Lech Poznań

3

Ruch Chorzów

0

• Koniec spotkania! Lech Poznań we Wronkach w pełni zasłużenie pokonuje Ruch Chorzów 3:0 i umacnia się na pozycji lidera T-Mobile Ekstraklasy. Formą strzelecką błysnął po raz kolejny Artiom Rudnev, który dwukrotnie trafił do siatki, bramkę dorzucił także Mateusz Możdżeń. Za uwagę dziękuje Jacek Czaplewski.

• A strzelał Malinowski. Szkoda, że Olszar nie dopadł do piłki, którą wybił przed siebie Kotorowski. Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Atomowy strzał z wolnego, ale wprost w Kotorowskiego.

• Końcówka prowadzona w nieco wolniejszym tempie. Goście z Chorzowa nawet nie próbują zdobyć honorowej bramki, a Lech konsekwentnie utrzymuje się przy piłce.

• Ślusarski zaliczy pierwsze minuty w nowym sezonie. Wszedł za Stilicia.

• A w międzyczasie ostatnia zmiana w Ruchu: Olszar za Abbotta.

• Stilić marnuje stuprocentową sytuację! Bośniak wykorzystał błąd Stawarczyka, który za krótkim podaniem odgrywał do bramkarza. Stilić przejął futbolówkę, ale oddał niecelny strzał!

• Piłkarze Lecha bardzo mądrze utrzymują się przy piłce, choć w ostatnich minutach to Ruch był w jej posiadaniu.

• Kolejny raz Straka z korneru, jednak Stawarczyk nie był w stanie zamknąć wrzutki.

• Groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego, jednak Kotorowski jedną ręką zdołał wybić futbolówkę przed siebie, zażegnując w ten sposób niebezpieczeństwo.

• Szybki powrót Henriqueza, który ośmiesza Lewczuka mijając go prostym zwodem.

• Świetna interwencja Perdijcia po strzale z bliskiej odległości Murawskiego!

• Janoszka próbował wymusić rzut karny, po tym jak rzekomo był popychany przez Injaca. Gwizdek sędziego milczy i zdaje się, że słusznie.

• Zmiana także w Ruchu: Za Zieńczuka wszedł Smektała.

• Kamiński wchodzi za Możdżenia.

• Pretensje do sędziego mają Grodzicki i Straka, bo Możdżeń wybił piłkę po gwizdku arbitra.

• Bardzo ładna, składa akcja lechitów! Na małej przestrzeni wymienili kilka podań, ostatecznie piłka znalazła się pod nogami Rudneva, który mocnym strzałem z lewej nogi minimalnie uderza nad poprzeczką!

• Wielkie brawa zbiera Djurdjević, który ofiarnym wybiciem piłki ratuje Lecha przed kornerem dla Ruchu.

• A teraz niejako w odpowiedzi Zieńczuk, który podobnie jak w pierwszej połowie uderzał głową po wrzucie futbolówki z autu. Na posterunku Kotorowski.

• Ależ dwójkowa akcja Wilka z Rudnevem! Ten drugi najpierw przeholował z piłką kilka metrów, odegrał do Wilka, który idealnie wrzucił na głowę Łotysza! Piłka trafia w poprzeczkę!

• Kombinacyjnie chorzowianie, którzy wykorzystali nieporadność defensorów Lecha. Strzelał Janoszka, wysoko ponad poprzeczką.

• Wilka zahaczył Grodzickiego. Kapitan "Niebieskich" domagał się kartki dla przeciwnika, ale sędzia był innego zdania.

• Świetnie czuje się Rudnev, tym razem uderzał jednak niecelnie z ostrego kąta.

• Kriwiec zmienia Tonewa, którego żegnają gromkie brawa.

• Niebezpiecznie pod bramką Ruchu! Stilić wrzuca na głowę Rudneva, lecz Łotysz był na pozycji spalonej.

• Abbott złapany na spalonym. Jak na razie słabo spisuje się w dzisiejszym meczu, nie pokazuje się na wolnej pozycji, nie oddaje strzałów.

• Naciskany przez jednego z przeciwników Kotorowski, bezpiecznie wybija futbolówkę w aut.

• A teraz słownie upomniany przez sędziego Janoszka, który skosił równo z trawą powracającego Wilka.

• Spóźnione wejście Możdżenia i jest żółta kartka.

