Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Czy mistrz...

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Czy mistrz wyhamuje. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 16. kolejka
2019-11-22 20:30

Lech Poznań

3

Piast Gliwice

0

• Koniec spotkania. Lech lekko, łatwo i przyjemnie pokonuje Piasta Gliwice 3:0. Dwie bramki dla Kolejorza strzelił Christian Gytkjaer, a jedno trafienie dołożył Joao Amaral

• ... i upomniany żółtą kartką został Mikkel Kirkeskov.

• Żółta kartka również dla Joao Amarala.

• Ostre starcie [b]UBartosz/b]a Rymaniaka na Pedro Tibie. Żółta kartka.

• Kapitalna akcja Portugalczyków pognębiła mistrza Polski. Pedro Tiba podaje w pole karne do rodaka, który w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem uderza nie do obrony!

• GOL DLA LECHA! JOAO AMARAL!!!

• Mikkel Kirkeskov centruje w rzutu wolnego na dalszy słupek, skąd Bartosz Rymaniak - po przyjęciu piłki - huknął z "dropsztyka" wzdłuż linii 5. metra. Liczył na to, że ktoś zmieni tor lotu w stronę bramki. Nie doliczył się.

• Zupełnie nieudany atak Piasta. Mickey van der Hart łapie piłkę.

• Za mocne podanie Darko Jevticia na wolne pole do Christiana Gytkjaera. Duńczyk był skutecznie blokowany przez Urosa Koruna.

• Uwikłany w drybling Joao Amaral traci piłkę na rzecz dwóch piłkarzy Piasta przed polem karnym gości.

• Korner dla Piasta. Nie przynosi on żadnego zagrożenia pod bramką Mickeya van der Harta.

• Karlo Muhar zagrywa w stylu Andresa Iniesty w pole karne do Christiana Gytkjaera. Gdyby udało mu się podać DOKŁADNIE, to raczej nie grałby w Ekstraklasie. W to zagranie włożył za dużo siły i Duńczyka uprzedził wychodzący z bramki Frantisek Plach.

• 11/4 Strzały/strzały celne 6/3

• Zupełnie nieudane uderzenie Darko Jevticia. Piłka przelatuje nad bramką mistrza Polski.

• Tymoteusz Klupś za Kamila Jóźwiaka.

• Wydaje się, że Kamil Jóźwiak już nie wróci na boisko.

• Kamil Jóźwiak jest opatrywany przez sztab medyczny. Faulował go Patryk Tuszyński, którzy przypadkiem - w ferworze walki - upadł na kolano świeżo upieczonego reprezentanta Polski.

• Martin Konczkowski zmienia Sebastiana Milewskiego. To ostatnia zmiana w Piaście.

• Joao Amaral zmienia Tymoteusza Puchacza.

• To mogła być kluczowa okazja dla Piasta na zdobycie bramki kontaktowej. Jednak anemiczne uderzenie Mikkela Kirkeskova z rzutu wolnego nie sprawiło problemów Mickeyowi van der Hartowi.

• 53% Posiadanie piłki 47%

• Gwizdy kibiców Lecha. Ich zdaniem Frantisek Plach niezgodnie z przepisami złapał piłkę po zagraniu Piotra Malarczyka. Sędzia widział tu jednak przypadkowe zagranie defensora Piasta.

• Na prawej stronie defensywy Kolejorza będzie grać Tomasz Dejewski za Roberta Gumnego.

• Próba dwójkowej akcji Pedro Tiby z Christianem Gytkjaerem. Podanie zwrotne Portugalczyka było bardzo niedokładne.

• Robert Gumny nie jest w stanie kontynuować tego spotkania. Będzie konieczna zmiana w ekipie gospodarzy.

• Kamil Jóźwiak znalazł się w polu karnym Piasta. Jego podanie przed bramkę nie znajduje adresata.

• Sztab medyczny Lecha opatruje Roberta Gumnego, który wyraźnie kuleje. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Za Piotra Parzyszka na murawie pojawia się Dominik Steczyk.

• Christianowi Gytkjaerowi niewiele brakowało, by po raz trzeci pokonać dzisiaj Frantiska Placha! Pomylił się nieznacznie, choć okazało się, że w momencie podania był na minimalnym spalonym!

• Bartosz Rymaniak chciał dynamicznym rajdem "zrobić" przewagę z przody. Przerwał jego zamiar Pedro Tiba.

• Duńczyk ma patent na Piasta

• Idealne dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza z lewej strony na 5. metr, skąd Duńczyk uderzeniem głową "pod ladę" pokonuje Frantiska Placha!

• DUBLET CHRISTIANA GYTKJAERA!!!

• Zmiana w Piaście. Patryk Tuszyński zmienia Gerarda Badię.

