Lech Poznań wylądował na dnie. Równie słabo zaczynał, gdy spadał z ligi

Krzysztof Kowalski
Krzysztof Kowalski
Adam Jastrzebowski
PKO Ekstraklasa. 75 procent porażek, średnia 0,25 punktu na mecz. To statystyki ostatniego w tabeli Lecha Poznań po czterech rozegranych spotkaniach. Równie fatalny start Kolejorz zaliczył w sezonie 1999/2000, kiedy spadł z najwyższego szczebla.

Cztery mecze, trzy porażki, remis, dwie bramki zdobyte i aż siedem straconych. Lech Poznań ponownie znalazł się na ekstraklasowym dnie. I nie ma w tym przypadku, bo mistrz Polski mizerną formę prezentuje nie tylko w lidze. Uwzględniając Superpuchar Polski oraz europejskie puchary w bieżącym sezonie zanotował już sześć porażek.

Kolejorz w czerwonej strefie pozostanie na następny weekend. Lech nie jest gotowy na grę na dwóch frontach. Obawia się o zmęczenie i ewentualne kontuzje, dlatego przełożył spotkanie z Lechią Gdańsk. To drugi przełożony mecz z udziałem poznaniaków. Wcześniej do skutku nie doszedł wyjazd w ramach 2. kolejki do Miedzi Legnica. Kolejny pojedynek w lidze rozegra dopiero 28 sierpnia przeciwko Piastowi Gliwice.

Równie beznadziejny start Lech zanotował w sezonie 1999/2000. Po czterech grach miał na koncie jeden punkt za domowy remis z Pogonią Szczecin. Ostatecznie rozgrywki zakończył na ostatnim miejscu i razem z Łódzkim Klubem Sportowym spadł z najwyższej klasy. Należy jednak przypomnieć, że w tamtym czasie klub z Bułgarskiej był poważnie zadłużony i na potęgę wyprzedawał swoich najlepszych zawodników.

Kolejorz fatalnie rozpoczął także sezon 2016/17. Jako mistrz kraju w czterech spotkaniach ugrał punkt, ale bilans bramkowy miał jeszcze słabszy (1:8). Później zaczął piąć się w górę tabeli i zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Najsłabsze ligowe starty Lecha Poznań (bilans po czterech meczach):

  • 1999/2000, Ekstraklasa. 1 punkt - 16. miejsce na koniec sezonu i spadek.
  • 2000/2001, 1 liga. 1 punkt - 10. miejsce na koniec sezonu.
  • 2016/2017, Ekstraklasa. 1 punkt - 3. miejsce na koniec sezonu.
  • 2022/2023, Ekstraklasa. 1 punkt - 18. miejsce (aktualnie).

EKSTRAKLASA w GOL24

Przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy zmieniono przepis o młodzieżowcu. Każdy klub uczestniczący jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie.W jednym meczu klub nie może "zarobić" więcej niż 270 minut dla swoich młodzieżowców. Tj. może wystąpić czterech młodzieżowców po 90 minut, ale liczone będzie maksymalnie 270 minut do stawki.Po czterech kolejkach nowego sezonu znalazło się już sześć klubów, które znajdują się pod kreską. W zależności od brakującyh minut młodzieżowców kara wynosi od 500 tys. do nawet 3 milionów złotych. Kto jest "zagrożony"?

Te kluby zapłacą karę za brak młodzieżowców? [LISTA]

od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gol24.pl Gol 24