Legia Warszawa

1

1 2 połowa

5 karne

• Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Legia Warszawa pokonuje dopiero po rzutach karnych 5-4 zespół Lecha Poznań i po raz czternasty triumfuje w rozgrywkach Pucharu Polski.

• Jakub Wawrzyniak i Legia Warszawa zdobywa Puchar Polski w roku 2011.

• Hubert Wołąkiewicz doprowadza do remisu. Lech Poznań - Legia Warszawa 4-4.

• Jakub Rzeźniczak i Legia ponownie wychodzi na prowadzenie 4-3.

• Tomasz Mikołajczak i znów mamy remis 3-3.

• Ivica Vrdoljak i 3-2.

• Artjoms Rudnevs i 2-2.

• Marcin Komorowski i mamy 2-1.

• Semir Stilić i mamy remis.

• Alejandro Cabral i Lech Poznań - Legia Warszawa 0-1/

• Pierwszy rzyt karny wykonują piłkarze Lecha i Wojciech Skaba broni uderzenie Bartosza Bosackiego.

• Rozpoczynamy serię rzutów karnych! Lech Poznań - Legia Warszawa 1-1. Kto wygra walkę z nerwami i emocjami? Przekonajmy się!

• Sędzia Paweł Gil kończy sto dwadzieścia minut gry. O tym, kto w roku 2011 zdobędzie Puchar Polski zadecydują rzuty karne!

• Sekundy pozostały końca spotkania. Piłkę z rzutu wolnego posyła Ariel Borysiuk, ale spokojnie w polu karnym Krzysztof Kotorowski.

• Pięć minut dzieli obydwa zespoły od serii rzutów karnych.

• Dobra okazja strzelecka Semira Stilicia, jednak dobrze w bramce Wojciech Skaba, który broni strzał Bośniaka.

• Dziesięć minut do końca spotkania. W ataku poznaniacy, jednak ani Artjoms Rudnevs, ani Semir Stilić, ani Tomasz Mikołajczak, nie mają pomysłu na pokonanie Wojciecha Skaby.

• Rzut wolny dla zespołu z Warszawy. Piłkę w pole karne posyła Alejandro Cabral, dobrze w obronie Hubert Wołąkiewicz, który wybija piłkę głęboko w pole gry.

• Rozpoczynamy ostatni kwadrans dzisiejszego spotkania. Jeżeli ani Lech, ani Legia nie zdobęda bramki, będziemy świadkami serii rzutów karnych.

• Koniec pierwszych piętnastu minut dogrywki. Za chwilę sędzia Paweł Gil rozpocznie drugą część dogrywki.

• Doskonała okazja bramkowa dla Lecha, jednak dobrze w starciu z Tomaszem Mikołajczakiem broni Wojciech Skaba.

• Tomasz Mikołajczak zmienia na placu gry Siergieja Kriwieca, który dzisiejsze spotkanie może zaliczyć do udanych.

• Ivan Djurdjević ogląda żółtą kartkę za dyskusję z Pawłem Gilem.

• Napastnik Lecha Poznań - Artjoms Rudnevs ogląda żółtą kartkę.

• Michal Hubnik miał stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Jednak napastnik z Czech myli się znacząco, przenosząc piłkę wysoko ponad bramką Krzysztofa Kotorowskiego.

• Okazja bramkowa dla Legii. Piłkę w pole karne z rzutu wolnego posyła Alejandro Cabral, ale dobrze na piątym metrze interweniuje Krzysztof Kotorowski, który łapie futbolówkę.

• Rzut wolny dla zespołu Lecha. Do piłki podchodzi Jacek Kiełb, ale uderzenie pomocnika Lecha przechodzi wysoko ponad bramką Wojciecha Skaby.

• Indywidualna akcja Manu. Portugalczyk podaje do Miroslava Radovicia, którego strzał broni Krzysztof Kotorowski.

• Rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki. Lech Poznań - Legia Warszawa 1-1.

• Koniec drugiej części spotkania. Przed nami trzydzieści minut dogrywki. Czy w tym czasie zespół Lecha Poznań, lub Legii Warszawa przechyli szalę na swoją korzyść i zdobędzie Puchar Polski? Wracamy już za kilka minut.

• Trzydzieści sekund do końca. Rzut rożny dla zespołu Lecha, ale wybijają piłkę obrońcy Legii.

