Lech Poznań: Przegrana 0:3 drużyny rezerw z Górnikiem Polkowice

Maciej Lehmann
Lechici mogli prowadzić w 13. minucie, ale po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony Karbownika Rosjanin Timur Żamaletdinow z bliska uderzył za słabo i bramkarz gości mógł się wykazać dobrym refleksem. Grzegorz Dembiński
W zaległym meczu 8. kolejki piłkarskiej II-ligi Lech II Poznań przegrał we Wronkach z Górnikiem Polkowice 0:3 (0:1). To niespodzianka, bo do pojedynku z beniaminkiem druga drużyna Kolejorza przystępowała po dwóch wyjazdowych zwycięstwach.

W pojedynku beniaminków II ligi faworytem były rezerwy Kolejorza. Dobrej serii drużynie Rafała Ulatowskiego nie udało się jednak utrzymać.

W 29. minucie goście objęli prowadzenie. Lechici zbyt krótko wybili piłkę, trafiła ona do Bancewicza, który technicznym strzałem pokonał bramkarza.

Sprawdź też:

Po zmianie stron Lech grał słabo i wykorzystali to piłkarze Górnika. W 53. minucie rzut karny po ewidentnym faulu Bartkowiaka na drugiego gola zamienił Bednarski, który płaskim strzałem ustalił też w 68. minucie wynik tego spotkania.

Rezerwy Lecha Poznań po 9 kolejkach mają na koncie 13 punktów i są na 11. miejscu w ligowej tabeli.

Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 21 września, o godzinie 17. Do Wronek przyjedzie łódzki Widzew.

Lech II Poznań – KS Górnik Polkowice 0:3 (0:1)

Bramki: Bancewicz 25., Bednarski 55., 68.
Żółte kartki: Pawlicki, Bartkowiak, Skrzypczak.
Widzów: ok. 150.
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Lech II: Mleczko – Smajdor, Wojtkowiak, Andrzejewski, Pawlicki – Bartkowiak (72. Letniowski), Kryg, Moder (46. Skrzypczak) – Karbownik (77. Janiak), Żamaletdinow (68. Yatsenko), Tupaj.

Górnik: Kopaniecki – Radziemski, Kowalski-Haberek, Opałacz, Azikiewicz – Bancewicz, Mucha, Wacławczyk, Baranowski (72.Szymkowiak) – Szuszkiewicz (75.Karmelita), Bednarski (84.Osiadły).

Lech Poznań obcokrajowcami stoi! Kolejorz miał najmniej Pola...