• Bardzo słaba frekwencja w Poznaniu

• Wołodymyr Kostewycz ruszył do ataku, ale niewiele z tego wyszło.Po chwili przeciągnięte dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza.

• Po chwili Jorge Felix chciał środkiem przedrzeć się w pole karne Lecha. Wzięty w "sandwich" przez dwóch zawodników w niebiesko-białych strojach traci piłkę na 25. metrze od bramki Mickeya van der Harta.

• Górne podanie Jorge Feliksa w pole karne nie znajduje adresata.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie ekipy przystępują do niej bez zmian.

• Uwiecznione z trybun

• Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w meczu Lech - Piast Gliwice. Po trafieniu Christiana Gytkjaera gospodarze prowadzą z mistrzem Polski. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po "bramce do szatni" Chrsitiana Gytkjaera z rzutu karnego Lech prowadzi u siebie z Piastem Gliwice.

• CHRISTIAN GYTKJAER NIE MYLI SIĘ!!!

Spokojnie wykonał "jedenastkę", posyłając piłkę tuż przy lewym słupku, a Frantisek Plach rzucił się w stronę prawego

• Rzut karny dla Lecha! Uros Korun faulował w polu karnym Pedro Tibę!

• Kolejny błąd Karlo Muhara blisko swojego pola karnego. Piast nie zdołał wykorzystać prezentu.

• Robert Gumny nie zagra w następnej kolejce z Wisłą Płock

• Lubomir Satka uprzedza Piotra Parzyszka we własnej "szesnastce".

• Piast skutecznie przerywa ataki Lecha przed swoim polem karnym.

• Żółta kartka dla Roberta Gumnego za pociąganie za koszulkę Jorge Feliksa. Defensor Kolejorza przerwał tym faulem taktycznym groźnie zapowiadającą się kontrę Piasta na 30. metrze od własnej bramki.

• 4/2 Strzały/strzały celne 3/2

• Darko Jevtić centruje z prawego narożnika na bliższy słupek. Piotr Parzyszek wybija głową poza pole karne.

• Żółta kartka dla Patryka Sokołowskiego za faul na Kamilu Jóźwiaku.

• Składna akcja Piasta środkiem z błyskawicznym podaniem na prawą stronę do Sebastiana Milewskiego. Ten mocno zagrywa w pole karne w pole karne, gdzie sytuację wyjaśnia Robert Gumny.

• Z ok. 20 metrów technicznie przymierzył Piotr Parzyszek. Mickey van der Hart łapie mocniejsze piłki na treningach...

• Przewinienie Sebastiana Milewskiego w ofensywie. Ucierpiał Wołodymyr Kostewycz.

• Efektownie na 30. metrze opanował piłkę Gerard Badia, który prostopadłym podaniem "szukał" w polu karnym Lecha Piotra Parzyszka, Temu brakowało ok. pół metra, by uderzyć ją na wślizgu!

• Robert Gumny znalazł się w polu karnym Piasta i zdecydował się na strzał w prawy dolny róg. Frantisek Plach nie dał się zaskoczyć.

• Atak Lecha przynosi rzut rożny. Tymoteusz Puchacz dopada do piłki, ale uderza wysoko nad bramką Frantiska Placha.

• Pomylił się Karlo Muhar blisko swojego pola karnego Po podaniu Mickeya van der Harta piłka "uciekła" mu w pole karne, gdzie uderzał Piotr Parzyszek w bramkarza! To powinien być gol dla mistrza Polski!

• W odpowiedzi nieśmiały atak Piasta zastopowany przed polem karnym gospodarzy.

• Szału nie ma

• ... skąd z woleja huknął Darko Jevtić po zgraniu Christiana Gytkjaera. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Skrzydłami atakuje Lech. Kamil Jóźwiak nabił stopera Piasta i kolejny rzut rożny dla piłkarzy Dariusza Żurawia. Po krótkim rozegraniu centruje Kamil Jóźwiak, ale Uros Korun wybija przed "szesnastkę"...

• Wołodymyr Kostewycz dostaje dalekie zagranie na lewej flance. Nie poradził sobie z Sebastianem Milewskim, ale wywalczył rzut rożny. Centra Darko Jevticia nie znajduje adresata.

• Nie wyszło lewą, to Lech zaatakował prawą stroną. Piotr Malarczyk przejmuje piłkę po zagraniu Kamila Jóźwiaka.

• Po chwili ostro bita w pole karne mistrza Polski i Christian Gytkjaer uprzedził Frantiska Placha, ale po rykoszecie jest korner dla Lecha.

Bez zagrożenia.

• Lewą stroną zaatakowali Wołodymyr Kostewycz z Tymoteuszem Puchaczem. Górą obrona Piasta.

• Podanie Patryka Sokołowskiego w pole karne nie znajduje adresata. Mickey van der Hart łapie piłkę.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka ze środka zaczynają goście!

