PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Widzew Łódź ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Widzew Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Mistrz chce odrabiać straty

• Filip Bednarek - 3
    • Joel Pereira - 3 (Heorhij Citaiszwili - 4)
    • Filip Dagerstal - 4
    • Antonio Milić - 3
    • Barry Douglas - 3 (Pedro Rebocho - bez oceny)
    • Nika Kvekveskiri - 4
    • Jesper Karlstroem - 3
    • Kristoffer Velde - 3 (Mateusz Żukowski - 3)
    • Filip Machwiński - bez oceny (Joao Amaral - 4)

• Martin Kreuzriegler - 3
    • Karol Danielak - 3 (Mato Milos - bez oceny)
    • Marek Hanousek - 2
    • Juliusz Letniowski - 3 (Patryk Lipski - bez oceny)
    • Fabio Nunes - 3 (Kristoffer Hansen - bez oceny)
    • Łukasz Zjawiński - 2 (Jakub Sypek - 3)
    • Jordi Sanchez - 3
    • Bartłomiej Pawłowski - 3 (Dominik Kun - 3)
  • Koniec meczu! Lech Poznań pokonuje Widzew Łódź (2:0)! Bramki w odstępie kilkudziesięciu sekund strzelili Joao Amaral i Mikael Ishak.

• ...a za Fabio Nunesa pojawia się Kristoffer Hansen.

• Mato Milos zmienia Karola Danielaka...

• Damian Sylwestrzak dolicza 2 minuty do drugiej połowy.

• Henrich Ravas z trudem paruje piłkę do boku po strzale Niki Kvekveskiriego z dystansu!

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• [WIDEO] GOLE JOAO AMARALA I MIKAELA ISHAKA

• Michał Skóraś miał kapitalną okazję do wpisania się na listę strzelców! Dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego i chciał zakończyć akcję w stylu Jakuba Kamińskiego - przełożyć piłkę do prawej nogi i uderzyć po dalszym rogu. Zrobił wszystko niemal wzorowo. Niemal, bo po rykoszecie od Patryka Stępińskiego i Mateusza Żyry piłka minęła o centymetry dalszy słupek!

• Łodzianie chcą szybko strzelić bramkę kontaktową. Zabrakło dokładnego podania w pole karne.

• Gospodarze wybijają piłkę z pole karnego po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego.

• Co tu się dzieje?! Strata gości przy... wznowieniu gry ze środka boiska! Piłkę przed polem karnym dostaje Heorhij Citaiszwili, który prostopadłym podaniem wypuszcza Mikaela Ishaka, a ten z zimną krwią posyła piłkę do siatki między nogami wychodzącego z bramki Henricha Ravasa!!!

• GOL DLA LECHA! MIKAEL ISHAK!!!

• Nie szło, nie szło i w końcu weszło!

Przed polem karnym pograli - jak za (nie)dawnych czasów - Mikael Ishak i Joao Amaral. Portugalczyk uderza nie do obrony płasko z ok. 17 metrów w stronę lewego rogu

• GOL DLA LECHA! STRZLECEM JOAO AMARAL!!!

• Marek Hanouosek uderza zza pola karnego daleko od bramki Lecha.

• Patryk Lipski zmienia Juliusza Letnowskiego.

• Dalekie zagranie do Jordiego Sancheza, który miał przed sobą dwóch rywali. Uciekł z piłką jednemu, ale skutecznie przyblokował go Filip Dagerstal. Hiszpan uderza z pola pola karnego obok bramki gospodarzy.

• Jakub Sypek zmienia Łukasza Zjawińskiego.

• Pedro Rebocho zmienia Barry'ego Douglasa

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Martin Kreuzriegler główkuje tuż obok bramki!

• Filip Dagerstal ratuje Lecha przed utratą gola! Juliusz Letniowski wypuścił prostopadłym podaniem Łukasza Zjawińskiego! Z piłką minął się Barry Douglas, a Szwed w ostatniej chwili blokuje strzał napastnika Widzewa! Rzut rożny!

• Ta powtarzalność widziana również dzisiaj

• Strata Marka Hanouska mogła zakończyć się źle dla Widzewa! Na jego szczęście strzał Michała Skóasia minął bramkę.

• ... a za Filipa Szymczaka pojawia się Mikael Ishak.

