny poprzedniego sezonu mogą nie znieść kolejnej porażki, szczególnie w pojedynku z Legią Warszawa.
Oglądaj mecz Lech Poznań - Legia Warszawa na żywo online w Player.pl >>>

Najgorzej krytykowana w Lechu Poznań jest defensywa.. W dwóch pierwszych meczach 2019 roku zespół Adama Nawałki stracił aż sześć bramek. Często działo się tak przez głupie zachowania zawodników, których nie sposób wytłumaczyć. Na wzmocnienia drużyny jest już za późno, a to wszystko nie wygląda zbyt dobrze. Mistrz Polski z 2015 roku stracił miejsce na podium, ba zaczął kręcić się w okolicach grupy spadkowej. Zagłębie Lubin, które przed tą kolejką zajmowało 10 pozycję, traci do Kolejorza tylko 3 oczka.

Wydaje się, że najlepszym momentem na odwrócenie sytuacji jest mecz z Legią Warszawa. Mecze, które nazywane są mianem “Derbów Polski” od wielu lat rządzą się swoimi prawami. W każdym ze spotkań, w którym mierzą się te dwie drużyny może dojść do niespodziewanych sytuacji. Nie ma wątpliwości, że jeżeli spojrzymy na wyniki ostatnich 10 pojedynków tych drużyn to faworyta doszukiwać się można w drużynie z Warszawy. Wojskowi wygrali bowiem, aż osiem pojedynków, dając się ograć tylko dwa razy. Katem Lecha okazał się być jego były zawodnik - Kasper Hamalainen, który dwa razy dał zwycięstwo Legii w ostatnich sekundach meczu. Ciężko jednak spodziewać występu fińskiego zawodnika, chyba że Ricardo Sa Pinto wypuści go na samą końcówkę spotkania.

Legia Warszawa również znajduje się na sporym zakręcie. Prawdą jest, że forma ekipy Ricardo Sa Pinto nie jest tak tragiczna jak Lecha, ale porażka z Cracovią w poprzedniej kolejce dała sporo do myślenia. Kibice Legii przed rozpoczęciem rundy wiosennej mieli powody do zadowolenia, gdyż forma ich ulubieńców rosła mocno w górę. Dopiero drugi mecz w 2019 przeciwko drużynie Michała Probierza wylała im na głowę duży kubeł zimnej wody na głowę. Mistrzowie Polski nie mogli odnaleźć się w tym meczu, dając większe pole do popisu swoim rywalom. Owszem po stracie zawodnika udało im się stworzyć kilka naprawdę groźnych sytuacji, jednak w tym meczu skuteczność stała na bardzo żenującym poziomie. Ta sytuacja spowoduje najprawdopodobniej kilka roszad wprowadzonych przez portugalskiego szkoleniowca. Przede wszystkim do pierwszego składu ma powrócić Carlitos, gdyż Sandro Kulenović, który dostał swoją szansę w nowym roku nie spełnia oczekiwań sztabu szkoleniowego. Duża stratą dla Wojskowych będzie oczywiście brak Williama Remy’ego, który za czerwoną kartkę w poprzednim meczu został zawieszony na cztery spotkania. To jednak daje nadzieję Mateuszowi Wietesce, który przecież w początkowej fazie sezonu był ważna postacią defensywy Legii Warszawa.

Mimo, że oba zespoły nie prezentują swoich szczytowych umiejętności to cała Polska czeka na ten pojedynek. Zarówno Lech jak i Legia są bardzo mocno zmotywowane, aby pokonać swojego największego rywala, a porażka może spowodować, że strata do Lechii Gdańsk będzie zbyt duża.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lech Poznań - Legia Warszawa?

Lech Poznań - Legia Warszawa NIE ZAGRAJĄ:

"Kolejorz" wystąpi bez Tomasza Cywki (kontuzja), Mihaia Raduta (potrzebuje czasu) i Łukasza Trałki (pauza za żółte kartki). Po stronie mistrza Polski nie zobaczymy Williama Remy'ego (dyskwalifikacja na cztery mecze za czerwoną kartkę). Naturalnie poza drużyną pozostają Chris Philipps (po zabiegu, rezerwy), Arkadiusz Malarz czy Cristian Pasquato (rezerwy).

Lech Poznań - Legia Warszawa SĘDZIA:

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa. Na liniach pomogą mu Radosław Siejka z Sebastianem Muchą, a VAR obsługiwać będą Zbigniew Dobrynin z Marcinem Borkowskim. Tak zadecydował Polski Związek Piłki Nożnej, który w czwartek w południe przedstawił listę sędziów na 23. kolejkę Lotto Ekstraklasy.

Lech Poznań - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Canal+ postanowił odkodować transmisję ze spotkania Lecha z Legią. Będą go mogli obejrzeć wszyscy abonenci nc+ oraz wybranych sieci kablowych. Pasmo odkodowane potrwa od 16 do 21 w sobotę 23 lutego. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 17, a jego gospodarzem będzie Żelisław Żyżyński. Początek meczu o 18. Z INEA Stadionu komentować będą Rafał Wolski i Kazimierz Węgrzyn, a reporterami Daria Kabała-Malarz oraz Bartosz Ignacik.
Sobota, 23.02.2019
18:00 Lech Poznań - Legia Warszawa TRANSMISJA Canal+
Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Lech - Legia stream online
W internecie darmowy stream online będzie dostępny na canalplussport.pl. Relacja LIVE w GOL24!