• Mamy ważną informację - Tomasza Jodłowca w wyjściowym składzie zastępuje Marcin Pietrowski.

• Czas na wybór stron. Przy arbitrze są Darko Jevtić i Gerard Badia.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Do zamykającej górną "ósemkę" Lechii (jutro podejmuje ŁKS Łódź) traci zaledwie "oczko", a do Jagiellonii - 3 punkty.

W znacznej lepszej dyspozycji są piłkarze Waldemara Fornalika, którzy z 28 punktami są wiceliderem Ekstraklasy. Lepszym bilansem bramek wyprzedzają Pogoń Szczecin, która jutro u siebie gra z liderem, Legią (29 punktów).

• Na inaugurację sezonu w Gliwicach Piast zremisował u siebie z Lechem (1:1). Bramkę dla mistrzów Polski strzelił Jorge Felix, a po zmianie stron wyrównał - niespełna 5 minut po wejściu na boisko - Paweł Tomczyk.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Lecha: Miłosz Mleczko - Djordje Crnomarković, Tomasz Dejewski, Jakub Moder, Juliusz Letniowski, Timur Żamaletdinow, Paweł Tomczyk, Tymoteusz Klupś, Joao Amaral.

Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Jakub Holubek, Martin Konczkowski, Tomas Huk, Tomasz Mokwa, Dominik Steczyk, Remigiusz Borkała, Patryk Tuszyński.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka warto zapoznać się z zapowiedzią spotkania:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po udanych dla Biało-czerwonych eliminacjach do EURO 2020 czas na rundę rewanżową Ekstraklasy. W ramach Superpiątku Górnik Zabrze zremisował z Wisłą Płock (2:2), a już za 20 minut Lech Poznań zmierzy się przed własną publicznością z mistrzem Polski, czyli Piastem Gliwice!

Lech - Piast LIVE! Czy mistrz zostanie wyhamowany

Lech - Piast LIVE! Czy mistrz zostanie wyhamowany ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. "Kolejorz" chciałby być na tym miejscu co aktualny mistrz Polski. Drogę do niego skróci, jeśli przerwie jego serię trwająca od połowy września. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE

W bieżącym roku doszło do trzech bezpośrednich meczów między tymi zespołami. Wszystkie odbyły się w Gliwicach, a dwa z nich padły łupem Piasta. W lipcu, w ramach drugiej kolejki, padł jednak remis.

Z tamtego składu u Waldemara Fornalika nie grają już Joel Valencia i Patryk Dziczek. Mimo to Piast dzięki konsekwentnym działaniom awansował na pozycję wicelidera. Do liderującej Legii Warszawa traci oczko. Jeżeli więc wygra przy Bułgarskiej, czego nie doświadczył od 2015 roku, to przynajmniej na chwilę wróci na tron.

Taki cel były selekcjoner stawia przed swoimi podopiecznymi. Piast nie jest bez szans. W tym sezonie w Poznaniu lekcję Lechowi udzieliły już trzy ekipy: Zagłębie Lubin (2:1), Cracovia (2:1) oraz Śląsk Wrocław (3:1).

- Ostatnie lata nie kończyły się po myśli poznaniaków, ale to drużyną, którą zawsze trzeba szanować. Jest to duży klub, w którym jest wielu dobrych zawodników i posiada zdolną młodzież - przestrzega kapitan Piasta, Gerard Badia.

Lech nie ma specjalnie czym się pochwalić w tym sezonie. Oczywiście niezłe statystyki wykręcają Christian Gytkjaer i Darko Jevtić, a Kamil Jóźwiak we wtorek zadebiutował w seniorskiej kadrze. Te indywidualne osiągnięcia nie mają jednak szczególnego przełożenia na wyniki zespołu. "Kolejorz" znajduje się w końcu w drugiej ósemce - na dziewiątej lokacie.

W ostatnich dwóch meczach Lech zremisował. W dwóch poprzednich - przegrał. Gdyby przełamanie przypadło akurat na mecz z Piastem, na którego sposobu nie znalazł żaden z siedmiu ostatnich rywali, to kibice być może odzyskaliby wiarę w projekt z Dariuszem Żurawiem za sterami. Na razie góruje jednak sceptycyzm.

Piątkowe spotkanie poprowadzi sędzia Szymon Marciniak (Płock). VAR obsłużą Zbigniew Dobrynin i Radosław Siejka.

Oglądaj mecz Lech Poznań - Piast Gliwice na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Piast Gliwice:

Lech: Cywka
Piast: Czerwiński

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Piast - Lech 1:1 (Ekstraklasa, 20.07.2019)
Piast - Lech 1:0 (Ekstraklasa, 19.05.2019)
Piast - Lech 4:0 (Ekstraklasa, 15.02.2019)

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Bartosz Gleń - Tomasz Wieszczycki . Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30