PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Szpaler dla nowego mistrza. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka
2022-05-21 17:30

Lech Poznań

2

Zagłębie Lubin

1

• Dziękujemy za śledzenie naszych relacji z całego sezonu PKO Ekstraklasy i zapraszamy już od lipca na sezon 2022/23! Udanego weekendu!

• W Poznaniu trwa feta mistrzowska, zaraz wręczenie trofeum, a my już kończymy naszą relację.

• Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

Lech Poznań

• Mickey van der Hart - 4, (Jan Bednarek - 3)
    • Alan Czerwiński - 4, (Mateusz Skrzypczak - 3)
    • Tomasz Kędziora - 4
    • Lubomir Satka - 3
    • Barry Douglas - 4
    • Adriel Ba Loua - 4, (Kristoffer Velde - 3)
    • Nika Kvekveskiri - 4
    • Radosław Murawski - 3
    • Jakub Kamiński - 3, (Michał Skóraś - 4)
    • Dani Ramirez - 4, (Dawid Kownacki - 4)
    • Mikael Ishak - 3

• Jasmin Burić - 4
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Aleks Ławniczak - 3
    • Sasa Balić - 3, (Patryk Szysz - 3)
    • Mateusz Bartolewski - 4, (Jakub Wójcicki - bez oceny)
    • Łukasz Poręba - 3
    • Łukasz Łakomy - 4
    • Filip Starzyński - 4, (Tomasz Pieńko - 3)
    • Kacper Chodyna - 4
    • Erik Daniel - 3, (Karol Podliński - bez oceny)
    • Cheikhou Dieng - 3, (Martin Doleżal - 4)
  • Wszyscy piłkarze Lecha wbiegają na murawę i cieszą się z tytułu mistrza kraju!

• Koniec meczu w Poznaniu! Lech Poznań świętuje ósme mistrzostwo w swojej historii!

• Aleks Ławniczak został ukarany żółtą kartką.

• Kolejna seria fety na trybunach w Poznaniu. Mało co widać na murawie. Tomasz Pieńko popędził lewą stroną boiska, ale stracił piłkę.

• Dawid Kownacki stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale w decydującym momencie dograł do Mikaela Ishaka. Podanie okazało się jednak fatalne.

• Arbiter wznawia grę i dolicza co najmniej siedem minut.

• Fetowanie mistrzostwa Polski przez kibiców Lecha Poznań. Potężne racowisko na trybunach i arbiter musi zatrzymać mecz.

• Natomiast Karol Podliński zmienił Erika Daniela.

• Dwie ostatnie zmiany w Zagłębiu Lubin. Jakub Wójcicki zmienił Mateusza Bartolewskiego

• Tomasz Kędziora popędził prawą stroną boiska, dograł idealnie na głowę Mikaela Ishaka, ale ten praktycznie nie trafił głową w piłkę!

• W końcówce meczu Zagłębie Lubin częściej utrzymuje się przy piłce, ale to raczej Lech luzuje tempo meczu, niż Zagłębie je nadaje.

• Mikael Ishak został ukarany żółtą kartką.

• Michał Skóraś uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Mateusz Bartolewski został ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Dawid Kownacki pojawił się w miejsce Daniego Ramireza

• Kolejne dwie zmiany w Lechu Poznań. Mateusz Skrzypczak zmienił Alana Czerwińskiego

• Teraz Alan Czerwiński lekko ucierpiał i potrzebuje pomocy.

• Natomiast Patryk Szysz zastępuje Sasę Balića.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Tomasz Pieńko zmienił Filipa Starzyńskiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Kacper Chodyna zdobywa bramkę kontaktową dla Zagłębia Lubin!

• Martin Doleżal upadł w polu karnym Lecha i mamy rzut karny dla gości!

• Filip Starzyński wpadł w pole karne Lecha, oddał strzał, ale pewnie interweniował Filip Bednarek.

• Natomiast Kristoffer Velde pojawił się w miejsce Adriela Ba Louę.

• Jakuba Kamińskiego, który przechodzi do VfL Wolfsburg zmienia Michał Skóraś.

• Trzy zmiany w Lechu Poznań. Żegnającego się z Poznaniem Mickeya van der Harta zmienia Filip Bednarek

• Kolejna kombinacyjna akcja Lecha Poznań, ale w decydującym momencie Dani Ramirez stracił piłkę.

• Barry Douglas dośrodkował na Daniego Ramireza, ale ten nie oddał strzału, tylko wycofał piłkę na środek bramki.

• Kombinacyjna akcja Lecha Poznań, Jakub Kamiński dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, ale jego zagranie zostało wybite na rzut rożny.

• Sasa Balić ucierpiał po jednym ze starć.

• Początek drugiej połowy meczu należy do Zagłębia, to oni utrzymują się przy piłce.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Poznaniu!

• W zespole Zagłębia Lubin jedna zmiana. Martin Doleżal zmienił Cheikhou Dienga.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Poznaniu. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Poznaniu. Do przerwy Lech pewnie prowadzi z Zagłębiem Lubin 2:0.

• Dani Ramirez dośrodkował na głowę Tomasza Kędziory, ale ten uderzył niecelnie.

• Po kolejnej ofensywnej akcji Lech wywalczył rzut rożny.