• Podwójna zmiana w Lechu: Heorhij Citaiszwili zastępuje Joela Pereirę...

• Żółtą kartką za stempel na nodze Marka Hanouska upomniany został Michał Skóraś.

• Filip Szymczak był bliski wpisania się na listę strzelców! Zbiega na bliższy (lewy) słupek i po po płaskim zagraniu Barry'ego Douglasa uderza nad bramką!

• Jeszcze raz wrzuca Portugalczyk. Posyła piłkę na 8. metr, gdzie znalazł się Barry Douglas, ale piłka otarła się o jego czuprynę.

• 23 725 widzów w Poznaniu

• Dośrodkowanie Joela Pereiry nie znajduje adresata.

• Juliusz Letniowski upomniany żółtą kartką za trzymanie Michała Skórasia za koszulkę podczas sprintu.

• Fabio Nunes wrzuca z lewej strony w pole karne. Strzał został zablokowany przez obronę Lecha. Po chwili Karol Daniela uderza głową z kilku metrów, ale piłka obija prawy słupek!

• Henrich Ravas z trudem paruje piłkę do boku po główce Joao Amarala!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w Widzewie w przerwie: Dominik Kun zastępuje Bartłomieja Pawłowskiego.

• Zmiana w Lechu w przerwie: Mateusz Żukowski w miejsce Kristoffera Velde.

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 8. kolejki Ekstraklasy między Lechem a Widzewem Łódź. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, choć okazji - zwłaszcza pod koniec - nie brakowało.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań bezbramkowo remisuje z Widzewem Łódź

• +3' W odpowiedzi było groźnie pod drugą bramką! Po centrze strzał z kilkunastu metrów z trudem paruje Filip Bednarek!

• +1' Kibice Lecha aż jęknęli z zawodu, bo ta akcja powinna zakończyć się golem do szatni! Strzał Jespera Karlstroema zza pola karnego został tak zablokowany, że piłka znalazła się na lewej stronie "szesnastki". Stąd Michał Skóraś zagrywa za plecy do wbiegającego Filipa Szymczaka, który miał przed sobą tylko pustą bramkę!

• 4 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Barry Douglas uderza obok muru. Trafia w stojącego obok niego Bartłomieja Pawłowskiego. Po chwili uderzenie Michała Skórasia z dystansu nie mogło sprawić problemu Henrichowi Navasowi.

• Jeszcze jedna próba Kristoffera Velde. Mateusz Żyro blokuje strzał ręką. Wydawało się, że była przy ciele. Rzut wolny dla Lecha i żółta kartka dla obrońcy Widzewa.

• Po krótkim rozegraniu Kristoffer Velde uderza technicznie zza linii 16. metra. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką i ląduje na górnej siatce! Niewiele brakowało mu do wpisania się na listę strzelców!

• Nika Kvekveskiri posyła diagonalne zagranie w pole karne do Kristoffera Velde. Ten głową zgrywa do Joela Pereiry, którego dośrodkowanie nie znalazło Filipa Szymczaka, ale po interwencji obrony Widzewa jest rzut rożny.

• Joao Amaral dopada do bezpańskiej piłki na 20. metrze od bramki gości. Podaje niedokładnie do Michała Skórasia, ale "Kolejorz" szybko odzyskuje piłkę. Sęk w tym, że dośrodkowanie Barry'ego Douglasa było bardzo niedokładne.

• Kristoffer Velde uderza ze skraju pola karnego nad spojeniem. Trafił w kibiców siedzących w połowie trybun...

• Po pierwszym kornerze Widzew miał drugi. PIĘTKĄ z ok. lewego narożnika pola bramkowego uderza Mateusz Żyro! Piłka w nieznacznej odległości minęło bramkę!

• Ta kontra Lecha powinna przynieść prowadzenie! Na prawej stronie znalazł się Fabio Nunes, który w polu karnym przełożył piłkę do lewej nogi. Zamarkował uderzenie, po czym w drugim tempie uderzył tak, że piłka po rykoszecie poszybowała tuż nad bramką!

• Seria zostanie przedłużona?

• Barry Douglas wrzuca przed bramkę z lewego narożnika. Goście wybijają przed pole karne, skąd anemiczny strzał Michała Skórasia nie sprawił problemu bramkarzowi.

