Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Klasyk przy niskiej frekwencji

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

Lech Poznań

1

Legia Warszawa

0

• Koniec! Legia przegrywa z Lechem i znowu zrównuje się punktami z Lechią! Za tydzień będziemy świadkami najważniejszego meczu sezonu, który może zadecydować o mistrzostwie Polski!

• Kamil Jóźwiak ukarany żółtą kartką.

• Vernon De Marco zmienia Rafała Janickiego.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha! Szymański dwukrotnie próbował pokonać Buricia, ale nie dał rady skierować piłki do bramki!

• Słabiutkie uderzenie Szymańskiego z dystansu. Jasmin Burić z dużym spokojem broni ten strzał.

• Sprytne uderzenie Sandro Kulenovicia! Zagrakło bardzo niewiele, a byłby remis!

• Bardzo dobre uderzenie z rzutu wolnego Kostewycza! Piłka minimalnie minęła bramkę Legii.

• Marko Vesović również ukarany żółtą kartką.

• 8 minut doliczone do tego spotkania.

• Niesportowe zachowanie Cafu i Portugalczyk zostaje ukarany żółtą kartką.

• Miroslav Radović wchodzi i zmienia Dominika Nagy'a.

• Mocne uderzenie Klupsia, które ląduje prosto w rękawicach Cierzniaka.

• Zawodnicy Legii zostawili bardzo dużo miejsca młodemu zawodnikowi, który wykorzystał to znakomicie i pokonał bramkarza Legii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Filip Marchwiński otwiera wynik meczu!

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Maciej Makuszewski opuszcz boiska, a w jego miejsce pojawia się Tymoteusz Klupś.

• Strzał Carlitosa zablokowany! Piłkarze Legii domagają się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką Kostewycza. Jarosław Przybył jasno pokazuje, że nic nie ma.

• Szybki kontratak Legii kończy się bardzo niedokładnym podaniem Adama Hlouska.

• Joao Amaral schodzi, a wchodzi Filip Marchwiński.

• Radosław Cierzniak zdejmuje piłkę z głowy Amarala. Bardzo pewny jest dzisiaj bramkarz Legii.

• Pedro Tiba bardzo brzydko fauluje Inakiego Astiza i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Legia posyła dzisiaj bardzo dużo dośrodkowań w pole karne gospodarzy, jednak każde z nich jest spokojnie powstrzymywane.

• Sandro Kulenović melduje się na murawie w miejsce Michała Kucharczyka.

• Dobre dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego, ale ostatecznie piłka ląduje poza obrębem pola karnego Kolejorza.

• Strzał Joao Amarala z 16 metrów został zablokowany. Gdyby nie interwencja Astiza to mogło być groźnie.

• Znakomita dwójkowa akcja Żamaletdinowa i Amarala! Rosjanin uderzył wolejem z 7 metrów, ale góra był Radosław Cierzniak!

• Jarosław Przybył wznowił grę!

• Ładny pokaz pirotechniczny kibiców Legii. Szkoda tylko że sędzia musiał przerwać grę z powodu słabej widoczności.

• W końcu dobra akcja Kolejorza. Joao Amaral zmarnował jednak okazję uderzając zdecydowanie zbyt mocno.

• Kolejna sytuacja Legii! Dominik Nagy uderzył z ostrego kąta i z dużym trudem broni Jasmin Burić!

• Bardzo groźna okazja gości! Zawodnicy Legii poklepali w obrębie pola karnego rywala, ostatecznie piłka spadła pod nogi Kucharczyka, który z 7 metrów uderza niecelnie!

• Czas na drugie 45 minut!

• Sebastian Szymański po przerwie melduje się na murawie. Młody pomocnik wchodzi w miejsce Iuriego Medeirosa.

• Mimo świetnej końcówki Legii ten mecz możemy ocenić jako bardzo słaby. Oba zespoły miały swoje okazje, ale jak na razie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po przerwie?

• Legia była bardzo blisko zdobycia gola do szatni! Cafu wpadł w pole karne i próbował wyłożył piłkę na pustą bramkę Kucharczykowi, ale została ona wybita przez zawodników Lecha! Po tej akcji sędzia kończy pierwszą część meczu!

• Jasmin Burić ratuje swój zespół! Cafu wyłożył do Carlitosa. Hiszpan zszedł na prawą nogę, uderzył po długim rogu, ale robinsonada bramkarza Lecha utrzymuje wynik remisowy!