• Arbiter upomina Ivicę Vrdoljaka. Rzut wolny dla zespołu Lecha, ale dobrze w obronie kapitan zespołu Legii. Do końca spotkania pozostało sześćdziesiąt sekund.

• Sędzia Paweł Gil przedłuża spotkanie o cztery minuty. Chwilę później z dystansu uderzał Jacek Kiełb, jednak piłka byłego piłkarza Korony Kielce trafia w poprzeczkę!

• To powinna być bramka! Piłkę z rzutu rożnego posyłał Alejandro Cabral, do futbolówki doszedł Michal Hubnik, uderzył, ale fantastyczną interwencją Krzysztof Kotorowski ratuje Lecha i przedłuża szansę na zdobycie Pucharu Polski.

• Manu marnuje stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Pomocnik Legii mija Krzysztofa Kotorowskiego, jednak zamiast uderzać próbował piłkę przyjąć, przez co Hubert Wołąkiewicz zdąrzył z interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne Miroslava Radovicia, jednak na pozycji spalony znajdował się Michał Kucharczyk. Krzysztof Kotorowski wznawia grę ze stałego fragmentu gry.

• Z dystansu uderzał Alejandro Cabral i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny dla zespołu Legii. Piłkę w pole karne posyła Argentyńczyk, jednak dobrze obrońcy Lecha.

• Bartosz Bosacki ogląda żółtą kartkę za faul na Alejandro Cabralu.

• Nie Artur Jędrzejczyk, a Alejandro Cabral zastępuje na placu gry Dicksona Choto.

• Dickson Choto z powodu kontuzji zmuszony będzie opuścić boisko. Na ławce rezerwowych do zmiany przygotowuje się Artur Jędrzejczyk, tymczasem w zespole Lecha Jacek Kiełb zajmuje miejsce na placu gry Jakuba Wilka.

• Fatalny błąd Jakuba Rzeźniczaka. Obrońca Legii wspólnie z Michalem Hubnikiem wychodzą na sytuację 2 na 1 z bramkarzem Legii, jednak obrońca Legii zamiast uderzać na bramkę, próbuje podawać, co kończy się stratą na korzyść zespołu Lecha.

• Dwadzieścia minut do końca spotkania. Jeżeli wynik meczu nie ulegnie już zmianie, będziemy świadkami dogrywki.

• Semir Stilić zastępuje na placu gry Dimitrije Injaca.

• GGGGOOOLLLL!!! Coś nieprawdopodobnego. Manu - obiekt żartów kibiców Legii strzela swoją pierwszą bramkę dla klubu z Łazienkowskiej i Lech Poznań remisuje z Legią Warszawa 1-1. Piłka zanim trafiłą do siatki bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kotorowskiego odbiła się od nogi Grzegorza Wojtkowiaka.

• Dośrodkowanie Siergieja Kriwieca wyłapuje Wojciech Skaba. Tymczasem co raz aktywniej poza boiskiem rozgrzewają się Semir Stilić oraz Jacek Kiełb.

• Ofensywna akcja Grzegorza Wojtkowiaka i Lech wznowi grę z rzutu rożnego. Stoper poznańskiej drużyny otrzymuje oklaski od fanów swojego zespołu.

• Pół godziny pozostało do końca finałowego spotkania Pucharu Polski. Pierwsza akcja Michała Kucharczyka, były zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki posyła piłkę w pole karne Lecha, jednak wprost na głowę Luisa Henriqueza.

• Michał Kucharczyk zastępuje na placu gry bezbarwnego Macieja Rybusa. To druga zmiana w zespole Legii. Trener Lecha - Jose Maria Bakero posłał do rozgrzewki Jacka Kiełba.

• Piłkę z piątego metra wznawia Krzysztof Kotorowski, tymczasem poza boiskiem przygotowany do wejścia jest Michał Kucharczyk, którego nazwisko skandują fani warszawskiej Legii.

• Sędzia Paweł Gil upomina trenera Legii - Macieja Skorżę. Chwilę później, piłkę w pole karne posyła Jakub Wilk, do piłki dochodzi Artjoms Rudnevs, który minimalnie chybia.

• Jakub Wawrzyniak ogląda żółtą kartkę za faul na Siergieju Kriwiecu. To już szósta kartka w dzisiejszym spotkaniu.

