2

Miedź Legnica

1

• Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne nasze relacje.

• Lech kontrolował spotkanie, dopóki Szczepaniak nie zdobył kontaktowej bramki. Miedź miała okazje, by wyrównać, mecz mogli zamknąć lechici. Ogólnie, pomimo kilku przestojowych momentów w grze, nie było źle. Całkiem udane zakończenie ligowej niedzieli. Kolejorz wreszcie się przełamał, Ivan Djurdjević wreszcie ma powody do zadowolenia.

• Miał nawet piłkę blisko siebie Sapela, ale nie zdołał nic zdziałać. Koniec, 2:1.

• Mają jeszcze rzut rożny goście! W polu karnym Lecha jest Sapela.

• Brakuje gościom pomysłu na sforsowanie obrony Lecha w końcówce.

• Znów Amaral, znów efektownie, znów niewiele zabrakło!

• Cztery minuty doliczone.

• Indywidualna akcja Amarala, nie za bardzo pokazali mu się partnerzy, więc strzelec drugiej bramki zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Niewiele się pomylił.

• Tomasik za Makuszewskiego.

• Zła wrzutka Pikka.

• De Marco za Janickiego.

• I znów Wasielewski w roli bohatera. Gdyby nie prawy obrońca Kolejorza, Szczepaniak miałby prostą drogę, by z kilku metrów zdobyć gola. Ależ nam się zrobiła końcówka!

• Pędził na bramkę gospodarzy Camara, minął jednego rywala i w ostatnim momencie został zatrzymany przez wracającego Wasielewskiego! Znakomita interwencja defensora Lecha.

• Sapela odbił strzał Amarala z rzutu wolnego.

• Gajos in, Jóźwiak out.

• Gytkjaer! Mógł Duńczyk zamknąć mecz po podaniu Jóźwiaka, uderzył jednak minimalnie niecelnie.

• Borja odebrał piłkę Makuszewskiemu, który w odwecie go sfaulował.

• Ależ grają rezerwowi gości, napędzają ataki zespołu. Teraz znów zaatakował Szczepaniak, a jego uderzenie wybronił Putnocky.

• Ależ blisko drugiej bramki legniczanie! Znakomita, płynna akcja, po której Piątkowskiemu zabrakło pół kroku, by szybciej dopaść do piłki. Gdyby tak było, trafiłby zapewne w bramkę, a nie boczną siatkę.

• Zieliński szukał centrą Piątkowskiego i Szczepaniaka, a podał wprost w ręce "Puto".

• Złapali wiatr w żagle przyjezdni, muszą się obudzić gospodarze, jeśli nie chcą stracić tutaj punktów!

• Piątkowski za Forsella.

• GOOOL! Kontaktowe trafienie gości, strzelcem bramki świeżo wprowadzony Szczepaniak. Podawał mu inny zmiennik - Camara! Szykuje się ciekawa końcówka.

• Szczepaniak za Ojamę.

• Ładnie Amaral uruchomił Tibę, ten jednak zwolnił i źle podał do Gytkjaera. Lepiej to się dało rozegrać.

• Mieliśmy przerwę w grze z powodu zderzenia dwóch rywali, wszystko wróciło jednak do normy.

• Świetnie Tiba podał do Gytkjaera, tego jednak przyblokował Żyro.

• Najpierw Sapela wypiąstkował piłkę, później starał się go zaskoczyć Radut, ale nieczysto trafił i nie stworzył zagrożenia.

• Rzut rożny po akcji Jóźwiaka, dobrze w obronie pokazał się teraz Żyro.

• Fatalnie wykończył akcję Łobodziński. Strzelił wysoko nad bramką.

• Akcja Forsella i Ojamy storpedowana z powodu ofsajdu.

• Jóźwiak uderzał, bez efektu.

• Centrostrzał Jóźwiaka, Sapela wolał nie ryzykować i wybił piłkę na róg.

• Łobodziński naprawił swój błąd, teraz dobrze wybił piłkę zmierzającą w stronę bramki.

• "Łobo" faulował Jóźwiaka, gospodarze mają dobrą okazję do wrzutki w pole karne.

• Borja Fernandez sugerował, że Janicki blokował centrę ręką. Sędzia Przybył dostał jednak na słuchawkę informację o braku podstaw do podyktowania jedenastki. Cóż, dość sporna kwestia.

• Dopiero pierwszy korner przed nami, po interwencji Wasielewskiego.

• Fatalne wybił piłkę Putnocky, na szczęście dla Lecha bez konsekwencji.

• Niecelnie Łobodziński z ostrego kąta.

• Amaral! 2:0! Świetne wykończenie indywidualnej akcji Gytkjaera, który ośmieszył Bozicia i doskonale wyłożył piłkę.