• Bardzo dobra interwencja Domagoja Antolicia. Chorwat przerwał kontratak rywala.

• Carlitos otrzymał świetne prostopadłe podanie, tylko że jego strzał minimalnie mija bramkę Lecha!

• Zamieszanie w polu karnym Legii, po którym na murawie ląduje Joao Amaral! Gwizdek sędziego milczy.

• Zbyt mocne podanie Antolicia do Hlouska. Legia łatwo traci piłkę.

• Kolejny strzał z dystansu Macieja Gajosa. Tym razem jednak obrońca Legii uprzedził Cierzniaka i Kolejorz będzie miał rzut rożny.

• Bomba z dystansu Macieja Gajosa! Pewnie broni jednak golkiper gości.

• Joao Amaral przewrócił się tuż przed polem karnym Legii. Jarosław Przybył pokazuje - faulu nie było.

• Płaskie dogranie piłki w pole karne przez Pedro Tibę. Znowu jednak bardzo pewnie interweniuje Radosław Cierzniak.

• Dobre uderzenie Carlitosa, jednak piłka ląduje w rękawicach Jasmina Buricia.

• Joao Amaral próbował przelobować Radosława Cierzniaka! Prawie mu się to udało, gdyż doświadczony golkiper końcówkami palców sparował futbolówkę nad poprzeczkę.

• Co teraz zmarnował Dominik Nagy! Michał Kucharczyk wyłożył mu perfekcyjną piłkę, a Węgier nie trafił z 2 metrów!

• Zmarnowany stały fragment gry przez zawodników Lecha. Słabo dośrodkowana piłka i Cierzniak spokojnie ją łapie.

• Zablokowane dośrodkowanie Marko Vesovicia. Kolejny rzut rożny.

• William Remy udowodnił, że ma również umiejętności techniczne i zatańczył przed polem karnym rywala. Ostatecznie trochę zagubił się z piłką i stracił posiadanie.

• Doświadczony stoper nie wyglądał zbyt dobrze, ale wrócił do gry.

• Inaki Astiz ucierpiał przy próbie wybicia piłki głową. Hiszpan leży na murawie mocno oszołomiony. Czy będzie potrzebna zmiana?

• Świetny drybling Iuriego Mederiosa. Ostatecznie jednak piłka zostaje wybita przez obrońców Lecha.

• Thomas Rogne uprzedził Adam Hlouska, wybił mu piłkę spod nóg i Legia ma rzut rożny.

• Fatalne uderzenie Pedro Tiby. Piłka wylądowała na aucie....

• Pierwsza groźna okazja gospodarzy, ale Radosław Cierzniak spokojnie wyłapuje lecącą piłkę.

• Jarosław Przybył gwizdnął po raz pierwszy i goście zanotowali pierwsze kopnięcie!

• Oba zespoły opuszczają tunel! Czas na hymn Lecha Poznań!

• W drużynie Legii musiało dojść do kilku wymuszonych (i nie tylko) zmian. Do składu wracają m.in Inaki Astiz i Cafu, którzy zmienili wykartkowanych Artura Jędrzejczyka i Andre Martinsa. Od pierwszej minuty zagrają także Adam Hlousek, Dominik Nagy i Michał Kucharczyk, którzy ostatnio mecze Legii spędzali na ławce, albo na trybunach.

• Gdy spojrzymy tylko na tabelę to Legia Warszawa jest murowanym faworytem. Kolejorz w tym momencie traci do swojego dzisiejszego rywala aż 19 punktów. W tym meczu to nie będzie miało jednak znaczenia. Pojedynki pomiędzy Lechem, a Legią zawsze budzą ogromne emocje i zawsze należały do tych najbardziej nieprzewidywalnych.

• Dobry wieczór! Jeżeli Legia Warszawa chce utrzymać trzypunktową przewagę nad Lechią Gdańsk musi dzisiaj pokonać Lecha Poznań. Czy im się to uda? Na relacje LIVE z tego ekscytującego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

krk

1/3
przejdź do galerii

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Waldemar Wylegalski

Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE. Tak małego zainteresowania konfrontacją Lecha z Legią w Poznaniu nie było od dawna. Spotkanie przy Bułgarskiej obejrzy mniej niż 15 tys. widzów. Faworyta należy upatrywać w stołecznej drużynie, która po raz pierwszy w sezonie będzie bronić pozycji lidera. Początek meczu w środę 24 kwietnia o godz. 20:30. Relacja LIVE w GOL24!