• Uwaga! Tym razem akcja przeniosła się pod bramkę Lecha, w dobrej sytuacji znalazł się Zieńczuk, ale trafił nieczysto w piłkę, która ostatecznie spokojnie złapał Kotorowski.

• Zamieszanie w polu karnym Ruchu. Dośrodkowuje Stilić, najpierw uderza Możdżeń, broni Perdijić, który już przy dobitce Rudneva jest bez szans! 3:0 dla lechitów i drugi gol w meczu, a ósmy w tym sezonie Rudneva!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! RUDNEV!

• Teraz rzut wolny wywalczył dla Lecha Rudnev, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Grodzickiego.

• Malinowski przypadkowo uderzył w głowę Stilicia i sędzia odgwizduje faul na Bośniaku.

• Janoszka zmienił Grzyba.

• Druga połowa już rozpoczęta. Od środka poznaniacy.

• Koniec pierwszej odsłony! Lech po golach Rudneva i Możdżenia prowadzi do przerwy 2:0. Gospodarze jak na razie kontrolują przebieg spotkania, długo utrzymują się przy piłce, stwarzają sytuacje bramkowe i co najważniejsze - wykorzystują je.

• Fatalna pomyłka Wilka! Zaczęło się wszystko od Stilicia, który poczekał na Rudneva nabiegjącego z prawego skrzydła. Rudnev rozpędził się, popatrzył i zagrał podanie w pole karne do Wilka. Skrzydłowy Lecha miał przed sobą tylko Perdijicia, ale bardzo źle trafił w piłkę!

• Duże brawa od publiczności dla Murawskiego, który czystym wślizgiem przerwał groźnie zapowiadający się kontratak chorzowian.

• I w odpowiedzi akcja Ruchu, na ofsajdzie złapany Abbott.

• Kolejne świetnie podanie Stilicia do wybiegającego na czystą pozycję Rudneva. Liniowy dopatrzył się spalonego.

• Wilk fauluje Grodzickiego, ale nie ma kartki. Cisza na stadionie, kibice nie dopingują swojej drużyny.

• Główkował Zieńczuk po rzucie z autu. Futbolówka mija lewy słupek.

• Dośrodkowywał Stilić, w polu karnym szukał znowu Możdżenia, jednak ten minął się o dobry metr z futbolówką. Od bramki Perdijić.

• Ładna wymiana na małej przestrzeni lechitów. Sfaulowany Wilk i będzie okazja ze stałego fragmentu gry.

• Była kolejna dobra okazja na wyjście z akcją dla gospodarzy, ale Murawski nie porozumiał się z Rudnevem.

• Pojedynek Szyndrowskiego z Tonewem. Górą defensor chorzowskiego zespołu.

• Chwilę przed drugim golem dla Lecha, kartką został ukarany także Kotorowski.

• Znakomitym przeglądem pola popisał się Stilić, który w pole karne dogrywa do Możdżenia. Młody pomocnik Lecha bez problemów umieszcza piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOL! 2:0 MOŻDŻEŃ!

• Gwizdy na trybunach, kolejne już spięcie na murawie. Abbott brzydko sfaulował Wołąkiewicza, który zwija się z bólu. Kartka dla napastnika Ruchu.

• Faulowany Henriquez na własnej połowie. Ruch jakoś nie potrafi się odnaleźć po straconej bramce.

• Lechici nabrali pewności siebie i po strzelonym golu długo utrzymują się przy piłce, na dodatek na połowie rywala.

• Lewą flanką przedarł się Wilk, posłał mocną piłkę w pole karne, Perdijić bardzo niefortunnie wypuścił ją przed siebie, dopadł do niej niezawodny Rudnev i zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie!

• GOOOOOOOOOL! RUDNEV!

• Abbott przymierzał się do strzału z woleja, ale piłkę z nogi zdjął mu wracający Możdżeń.

• Z grymasem bólu na twarzy podniósł się z murawy Tonew, lecz arbiter dzisiejszych zawodów nie dopatrzył się przewinienia na skrzydłowym "Kolejorza".

• Dośrodkowanie na głowę Rudneva i sędzia odgwizduje faul, gdyż snajper Lecha odepchnął jednego z rywali.

• Szybka, koronkowa akcja Lecha. Po wymianie podań Stilić znalazł się w polu karnym, jednak żaden z partnerów z zespołu nie odnalazł się w szesnastce "Niebieskich".