• Zbyt głęboko wrzucił piłkę w pole karne Tiba.

• Kiepsko gra Ojamaa, brakuje mu dziś inteligencji boiskowej i większej aktywności z przodu. Teraz skrzydłowy Miedzi sfaulował w ofensywie Janickiego.

• Rozpoczynamy drugą część boiska.

• Wracamy do Poznania, piłkarze właśnie wybiegają na boisko/

• Przerwa. Lech 1, Miedź 0. Wracamy za około kwadrans.

• Trzy minuty doliczone.

• Wrzucił z wolnego Amaral, uderzał Goutas; piłka powędrowała kilka metrów obok bramki.

• Katastrofalnie zachował się Jóźwiak, który był już w polu karnym i mógł szukać dryblingu, podania, strzału, a wybrał spowolnienie akcji i stratę piłki.

• Skutecznie interweniował Putnocky po mocnym strzale Forsella.

• Świetna akcja Miedzi polegająca na kilku skutecznych podaniach, piłka trafiła do Camary, ale ten wykonał ni to podanie, ni to strzał, z ostrego kąta, rzecz jasna bardzo niecelnie.

• Pierwszy kwadrans był obiecujący, od tego czasu brakuje jakości po obu stronach. Najwięcej ochoty do gra ma wszędobylski Amaral.

• Starcie Wasielewskiego i Ojamy, ucierpiał ten pierwszy.

• Gytkjaer nieczysto trafił w piłkę głową.

• Makuszewski strzelał z boku pola karnego, piłka możliwie trafiła w rękę jednego z rywali, ale było to raczej przypadkowe zdarzenie.

• Kiepski strzał Jóźwiaka.

• Przyzwoicie prezentuje się Camara, ale brakuje mu jeszcze szybszego podejmowania decyzji.

• Ruszyła Miedź, ładnie pokazał się Forsell, który podał piłkę Camarze. Rezerwowy piłkarz zdołał oddać strzał, ale zrobił to zbyt późno i został zablokowany.

• Defensywa gospodarzy na razie bezbłędna, w czym przoduje zaskakująco pewny dziś Goutas.

• Bozic uprzedził Gytkjaera, mogło być groźnie.

• Amaral! Świetny zwód, ładne uderzenie, zabrakło bardzo niewiele. Piłka uderzyła w słupek!

• Zablokowany strzał Kostewycza.

• Radut w miejsce Cywki.

• Dobre wyjście golkipera Lecha przed pole karne.

• Posiadanie piłki niemal na tym samym poziomie.

• Marquitos poza boiskiem, co jest oczywiście efektem idiotycznego wejścia Janickiego w pierwszych minutach. Za niego Camara.

• Forsell na spalonym, a tymczasem szykują się zmiany w... obu zespołach. Marquitos nie da rady kontynuować gry, w Lechu zaś problemy ze zdrowiem ma Cywka.

• Niezły pierwszy kwadrans za nami, były okazje, był gol, wygląda to sympatycznie.

• Żyro w stronę Forsella, ten nie przyjął piłki, która po kilku sekundach dotarła do Łobodzińskiego. Doświadczony skrzydłowy uderzył zza pola karnego, lecz zabrakło celności.

• Łobodziński popisał się znakomitym dryblingiem i niecelnie podał do Forsella.

• Amaral przytomnie podał do Gytkjaera, który mądrze przełożył sobie piłkę i mocnym strzałem nie dał szans Sapeli. 1:0!

• GYTKJAEEERR! 1:0!

• Ciekawa akcja Kolejorza zakończona złym uderzeniem Amarala.

• Rzut wolny po faulu na Marquitosie bez efektu.

• Podniósł się Hiszpan, widać, że cierpi.

• Leży na boisku Marquitos. Przerwa w grze.

• Fatalnie Cywka, który kilka metrów nad bramką.

• Nieźle wrzucił Wasielewski, ale nikt nie skorzystał z tej ładnej centry.

• Zaczynamy!

• Głównym sędzią jest Jarosław Przybył, "na VARze" mamy Tomasza Kwiatkowskiego.

• Augustyniaka nie ma w kadrze z powodu kontuzji, podobnie sprawa ma się z Santaną.

• U gości pojawił się też doświadczony Łobodziński, zaś w Lechu warto zwrócić uwagę na upragniony powrót Macieja Makuszewskiego. Na prawą obronę z kolei wskoczył Wasielewski.

• Wśród gości w tym sezonie da się dostrzec naprawdę ciekawą grę, która jednak często nie przekładała się na zdobycz punktową. Po porażce z Legią, trener Dominik Nowak dokonał kilku zmian; po fatalnym występie na ławce wylądował Kanibołockij, w jego miejsce gra Sapela. W obronie duet Bozić-Żyro, w pomocy brakuje Augustyniaka.