Lotto Ekstraklasa: Lech Poznań - Legia Warszawa ONLINE

Słabiutkie na wiosnę wyniki Lecha Poznań spowodowały, że na stadionie przy Bułgarskiej zasiada coraz mniej kibiców. Sympatyków "Kolejorza" na trybuny nie przyciągnęła nawet Legia. Środowe starcie z mistrzem Polski obejrzy mniej niż 15 tys. widzów.

Poznaniacy do meczu z drużyną ze stolicy przystąpią bez swojego najlepszego strzelca. Christiana Gytkjaera z gry wyłączył uraz palca. Z kolei Darko Jevtić odpocznie z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego. Urazy ofensywnych zawodników są szansa dla Timura Żamaletdinowa. Wypożyczony z CSKA Moskwa Rosjanin zagrał 45 minut przeciwko Jagiellonii. W meczu z Legią powinien wyjść w podstawowym składzie. - Timur jest pierwszym wyborem w ataku i będzie miał szansę na to, żeby pokazać, że jest dobrym zawodnikiem i że został ściągnięty do Poznania, by zdobywać bramki - twierdzi Dariusz Żuraw, trener lechitów.

Poznaniacy pokazali już w tym roku, że z Legią są w stanie wygrać. Pod koniec lutego ograli przy Bułgarskiej Wojskowych 2:0. - Legia ma doświadczonych zawodników i zawsze walczy o mistrzostwo Polski. To, że wygrali ostatnie mecze i wskoczyli na fotel lidera nic raczej nie zmienia w ich grze. Przyjadą i będą grali o zwycięstwo. Spodziewam się dobrego i otwartego meczu. Mam nadzieję, że z pozytywnym zakończeniem dla nas - dodaje Żuraw.

Na przedmeczowej konferencji prasowej sporo na temat składu Legii zdradził Aleksandar Vuković. Przy Bułgarskiej z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować będą Artur Jędrzejczyk i Andre Martins, a Mateusz Wieteska jeszcze nie jest gotowy do gry.

- Za „Jędzę” i Andre Martinsa zagrają Inaki Astiz i Cafu. Nie będziemy kombinować, to naturalni zastępcy. A nawet nie następcy, bo przecież Cafu to podstawowy zawodnik, który wraca po przerwie. Jedni ze składu wypadają, drudzy dostają szansę. Prawdopodobnie nie zagra również Kasper Hamalainen. Nie ma kontuzji, ale jest w stanie zagrożenia, dlatego nie będziemy ryzykować – wyjaśnił Vuković.

Szefowie Lecha niedawno poinformowali, że co najmniej dziesięciu zawodników opuści po sezonie klub. Szkoleniowiec Legii nie uważa, by ten fakt miał wpływ na postawę piłkarze Lecha. - W Poznaniu nikt teraz nie jest zadowolony, ale motywacji tej drużynie z pewnością nie zabraknie. To polska ekstraklasa, dzieją się w niej rzeczy nieprzewidywalne. Każdy zespół może zagrać dobre spotkanie, często w najmniej oczekiwanym momencie - dodaje Serb.

Sonda

Lotto Ekstraklasa. Kto wygra mecz Lech Poznań - Legia Warszawa?

Nie zagrają:

Lech Poznań: Łukasz Trałka (pauza za żółte kartki), Christian Gytkjaer, Darko Jevtić, Tomasz Cywka, Juliusz Letniowski.

Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Andre Martin (pauza za żółte kartki), Mateusz Wieteska (uraz).

Forma w ostatnich meczach ligowych:

Lech Poznań:
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 3:3 (runda finałowa)
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (sezon zasadniczy)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0 (sezon zasadniczy)

Legia Warszawa:
Legia Warszawa - Cracovia 1:0 (runda finałowa)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (sezon zasadniczy)
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2 (sezon zasadniczy)

Lech Poznań - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Mecz Lecha z Legią pokaże CANAL+. Początek transmisji na żywo w środę 24 kwietnia o godz. 20:25. Prosto ze stadionu przy Bułgarskiej komentuje duet: Przemysław Pełka – Kazimierz Węgrzyn. W internecie stream online ze spotkania będzie dostępny dla abonentów Canal+ na stronie canalplussport.pl.