• Kolejna próba Gruzina! Tym razem uderzył płasko, a mimo to problemy miał Henrich Ravas! Mateusz Żyro wyjaśnia sytuację wybiciem za linię końcową!

• Henrich Ravas z trudem paruje piłkę przed siebie po atomowym uderzeniu Niki Kvekveskiriego z ponad 25 metrów! Dobitka została zablokowana!

• Juliusz Letniowski wyłuskał piłkę ok. 20 metrów od bramki Lecha. Pograł z Karolem Danielakiem tak, że dostał podanie zwrotne już w polu karnym. Jego zagranie przed bramkę nie znalazło adresata. To była najciekawsza akcja beniaminka w tym spotkaniu.

• Karol Daniel urwał się prawa stroną. Nie ograł Barry'ego Douglasa, a jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Nika Kvekveskiri cofnął się i zajął miejsce między dwoma stoperami. Rozrzucał piłkę na boki, po czym podaje przed "szesnastkę" do Jespera Karlstroema. Ten pod presją zagrywa za mocno w pole karne.

• Z kontrą środkiem ruszyli piłkarze Janusza Niedźwiedzia. Bartłomiej Pawłowski podaje prostopadle w pole karne do Jordiego Sancheza, ale dobrze byli ustawieni obrońcy Lecha. Jeszcze o górną piłkę powalczył skrzydłowy Widzewa, który przypadkowo zderzył się z rywalem.

• Na prawej stronie przewagę próbują stworzyć przewagę Joel Pereira i Kristoffer Velde. Jako że to się nie powiodło, to Portugalczyk przerzuca piłkę na lewą flankę do Barry'ego Douglasa. Ten nie zgrywa głową w pole karne do nikogo...

• 57% Posiadanie piłki 43%

• Barry Douglas zagrywa płasko przed pole karne Widzewa. Joao Amaral nie zorientował się w porę, uprzedzili go piłkarze Widzewa.

• Nie szło bokami, to Lech spróbował zaatakować środkiem. Antonio Milić posyła górną piłkę w pole karne do wbiegającego Joao Amarala. Piłka uciekła Portugalczykowi za mocno przed siebie, co wykorzystał Henrich Ravas.

• Próba rozciągnięcia gry w postaci przerzutu na lewą stronę do Michała Skórasia. Ten nie miał szans, by dobiec do piłki.

• Przewaga jest po stronie "Kolejorza'. Sęk w tym, że im bliżej "szesnastki" Widzewa, tym tłoczniej.

• Dobre dośrodkowanie z prawej strony w pole karne do Michała Skórasia. Ten nieczysto trafia w piłkę, która poleciała wysoko, a nie przed siebie - w stronę bramki.

• Mimo pressingu Lecha blisko swojego pola karnego łodzianie wyszli bez problemu. Nie udało się jednak wyjść z piłką za linię środkową

• Joao Amaral zmienia Filipa Marchwińskiego.

• Kibice Widzewa w Poznaniu

• Filip Marchwiński zderzył się w środku pola z Markiem Hanouskiem. Na noszach opuszcza plac gry.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Filip Marchwiński. Szybko znalazł się przy nim sztab medyczny, który charakterystycznym kołowrotkiem sygnalizuje konieczność zmiany.

• Jesper Karlstroem przedarł się środkiem i podaje na prawą stronę do Kristoffera Velde. Ten "łamie" akcję do środka, po czym niedokładnie zagrywa przed "szesnastkę".

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Jesper Karlstroem i Patryk Stępiński.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Pojedynek przy Bułgarskiej obejrzy około 25 tysięcy kibiców. Do Poznania ma dotrzeć blisko dwutysięczna grupa fanów gości. Zawody poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak z Wrocławia. W wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski oraz Marcin Boniek.

• W niedzielę naprzeciw Lecha stanie Widzew, który wygrał dwa ostatnie ligowe mecze – w tym u siebie z liderującą Wisłą Płock (2:1). Łodzianie nie mają problemów z punktowaniem w delegacji. Z czterech wyjazdowych meczów wygrali dwa, a w jednym zremisowali. Dla widzewiaków kluczowy może okazać się aspekt fizyczny. Ich środowe spotkanie 1/32 finału z KKS Kalisz zakończyło się po dogrywce wynikiem 5:5, a w rzutach karnych lepszy okazał się drugoligowiec.

