1

• Koniec spotkania. Legia wygrywa i ma 12 punktów przewagi nad Lechem.

• Puchacz z kartką.

• Jędrzejczyk w kierunku Cholewiaka - za mocno. Tymczasem wchodzi Remy.

• Nawet teraz nie ma wyrównania! Fatalny Puchacz. Uderzył obok. A wcześniej dobra interwencja Majeckiego.

• Crnomarković (z kartką) sfaulował Luquinhasa. Brazylijczyk zwija się z bólu, drugiej kartki brak.

• Sędzia postanowił doliczyć sześć minut. Pierwsza właśnie się zaczęła.

• Moder bezpośrednio z wolnego. Nad bramką, a w zasadzie to obok.

• Antolić z wolnego. Celnie, lecz do rąk bramkarza. Lechowi ucieka czas. Zaraz koniec meczu.

• Crnomarković z żółtą kartką. Sfaulował Vesovicia.

• Blisko! Jóźwiak minimalnie nad poprzeczką. To najlepsza jego próba w tym meczu. Naprawdę niewiele zabrakło.

• Przed stadionem odpalono fajerwerki.

• Majecki ukarany kartką za wstrzymywanie gry.

• Moder z wolnego w mur, dobijający Tiba w trybuny. To podsumowanie dokonań Lecha w tym meczu.

• Cholewiak tańczy z piłką w polu karnym. W końcu uderza, ale w zewnętrzną część bocznej siatki. Rzut rożny.

• I Żuraw ostatnią zmianę wykorzystuje. Moder za Muhara. Możemy spodziewać się strzałów z dystansu.

• Cholewiak w miejsce Gwili. Zatem obaj trenerzy mają jeszcze po zmianie.

• Ależ blisko drugiego gola dla Legii. Antolić świetnie zbiegł do środka. Uderzył z kilku metrów obok prawego słupka.

• Jóźwiak otrzymał żółtą kartkę.

• Bomba Vesovicia, van der Hart zbija do boku.

• Lewczuk zastawił piłkę przed Marchwińskim. Lata doświadczeń.

• Slisz wszedł za Martinsa.

• Pechowo Lech. Dośrodkowanie minimalnie przeciągnięte.

• Nareszcie wszedł Gytkjaer. Za Żamaletdinowa.

• POPRZECZKA! Ależ blisko Lech. Po rożnym właśnie. Było blisko samobója Vesovicia.

• Marchwiński! Kończy strzałem kontratak. Uderzył po rykoszecie, ale Majecki na posterunku. Róg dla Lecha.

• Jeszcze Antolić! Mocna próba, ale nad bramką.

• Ajj! Jędrzejczyk wbiega, Pekhart już w zasadzie składa się do strzału, ale obrońca zdejmuje mu piłkę.

• Marchwiński za Ramireza. Ta zmiana była konieczna. Hiszpan zupełnie niewidoczny!

• Jóźwiak wpada w pole karne. Wywalczył rożnego.

• Jednak spalony. Lech ma pecha.

• Wrzucał Ramirez, kończył Crnomarković. Lechita był wysunięty o włos. Sprawdza to wszystko VAR... Może sędzia uzna gola?

• GOL? Nie ma. Nie ma wyrównania. Crnomarković na spalonym po wrzutce z wolnego!

• Butko odrobinę za mocno do Puchacza. Od bramki rozpoczyna Majecki.

• Ramirez z wolnego, ale Pekhart wygrywa pojedynek. Legia ma zdecydowaną przewagę w takich sytuacjach - czy to w polu karnym własnym, czy Lecha.

• Jędrzejczyk kopnął Kostewycza. Było to bolesne, kartki jednak brak.

• Na rozgrzewce trzech lechitów. W tym gronie jest Gytkjaer. Zmiany spodziewamy się około 65 minuty.

• Niedokładne odegranie Jóźwiaka w kierunku Ramireza. Piłka pada łupem Majeckiego.

• Zablokowany strzał Tiby. Lech odważniej w tej połowie. Po Tibie uderzył bowiem też Puchacz, ale nie dokręcił piłki.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka Lech. Zmiany w składach jeszcze nie nastąpiły.

