DD
Tomasz Cywka za pośrednictwem Instagrama poszukuje chłopca, który sam przygotował koszulkę ze wsparciem dla piłkarza. Grzegorz Dembiński
Na ostatnie spotkanie ligowe Kolejorza z ŁKS-em Łódź piłkarze i pracownicy Lecha Poznań przygotowali specjalne koszulki wspierające kontuzjowanych Tomasza Cywkę i Roberta Gumnego. Jeden z młodszych kibiców podczas Enea Lech Cup 2019 sam stworzył taką koszulkę i przyszedł w niej do Hali UAM przy ulicy Zagajnikowej, gdzie odbywał się turniej. Tomasz Cywka zwrócił uwagę na tego chłopaka i teraz próbuje go odszukać przy pomocy swojego Instagrama!

Tomasz Cywka jest jednym z największych pechowców 2019 roku w Lechu Poznań. Zawodnik na początku roku leczył uraz łydki, a teraz zmaga się z kontuzją kolana. Dodatkowo 31-letni piłkarz czekał 394 dni na występ w pierwszym zespole Kolejorza i już po kilku minutach musiał opuścić boisko w październikowym meczu w ramach Totolotek Pucharu Polski z Resovią (4:0). Niestety w meczu Lech Poznań - Piast Gliwice groźnej kontuzji doznał także Robert Gumny, przez co Kolejorz ma teraz problem z obsadą prawej obrony.

Na sobotni mecz Lech Poznań - ŁKS Łódź piłkarze wyszli na rozgrzewkę w koszulkach wspierających Tomasza Cywkę oraz Roberta Gumnego. Z kolei podczas weekendowego turnieju Enea Lech Cup 2019 jeden z młodszych kibiców sam przygotował koszulkę z podobnym napisem ("Guma, Cywi - jesteśmy z wami") i postanowił przyjść w niej na trybuny hali UAM na Morasku.

Tomasz Cywka zauważył zdjęcie chłopca w zrobionej przez niego koszulce i przy pomocy swojego konta na Instagramie próbuje go teraz odszukać. Na swoim Instastory piłkarz opublikował zdjęcie i dodał komentarz: "Proszę Was o pomoc! Czy ktoś wie jak nazywa się chłopiec ze zdjęcia lub w jaki sposób mogę skontaktować się z jego opiekunami? - zdjęcie zrobione na turnieju Lech Cup".

Zresztą w drugim dniu turnieju w hali UAM przy Zagajnikowej pojawiła się spora grupa piłkarzy z pierwszego zespołu Lecha Poznań. Można było spotkać m.in. Filipa Marchwińskiego, Jakuba Kamińskiego, Jakuba Modera, Tymoteusza Puchacza czy Mateusza Skrzypczaka.

Lech Poznań odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Zasłużenie pokonał ŁKS Łódź 2:0 (0:0) po bramkach skrzydłowych Joao Amarala i Kamila Jóźwiaka. Wygraną Kolejorza oglądało na żywo 9 830 kibiców. Fani przez 90 minut głośno dopingowali swoich piłkarzy. W drugiej połowie w Kotle odpalono mnóstwo rac.Byłeś na stadionie w Poznaniu? Znajdź się na zdjęciach. Oto wielka galeria publiczności z meczu Lech - ŁKS oraz fotki racowiska.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań - ŁKS 2:0. Kibice i wielkie racowisko na Bułgars...

Tak wygląda ośrodek w Opalenicy, w którym podopieczni Paulo Sousy będą mieszkać oraz szlifować formę przed mistrzostwami Europy. Kliknij tutaj, przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->

Baza reprezentacji Polski na przygotowania do Euro 2020. Gdz...

Lech Poznań wygrał z ŁKS-em Łódź 2:0 i zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu bez straty gola, a kilku piłkarzy błysnęło. Sprawdźcie nasze noty po spotkaniu w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy!Pierwszy skład:Bramkarz:Mickey van der Hart 6W lidze nie puścił już gola od 429 minut, a dodając do tego mecz w Totolotek Pucharze Polski mamy już 519 minut bez straty gola. Dodatkowo dla Holendra było to 10 czyste konto w 21 meczu dla Lecha Poznań. W sobotnie popołudnie van der Hart nie miał zbyt wiele pracy.Obrońcy:Lubomir Satka 6Grał na prawej obronie, ale wyglądał bardzo przyzwoicie. Dobry występ Słowaka i kolejne czyste konto z nim w składzie. Jedynie brakuje mu kilku automatyzmów na tej pozycji. Tomasz Dejewski 5W pierwszej połowie popełnił błąd, który na szczęście nie okazał się kosztowny. Później w miarę upływu spotkania wyglądał dużo pewniej. Wychowanek Lecha na przedmeczowej konferencji mówił, że nie ma dla niego różnicy z kim gra na środku obrony i było to widać.Thomas Rogne 6Imponował pewnością siebie. Norweg z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i bardzo dobrze wychodziły mu przerzuty piłki w wolne sektory. Dyrygował blokiem obronnym Kolejorza.Wołodymyr Kostewycz 5Ukrainiec popełniał wiele błędów związanych z nieodpowiednim ustawieniem, ale jego występ można uznać za poprawny. Tak, jak całej defensywy Lecha. Na plus współpraca z Tymkiem na lewej stronie. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań - ŁKS 2:0. Kilku lechitów błysnęło. Tak oceniliś...

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: