Lech Poznań przegrał z mistrzem Gruzji. Dani Ramirez strzelił i sprokurował karnego, Kristoffer Velde zmarnował

Jacek Czaplewski

Udostępnij:
Lech Poznań poniósł pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym. W sparingu uległ mistrzowi i aktualnemu liderowi ligi gruzińskiej, Dinamo Batumi, przegrywając 1:2.

Przed przerwą lechitom przyznano dwie jedenastki. Okazję wykorzystał Dani Ramirez, uderzając mocno w prawy róg. W tę samą stronę spróbował również pozyskany niedawno Kristoffer Velde, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na ręce bramkarza.

Tuż przed przerwą Ramirez jeszcze sprokurował jedenastkę - przynajmniej według sędziów. Doszło do przepychanek, po których Hiszpan obejrzał czerwoną kartkę. To zamieszanie kosztowało Lecha utratę bramki. O przegranej zadecydował strzał z dystansu, po którym piłka nabrała niespodziewanej rotacji, zaskakując tym samym Filipa Bednarka.

Po licznych zmianach w składzie Lech konsekwentnie dążył do wyrównania. Bliski szczęścia z rzutu wolnego był Nika Kwekweskiri.

Ostatni sparing w Turcji Lech rozegra w sobotę. Rywalem będzie słoweńska NS Mura Murska Sobota. Wcześniej zespół Macieja Skorży czeski Banik Ostrawa (4:2) oraz macedoński FK Skupi Skopje (4:1).

Lech Poznań - Dinamo Batumi 1:2 (1:1)
Bramki: Ramirez 14' (k.) - Mamuczaszwili 45+3 (k.), Gaprindaszwili 59'
Czerwona kartka: Ramirez 45'
W 26 minucie Velde nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)

Lech Poznań: Mrozek (46' Bednarek) - Pereira (72' Borowski), Salamon (32' Skrzypczak), Pingot (64' Milić), Czerwiński (72' Rebocho)- Murawski (64' Kwekweskiri), Tiba (64' Karlstrom) - Czekała (64' Kamiński), Ramirez (46' Skóraś), Velde (46' Antczak) - Wilak (64' Amaral).

Fortuna 1 Liga. Runda wiosenna na zapleczu Ekstraklasy rozpocznie się już 25 lutego. Na początku roku w kilku klubach doszło do sporych rotacji, w innych zmiany są niewielkie. Sprawdźcie zimowy raport transferowy z Fortuna 1 Ligi (stan na 20 stycznia).