• Przerwa! Lech przegrywa z Legią po kuriozalnym błędzie.

• Na razie na boisku nie ma Jóźwiaka. Kompletnie wyłączony z gry.

• Lech kombinuje podaniami. Jest za ciasno przed szesnastką Legii, by znaleźć tam wolne przestrzenie. Brakuje Gytkjaera. On umie zrobić przewagę.

• A Tibie skradziono zacną asystę. Miejsce podania do Żamaletdinowa:

• Legia znów groźnie po kornerze! Niecelnie jednak Wieteska.

• Co za akcja Legii! Powinno być 2:0. Tym razem po rżonym Antolić, główkuje Jędrzejczyk, a van der Hart zbija na róg.

• NAJLEPSZA akcja Lecha! Tiba zagrał fantastyczną piłkę dokładnie z połowy boiska. Żamaletdinow trochę źle ją przyjął i w efekcie o tempo za późno oddał strzał. Broni Majecki.

• Lech na razie bez argumentów. Gra kiepsko. W obronie lepiej - Satka zatrzymał rozpędzonego Karbownika.

• Jędrzejczyk skacze do główki po wolnym. Wygrywa pojedynek, ale uderza obok lewego słupka. Sporo zabrakło.

• Karbownik faulowany przez Muhara. Daleko do bramki.

• Robi się naprawdę ostra gra. Kostewycz z kartką za faul na Antoliciu.

• Legia dobrze wypycha Lecha. Wieteska trafia jednak do notesu. To pierwsza żółta kartka w spotkaniu.

• W tzw. "Kotle" pojawił się transparent: Kolejorz jesteśmy z wami.

• Kostewycz wstrzelił piłkę w pole karne, Źle. Znowu na miejscu Majecki, który uprzedza nabiegających lechitów.

• Pekhart oddaje celny strzał. Wcześniej gwizdek arbitra - spalony.

• Dodajmy, że piłka nim spadła Pekhartowi na klatkę to jeszcze odbiła się od poprzeczki. Tymczasem Kostewycz wyjeżdża za linię.

• Majecki łapie piłkę po wrzutce Puchacza. Legia uspokaja grę.

• Zupełna wpadka obrony Lecha! van der Hart piąstkuje w... plecy Crnomarkovicia, piłka spada na METR przed bramką do Pekharta i Czech pakuje ją z łatwością do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Legii. PEKHART!

• Vesović wywalczył rzut rożny dla Legii.

• Za piłką biega Legia. Z przewagi Lecha niewiele jednak wynika. Brakuje dokładnego rozegrania na 30-40 metrze.

• Jędrzejczyk zablokowany w szesnastce. Tylko aut dla Legii.

• Nie ma gola dla Lecha! Tiba wpadł z piłką w pole karne, wycofał do Puchacza, lecz ten kopnął obok spojenia słupka z poprzeczką. Zabrakło całkiem sporo.

• Kostewycz dośrodkował w pole karne - do nikogo. Legia wybiła piłkę. W rozegraniu dalej Lech.

• To mecz "w kontakcie". Brakuje wolnej przestrzeni. Oba zespoły bardzo się pilnują. To inny obrazek niż ten z Gliwic czy Szczecina.

• Karbownik na dobieg do Luquinhasa. Szybszy jednak Satka.

• Niedokładnie Lech, a konkretnie Jóźwiak w kierunku Żamaletdinowa.

• Lech nie kwapi się do ataku. Długo wymienia piłkę na własnej połowie. Statystyki dokładnych podań śrubują stoperzy.

• Początek dość spokojny. Legia stara się naciskać. Wysoki pressing na razie nie przynosi pożądnego skutku.

• Gramy! Od środka hit 27. kolejki rozpoczęła Legia.

• Legia w czarno-złotych strojach. Lech na niebiesko-biało.

• Za kilka minut pierwszy gwizdek w meczu. Prowadzi sędzia Tomasz Musiał.

• Na ławce Lecha m.in. Gytkjaer, Moder, Marchwiński i Kamiński. Legia z Rochą, Sliszem, Cholewiakiem czy wreszcie z Sanogo (leczył długo uraz).