• W Poznaniu jest gorąco po fatalnej postawie w ostatnim czasie. Lech gra słabo, nie przekonuje, nie widać zamysłu taktycznego. W zeszłym tygodniu gospodarze przegrali 0:1 w Gdyni, w środku tygodnia zaś niemiłosiernie męczyli się w Pucharze Polski z ŁKS-em, awansując dopiero po golu w ostatniej minucie dogrywki. Kibice są zniecierpliwieni, mówi się, że zarząd też. Przy Bułgarskiej dziś koniecznością są trzy punkty.

• Zapraszamy na relację ze spotkania Lecha z Miedzią. Gospodarze powalczą o przełamanie koszmarnej passy bez zwycięstwa, a goście będą chcieli na pewno pokazać, że wysoka porażka z Legią była dziełem przypadku. Pierwszy gwizdek za około kwadrans.

Bartosz Głąb

Lech Poznań - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO I STREAM ONLINE ©Bartek Syta

Lech Poznań - Miedź Legnica ONLINE. W niedzielne popołudnie Lech Poznań zmierzy się przy Bułgarskiej z Miedzią Legnica. Dla poznaniaków jest to kolejny mecz z tych gatunku "o życie", bo "Kolejorz" czeka na zwycięstwo w lidze od pierwszej połowy sierpnia, a przecież sezon rozpoczynał tak dobrze. Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Miedź Legnica?

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lech Poznań - Miedź Legnica?

Lech Poznań - Miedź Legnica ONLINE

Dzisiaj w Poznaniu powinniśmy obejrzeć ciekawy pojedynek. Lech Poznań po raz kolejny musi walczyć o udowodnienie swoim kibicom, że jeszcze na coś ich stać w tym sezonie, bo na pewno nie udowodnił tego w meczu Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź.
Łodzianie zagrali tamten mecz w rezerwowym składzie i o mało co nie wygrali. "Kolejorz" bramkę na wagę awansu zdobył w ostatniej minucie podstawowego czasu gry w dogrywce. Teraz czeka ich dużo mocniejszy przeciwnik, który dobrze spisuje się w swoim premierowym sezonie w LOTTO Ekstraklasie.

Jeśli chodzi właśnie o Miedź, plasuje się w środkowej części tabeli, ale przed sezonem chyba nikt wielkich rzeczy po zespołu z Legnicy się nie spodziewał. Zespół miał spokojnie utrzymać się na poziomie LOTTO Ekstraklasy i na razie sumiennie ten cel realizuje. Dodatkowo w Pucharze Polski Miedź pewnie ograła Sandecję Nowy Sącz 3:0 i zameldowała się już w 1/16 finałów. Dzisiejsze spotkanie w Poznaniu do najłatwiejszych w tym sezonie na pewno należeć nie będzie, jednak patrząc na formę poznaniaków, Miedź wcale nie stoi na straconej pozycji.

Oba zespoły ostatnio mierzyły się w listopadzie 2013 roku w 1/8 finału Pucharu Polski. Wtedy w Legnicy to Miedź wygrała 2:0, a bramki zdobywali Mateusz Szczepaniak i samobójczą Luiz Henriquez. Wtedy było to duże zaskoczenie i można powiedzieć nawet że kompromitacja Lecha. Dzisiaj jednak zwycięstwo Miedzi nie będzie już chyba żadnym zaskoczeniem.

NIE ZAGRAJĄ

Lech Poznań: Gumny, Vujadinović, Jevtić, Orłowski, Plesnierowicz, Dioni (kontuzje);
Miedź Legnica: Garguła, Augustyniak, Santana (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Lech Poznań: Putnocky - Kostewycz, Goutas, Janicki, Cywka - Jóźwiak, Gajos, Tiba, Trałka, Amaral - Gytkjaer;
Miedź Legnica: Kanibałocki - Pikk, Bożić, Osyra, Zieliński - Marquitos, Fernandez, Forsell, Purzycki, Ojamaa - Piasecki.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LECH POZNAŃ
ŁKS Łódź - Lech Poznań 0:1 (1/32 Pucharu Polski)
Arka Gdynia - Lech Poznań 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)

MIEDŹ LEGNICA
Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:3 (1/32 Pucharu Polski)
Miedź Legnica - Legia Warszawa 1:4 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Miedź Legnica 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 2:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:3 (LOTTO Ekstraklasa)

Lech Poznań - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań - Miedź Legnica od 17:55 przeprowadzi CANAL+ HD. Spotkanie prostu ze stadionu przy Bułgarskiej skomentują Bartosz Gleń i Marcin Baszczyński. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:30. Relacja LIVE w GOL24.