Dawid Dobrasz
Młodzi zawodnicy Lecha Poznań powtórzyli wynik sprzed roku i ponownie zajęli 3. miejsce w Enea Lech Cup 2019. W kluczowym meczu pokonali Sporting 1:0. Waldemar Wylegalski
Młodzi zawodnicy Lecha Poznań w Enea Lech Cup 2019 zajęli trzecie miejsce i tym samym powtórzyli wynik sprzed roku. Lechici musieli uznać wyższość RB Lipsk i KRC Genk.

Podczas zmagań pierwszego dnia Enea Lech Cup zespół niebiesko-białych nie poniósł żadnej porażki (5 zwycięstwa, 2 remisy) i bez problemów zameldował się w czołowej czwórce turnieju. Drugiego dnia nie było już jednak tak kolorowo, bo zawodnicy trenera Łukasza Chęcińskiego co prawda wygrali pierwsze spotkanie ze Sportingiem (1:0), ale później zanotowali dwie porażki z KRC Genk (2:3) oraz RB Lipsk (2:4) i pozostała im walka o brązowy medal.

W meczu o miejsce na podium zawodnicy Lecha Poznań ponownie pokonali Sporting 1:0 (trzy mecze ze Sportingiem kończyły się takimi wynikami) i tym samym powtórzyli zeszłoroczny rezultat swoich starszych kolegów, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

W Enea Lech Cup 2019 przez dwa dni w Hali Sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przy ul. Zagajnikowej 9 rywalizowało osiem zaproszonych akademii. W turnieju oprócz Lecha Poznań wystąpiły zespoły Sporting CP, Chelsea FC, Benfica SL, Southampton, Slavia Praga, KRC Genk oraz RB Lipsk. Pierwszego dnia wszystkie zespoły rywalizowały na zasadach każdy z każdym. Dzięki temu poznaliśmy cztery najlepsze zespoły, które drugiego dnia rywalizowały w tzw. grupie Ligi Mistrzów. W turnieju brali udział zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi.

grupa Ligi Mistrzów:
KKS Lech Poznań – Sporting CP 1:0
Bramki: Węzik (10.)

KKS Lech Poznań – KRC Genk 2:3
Bramki: Śledziński (1.), Szymczak (13.) – (2.), (14.), (14.)

RB Lipsk – KKS Lech Poznań 4:2
Bramki: (2.), (8.), (8.), (10.) – Śledziński (6.), Fąferek (11.)

8. SOUTHAMPTON FC

Baza reprezentacji Polski na przygotowania do Euro 2020. Gdz...

Lech Poznań odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Zasłużenie pokonał ŁKS Łódź 2:0 (0:0) po bramkach skrzydłowych Joao Amarala i Kamila Jóźwiaka. Wygraną Kolejorza oglądało na żywo 9 830 kibiców. Fani przez 90 minut głośno dopingowali swoich piłkarzy. W drugiej połowie w Kotle odpalono mnóstwo rac.Byłeś na stadionie w Poznaniu? Znajdź się na zdjęciach. Oto wielka galeria publiczności z meczu Lech - ŁKS oraz fotki racowiska.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań - ŁKS 2:0. Kibice i wielkie racowisko na Bułgars...

Lech Poznań wygrał z ŁKS-em Łódź 2:0 i zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu bez straty gola, a kilku piłkarzy błysnęło. Sprawdźcie nasze noty po spotkaniu w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy!Pierwszy skład:Bramkarz:Mickey van der Hart 6W lidze nie puścił już gola od 429 minut, a dodając do tego mecz w Totolotek Pucharze Polski mamy już 519 minut bez straty gola. Dodatkowo dla Holendra było to 10 czyste konto w 21 meczu dla Lecha Poznań. W sobotnie popołudnie van der Hart nie miał zbyt wiele pracy.Obrońcy:Lubomir Satka 6Grał na prawej obronie, ale wyglądał bardzo przyzwoicie. Dobry występ Słowaka i kolejne czyste konto z nim w składzie. Jedynie brakuje mu kilku automatyzmów na tej pozycji. Tomasz Dejewski 5W pierwszej połowie popełnił błąd, który na szczęście nie okazał się kosztowny. Później w miarę upływu spotkania wyglądał dużo pewniej. Wychowanek Lecha na przedmeczowej konferencji mówił, że nie ma dla niego różnicy z kim gra na środku obrony i było to widać.Thomas Rogne 6Imponował pewnością siebie. Norweg z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i bardzo dobrze wychodziły mu przerzuty piłki w wolne sektory. Dyrygował blokiem obronnym Kolejorza.Wołodymyr Kostewycz 5Ukrainiec popełniał wiele błędów związanych z nieodpowiednim ustawieniem, ale jego występ można uznać za poprawny. Tak, jak całej defensywy Lecha. Na plus współpraca z Tymkiem na lewej stronie. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań - ŁKS 2:0. Kilku lechitów błysnęło. Tak oceniliś...

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: