Mecz Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Skład...

Mecz Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Skład oszczędzony, muszą dać czadu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 12. kolejka
2020-12-06 17:30

Lech Poznań

4

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Koniec meczu. Lech lekko, łatwo i przyjemnie pokonuje na własnym stadionie Podbeskidzie 4:0. Bramki strzelili Thomas Rogne, Mikael Ishak, (po zmianie stron) Pedro Tiba i Dani Ramirez.

• Mohammad Awwad nie trafia w bramkę. Dobrze złożył się do strzału z woleja, ale dodatkowo był na spalonym.

• Thomas Rogne przechwytuje piłkę adresowaną przez Desleya Ubbinka do Marko Roginicia.

• Co najmniej 4 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Jakub Bieroński był bliski honorowej bramki dla gości! Jego uderzenie z linii 16. metra z trudem paruje Filip Bednarek!

• Aleksander Komor fauluje Michała Skórasia w środku pola. Kartki jednak nie ma.

• Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Filipa Bednarek.. Ten wznawia grę z "piątki".

• Maksymilian Sitek pokazał się z lewej strony. Jedyne, co udało zyskać, to korner.

• Karlo Muhar zmienia Jakuba Modera. Tym samym obaj trenerzy przeprowadzili komplet pięciu zmian.

• Będzie się działo?

• ... a za Konrada Gutowskiego pojawia się Filip Modelski.

• Jakub Bieroński zmienia Gergo Kocsisa...

• Filip Marchwiński zmienia Daniego Ramireza.

• I niewiele brakowało, by zabójczą kontrę sfinalizował Dani Ramirez! Po "wielbłądzie" defensywy Podbeskidzia przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale zabrakło mu siły na precyzyjny strzał. Posłał piłkę minimalnie obok bramki!

• Przy czterobramkowym prowadzeniu piłkarze Dariusza Żurawia oddali inicjatywę rywalowi.

• Nieśmiało skrzydłem zaatakował Podbeskidzie. Podanie przed pole karne nie znajduje jednak Marko Roginicia.

• Pedro TIba dąży do strzelenia drugiego gola. Poradził sobie z dwoma rywalami, ale trzeci zdołał go zablokować.

• ... a Mateusza Marca zastępuje Łukasz Sierpina.

• Na pewno dwie zmiany przeprowadza Krzysztof Brede. Maksymilian Sitek w miejsce Serhija Makuszko...

• Pół godziny do końca regulaminowego czasu gry. Czy gości będzie stać na choćby honorową bramkę?

• ... a za Mikaela Ishaka pojawia się Mohammad Awwad.

• ... Tymoteusz Puchacz zmienia Jakuba Kamińskiego...

• Trzy zmiany w Lechu. Michał Skóraś w miejsce Jana Sykory...

• Pedro Tiba powstrzymany na lewej stronie. Lech ma rzut rożny.

• Karygodnie w defensywie spisują się goście. Jan Sykora w prosty sposób zabrał piłkę rywalowi i "zabrał się" z nią w pole karne. Jego strzał zdołał odbić Michal Pesković, ale wobec dobitki Daniego Ramireza był już bezradny!

• GOL DLA LECHA! DANI RAMIREZ!!!

• A gospodarzom ciągle mało. Idą za ciosem, lecz po podaniu Mikael Ishak był na spalonym.

• Aleksander Komor wchodzi w miejsce Milana Rundicia.

• Z urazem zmaga się Milan Rundić. Najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana.

• Z wysokiego "C" zaczęli gospodarze drugą połowę! Pedro Tiba ruszył z głębi pola do dalekiego podania i po pognaniu z piłką pokonuje Michala Peskovicia płaskim uderzeniem po dalszym rogu!

• GOL DLA LECHA! PEDRO TIBA!!!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Poznania na drugie trzy kwadranse meczu Lech - Podbeskidzie. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań, po bramkach Thomasa Rogne i Mikaela Ishaka, prowadzi z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0. A dosłownie kilka minut przed bramką Norwega nie zostało uznane trafienie Marko Roginicia i mecz miałby zupełnie inny przebieg...

• Kilka sekund po tym, jak Wojciech Myć podjął decyzję o doliczeniu jednej minuty do pierwszej połowy, Dani Ramirez uderza nad poprzeczką.

• Milan Rundić stracił piłkę we własnej "szesnastce" na rzecz Mikaela Ishaka, który nie zwykł marnować takich okazji i wpisuje się na listę strzelców tuż przed przerwą!

• MIKAEL ISHAK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Kolejna dobra interwencja bramkarza Lecha. Tym razem łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Odważna, ale co ważne skuteczna, interwencja Filipa Bednarka przed własnym polem karnym. Powstrzymał on atak Podbeskidzia.

• Thomas Rogne

• Konrad Gutkowski radzi sobie w ofensywie z Vasylem Kravetsem. Akcji nie udało się zakończyć w taki sposób, by było zagrożenie pod bramką Lecha.

