Lech Poznań. Porażka rezerw Kolejorza 1:3 z Górnikiem Polkowice

Maciej Lehmann
Karlo Muhar nie pomógł rezerwom Lecha Poznań. Zespół Rafała Ulatowskiego poniósł trzecią porazkę Lukasz Gdak
W meczu 5. kolejki piłkarskiej II ligi zespół rezerw Lecha Poznań przegrał we Wronkach z Górnikiem Polkowice 1:3 (0:1). Choć drużynę trenera Rafała Ulatowskiego wzmocniło kilku zawodników z pierwszego składu, poniosła ona już trzecią porażkę w tym sezonie.

Bardzo słaba pierwsza odsłona i trochę lepsza druga, choć w końcówce meczu, w dosyć łatwy sposób Kolejorz tracił gole - tak można w skrócie podsumować to co działo się we Wronkach. Bohaterem pierwszej połowy był bramkarz Radliński. Gdyby nie jego interwencje w kilku niemal beznadziejnych sytuacjach, Górnik Polkowice prowadził był do przerwy znacznie wyżej niż 1:0.

W Lechu II jedną dobrą akcję miał Awwad, ale były napastnik Maccabi Hajfa potem zupełnie zniknął z radarów. Mało widoczny był też Filip Marchwiński, a Tymoteusz Klupś, który dochodzi do formy po problemach z Achillesem, niczym nie wyróżniał się na tle drugoligowców. Zmienił go Arkadiusz Kaczmarek i trzeba powiedzieć, że pozostawił po sobie dużo lepsze wrażenie.
Goście uzyskali prowadzenie w 23 minucie. Piłka trafiła do Sobkowa, którego źle pilnował Tomasz Dejewski i choć napastnik Górnika miał kłopoty z opanowaniem piłki, lekkim strzałem pokonał zaskoczonego Radlińskiego.

Lechici bardzo długo nie mieli pomysłu jak wyzwolić się spod pressingu Górnika. Grali nieskładnie, wolno nie stwarzali zagrożenia pod bramką gości.

Druga połowa w wykonaniu rezerw Lecha II wyglądała trochę lepiej, głównie za sprawą Krawiecia, który popisywał się dalekimi, dokładnymi diagonalnymi podaniami. W 52 min. do podania Ukraińca wyskoczył Hubert Sobol i strzałem głowa, który przelobował bramkarza i doprowadził do remisu.
Kolejorz przejął inicjatywę, miał kilka sytuacji, by strzelić drugiego gola, ale w samej końcówce dał się dwukrotnie zaskoczyć. W 85 min. Białczyk na lewej stronie pola karnego przegrał pojedynek i ratował się faulem. Arbiter podyktował jedenastkę, która na gola zamienił Sobków.
Trzeci gol padł po akcji z drugiej strony. Wprowadzony chwilę wcześniej Borkowski zagrał do innego rezerwowego Magdziaka, który strzałem lewą nogą, odbitym jeszcze od słupka przypieczętował dobry występ Górnika.

Lech II Poznań – Górnik Polkowice 1:3 (0:1)
Bramki: Sobol 52– Sobków 23 , 85, Magdziak 90+1

Lech II: Bąkowski – Smajdor, Wojtkowiak, Dejewski (46.Kraweć), Niewiadomski – Białczyk, Marchwiński (46.Muhar), Sobol – Klupś (65.Kaczmarek), Awwad (46.Kryg), Karbownik (80.Szramowski).
Górnik : Szymański – Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz, Azikiewicz – Danilczyk, Wacławczyk (90.Borkowski), Baranowski (82.Magdziak) – Szuszkiewicz (81.Żołądź), Sobków, Baszak (76.Terpiłowski).

Apollon Limassol - Lech Poznań 0:5 - Totalna dominacja Kolej...

Zwykle po meczach polskich drużyn w europejskich pucharach powstają dziesiątki memów wyśmiewających sensacyjne porażki ze słabeuszami. Po meczu Lecha z Apollonem Limassol, który poznaniacy wygrali aż 5:0 też pojawiły się memy, ale tym razem mają zupełnie inny charakter. Zobacz najlepsze z nich ---->

Lech Poznań gromi Apollon Limassol - zobacz najlepsze memy p...