• Skład Widzewa Łódź

Rezerwowi: Wasyl Lytwynenko - Bożidar Czorbadżijski, Serafin Szota, Mato Milos, Patryk Lipski, Jakub Sypek, Dominik Kun, Paweł Zieliński, Kristoffer Hansen.

• John van den Brom za sprawą wygranych z Piastem u siebie (1:0) i Lechią w Gdańsku (3:0) rozgonił wiszące nad nim czarne chmury. Teraz mistrza kraju czeka solidna porcja grania. Do 18 września rozegra aż 5 meczów, trzy w PKO Ekstraklasie - z Widzewem, Pogonią oraz Wartą i dwa w Lidze Konferencji - z Villarrealem i Austrią Wiedeń.

• Skład Lecha Poznań

Rezerwowi: Artur Rudko - Pedro Rebocho, Afonso Sousa, Mikael Ishak, Heorhij Citaiszwili, Maksymilian Pingot, Radosław Murawski, Joao Amaral, Mateusz Żukowski.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Po Lubinie i Kielcach pora na Poznań, gdzie za 25 minut - w ramach 8. kolejki Ekstraklasy - Lech zmierzy się z Widzewem Łódź. W ostatnich dwóch kolejkach obie drużyny sięgnęły po komplet punktów. Dzisiaj będą chciały przedłużyć serię do trzech zwycięstw z rzędu.

Spotkanie poprowadzi Damian Sylwestrzak...

Lech - Widzew LIVE! Mistrz chce odrabiać straty

Lech - Widzew LIVE! Mistrz chce odrabiać straty ©Adam Jastrzebowski

Lech Poznań - Widzew Łódź ONLINE. Mistrz Polski chce odrabiać straty z początku sezonu. Zadania nie ułatwią mu piłkarze Widzewa, którzy ostatnio rozprawili się z liderem PKO Ekstraklasy. Wiadomo już, że przy Bułgarskiej padnie frekwencyjny rekord sezonu. Początek spotkania w niedzielę 4 września o godzinie 17:30. Gdzie oglądać mecz Lech - Widzew na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Widzew Łódź ONLINE

John van den Brom za sprawą wygranych z Piastem u siebie (1:0) i Lechią w Gdańsku (3:0) rozgonił wiszące nad nim czarne chmury.

Teraz mistrza kraju czeka solidna porcja grania. Do 18 września rozegra aż 5 meczów, trzy w PKO Ekstraklasie - z Widzewem, Pogonią oraz Wartą i dwa w Lidze Konferencji - z Villarrealem i Austrią Wiedeń.

John van den Brom, trener Lecha: - Do dyspozycji mam szerszy skład, wielu zawodników wróciło po urazach, mogę więc ustalać skład, patrząc na formę piłkarzy, na to, kto i jak ze sobą współpracuje, czy jak ktoś wygląda na konkretnej pozycji. Wcześniej wielu piłkarzy musiało grać co 3-4 dni i miałem mniejsze pole manewru, przy ustalaniu składu. Wrócili środkowi obrońcy, dzięki temu też prezentujemy się lepiej. Po ostatnich wynikach zawodnicy też są w lepszej formie fizycznej i psychicznej.

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa Łódź: - Lech ma jakościową drużynę. Po słabszym okresie na starcie sezonu teraz punktuje lepiej. Wygrał dwa ostatnie mecze, więc widzimy, że ich forma rośnie. Ale my znamy swoją wartość, a ja wierzę w tę drużynę i pracę, którą wykonujemy, dlatego pojedziemy tam, by postawić się obecnemu mistrzowi Polski.

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Widzew Łódź:
Lech: Adriel Ba Loua, Bartosz Salamon, Mikael Ishak, Alan Czerwiński.
Widzew: -

Lech Poznań - Widzew Łódź transmisja tv i stream online
Transmisja na żywo z meczu Lech - Widzew w TVP Sport oraz Canal+ Premium. W internecie spotkanie za darmo w aplikacji i na stronie TVP Sport. Komentują Maciej Iwański i Kazimierz Węgrzyn w TVP oraz Adam Marchliński i Maciej Murawski w Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Lech Poznań - Widzew Łódź transmisja