Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Misja Żurawia: uratować ósemkę

Lech Poznań

3

Pogoń Szczecin

2

• Aż pięć goli i mnóstwo emocji mieliśmy dziś w Poznaniu! Pogoń z animuszem zaczęła drugą połowę, ale jedna kontra Lecha prawie zakończyła mecz. Kamil Jóźwiak ruszył z piłką i wpisał się na listę strzelców po raz drugi, choć miał też przy tym nieco szczęścia, bo piłka zmieniła tor lotu po odbiciu się od Steca. Trzeci gol dla gospodarzy podłamał "Portowców", lecz w końcówce zrobiło się jeszcze gorąco, bo Jasmina Buricia pokonali Iker Guarrotxena oraz Jin Izumisawa. Na wyrównanie brakło już jednak czasu i Lech zwyciężył 3:2. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Lech wygrywa z Pogonią 3:2!

• Guarrotxena zagrywa w pole karne, ale łapie piłkę Burić. Trzy punkty zostaną w Poznaniu.

• Uderzenie Macieja Gajosa, ale piłka przeszła obok bramki. Będzie spieszyć się teraz Pogoń.

• Kontra Lecha. Ruszył z piłką Kamil Jóźwiak, a przed polem karnym powalił go Iker Guarrotxena. Będzie świetna okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

• Majewski dośrodkował z rzutu wolnego. Fojut nie zdołał oddać strzału, lecz wywalczył jeszcze rożnego.

• Cztery minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Kompletny zwrot akcji w Poznaniu, Lech prowadzi już tylko 3:2! Znów w ofensywie pokazał się Majewski, wycofał piłkę do Guarrotxeny, ale strzał Hiszpana został zablokowany. Futbolówka trafiła jednak do Podstawskiego, ten nie trafił czysto i przypadkowo wyszło mu z tego podanie do Jina Izumisawy, a Japończyk pokonał Buricia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! IZUMISAWA!

• Jest gol honorowy dla Pogoni! Radosław Majewski dobrze zagrał do będącego na lewej stronie pola karnego Ikera Guarrotxeny, a ten strzałem przy krótkim słupku pokonał Buricia. Zdecydowanie lepiej mógł zachować się w tej sytuacji bramkarz Lecha.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! IKER GUARROTXENA!

• Zdecydowanie zbyt głębokie było dośrodkowanie z rzutu wolnego. Spokojnie złapał piłkę Załuska.

• Filip Marchwinski minął na lewej stronie boiska Steca. Obrońca Pogoni musiał ratować się faulem.

• Izumisawa dostał piłkę w polu karnym, ale w sytuacji sam na sam uderzył wprost w Buricia. Na dodatek znajdował się na spalonym.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Łukasz Trałka, wchodzi Maciej Gajos.

• Jeśli czegoś Lechowi dzisiaj brakuje, to skuteczności Gytkjaera. Teraz Duńczyk miał niezłą okazję, ale uderzył obok bramki. Celnie strzelali jednak inni.

• Darko Jevtić jest już poza boiskiem. Zastępuje go Filip Marchwiński.

• Kolejna dobra akcja Jóźwiaka i Jevticia. Tym razem to ten pierwszy podawał, a drugi występował w roli strzelca. Obronił to uderzenie Załuska, będzie jeszcze rzut rożny.

• Nieudany drybling Makuszewskiego. Z piątego metra zacznie grę Załuska.

• Akcja Pogoni prawą stroną boiska - dośrodkowywał Michał Żyro, głową uderzał Stec, ale spokojnie złapał futbolówkę Burić.

• Akcja Tiby lewą stroną boiska i podanie do Jevticia. Nie zdołał jednak opanować piłki drugi z graczy Lecha.

• Guarrotxena zagrał do Hostikki, lecz fiński skrzydłowy nie zdołał trafić czysto w piłkę będąc w polu karnym.

• Uderzał teraz Pedro Tiba, ale dobrze zablokował go Fojut. Bardzo pewnie gra teraz Lech, ale przy tym wyniku jest to całkowicie naturalne.

• Za mocne zagranie Izumisawy do Hostikki. Od bramki Burić.

• Szansę od trenera dostaje też Jin Izumisawa. Trzecia zmiana w Pogoni, Japończyk za Spasa Delewa.

• Adam Buksa jest już poza boiskiem. Pojawił się za to Michał Żyro.

• Kolejne złe wieści dla kibiców Pogoni - Adam Buksa z żółtą kartką, nie zagra przez to w niedzielnym meczu z Arką.

