PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Czas zacząć wygrywać. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Barry Douglas 3
    • Heorhij Citaiszwili 3 (Joao Amaral - bez oceny)
    • Jesper Karlstroem 3
    • Nika Kwekweskiri 3 (Radosław Murawski - bez oceny)
    • Kristoffer Velde 3 (Michał Skóraś - 3)
    • Afonso Sousa 4 (Filip Marchwiński - bez oceny)
    • Filip Szymczak 4

• Frantisek Plach 3
    • Ariel Mosór 3
    • Jakub Czerwiński 2
    • Constantin Reiner 3
    • Alexandros Katranis 3 (Jakub Holubek - bez oceny)
    • Tom Hateley 3 (Michał Kaput - bez oceny)
    • Grzegorz Tomasiewicz 3
    • Damian Kądzior 4
    • Michał Chrapek 3 (Jorge Felix 2)
    • Arkadiusz Pyrka 2 (Michael Ameyaw 3)
    • Kamil Wilczek 3 (Rauno Sappinen 2)
  • Koniec spotkania! Przełamanie Kolejorza. Mistrz Polski odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Przy Bułgarskiej ograł Piasta Gliwice 1:0.

• Lech wychodził z kontratakiem. Skóraś nie wykorzystał szansy.

• Ameyaw przytrzymywał za koszulkę Skórasia. Żółta kartka.

• Sześć minut doliczył sędzia Kwiatkowski.

• Czerwiński poza boiskiem. Piast w dziesiątkę, bo trener Fornalik wykorzystał limit zmian.

• Czerwiński odepchnięty przez Szymczaka. Obrońca Piasta trzyma się za głowę.

• Schodzi Citaiszwili. W jego miejsce wszedł Joao Amaral.

• Skóraś sprytnie uderzył między nogami Tomasiewicza! Refleksem popisał się Plach.

• Douglas obejrzał żółtą kartkę za faul na Ameyawie.

• Nie najwyższa frekwencja przy Bułgarskiej.

• Kaput wszedł w miejsce Hateleya.

• Podwójna zmiana także w Piaście. Holubek wszedł w miejsce Katranisa.

• Kvekveskiri opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Radosław Murawski.

• Marchwiński wszedł w miejsce zdobywcy bramki Afonso Sousy.

• Kolejna kara indywidualna. Tym razem żółtą kartkę zobaczył Czerwiński.

• Kvekveskiri obejrzał żółtą kartkę za faul na Katranisie.

• Grzegorz Tomasiewicz został napomniany żółtą kartką.

• Pereira faulował Tomasiewicza. Żółta kartka.

• Rauno Sappinen zastąpił Kamila Wilczka.

• Michael Ameyaw wszedł w miejsce Arkadiusza Pyrki.

• Citaiszwili znalazł się w sytuacji sam na sam, ale niepotrzebnie podawał jeszcze do Skórasia! Tego ostatniego zatrzymał Reiner.

• Michał Skóraś wszedł w miejsce Kristoffera Velde.

• Michał Chrapek opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Jorge Felix.

• Okazja Piasta! Kądzior świetnie zagrał na dalszy słupek do Pyrki, ale 19-latek uderzył niecelnie.

• Reiner główkował po dośrodkowaniu Kądziora. Piłka wyraźnie minęła cel.

• Pereira zagrał piłkę wzdłuż bramki w kierunku Szymczaka. Plach skutecznie interweniował nogami.

• Defensor Piasta będzie mógł kontynuować grę.

• Mosór leży na boisku. Interweniuje sztab medyczny Piast.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Lech schodzi na przerwę z jednobramkową przewagą.

• Gwizdek arbitra. Na pozycji spalonej Afonso Sousa.

• Szymczak uderzył lewą nogą z 18. metrów. Ponad bramką Placha.

• Pewna interwencja Bednarka po zagraniu Kądziora z rzutu wolnego.

• Groźnie pod bramką Lecha! Czerwiński nieczysto uderzył głową z najbliższej odległości.

• Bednarek na dalszym słupku przeciął wrzutkę Kądziora i wybił na rzut rożny.

• W roli głównej Velde. Norweg zbiegł do środka z lewej strony. Po chwili oddal strzał, który został zablokowany. Dobijał Pereira - piłka w rękach Placha.

• Główkował w polu karnym Mosór. Na rzut rożny wybił piłkę Milić.

• Rozpędzony Douglas wbiegł w pole karne z lewej strony. Ofiarna interwencja Reinera na wślizgu.

