Lech Poznań: Porażka juniorów w półfinale MP z Legią

Radosław Patroniak
Hubert Sobol strzelił jedyną bramkę dla Kolejorza w przegranym meczu z rówieśnikami ze stolicy Fot. Mateusz Szymandera/Lech Poznań
W środę rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe Mistrzostw Polski Juniorów (U19) w piłce nożnej. Juniorzy Lecha Poznań o awans do finału rywalizują z broniącą tytułu drużyną Legii Warszawa. W pierwszym spotkaniu rozegranym, we Wronkach przegrali 1:2 (1:1) i przed rewanżem są w bardzo trudnej sytuacji.

Prowadzenie dla Lecha uzyskał w 11. minucie Hubert Sobol, ale później gole strzelali warszawiacy. Wyrównał w 34. minucie Mateusz Bondarenko, a zwycięskiego gola dla Legii strzelił w 73. Minucie Łukasz Zjawiński.

W drugim półfinale Cracovia Kraków pokonała u siebie Śląsk Wrocław 2:0 (2:0).

Rewanże w niedzielę 10 czerwca o godzinie 15 w Ząbkach i8 Wrocławiu. Spotkania finałowe 15 oraz 20 czerwca.

W środowym meczu we Wronkach drużyna Lecha grała w składzie:. Bartosz Nrozek – Szymon Zalewski (82. Mateusz Bieniek), Mateusz Skrzypczak, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Zimmer – Michał Skóraś, Łukasz Norkowski, Bartosz Bartkowiak (46. Eryk Kryg, 85. Filip Szymczak), Filip Marchwiński (70. Kacper Andrzejewski), Paweł Tupaj – Hubert Sobol.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Materiał oryginalny: Lech Poznań: Porażka juniorów w półfinale MP z Legią - Głos Wielkopolski