• Z dystansu na strzał zdecydował się Rafał Murawski, ale dobrze w bramce Wojciech Skaba, który broni uderzenie byłego pomocnika Rubina Kazań.

• Uderzenie z dystansu Ariela Borysiuka, ale strzał pochodzącego z Lubelszczyzny pomocnika przechodzi wysoko ponad bramką Lecha Poznań.

• Bardzo dobra akcja Artjomsa Rudnevsa, ale jeszcze lepsza interwencja Dicksona Choto i grę od rzutu wolnego wznawiają piłkarze Macieja Skorży.

• Jakub Wilk fauluje swojego imiennika z drużyny Legii - Rzeźniczaka i sędzia Paweł Gil upomina pomocnika poznańskiego Lecha.

• Rozpoczynamy drugą część gry. Lech Poznań 1 Legia Warszawa 0. Czy Lech utrzyma wynik spotkania, a może pokusi się o podwyższenie rezultatu? Czy Legię stać na doprowadzenie do wyrównania? Przed nami emocjonujące czterdzieści pięć minut drugiej połowy Finału Pucharu Polski 2011.

• Marcin Komorowski zmienia od początku drugiej części gry Inakiego Astiza.

• Koniec pierwszej części spotkania. Lech Poznań zasłużenie prowadzi z zespołem Legii Warszawa 1-0. Po fantastycznej bramce Dmitrije Injaca z 27 minuty obydwie drużyny udały się do szatni. Powracamy za kwadrans!

• Sędzia Paweł Gil przedłuża pierwszą część spotkania o dwie minuty.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem kartonik ogląda piłkarz Lecha Poznań, a dokładniej Dmitrije Injac, który odepchnął rywala.

• Michal Hubnik ogląda żółtą kartkę. To trzeci kartonik pokazany piłkarzom Legii Warszawa.

• Błąd Grzegorza Wojtkowiaka i tylko szybkie wyjście Krzysztofa Kotorowskiego przed Macieja Rybusa ratuje Lecha przed utratą bramki.

• Indywidualna akcja Artjomsa Rudnevsa. Łotysz mija Inakiego Astiza, ale powracający Jakub Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny, z którego dla piłkarzy Lecha nie wynika nic korzystnego. Od bramki grę wznowi Wojciech Skaba.

• Dwa rzuty rożne dla zespołu Lecha. Jednak ani Jakub Wilk, ani Rafał Murawski nie byli w stanie pokonać Wojciecha Skaby. Do końca pierwszej połowy pozostało siedem minut.

• Ivica Vrdoljak ogląda żółtą kartkę za faul na Grzegorzu Wojtkowiaku i dyskusję z arbitrem.

• Lech spokojnie w defensywie wyczekuje swojej okazji do zdobycia bramki, tymczasem piłkarze Legii nie są w stanie przedostać się przez dobrze grającą obronę poznańskiej lokomotywy.

• Kolejna świetna okazja Lecha. Uderzenie Siergieja Kriwieca blokuje Inaki Astiz. Gdyby jednak Białorusin zdobył bramkę, ta i tak nie zostałaby uznana, bowiem asystujący Jakub Wilk znajdował się na pozycji spalony.

• Rzu rożny dla zespołu Legii. Piłkę w pole karne posyła Maciej Rybus, do futbolówki dochodzi Jakub Wawrzyniak, jednak strzał obrońcy Legii przechodzi obok słupka bramki Lecha.

• Kuba Rzeźniczak faulował Rudnevsa i otrzymał za to żółtą kartkę.

• GGGGOOOOOLLLLLLL!!! Dmitrije Injac i Lech Poznań prowadzi z Legią Warszawa 1-0. Fantastyczne uderzenie z trzydziestego metra. I Lech Poznań wychodzi na prowadzenie. Lech Poznań 1 Legia Warszawa 0.

• Jakub Wilk faulował Radovicia i jest pierwsza dziś żółta kartka.

• Okres słabszej gry w ofensywie zarówno piłkarzy Lecha, jak i Legii. Wszystkie ataki obydwu zespołów kończą się z reguły na dwudziestym metrze od każdej z bramek.

• Kolejny stały fragment gry dla Legii. Rzut rożny, dośrodkowanie Jakuba Rzeźniczaka, ale spokojnie w polu karnym Krzysztof Kotorowski.