• Róg dla Kolejorza. Kwekweskiri dośrodkował w pole karne. Ratuje sytuację Reiner.

• Wilczek strzelał po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu wolnego. Obok bramki Bednarka.

• Sędzia Kwiatkowski napomniał żółtą kartką Katranisa.

• Afonso Sousa obejrzał żółtą kartkę.Faulował Katranisa.

• Dobre rozegranie lechitów z środku pola. Po chwili Afonso Sousa precyzyjnie przymierzył zza pola karnego. Asystował Filip Szymczak.

• GOOOOOOOL! 1:0 dla Lecha Poznań! Afonso Sousa!

• Okazja Kolejorza! Płaski strzał Velde z ośmiu metrów. Broni Plach.

• Początek meczu!

• Ekipa z Gliwic miała fatalny początek sezonu, gdyż na pierwsza bramkę musiała czekać aż trzy mecze. Od wygranej z Cracovią w 5. kolejce, podopieczni Waldemara Fornalika wyglądają bardzo dobrze. Udowodnili to w ostatniej kolejce wygrywając ze Stalą Mielec 4:0.

• Cztery mecze, jeden remis i trzy porażki. Takie są statystyki mistrza Polski na początku tego sezonu. Tak słabej formy można doszukiwać się w brakach kadrowych, ale z pewnością nie jest to jedyna przyczyna tak słabej gry.

• Podstawowy skład Piasta Gliwice:

• Wyjściowy skład Lecha Poznań:

• Kolejorz zaliczył dramatyczny początek sezonu. Jeśli chce myśleć o obronie mistrzostwa Polski, musi w końcu zacząć punktować. Witamy w relacji LIVE z meczu Lech Poznań - Piast Gliwice!

©Adam Jastrzebowski

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Lech zaliczył dramatyczny początek sezonu. Jeśli "Kolejorz" chce myśleć o obronie mistrzostwa Polski, musi w końcu zacząć punktować. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż ich rywalem jest Piast Gliwice - drużyna, która z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE

Od pierwszej kolejki, trener John van den Brom ma problemy, żeby ustabilizować linię defensywną swojego zespołu. Jest to spowodowane kontuzjami, ale także brakiem wzmocnień, które były tak potrzebne przed startem sezonu.

Według kibiców, głównymi winowajcami obecnej sytuacji są właściciele Lecha, którzy nie są skłonni zaryzykować i zainwestować w nowych zawodników. W ostatnich tygodniach głośno było o niezrealizowanych transferach Kownackiego, Helika czy Kądziora. Gdyby tego było mało, sprowadzeni zawodnicy także się nie odnajdują w zespole - Artur Rudko zawalił eliminacje i na stałe zasiadł na ławce, a Afonso Sousa nie prezentuje takiego poziomu jaki oczekiwano.

Pomimo tego, że Piast zajmuje dopiero 14. miejsce, dzisiejszy mecz będzie jednym z trudniejszych dla Poznaniaków w tym sezonie. Ekipa z Gliwic miała fatalny początek sezonu, gdyż na pierwsza bramkę musiała czekać aż trzy mecze. Od wygranej z Cracovią w 5. kolejce, podopieczni Waldemara Fornalika wyglądają bardzo dobrze. Udowodnili to w ostatniej kolejce wygrywając ze Stalą Mielec 4:0.

- Po takiej drużynie jak Lech Poznań można spodziewać się wszystkiego. Na pewno mają olbrzymi potencjał. Mają mało punktów, ale w poprzednich meczach stwarzali sytuacje. Nie było tak, że nie mieli okazji do zdobycia bramki. Spodziewamy się niełatwego spotkania, z drużyną, która będzie zdeterminowana żeby w końcu wygrać mecz - powiedział trener Piasta Gliwice.

Arbitrem głównym będzie Tomasz Kwiatkowski. Pomagać mu będą Tomasz Listkiewicz, Bartosz Kaszyński (asystenci), Radosław Trochimiuk (sędzia techniczny), Bartosz Frankowski, Jarosław Przybył (VAR).

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Piast Gliwice:
Lech: Salamon, Sobiech, Ba Loua (kontuzje)
Piast: Kostadinov, Huk (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:2 (Ekstraklasa, 08.05.2022)
Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0 (Ekstraklasa, 20.11.2021)

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Piotr Glamowski – Maciej Murawski. W internecie mecz na stronie i w aplikacji Canal+. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!