Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE. 30 tys. na trybunach. Nie zepsujcie tego - dajcie show! Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1

Śląsk Wrocław

3

3 1 połowa

• Koniec meczu! Śląsk "dowiózł" 3:1 z pierwszej połowy i do Wrocławia wraca z kompletem punktów!

• Dośrodkowanie Pedro Tiby dalekie od ideału i kogokolwiek. Jeszcze anemiczną próbę Macieja Makuszewskiego broni Matus Putnocky.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego. Za nieprzepisowe zatrzymywanie przeciwnika w zapaśniczym stylu.

• Kapitalna interwencja Matusa Putnocky'ego! Wyciągnięty jak struna broni płaski strzał Christiana Gytkjaera z kilku metrów!

• Jeszcze żółta kartka dla Roberta Gumnego.

• Adrian Łyszczarz wchodzi na boisko. W stronę ławki udaje się Przemysław Płacheta.

• Z kontrą lewą stronę wychodził Śląsk. Jakub Łabojko fauluje Pedro Tiba, który ogląda żółtą kartką.

• Jeszcze jedna próba Przemysława Płachety z dystansu. Piłka szybuje metr-dwa nad poprzeczką.

• Mickey van der Hart na ratu broni atomowe uderzenie Przemysława Płachety zza pola karnego!

• Kamil Dankowski zmienia Łukasza Brozia.

• Przerwa w grze. Na noszach boisko opuszcza Łukasz Broź. Chociaż po tym spotkaniu, a szczególnie pierwszej połowie, powinna pojawić się lektyka ;)

• W odpowiedzi kapitalna interwencja Matusa Putnocky'ego, który paruje strzał Christiana Gytkjaera!

• Prostopadłym podaniem Łukasz Broź uruchomił Roberta Picha. Jego ztrzał z prawej strony strony pola karnego broni nogami Mickey van der Hart!

• Paweł Tomczyk zmienia Karlo Muhara. Limit zmian po stronie Lecha został już wykorzystany.

• Dzieje się, ale bardziej na trybunie

• Nie ma gola kontaktowego dla Lecha! Atomowe uderzenie Pedro Tiby z najwyższym trudem paruje Matus Putnocky!

• Seria niedokładnych dośrodkowań. Za dużo siły włożyli Mateusz Cholewiak i Łukasz Broź.

• Krzysztof Mączyński upomniany żółtą kartką.

• A na trybunach...

• ... a za Erika Esposito pojawia się Mateusz Cholewiak. To pierwsza zmiana w ekipie Śląska.

• Zmiany. Maciej Makuszewski wchodzi za Wołodymyra Kostewycza...

• Żółta kartka dla Wojciecha Golli.

• Żółta kartka dla Darko Jevticia za faul.

• Ten strzał Jakuba Łabojki pozostawił wiele do życzenia. Bez wysiłku interweniuje Mickey van der Hart.

• Kamil Jóźwiak w roli lewoskrzydłowego zdecydował się na solową akcję. Nie dość, że bezskutecznie, to jeszcze Krzysztof Mączyński go "nabił". Od autu grę wznawia Śląsk..

• Jęk zawodu kibiców Lecha! Christianowi Gytkjaerowi naprawdę zabrało niewiele, by pokonać Matusa Putnocky;ego. Z kilkunastu metrów przenosi piłkę tuż nad poprzeczką!

• Tymoteusz Puchacz zmienia bezbarwnego Joao Amarala.

• Anemiczny strzał Christiana Gytkjaera w środek bramki spokojnie chwyta Matus Putnocky.

• Karlo Muhar przerywa w środku atak Roberta Picha, ale piłka trafia na lewe skrzydło do Dino Stigleca. Ten nie chciał na siłę forsować ataku, więc wycofał piłkę do stoperów. Momentalne przyspieszenie prawą flanką, gdzie Lubambo Musonda nie poradził sobie z Wołodymyrem Kostewyczem.

• Śląsk zaczyna drugie trzy kwadranse. Bez zmian w obu drużynach.

• Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w meczu Lech - Śląsk, który otwiera 4. kolejkę Ekstraklasy. Po świetnej grze piłkarze Vitezslav Lavicki prowadzą z Kolejorzem 3:1! Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Po doliczeniu minuty Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. W hicie otwierającym 4. kolejkę Ekstraklasy Lech przegrywa u siebie ze Śląskiem 1:3!

• Czy Łukasz Broź pobije swój rekord strzelonych bramek z sezonu 2012/13?

