Lech Poznań ma miażdżącą przewagę nad Wartą. Czy tak samo będzie na stadionie przy Bułgarskiej w niedzielnych derbach Poznania?

Maciej Lehmann
W niedzielę o godz. 15 przy Bułgarskiej odbędą się derby Poznania - Lech kontra Warta. Będzie to trzecie derbowe starcie dwóch najlepszych poznańskich klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej w XXI wieku. W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrał Kolejorz - 1:0 przy Bułgarskiej i 2:1 w Grodzisku Wlkp. W pierwszych po 25 latach derbach dramat przeżył były piłkarz Lecha Łukasz Trałka, który w ostatniej minucie sprokurował rzut karny. Wykorzystał go były piłkarz...Warty Jakub Moder. - Piłka jest przewrotna - pisaliśmy po tym meczu. Także rewanż trzymał w napięciu widzów do ostatniej sekundy. Kolejorz, wyrwał zwycięstwo w ostatniej sekundzie, a sam mecz nie był wielkim widowiskiem. Lech Poznań w tym meczu nie pokazał nic interesującego, ale rzutem na taśmę zagarnął trzy punkty. Autorem gola dającego Kolejorzowi zwycięstwo był Pedro Tiba. Teraz Kolejorz znów będzie faworytem. "Na papierze" przewaga Lecha w wielu aspektach jest wręcz miażdżąca. Czy będzie tak też na boisku? Oto nasze porównanie obu poznańskich klubów.Także rewanż trzymał w napięciu widzów do ostatniej sekundy. Kolejorz, wyrwał zwycięstwo w ostatniej sekundzie, a sam mecz nie były wielkim widowiskiem. Toczył się przez 90 minut według scenariusza, który napisał trener Zielonych, Piotr Tworek. Lech w tym meczu nie pokazał nic interesującego, ale rzutem na taśmę zagarnął trzy punkty. Autorem gola dającego Kolejorzowi zwycięstwo był Pedro Tiba. Teraz Kolejorz znów będzie faworytem. "Na papierze" przewaga Lecha w wielu aspektach jest wręcz miażdżąca. Czy będzie tak też na boisku? Oto nasze porównanie obu poznańskich klubów.Czytaj dalej ---->Robert Woźniak, Łukasz Gdak
W niedzielę o godz. 15 przy Bułgarskiej odbędą się derby Poznania - Lech kontra Warta. Będzie to trzecie derbowe starcie dwóch najlepszych poznańskich klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej w XXI wieku. W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrał Kolejorz - 1:0 przy Bułgarskiej i 2:1 w Grodzisku Wlkp. W pierwszych po 25 latach derbach dramat przeżył były piłkarz Lecha Łukasz Trałka, który w ostatniej minucie sprokurował rzut karny. Wykorzystał go były piłkarz...Warty Jakub Moder. - Piłka jest przewrotna - pisaliśmy po tym meczu. Także rewanż trzymał w napięciu widzów do ostatniej sekundy. Kolejorz, wyrwał zwycięstwo w ostatniej sekundzie, a sam mecz nie był wielkim widowiskiem. Lech Poznań w tym meczu nie pokazał nic interesującego, ale rzutem na taśmę zagarnął trzy punkty. Autorem gola dającego Kolejorzowi zwycięstwo był Pedro Tiba. Teraz Kolejorz znów będzie faworytem. "Na papierze" przewaga Lecha w wielu aspektach jest wręcz miażdżąca. Czy będzie tak też na boisku? Oto nasze porównanie obu poznańskich klubów.