Lech Poznań

0

Pogoń Szczecin

0

• O ile w pierwszej części gry przewaga Lecha nie podlegała wątpliwości, to druga połowa należała już do Pogoni. "Portowcy" mieli dwie znakomite okazje do zdobycia gola, ale nie zdołali ich wykorzystać. Głównymi postaciami spotkania byli bramkarze - Krzysztof Kotorowski i Radosław Janukiewicz. Za relację dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Lech Poznań remisuje z Pogonią Szczecin 0:0, a Legia Warszawa może już świętować mistrzostwo Polski!

• Linetty faulowany przez ławę, mamy żółtą kartkę dla pomocnika Pogoni.

• Kotorowski asekurując piłkę wpadł do bramki i doznał kontuzji. Na boisku mamy służby medyczne. Sędzia doliczył natomiast cztery minuty.

• Murawski po rykoszecie, piłka na górnej siatce! Wciąż naciska Pogoń, ale czasu coraz mniej.

• Dobra akcja Ławy, podanie do Kuna, lecz piłkarz Pogoni zagrywa piłkę ręką.

• Po raz kolejny było groźnie, gdy piłka w polu karnym znalazła się pod nogami Robaka. Napastnik Pogoni nie zdołał jednak oddać strzału.

• Znów przed ogromną szansę Pogoń! Rzut rożny, strzał głową Robaka, ale broni Kotorowski!

• Ostatnia zmiana także w ekipie Pogoni. Boisko opuszcza Murayama, zamiast niego Jakub Bąk.

• Kun w polu karnym, próba dogrania przed samą bramkę i kolejny rzut rożny. "Portowcy" mają apetyt na trzy punkty.

• Indywidualna akcja Robaka, który wywalczył rzut rożny. Dobra interwencja Linetty'ego.

• Bardzo mocny strzał Linetty'ego przechodzi metr obok słupka. Ożywiły się trybuny w Poznaniu.

• Ostatnia zmiana w ekipie Lecha. Dawid Kownacki zastępuje Szymona Pawłowskiego.

• Iskrzy między Robakiem i Henriquezem, ale napastnik Pogoni tylko się uśmiecha. Na boisku dzieje się niestety niewiele.

• Lovrencsics faulowany przez Lisowskiego, żółta kartka dla obrońcy Pogoni.

• Po dobrym początku drugiej połowy spadło nam tempo tego meczu. Akcje toczą się głównie w środku pola, mamy sporo błędów i strat z obu stron.

• Mamy kolejny w tym meczu ful Lisowskiego i rzut wolny dla Lecha.

• Jakiś uraz u Huberta Wołąkiewicza. Obrońca Lecha trzyma się za żebra, zmienia go Marcin Kamiński.

• Robak wygrał pojedynek z Arajuurim, dośrodkował w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

• Mamy także zmianę w ustawieniu Pogoni. Ława do pomocy, a na prawej stronie obrony wylądował... Maksymilian Rogalski.

• Wymuszona zmiana w Pogoni. Zamiast kontuzjowanego Michała Koja na boisku pojawia się Bartosz Ława.

• Mamy pierwszą zmianę w Lechu. Gergo Lovrencsics za Hamalainena.

• Kontra Lecha, Lisowski fauluje Hamalainena. Rzut wolny dla gospodarzy, może być groźnie.

• Zaostrza nam się gra, Pawłowski w nogi Lisowskiego, ale Pogoń utrzymała się przy piłce. Rzut rożny dla szczecinian.

• Teodorczyk do Claasena, ale sytuację ratuje obrońca Pogoni. Mamy tylko rzut rożny, z którego nie wynikło żadne zagrożenie.

• Arajuuri dostał łokciem od Akahoshiego, mamy krótką przerwę w grze.

• Znów bardzo bliska gola Pogoń! Świetnie dośrodkowuje z rzutu wolnego Akahoshi, to strzału głową dochodzi Dąbrowski, ale piłka trafia w poprzeczkę!

• Robak faulowany przez Wołąkiewicza, rzut wolny z boku boiska dla Pogoni.