• Gospodarze bardzo niemrawo rozgrywają na własnej połowie.

• Piłka szuka Rudnieva, tym razem Łotysz nie zdołał jej dogonić.

• Na minimalnym spalonym złapany Wilk, a piłkę zagrywał Henriquez.

• Wysoki pressing ze strony gości. Pod presją był najpierw Henriquez, potem Djurdjević. Straka faulował Serba przy próbie przejęcia futbolówki.

• Z rzutu różnego nic wielkiego nie wynikło dla Ruchu. Spokojny początek spotkania, lechici rozgrywają atak pozycyjny.

• Korner dla Ruchu, Djurdjević zablokował strzał jednego z przeciwników.

• Tym razem Tonew z dystansu. Podobnie jak Jankowski - niedokładnie.

• Długie podanie w kierunku Wilka i Lewczuk wybija piłkę za linie boczną. Na trybunach około trzech tysięcy widzów.

• Pierwsze uderzenie, z dalszej odległości próbował Jankowski, ale bardzo niecelnie.

• Od środka rozpoczął Ruch, a więc zaczynamy drugie spotkanie 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

• Gospodarze w jednolitych niebieskich strojach, goście na biało.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę pierwszy gwizdek, a dzisiaj sędziować będzie Dawid Piasecki ze Słupska.

• Spotkanie we Wronkach obejrzy garstka widzów. Najzagorzalsi fani Lecha bojkotują dzisiejszy mecz z uwagi na ich zdaniem nieprzemyślane decyzje rządu Donalda Tuska.

• Znamy już wyjściowe składy. Na prawej obronie poznańskiego zespołu zagra Dimitrije Injac, natomiast na środku Ivan Djurdjević niejako w zastępstwie Manuela Arboledy. Znalazło się też miejsce dla Aleksandara Tonewa.

• W kapitalnej formie strzeleckiej jest gwiazda "Kolejorza", Artiom Rudnev. Trzy mecze, sześć goli, co oznacza, że prowadzi w klasyfikacji króla strzelców. Czy dzisiaj poprawi swój dorobek?

• Wczoraj roczny kontrakt z Lechem podpisał Marciano Bruma, ostatnio grający w Arce Gdynia. Holender podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia, a do sezonu przygotowywał się wraz z bezrobotnymi piłkarzami w swoim kraju.

• Trener Waldemar Fornalik nie będzie mógł skorzystać z Żeljko Djokicia i Pawła Lisowskiego.

• W zespole gospodarzy zabraknie dziś kilku kontuzjowanych graczy: Manuela Arboledy, Grzegorza Wojtkowiaka, Marcina Kikuta i przeziębionego Jacka Kiełba.

• Cztery punkty w swoim dorobku ma zespół z Chorzowa. Zaczęło się obiecująco od zwycięstwa nad GKS-em Bełchatów 2:1, potem remis na wyjeździe z Koroną Kielce 2:2 i pierwsza ligowa porażka - na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław 0:1.

• Skupmy się na kwestiach sportowych. Lech w znakomitym stylu rozpoczął nowy sezon. Dwa zwycięstwa, jeden remis i zaskakujący bilans bramkowy: 9-1. Trener Ruchu, Waldemar Fornalik stwierdził nawet, że ich dzisiejszy rywal obecną formą nawiązuje do sezonu 09/10, w którym to poznaniacy zdobyli mistrzostwo Polski.

• Chorzowianie zaproponowali, że Lech może zagrać w Chorzowie, ale... w roli gospodarza. Działacze z Poznania nie zgodzili się jednak na takie rozwiązanie i ostatecznie zdecydowano się na stadion we Wronkach.

• Spore zawirowanie dotyczyło wyboru stadionu, na którym zostanie rozegrany dzisiejszy mecz. Jak wiadomo, obiekt przy Bułgarskiej w Poznaniu jest wyłączony z użytkowania (ma to związek z imprezą Red Bull X-Fighters, która odbyła się 6 sierpnia), a działacze Ruchu nie zgodzili się na to, by spotkanie odbyło się na ich obiekcie przy Cichej w Chorzowie, w którym to "Niebiescy" mieli być gospodarzem.

• Witamy serdecznie. Już za pół godziny zabrzmi pierwszy gwizdek we Wronkach. Liderujący w tabeli Lech Poznań podejmie aktualnie ósmą siłę T-Mobile Ekstraklasy, drużynę Ruchu Chorzów.