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Zszedł z boiska Sebastian Kowalczyk, za niego Santeri Hostikka.

• Mogło być nawet 4:0! Jevtić dośrodkował z rzutu rożnego, Gytkjaer przedłużył piłkę do Rogne, a ten z bliska uderzył nad poprzeczką!

• Świetne uderzenie Jevticia z rzutu wolnego! Z najwyższym trudem obronił je Załuska, będzie rzut rożny!

• Pierwsza dobra akcja Makuszewskiego. Pomocnik Lecha był faulowany, będzie rzut wolny dla gości.

• Opuszcza boisko Tymoteusz Klupś. Za niego Maciej Makuszewski.

• Wygląda na to, że Lech zgarnie dzisiaj komplet punktów! Świetną kontrę wyprowadzili gospodarze i prowadzą już 3:0. Klupś zagrał na lewą stronę do Kamila Jóźwiaka, ten wpadł w pole karne i oddał strzał, a piłka odbiła się od Steca i wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! KAMIL JÓŹWIAK!

• Do dośrodkowaniu Gytkjaera w polu karnym padł Klupś. Sędzia uznał, że Kowalczyk nie faulował, a Pogoń wyprowadziła kontrę. Faulem przerwał ją Łukasz Trałka i zarobił żółtą kartkę.

• Guarrotxena zabrał piłkę Vujadinoviciowi, ale błąd stopera naprawili koledzy - do Hiszpana doskoczyło natychmiast trzech innych lechitów i ten nie mógł za wiele zrobić.

• Groźnie pod bramką Lecha! Nunes ruszył z piłką, zagrał do Guearrotxeny, a ten podał do Delewa. Strzał Bułgara obronił Burić, golkiper Lecha dobrze interweniował też kilkanaście sekund później, gdy szczęścia próbował David Stec.

• Goście rozgrywają piłkę od tyłu. Lech na razie czujny w defensywie.

• Od środka rozpoczęła grę Pogoń. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Niedługo początek drugiej połowy.

• Do przerwy Lech prowadzi z Pogonią 2:0. Taki rezultat jest niewątpliwie lekkim zaskoczeniem, a kibice w Poznaniu mają powody do radości. Świetny mecz rozgrywa Darko Jevtić, który mógł mieć nawet trzy asysty. Christian Gytkjaer niezłą okazję jeszcze zmarnował, ale Kamil Jóźwiak i Nikola Vujadinović byli już skuteczniejsi. Pogoń wcale nie grała źle, na lewej stronie boiska szalał Ricardo Nunes, lecz goście w większości dobrych sytuacji uderzali niecelnie. Na drugą połowę wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Jevtić z drugą asystą! Tym razem dośrodkował z rzutu rożnego, Nikola Vujadinović wygrał pojedynek główkowy i wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! NIKOLA VUJADINOVIĆ!

• Jevtić wywalczył rzut rożny po lewej stronie boiska. Wybił piłkę Guarrotxena.

• Bardzo aktywny jest na lewej stronie Nunes. Znów dobrze i celnie dośrodkował z lewej strony, lecz Buksa główkował nad poprzeczką.

• Pedro Tiba najpierw faulował rywala, a potem nie pozwolił Pogoni na szybkie wznowienie gry. W efekcie dorobił się żółtej kartki.

• Kostewycz chyba chciał dośrodkowywać, a wyszedł mu z tego strzał. Od bramki zacznie grę Załuska.

• Bliski szczęścia był teraz Radosław Majewski! Pomocnik Pogoni zdecydował się na strzał z rzutu wolnego mimo sporej odległości, lecz piłka przeszła tuż obok słupka!

• Niecelny strzał Delewa z narożnika pola karnego. Burić nie ma za wiele pracy, choć "Portowcy" często próbują uderzać.

• Pogoń stara się nękać Lecha kolejnymi dośrodkowaniami. Na razie radzą sobie z tym obrońcy gospodarzy.

• Akcja Kowalczyka lewą stroną przyniosła rzut rożny. Po nim na zaskakujące uderzenie zdecydował się Majewski, ale był to strzał niecelny.

• Dobra, długa piłka do będącego na prawym skrzydle Delewa. Nie zdołał jednak dobrze dośrodkować Bułgar - piłka trafiła w boczną siatkę.

• Dobrą piłkę w polu karnym otrzymał Buksa, ale nie najlepiej przyjął futbolówkę. W efekcie zabrał mu ją Rogne.