• Powinna prowadzić Pogoń! Spore zamieszanie, faulowany Kun zdołał jeszcze podać do Murawskiego, ten wypatrzył w polu karnym kompletnie niepilnowanego Robaka, ale lider klasyfikacji strzelców przegrał pojedynek z Kotorowskim!

• Mogła być znakomita okazja dla Pogoni! Kun nie zdołał sobie jednak dobrze przyjąć piłki w polu karnym, tylko rzut rożny.

• Pawłowski z dystansu, to mógł być gol, gdyby nie kolejna znakomita interwencja Janukiewicza!

• Słaby strzał Linetty'ego z dystansu, przez problemu łapie Janukiewicz. Na razie wciąż zdecydowaną przewagę ma Lech.

• Znów gramy, Lech bez zmian.

• Rudol nie radził sobie w pierwszej połowie z Pawłowskim. Zamiast niego Rudol.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku. Jako pierwsi gospodarze, chwilę później goście. Będzie zmiana w Pogoni.

• Janukiewicz narzeka na odnowienie się kontuzji barku. Golkiper Pogoni nie ma jednak zamiaru prosić o zmianę.

• Choć w Poznaniu nie mieliśmy na razie żadnej bramki, to oglądamy dość ciekawy pojedynek. Podopieczni Mariusza Rumaka mają na razie zdecydowaną przewagę, oddali na bramkę rywala aż 12 strzałów, ale na razie bez zarzutu spisuje się Janukiewicz Ze strony Pogoni zagrożenie płynie głównie ze strony Robaka, zawodzi na razie Akahoshi.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie Lech remisuje w Poznaniu z Pogonią 0:0.

• W końcówce zaatakowała Pogoń, Arajuuri wybija piłkę na rzut rożny.

• Arbiter dolicza trzy minuty do pierwszej części gry. Wszystko przez przerwę na początku meczu.

• Pawłowski z łatwością ogrywa Rudola, zakładając mu siatkę. Faul obrońcy Pogoni i żółta kartka.

• Klaasen z ostrego kąta, nie dał zaskoczyć się Janukiewicz.

• Kolejny kiks Golli, to nie jest jego dzień. Tym razem jednak bez konsekwencji.

• Robak do Murawskiego, ten przewraca się w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce.

• Napierają gospodarze, tym razem z dystansu próbował Claasen. Na razie nie jest to jednak jego dzień, znów nie trafił w bramkę.

• To powinien być gol dla Lecha! Fatalnie skiksował Linetty, nie trafiając w piłkę, ale futbolówka trafiła do Pawłowskiego, a ten z linii pola karnego uderzył w poprzeczkę!

• Ostry faul Rogalskiego na Linettym, o dziwo nie ma kartki.

• Kolejna szybka akcja Lecha, Pawłowski to Możdżenia, ten w pole karne do Teodorczyka, ale napastnik Lecha zbyt długo zwlekał ze strzałem. W efekcie zablokowali go obrońcy Pogoni.

• Znów zaczyna się rysować przewaga gospodarzy, tym razem strzelał z dystansu Henriquez, ale nie trafił w światło bramki.

• Blisko gola dla Lecha! Fatalny błąd Rogalskiego, przejmuje piłkę Pawłowski, podaje do Hamalainena, lecz Fin przegrywa pojedynek z Janukiewiczem!

• Strzał głową Arajuuriego, ale Fin był w bardzo trudnej pozycji i nie trafił w światło bramki.

• Ładnie przy linii końcowej powalczył Claasen i wywalczył rzut rożny.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Kontra Pogoni, Robak podaje do Akahoshiego, a Japończyka fauluje Mateusz Możdżeń.

• Strzał Teodorczyka zablokowany, tylko aut dla Lecha.

• Stuprocentowa szansa Robaka! Murawski zagrał prostopadłą piłkę do najlepszego strzelca Pogoni, ten przepchnął w polu karnym Arajuuriego, ale z bliska nie trafił w bramkę!

• Z dystansu Możdżeń, wysoko nad bramką.

• Teodorczyk z łatwością ograł Wojciecha Gollę, ale swojego partnera dobrze asekurował Dąbrowski.