• Rzut wolny dla zespołu Legii. Piłkę z trzydziestego metra w pole karne posyła Maciej Rybus, do piłki dochodzi Inaki Astiz, ale dobrze między słupkami Krzysztof Kotorowski, który broni strzał obrońcy pochodzącego z Hiszpanii. Bramkarz Lecha ucierpiał w tym starciu, przerwa w grze.

• Kolejna fantastyczna sytuacja Lecha Poznań. Uderzenie Siergieja Kriwieca minimalnie przechodzi obok słupka bramki Legii. Piłkarze Macieja Skorży zepchnięci do defensywny.

• Po kilkuminutowym dopingu spoza stadionu fani obydwu drużyn wracają na obiekt w Bydgoszczy. Prawej strony boiska atakuje Lech, na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Wilk i tylko wspaniała interwencja Wojciecha Skaby utrzymuje stan meczu na 0-0.

• Uderzenie Rafała Murawskiego na bramkę Wojciecha Skaby, piłka mija bramkarza Legii i tylko interwencja Manu ratuje Legię przed utratą bramki. Tymczasem na trybunach pustki - kibice obydwu drużyn opuścili stadion, wywieszając transparent "Donald - Premier Wyborczej, czy Obywateli?".

• Dośrodkowanie Luisa Henriqueza, piłkę z głowy Artjomsa Rudnevsa zbija Inaki Astiz. Po chwile kolejny atak poznaniaków, ale Siergiej Kriwiec nieporozumiał się z Rafałem Murawskim i to Legia wznowi grę.

• Pomocnik Lecha Poznań wraca już do gry. Tymczasem w ataku goście z Warszawy. Jakub Wawrzyniak rozgrywa piłkę z Maciejem Rybusem, który traci futbolówkę na rzecz Jakuba Wilka. Kontratak Lechitów, ale szarżującego w ofensywie Artjomsa Rudnevsa, skuteczną interwencją powstrzymuje Dickson Choto.

• Rafał Murawski powalony piłką uderzoną przez Ariela Borysiuka. Sędzia przerywa na chwilę spotkanie pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa.

• Ofiarna interwencja Huberta Wołąkiewicza, który szybkim powrotem powstrzymał Manu przed próbą oddania strzału na bramkę Krzysztofa Kotorowskiego. Dobra interwencja byłego obrońcy Lechii Gdańsk.

• Pierwsza akcja występujących w roli gości piłkarzy Legii. Dwójkową akcję Ivicy Vrdoljaka i Miroslava Radovicia skutecznym wślizgiem przerywa Grzegorz Wojtkowiak.

• Z dystansu uderzał Artjoms Rundevs. Piłka po strzale Łotysza przeszła minimalnie nad bramką strzeżoną przez Wojciecha Skabę.

• Pierwsza próba poznańskiego Lecha, jednak dobrze w obronie Jakub Rzeźniczak, który wślizgiem powstrzymuje Artjomsa Rudnevsa.

• Sędzia Paweł Gil rozpoczyna swój pierwszy w karierze Finał Pucharu Polski. Lech Poznań - Legia Warszawa. Niech wygra lepszy !

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą już na murawę. Za chwilę początek Finału Pucharu Polski. Lech Poznań - Legia Warszawa. Na trybunach fantastyczna oprawa fanów warszawskiej Legii. Zanim jednak rozpocznie się spotkanie odśpiewany zostanie hymn Polski.

• Na trybunach stadionu w Bydgoszczy pojawili się już włodarze Polskiego Związku Piłki Nożnej z prezesem PZPN Grzegorzem Lato na czele. Ponadto w towarzystwie byłego króla strzelców Mistrzostw Świata można zauważyć: Zdzisława Kręcinę (PZPN), Pawła Janasa (dyrektor sportowy Polonii Warszawa), Tadeusza Fajfera (dyrektor sportowy Warty Poznań), Marka Jóźwiaka (dyrektor sportowy Legii Warszawa), Ewę Bąk (dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Miasta Poznań), czy też Andrzeja Kadzińskiego (prezes Lecha Poznań).