• Legia zatem bez Wszołka czy Kante. Nie ma też Novikovasa. W Lechu razi tylko brak Gytkjaera.

• Dziś zapowiada się pojedynek Jóźwiaka z Jędrzejczykiem. Młodzieżowiec Lecha jest w formie "transferowej". Strzelił przepięknego gola ze Stalą.

• Przypomnijmy, Legia we wtorek ograła Miedź Legnica (2:1), Lech w środę Stal Mielec (3:1). Obie drużyny z ekstraklasy awansowały do półfinału Pucharu Polski.

• Już w czwartek bezbłędnie odgadliśmy skład Legii. Rzeczywiście Jędrzejczyk jest na prawej obronie, Vesović na skrzydle, Martins w środku, a Pekhart w ataku. W Lechu zaskoczył nas tylko brak Gytkjaera (zaczyna na ławce). Szansę tak jak w Pucharze Polski otrzymuje Żamaletdinow.

• Pora na fajerwerki przy Bułgarskiej! Lech goniący czołówkę zagra z Legią, która spogląda na wszystkich z fotelu lidera. Zostało pół godziny do pierwszego gwizdka.

DW

lech legia online

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. W sobotę wieczorną porę rezerwujemy sobie, by obejrzeć spotkanie Lecha z Legią. Mecz ten od lat uznawany jest za polski klasyk. W ostatniej dekadzie nie brakowało świetnych meczów, a całości sportowej towarzyszyły dotychczas ogromne emocje na trybunach. Który z półfinalistów Pucharu Polski okaże się lepszy w bezpośrednim starciu? Gdzie oglądać mecz Lech - Legia? TRANSMISJA i STREAM.

Lech - Legia ONLINE

Lech - Legia TRANSMISJA. Mamy już za sobą odmrożenie polskiej piłki, bo odbyły się dwa zaległe mecze ćwierćfinałowe Totolotek Pucharu Polski. Legia wygrała we wtorek z Miedzią Legnica 2:1, natomiast Lech Poznań pokonał Stal Mielec 3:1. Prawdziwe emocje rozpoczną się jednak w sobotę, kiedy świeżo upieczeni półfinaliści PP zmierzą się ze sobą w hicie ligowej kolejki.

Lech - Legia STREAM. Legia na resztę stawki spogląda bez nerwów. Nad drugim Piastem Gliwice, który broni mistrzostwa, ma aż osiem punktów zapasu. Piąty w tabeli Lech traci do Legii dziewięć punktów. Legia na resztę stawki spogląda bez nerwów. Nad drugim Piastem Gliwice, który broni mistrzostwa, ma aż osiem punktów zapasu. Piąty w tabeli Lech traci do Legii dziewięć punktów.

Oglądaj mecz Lech - Legia na żywo online w Player.pl >>>

Lech - Legia NA ŻYWO. Dariusz Żuraw nie będzie mógł skorzystać w sobotę ze wszystkich swoich zawodników. W pucharowym meczu Christian Gytkjaer w ogóle nie pojawił się w kadrze meczowej, ale sztab po prostu oszczędzał go na ligowe starcie. Zawodnik regenerował się po drobnym urazie, dlatego został w Poznaniu i już szykował się na starcie z Wojskowymi. W obronie zabraknie natomiast Thomasa Rogne, który jest liderem poznańskiej defensywy.

Lech - Legia ONLINE. Legia Warszawa ma większe problemy kadrowe. Trener Aleksandar Vuković wykorzystał w Pucharze Polski Pawła Wszołka i Jose Kante, bo w sobotę będą oni pauzować za żółte kartki. Są to dwaj najskuteczniejsi piłkarze Legii w tym sezonie, dlatego ich brak będzie bardzo bolał gości sobotniego hitu. Szansę ma dostać m.in. Tomas Pekhart, który nie jest zbyt udanym transferem.

Lech - Legia TRANSMISJA

Klasyk polskiej Ekstraklasy rozpocznie się o godz. 20:00 w sobotę, 30 maja na stadionie w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej. Spotkanie rozegrane zostanie bez kibiców, ale będzie je można obejrzeć w TVP Sport, TVP 2 i Canal+ Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.