• Pogoń wyraźnie liczy dziś na stałe fragmenty gry. Nawet przy wrzutach z autu spora grupa "Portowców" w polu karnym rywala.

• Statystyka posiadania piłki mówi wszystko o inicjatywie w tym meczu. Lech jak na razie był przy futbolówce aż przez 75% czasu.

• Gospodarze wykonywali rzut wolny dwukrotnie, dwa razy wyszło to fatalnie. Na trybunach zaczyna być słychać także kibiców Pogoni.

• Faul Golli na Teodorczyku, będzie rzut wolny z boku boiska dla Lecha.

• Z własnej połowy starał się wyjść Murayama, sam przeciwko trzem rywalom zdołał wywalczyć rzut z autu.

• Kolejny rzut rożny dla Lecha, wyraźnie cofnięta Pogoń, zaczyna pachnieć bramką dla gospodarzy.

• Świetna akcja Kędziory, który bardzo ładnie ograł Koja. Dośrodkowanie zablokował jednak Murayama i mamy rzut rożny.

• Przewagę na początku spotkania ma Lech, który raz po raz znajduje się pod polem karnym rywali. Tym razem szczecińscy obrońcy zachowali się już dobrze.

• Stuprocentowa szansa dla Lecha! Ogromne błędy robi dziś obrona Pogoni, teraz pomylił się Rudol, a w stuprocentowej sytuacji znalazł się Pawłowski. Gości uratował Janukiewicz.

• Zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Lecha. Robak przepchnął Arajuuriego, ale Fin w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo.

• Ogromny błąd Golli, który skiksował we własnym polu karnym. Hamalainen wycofał piłkę do Claasena, ale ten sprzed pola karnego uderzył obok bramki.

• Rzut wolny dla Pogoni jeszcze z własnej połowy, lecz z tej akcji nic nie wyszło. Od bramki Lech.

• Szybko z własnej połowy wyszła Pogoń. Dużo miejsca miał Rogalski, oddał strzał z dystansu, ale trafił wprost w Kotorowskiego.

• Strata Pogoni w środku boiska, pressing ze strony Lecha, ale niebezpieczeństwo zażegnuje Dąbrowski.

• Mnóstwo konfetti i serpentyn z sektora najzagorzalszych fanów "Kolejorza". Mamy przerwę w grze, trzeba posprzątać.

• Zaczynamy! Od środka grający na niebiesko "Lechici", Pogoń na biało.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, znakomita atmosfera w Poznaniu!

• Dzisiejszy pojedynek jest szczególny dla Rafała Murawskiego. Były gracz Lecha po raz pierwszy pojawia się na jego stadionie w barwach Pogoni.

• Sędzią głównym tego meczu jest pan Tomasz Kwiatkowski.

• Pojedynek Robaka i Łukasza Teodorczyka, walczących o koronę króla strzelców, dodaje dodatkowego smaczku temu spotkaniu. Mecz odwiecznych rywali i to, że utrata punktów przez Lecha da mistrzostwo Polski Legii Warszawa sprawia że zapowiada nam się pasjonujący pojedynek.

• Piłkarze Lecha i Pogoni w tym sezonie grali ze sobą dwukrotnie i dwa razy lepsza była Pogoń. W Poznaniu "Portowcy" wygrali 2:1, u siebie rozgromili Lecha 5:1. Wszystkie bramki dla szczecinian strzelił wówczas Marcin Robak.

• Ławki rezerwowych:

• Lech: Maciej Gostomski, Marcin Kamiński, Jan Bednarek, Dimitrije Injac, Gergo Lovrencsics, Dariusz Formella, Dawid Kownacki
    • Pogoń: Dawid Kudła, Hernani, Wojciech Lisowski, Bartosz Ława, Jakub Bąk, Michał Walski, Patryk Małecki
  • Zachęcamy do przeczytania zapowiedzi tego spotkania - Lech - Pogoń LIVE! „Kolejorz” w końcu zrewanżuje się „Portowcom”?

• Witamy z Poznania. O 15.30 Lech Poznań zmierzy się w meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Pogonią Szczecin.