• Powtórzone rozegranie, tylko że tym razem finalizował to Djordje Crnomarković. Główkował obok bramki.

• Gospodarze idą za ciosem. Okazję miał Mikael Ishak, którego w ostatniej chwili zablokował Kacper Gach. Korner dla Lecha.

• Przy bliższym słupku kapitan "Kolejorza" wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z narożnika boiska, by uderzeniem głową skierować piłkę do siatki!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM THOMAS ROGNE!!!

• Podrażniony Lech rzucił się do ataku! Po akcji Jakuba Modera Michal Pesković paruje piłkę na korner!

• GOL MARKO ROGINICIA NIEUZNANY!!!

Napastnik Podbeskidzia kieruje piłkę do siatki po podaniu Gergo Kocsisa, ale - co wykazały powtórki - uczynił to zza linii końcowej!

• Seria będzie podtrzymana?

• Zupełnie nieudana próba Mateusza Marca z dalszej odległości. Piłka leci wysoko nad bramką Filipa Bednarka.

• Thomas Rogne ofiarnie przyjmuje na ciało piłkę po uderzeniu Desleya Ubbinka.

• Na płaski strzał z dalszej odległości zdecydował się Pedro Tiba. Wyraźnie chybił.

• Twierdza Poznań

• Piłka po dośrodkowaniu z narożnika nie znajduje adresata.

• Po chwili Marko Roginić znalazł się w "szesnastce" Lecha. Zdołał wywalczyć "tylko" rzut rożny.

• Desley Ubbink szukał dość długo miejsca do oddania strzału. Kiedy w końcu podjął decyzję, że to "ten moment", to nic z tego nie wyszło.

• "Żółtkiem" upomniany Mateusz Marzec.

• Coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy. Alan Czerwiński podłączył się do akcji ofensywnej. "Górale" nerwowo, ale szczęśliwie wychodzą z opresji.

• Michal Pesković z trudem paruje uderzenie Jakuba Modera na rzut rożny!

• Dmytro Baszlaj upomniany żóltą kartką

• Przewinienie Vasyla Kravetsa na Konradzie Gutowskim. Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

• Na solową akcję prawą flanką zdecydował się Jakub Kamiński. Nie udało mu się przedrzeć w okolice "szesnastki" Podbeskidzia.

• Mikael Ishak nie zdołał "zamknąć" akcji po podaniu Daniego Ramireza. Od bramki Michal Pesković.

• Po przewinieniu Jakuba Modera Michał Rzuchowski wykonywał rzut wolny. Obrona Lecha oddala zagrożenie.

• Serhij Makiuszko ruszył skrzydłem. Do momentu dośrodkowania całkiem ciekawie zapowiadała się akcja beniaminka. Przesadził z siłą włożoną w zagranie w pole karne.

• Wojciech Myć gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są defensorzy - Thomas Rogne i Dmytro Baszlaj.

• Kto dzisiaj wygra?

• Garść informacji od KKSLech (Twitter)

• 15. mecz Lecha Podbeskidziem (liga + Puchar). Bilans - 7 wygranych Lecha, 4 remisy i 3 wygrane Podbeskidzia. Bilans bramek - 19:15
    • W ostatnich dwóch meczach w Poznaniu porażka i remis Lecha
    • Ostatni mecz w Bielsku w ramach Pucharu Polski (2016 r.) wygrany przez Lecha 3:0
  • Skład gości

Rezerwowi: Rafał Leszczyński - Jakub Bieroński, Rafał Figiel, Aleksander Komor, Ivan Martin, Filip Modelski, Tomasz Nowak, Łukasz Sierpina, Maksymilian Sitek.

• Po 10 rozegranych meczach poznaniacy są na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Tyle samo ma będąca "piętro" wyżej Cracovia, ale rozegrała 2 mecze więcej, a jedenasta w tabeli jest ekipa zza miedzy - Warta (również po 12 meczach).

Z kolei przyjezdni są na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 9 "oczek". Tyle samo ma przedostatnia Stal Mielec, a nad nimi są odpowiednio Piast Gliwice i Wisła Płock (po 10 punktów).

• Skład gospodarzy

Rezerwowi: Marko Malenica - Mohammad Awwad, Bohdan Butko, Tomasz Dejewski, Filip Marchwiński, Karlo Muhar, Tymoteusz Puchacz, Lubomir Satka, Michał Skóraś.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc warto - kto jeszcze nie miał okazji - przeczytać zapowiedź:

• Po wystawieniu rezerw w meczu z Benficą Lech Poznań rzuca to, co najlepsze na starcie z ostatnim w lidze Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierwszy gwizdek sędziego Wojciecha Mycia już za 25 minut!