• Świetna, szybka akcja Lecha zakończona golem dla gospodarzy! Jóźwiak zagrał do mającego mnóstwo miejsca na lewej stronie Darko Jevticia, ten obsłużył kolegę, dzięki czemu Kamil Jóźwiak znalazł się sam na sam z Załuską i pokonał bramkarza Pogoni! Strzelec bramki wyprzedził wcześniej Jarosława Fojuta.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! KAMIL JÓŹWIAK!

• Złe wybicie Buricia w kierunku Kostewycza. Nerwowo zrobiło się na połowie Lecha.

• Klupś powinien zdobyć teraz gola! Nieco przypadkowo Jevtić zagrał piłkę właśnie do Klupsia, ten znalazł się sam przed bramką Pogoni, ale uderzył wysoko nad poprzeczką!

• W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymują się gracze Pogoni. Naprawdę niezły mecz oglądamy na razie w Poznaniu.

• Z dystansu próbował teraz szczęścia Sebastian Kowalczyk. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na rzut rożny.

• Nie zdołał opanować piłki w polu karnym Jevtić. Od bramki zacznie grę Załuska.

• Kolejne znakomite dośrodkowanie Nunesa z lewej strony boiska znajduje w polu karnym Guarrotxenę. Bask nie wykorzystał jednak bardzo dobrej sytuacji, uderzając prosto w Buricia!

• Wysoki pressing Pogoni przyniósł przechwyt na połowie Lecha. Próbował się przebić lewą stroną Majewski, lecz w ostatniej chwili powstrzymał go Łukasz Trałka.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Delewa z prawej strony boiska. Od autu zacznie grę Lech.

• Teraz groźnie pod drugą z bramek - sporo miejsca miał na lewej stronie Ricardo Nunes, dośrodkował w pole karne, ale piłka po strzale głową Ikera Guarrotxeny przeszła obok słupka!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową zdołał oddać Mariusz Malec. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Odpowiada Pogoń. Majewski zagrał do Buksy, ten podał na prawe skrzydło do Spasa Delewa, a Bułgar wywalczył rzut rożny - jego dośrodkowanie zablokował Kostewycz.

• Lech mógł wyjść na prowadzenie! Szybka i składna akcja gospodarzy - w ofensywie pokazał się Wołodymyr Kostewycz, zagrał do Darko Jevticia, ten prostopadłym podaniem uruchomił Christiana Gytkjaera, lecz napastnik przegrał pojedynek sam na sam z Załuską!

• Mariusz Malec chciał zagrać daleką piłkę do Spasa Delewa. Zrobił to zdecydowanie za mocno i złapał futbolówkę Jasmin Burić.

• Niezłe dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego. Będzie jeszcze korner.

• Ricardo Nunes ruszył lewym skrzydłem. Długo gonił go Tymoteusz Klupś i ostatecznie faulował rywala.

• Pierwsza akcja gospodarzy lewą stroną boiska. Nie zdołał dobrze opanować piłki Pedro Tiba, od bramki zacznie Łukasz Załuska.

• Od środka rozpoczął grający w niebiesko-białych strojach Lech. Pogoń gra na szaro.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Paweł Raczkowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Pogoń wygrała na własnym boisku aż 3:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Tomas Podstawski i Lasza Dwali, w drugiej części gry bramkę dołożył Adam Buksa. Dwaliego w klubie już nie ma, dwóch pozostałych graczy wyjdzie w podstawowym składzie.

• Po remisie z Koroną Kielce "Kolejorz" spadł na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli i jest obecnie poza grupą mistrzowską. Trzy punkty w dzisiejszym meczu mogą być dla gospodarzy niezwykle ważne. Pogoń zajmuje obecnie piątą lokatę i jeśli zwycięży w Poznaniu, niemal zapewni sobie grę w czołowej ósemce na koniec sezonu, odskakując dzisiejszym na pięć punktów przy dwóch kolejkach do rozegrania przed podziałem ligi.