• Wołodymyr Kostewycz podłączył się do akcji ofensywnej. Widział Go Darko Jevtić, który chciał prostopadle zagrać do Ukraińca. W porę zorientował się Lubambo Musonda, który wrócił do defensywy.

• Darko Jevtić pada w polu karnym rywala. Szymon Marciniak nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Robertowi Pichowi trochę brakowało, by opanować piłkę po podaniu Lubambo Musondy. A ciekawie zapowiadała się akcja Śląska.

• Piłkarze Dariusza Żurawia chcą szybko strzelić bramkę kontaktową. Dośrodkowanie Pedro Tiby nie znajduje adresata.

• 4/3 Strzały/strzały celne 6/4

• Kapitalne zagranie Krzysztofa Mączyńskiego w pole karne, skąd z okolicy prawego narożnika pola bramkowego Łukasz Broź mierzonym strzałem głową lobuje bramkarza Lecha!!!

• CO SIĘ DZIEJE! DUBLET ŁUKASZA BROZIA!!!

• Po rzucie wolnym z prawej strony uderzenie Wojciecha Golli Mickey van der Hart na raty łapie piłkę.

• Lubambo Musonda na prawej stronie uwikłany w drybling. Siła złego na jednego - poradzili sobie z nim Wołodymyr Kosterwycz i Joao Amaral.

• Zawodnicy Vitezslava Lavicki ruszyli do przodu. Radzą sobie jednak obrońcy Lecha, choć z problemami.

• Co za odpowiedź gości! Po podaniu Dino Stiglec podaje nie w tempo w pole karne z lewej strony, ale przytomnie na 15. metrze znalazł się Łukasz Broź, który mocnym uderzeniem "tam, skąd przyszła" wpisuje się na listę strzelców!

• ŚLĄSK ZNÓW PROWADZI! ŁUKASZ BROŹ!!!

• Ależ początek sezonu w wykonaniu kapitana Kolejorza! Po prostopadłym podaniu Karlo Muhara Szwajcar pognał lewą stroną w stronę "szesnastki", po czym uderza płasko po dalszy,m rogu nie do obrony!

• DARKO JEVTIĆ WYRÓWNUJE!!!

• Teraz Darko Jevtić podaje diagonalnie do wbiegającego w pole karne Kamila Jóźwiaka. Zagrał za bardzo po cięciwie i piłkę łapie bramkarz gości.

• Gdyby nie Wojciech Golla, to Darko Jevtić znalazłby się w sytuacji sam na sam z Matusem Putnockym. Stoper Śląska nie dał się Szwajcarowi.

• Goście idą za ciosem. Wywalczyli rzut wolny z prawej strony. Przydał się w "szesnastce" Christian Gytkjaer, który głową wyjaśnia sytuację.

• ROBERT PICH NIE MYLI SIĘ!!!

Płaskim strzałem tuż przy prawym słupku zmylił Mickeya van der Harta, który rzucił się w w przeciwny róg bramki!

• Żółta kartka dla Thomasa Rogne, który ręką zablokował strzał piłkarza Śląska. A zaczęło się od karygodnego podania Djordje Crnomarkovicia...

• Szymon Marciniak nie ma wątpliwości! Rzut karny dla wrocławian!

• Terqz prawą stroną próbował zaatakować Śląsk. Udało się wywalczyć aut, po którym daleko grę wznowił Łukasz Broź. Górą obrona Lecha.

• Zrobiło się groźnie pod bramką Matusa Putnocky'ego! Jego uderzenie z lewej strony pola karnego w nieznacznej odległości mija dalszy słupek!

• Na gwizdek Szymona Marciniaka ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" są już na murawie! Czas na losowanie stron i za moment rozpocznie się to spotkanie!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia meczu na szczycie Ekstraklasy. Kto przyczyni się do pierwszej w lidze porażki?

• Rozruch ważna rzecz

• Śląsk ma tyle samo punktów, ale gorszy bilans bramkowy. Ostatnio przy Łazienkowskiej zremisował z Legią Warszawa 0:0.

• Lech przystępuje do meczu z pozycji lidera PKO Ekstraklasy. W 3. kolejce na wyjeździe pokonał ŁKS Łódź 2:1. Po bramce zdobyli Darko Jevtić i Joao Amaral.

• Ławka Śląska: Kajzer, Pawelec, Hołownia, Łyszczarz, Cholewiak, Gąska, Dankowski, Szczepan.