Oszczędzili skład... z Benfiką, więc muszą dać czadu

Oszczędzili skład... z Benfiką, więc muszą dać czadu ©Grzegorz Dembinski

Mecz Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. "Kolejorz" postanowił tak bardzo skupić się na ekstraklasie, że w czwartkowym spotkaniu Ligi Europy z Benfiką Lizbona oszczędził niemal wszystkich najważniejszych piłkarzy. Dziś zatem obowiązkiem jest nie tylko samo zwycięstwo, ale także dobra gra. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE

Stadion przy Bułgarskiej przywołuje kibicom Podbeskidzia głównie dobre wspomnienia. Już przy okazji pierwszej wizyty w Poznaniu bielszczanie sprawili sensację, remisując w półfinale Pucharu Polski, a po awansie do Ekstraklasy dwa razy wyjeżdżali ze stolicy Wielkopolski z kompletem punktów. Piłkarze Kolejorza nigdy nie nadawali starciom z Podbeskidziem priorytetu i często zwyczajnie lekceważyli rywala, a ambitni Górale potrafili to wykorzystać.

Dziś podobny scenariusz raczej nie wchodzi w grę. Tym razem „operacja Podbeskidzie” jest dla Lecha ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, bo tak należy interpretować decyzję Dariusza Żurawia, który w czwartek przeciwko Benfice w Lizbonie dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom.

W Bielsku-Białej żartują, że do tej pory jeszcze nikt nie okazał im takiego wyrazu szacunku, ale pod Klimczokiem więcej powodów do śmiechu raczej nie ma. Po porażce ze Śląskiem Wrocław (0-2) Górale spadli na ostatnie miejsce w tabeli, a złe nastroje pogłębiła wtorkowa porażka w Pucharze Polski po dogrywce z Zagłębiem Lubin (2-4).

Oba mecze wyglądały bardzo podobnie. Podbeskidzie długimi fragmentami przeważało, konstruowało ciekawe akcje i częściej od rywala było w posiadaniu piłki. Nie przełożyło się to jednak na skuteczność w ofensywie, bo bielszczanie nie zdobyli ani jednej bramki z akcji (oba gole z Zagłębiem Lubin Sergii Miakushko strzelił z rzutów karnych), a bramkarz Michal Pesković musiał wyjmować piłkę z siatki aż sześć razy.

Oglądaj mecz Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała w Player.pl >>>

Mnożące się błędy w defensywie sprawiają, że cierpliwość Krzysztofa Bredego jest na skraju wyczerpania. Trener beniaminka jest zazwyczaj bardzo stonowany w swoich publicznych wypowiedziach, ale tym razem, nie podawając personaliów, dość ostro skrytykował swoich piłkarzy. – W każdy mecz wkładamy sporo pracy, wymieniamy dużo podań, a za chwilę robimy prosty błąd, po którym opadają ręce. Jeżeli ktoś nie podejmuje na boisku prostych, właściwych decyzji, to nie możemy z takimi ludźmi funkcjonować. Musimy ich zamieniać i szukać rozwiązań – mówił zdenerwowany Brede.

Zima pod Klimczokiem, choć krótka, zapowiada się na niespokojną. Mogą ją złagodzić jedynie dobre wyniki w trzech ostatnich meczach z Lechem, Piastem i Wisłą Płock. W Poznaniu będzie o to zdecydowanie najtrudniej. Kolejorzowi zależy na zwycięstwie, bo strata trzynastu punktów do Legii Warszawa (przy dwóch rozegranych meczach mniej) wygląda już niebezpiecznie, a kolejne niepowodzenia mogą doprowadzić do katastrofy, jaką byłby w Poznaniu brak kwalifikacji do europejskich pucharów.

Gospodarze wystawią do gry swój najsilniejszy skład, ale na taki komfort nie będzie mógł liczyć Brede. Z powodu zakażenia koronawirusem poza grą prawdopodobnie pozostaną Kamil Biliński, Filip Modelski i Bartosz Jaroch, a kontuzje wciąż leczą Kornel Osyra i Martin Polacek. Wzmocnieniami w porównaniu do ostatnich ligowych spotkań mogą się za to okazać Sergii Miakushko lub Desley Ubbink. W pucharowym meczu z Zagłębiem obaj pokazali się z niezłej strony, a błysnął zwłaszcza Ukrainiec, który zaprezentował kilka efektownych akcji i wprowadził do gry Górali trochę nieprzewidywalności w ataku. A między innymi właśnie tego będzie potrzebować Podbeskidzie, by móc liczyć na sprawienie niespodzianki w Poznaniu.

Nie zagrają w meczu Lech - Podbeskidzie:
Lech: Kaczarawa, van der Hart, Tiba (?)
Podbeskidzie: Osyra, Polacek, Biliński, Modelski, Jaroch

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Podbeskidzie - Lech 0:3 (Puchar Polski, 09.08.2016)
Podbeskidzie - Lech 4:1 (Ekstraklasa, 20.02.2016)

Mecz Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo na kanale Canal+ Premium. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Komentuje duet Rafał Wolski – Marcin Baszczyński. Relacja na żywo w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!