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Jakub Bartkowski, Hubert Matynia, Santeri Hostikka, Michał Żyro, Soufian Benyamina, Jin Izumisawa

• Rezerwowi Lecha: Matus Putnocky, Maciej Gajos, Timur Żamaletdinow, Maciej Makuszewski, Filip Marchwiński, Piotr Tomasik, Rafał Janicki

• Po prawej stronie widzicie już wyjściowe składy obu zespołów. Co zrozumiałe, więcej zmian mamy w Lechu. Podstawowa to zmiana na ławce trenerskiej, bo schedę po Adamie Nawałce przejął dotychczasowy szkoleniowiec rezerw, Dariusz Żuraw. W pierwszym składzie pojawili się natomiast Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewycz, Tymoteusz Klupś, Kamil Jóźwiak i Darko Jevtić. W Pogoni większość roszad jest wymuszona, bo za kartki pauzują Kamil Drygas oraz Zvonimir Kozulj. W wyjściowej jedenastce w przeciwieństwie do ostatniego meczu z Jagiellonią są Ricardo Nunes, Spas Delew, Radosław Majewski i Iker Guarrotxena.

• Przed nami jeden z najciekawszych i najważniejszych meczów 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Walczący o powrót do czołowej ósemki Lech Poznań podejmie na własnym stadionie mającą spore ambicje Pogoń Szczecin. Początek tego meczu już o godzinie 18:00 - na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

krk

Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki / Polska Press

Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Po przygodzie Adama Nawałki w poznańskim Lechu nadszedł czas Dariusza Żurawia. W środę o godzinie 18 Kolejorz podejmie wyżej notowaną Pogoń Szczecin. Który zespół zrobi krok w stronę grupy mistrzowskiej? Relacja LIVE w GOL24!

Lech Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE

Oglądaj mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin na żywo online w Player.pl >>>

W środę w bardzo ważnym spotkaniu Lech podejmie Pogoń Szczecin, która wyprzedza poznaniaków w tabeli o dwa punkty. Lechici zagrają już pod wodzą nowego-starego trenera, Dariusza Żurawia.

46-letni szkoleniowiec w tym sezonie prowadził już Lecha Poznań w dwóch meczach, kiedy po zwolnieniu Ivana Djurdjevicia władze klubu negocjowały kontrakt z Adamem Nawałką. Zdobył w nich cztery punkty. Powtórzenie takiego wyniku, w najbliższych dwóch pojedynkach na pewno poprawiłoby nastroje w Poznaniu i przybliżyłoby Kolejorza do gry w grupie mistrzowskiej.

- Wchodzę do zespołu, który nie prezentuje się tak, jak tego wszyscy oczekiwali. Natomiast wiadomo, że ma większy potencjał niż miejsce, które w tej chwili zajmuje. Czasu na zmiany jest mało, punkty są potrzebne. Wszystko robimy jednak po to, by awansować do ósemki. To jest nasz cel - przyznaje nowy trener Lecha.

Zajęcia lechitów pod wodzą Dariusza Żurawia:

- Gramy z młodym i dobrze zorganizowanym zespołem Pogoni, ale mają oni też swoje mankamenty. Czasu jest mało, ale mamy sporo informacji i robimy wszystko, żeby Pogoń zaskoczyć - dodaje Żuraw. Sytuacja nowego trenera Lecha jest trudna. Po sezonie wielu zawodników pożegna się z klubem. Czy można zatem liczyć na ich stuprocentowe zaangażowanie? - Zdaję sobie sprawę, że kilku piłkarzom kończą się kontrakty, ale to jest w piłce normalne. Z tego co wiem, żaden z piłkarzy pierwszego zespołu Lecha nie chce kończyć kariery po zakończeniu tych rozgrywek. Każdy gra dla siebie, o swoją przyszłość - twierdzi szkoleniowiec.

Jesienią Pogoń w Szczecinie zlała Lecha 3:0, ale w Poznaniu Portowcy nie wygrali trzech poprzednich prób. Kosta Runjaic ma kilka powodów do zmartwienia. W środę z powodu nadmiaru kartek pauzować będą Kamil Drygas i Zvonimir Kozulj. Zastąpić ich mogą Radosław Majewski, Sebastian Kowalczyk lub Iker Guarrotxena.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin?

Nie zagrają:

Lech Poznań: Tomasz Cywka, Juliusz Letniowski, Joao Amaral (kontuzje)
Pogoń Szczecin: Kamil Drygas, Zvonimir Kozulj (pauza za kartki), Adam Frączczak.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Spotkanie Lecha z Pogonią pokaże na żywo Canal+. Początek transmisji o godz. 17:55. Wstęp do meczu rozpocznie się kwadrans wcześniej. Prosto z Poznania komentuje duet: Bartosz Glwń - Maciej Murawski. W internecie mecz będzie można obejrzeć na canalplusport.pl i ncplusgo.pl. Relacja na żywo w GOL24!

3.04.2019, godz. 18:00