• Trzydzieści minut dzieli nas od pierwszego gwizdka pana Pawła Gila, który punktualnie o godzinie 18:30 rozpocznie Finał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa. W składach obydwu drużyn niespodzianki. W zespole Lecha na ławce rezerwowych znaleźli się: Seweryn Gancarczyk, Semir Stilić, Jasmin Burić, Jacek Kiełb, Mateusz Możdżeń, Radosław Mikołajczak oraz Bartosz Ślusarski. Tymczasem poza wyjściowym składem Legii Warszawa zdaniem Macieja Skorży znaleźli się: Marijan Antolović, Marcin Komorowski, Michał Żyro, Janusz Gol, Artur Jędrzejczyk oraz dwaj wielcy nieobecni Alejandro Cabral oraz najlepszy piłkarz Legii ostatnich tygodni - Michał Kucharczyk.

• Dzisiejszy finał, będzie piątym pojedynkiem pomiędzy zespołami Legii Warszawa i Lecha Poznań. Po raz pierwszy obydwie drużyny zmierzyły się 9 maja 1980 roku, kiedy to w Częstochowie przy 26 000 widzów zawodnicy Lucjana Brychczego pokonali, a raczej rozgromili Lecha Poznań aż 5-0 (3-0). Na kolejny finał kibice Kolejorza i Legii czekali osiem lat. Wówczas w Łodzi zwyciężyła ponownie Legia, pokonując Lecha dopiero po rzutach karnych 6-5 (w meczu 1-1). Po raz ostatni Lech i Legia mierzyły się ze sobą w 2004 roku. Podczas dwumeczu, na Stadionie Miejskim w Poznaniu i Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie zasiadło łącznie 41 000 widzów. W pierwszym spotkaniu górą okazali się piłkarze Czesława Michniewicza, którzy po dwóch trafieniach Piotra Reissa pokonali zespół z Warszawy 2-0. W rewanżu lepsza okazała się Legia, jednak jedno trafienie Piotra Włodarczyka, okazało się niewystarczające i Puchar Polski pojechał do Poznania. Jak będzie tym razem? Do rozpoczęcia spotkania pozostała już tylko godzina.

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawili się na murawie stadionu w Bydgoszczy. Spacerują, oglądają stan płyty. Spoglądając na zawodników Lecha Poznań można powiedzieć, że "powiało" Europą. Piłkarze poznańskiej lokomotywy śladem drużyn występujących w europejskich pucharach na murawę wyszli w klubowych garniturach. Tymczasem zawodnicy Macieja Skorży w skupieniu i w sportowych strojach nastrajają się na dzisiejsze emocjonujące starcie - Finał Puchar Polski 2011.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało dziewięćdziesiąt minut. Na stadionie Zawiszy Bydgoszcz znajdują się już fani obydwu drużyn wspierani przez zaprzyjaźnione kluby m.in z Gdyni, Krakowa, czy też Sosnowca. Piłkarze poznańskiego Lecha w dzisiejszym spotkaniu zagrają w koszulkach w niebiesko - białe pasy, natomiast Legia przywdzieje czerwone koszulki.

• Już dzisiaj o godzinie 18:30 rozpocznie się finał Pucharu Polski, w którym naprzeciw siebie staną dwie polskie piłkarskie potęgi. Legia Warszawa oraz Lech Poznań. Za kim przemawiają statystyki? Absolutnym rekordzistą w liczbie zdobytych krajowych pucharów jest klub ze stolicy Polski. Piłkarze Legii w rozgrywkach Pucharu Polski zwyciężali trzynastokrotnie, zajmując przy tym sześć razy drugie miejsce, co daje w sumie dziewiętnaście finałów tych co raz bardziej prestiżowych rozgrywek w Polsce. Na trzecim miejscu, tuż za Górnikiem Zabrze (sześć zwycięstw) plasuje się drugi finalista tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski – Lech Poznań. Kolejorz Puchar Polski zdobywał pięciokrotnie, ostatni raz w roku 2009. Kto wygra tym razem? Dla kogo stadion w Bydgoszczy okaże się szczęśliwy, a dla kogo nie? Czy piłkarze Legii umocnią się na szczycie tabeli triumfatorów Pucharu Polski? Czy raczej zawodnicy Jose Marii Bakero postawią jakże cenny krok w drodze do europejskich pucharów? Początek spotkania już o godzinie 18:30. Serdecznie zapraszamy na relację live z tego spotkania.