• Ławka Lecha: Mleczko, Satka, Puchacz, Moder, Cywka, Makuszewski, Tomczyk, Żamaletdinow.

• Kibice z Wielkopolski już "kupili" odrodzonego Lecha. Potwierdza to dzisiejsza frekwencja - po remisie i dwóch zwycięstwach.

• Bułgarska, Poznań - tu dzisiaj bije serce polskiej piłki! Naprzeciw siebie staną dwie niepokonane drużyny. A na trybunach obserwować będzie ich przeszło 31 tys. widzów!

Bartosz Głąb

Lech - Śląsk LIVE! 30 tys. na trybunach. Nie zepsujcie tego

Lech - Śląsk LIVE! 30 tys. na trybunach. Nie zepsujcie tego ©Lukasz Gdak

Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE. To będzie mocne otwarcie. W pierwszym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy najefektowniej grająca drużyna w lidze, czyli Lech Poznań podejmie Śląska Wrocław. Oba zespoły na początku sezonu zgromadziły po siedem punktów, ale to "Kolejorz" wydaje się być zdecydowanym faworytem spotkania. Relacja LIVE w GOL24 od 20:30!

Mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE

Na początku obecnego sezonu PKO Ekstraklasy zespół Lecha Poznań spisuje się znakomicie. "Kolejorz" po trzech rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie siedem punktów i co najbardziej cieszy kibiców, prezentuje ofensywny i widowiskowy styl gry.
Poznaniacy w trzech dotychczasowych meczach zdobyli aż siedem bramek i stracili zaledwie dwie. Do bardzo wysokiej formy wrócili zwłaszcza Pedro Tiba i Darko Jevtić, do których pod koniec zeszłego sezonu było mnóstwo pretensji o wątpliwe zaangażowanie w meczach. Swój potencjał na dobre uwolniło także paru młodzieżowców.

Jeśli chodzi o zespół z Wrocławia, tydzień temu przyzwoicie zaprezentował się przy Łazienkowskiej w meczu z Legią Warszawa remisując 0:0. Śląsk w tamtym meczu nie stworzył sobie wielu sytuacji bramkowych, ale dzielnie stawiał czoła chwalonej Legii. Wcześniej podopieczni Vitezslava Lavicki wygrali dwa spotkania skromnie, jedną bramką różnicy, co również daje im pozycję w czołówce ligowej tabeli. Dzisiaj w Poznaniu nie są jednak faworytami i będą musieli się postarać jeszcze bardziej niż w Warszawie, by zdobyć choćby jeden punkt.

Ostatni raz Śląsk wygrał w lidze z Lechem we wrześniu 2017 roku.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły swoje siły dwukrotnie i za każdym razem lepszy w tej rywalizacji okazywał się Lech Poznań. Najpierw na początku sierpnia zeszłego roku "Kolejorz" wygrał we Wrocławiu 1:0 po bramce Pedro Tiby, natomiast na początku grudnia zeszłego roku w Poznaniu zespół Lecha wygrał ze Śląskiem 2:0, a bramki tym razem zdobywali Joao Amaral i Christian Gytkjear.

Sprzymierzeńcem Lecha będzie dzisiaj publiczność - rekordowa jak na tę część sezonu. Organizatorzy spodziewają się bowiem około 30 tys. widzów.

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Lech Poznań: Van der Hart - Gumny, Crnomarković, Rogne, Kostewycz - Jóźwiak, Tiba, Jevtić, Muhar, Amaral - Gytkjaerr;
Śląsk Wrocław: Putnocky - Broź, Golla, Celeban, Stiglec - Płacheta, Mączyński, Pich, Chrapek, Musonda - Exposito.

NIE ZAGRAJĄ
Lech Poznań: Klupś, Letniowski (kontuzje);
Śląsk Wrocław: Radecki (kontuzja), Żivulić.

FORMA W OSTATNICH MECZACH
LECH POZNAŃ
ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (PKO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Wisła Płock 4:0 (PKO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:1 (PKO Ekstraklasa)

ŚLĄSK WROCŁAW
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0 (PKO Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (PKO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Szymon Marciniak (Płock)

MeczLech Poznań - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisję z pierwszego spotkania 4. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań - Śląsk Wrocław od 20:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD, CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Sport 3 HD. Mecz prosto ze stadionu w Poznaniu skomentują Adam Marchliński i Tomasz Wieszczycki. Studio Super Piątku rozpocznie się o 20:00, a poprowadzą je Żelisław Żyżyński i Radosław Majdan. Relacja LIVE w GOL24.