• Kolejna wrzutka w pole karne Zagłębia trafiła do Mikaela Ishaka, a ten fatalnie uderzył.

• Nika Kvekveskiri stanął oko w oko z Jasminem Burićem, ale gracz Lecha przegrał pojedynek!

• Mikael Ishak zagrał w pole karne do Daniego Ramireza, ten ograł obrońcę i bramkarza, dograł do Alana Czerwińskiego, a ten wpakował piłkę do niemal pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Alan Czerwiński podwyższa na 2:0! Trwa fiesta w Poznaniu!

• W odpowiedzi Mikael Ishak oddał strzał z dystansu, ale pewnie wyłapał piłkę Jasmin Burić.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Lecha.

• Zagłębie Lubin wywalczyło rzut wolny blisko pola karnego Lecha.

• Świetne dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale tam Mateusz Bartolewski uderzył tylko w boczną siatkę!

• Teraz Łukasz Poręba zdecydował się na strzał z dystansu i piłka po rykoszecie opuściła boisko.

• Kolejne uderzenie Łukasza Łakomego, ale wprost w bramkarza Lecha!

• Łukasz Łakomy oddał strzał z dystansu, ale Mickey van der Hart dobrze interweniował.

• Jakub Kamiński oddał strzał z dystansu, ale ponownie bardzo niecelnie.

• Jakub Kamiński świetnie opanował piłkę w polu karnym Zagłębia, ale niecelnie uderzył.

• Adriel Ba Loua ponownie popędził lewą stroną boiska, dograł do Mikaela Ishaka, ale jego strzał został zablokowany.

• Dani Ramirez niepilnowany dostał piłkę w polu karnym Zagłębia i oddał strzał "krzyżakiem", ale spokojnie interweniował Jasmin Burić.

• Adriel Ba Loua popędził lewą stroną boiska, ale źle dośrodkował do partnera.

• Mikael Ishak zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, ale Jasmin Burić świetnie interweniował!

• Lech Poznań znacznie przeważa w posiadaniu piłki, ale na razie nie potrafi przetransportować piłki pod pole karne "Miedziowych".

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego wprost na głowę Alana Czerwińskiego, ten zgrał do Tomasza Kędziory, który z linii bramkowej wpakował piłkę do bramki Zagłębia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Lech Poznań otwiera wynik tego spotkania, a symboliczną bramkę zdobywa Tomasz Kędziora!

• Barry Douglas wpadł z lewej strony z piłką w pole karne Zagłębia, ale zagrał wprost w nogi rywali.

• Alan Czerwiński dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale tam nie znalazł się żaden z jego partnerów.

• Pierwsza ofensywna akcja Lecha, piłka trafiła w polu karnym Zagłębia do Barryego Douglasa, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Pierwsze prostopadłe w kierunku pola karnego Zagłębia, ale tą piłkę z łatwością przejął jeden z obrońców gości.

• Lech Poznań spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska.

• Rozpoczynamy ostatni akcent tego sezonu PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawę stadionu w Poznaniu. Za moment rozpoczniemy ostatni mecz tego sezonu PKO Ekstraklasy!

• W bramce Zagłębia Lubin zagra Jasmin Burić, czyli były gracz Lecha Poznań. Natomiast w bramce Lecha Poznań po raz ostatni zagra Mickey van der Hart, który po sezonie opuści mistrza Polski. Pożegnania nie doczekał się natomiast Pedro Tiba, którego nie ma w kadrze meczowej i prawdopodobnie od przyszłego sezonu będzie grać w Legii Warszawa.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie utrzymanego w lidze na kolejny sezon Zagłębia Lubin!

• Oto skład mistrza Polski, Lecha Poznań na ostatnie spotkanie sezonu 2021/22!

• Murawa w Poznaniu przygotowana perfekcyjnie, wszystko gotowe, kibice powoli pojawiają się na trybunach świętować mistrzostwo Polski!

• Jesienią, a konkretnie na początku grudnia Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:2 po bramkach Antonio Milića, Joao Amarala i Jakuba Kamińskiego. Dla "Miedziowych" gole zdobyli Kamila Kruka i Lorenco Simića, ale niewiele to dało. W ostatecznym jednak rozrachunku oba zespoły mogą odpalić szampany na zakończenie sezonu.

• Lech Poznań zagra dzisiaj w specjalnie spersonalizowanych koszulkach. W miejsce logo głównego sponsora pojawi się napis "KOLEJORZ MISTRZ POLSKI".

• Natomiast Zagłębie Lubin okazało się zdecydowanie najlepsze z tym zespołów, które do przedostatniej kolejki walczyły o utrzymanie w lidze. "Miedziowi" w ostatnich trzech kolejkach zremisowali z Lechią Gdańsk oraz wygrali z Radomiakiem Radom i Rakowem Częstochowa. Warto dodać, że Zagłębie tydzień temu pozbawiło Raków Częstochowa szans o tytuł mistrza Polski.

• Lech Poznań w tym roku kalendarzowym przegrał zaledwie trzy mecze, w tym dwa z Rakowem Częstochowa. Jednak w całych rozgrywkach to "Kolejorz" okazał się lepszy i zdobywa mistrzostwo Polski. Po raz ostatni Lech Poznań nie wygrał w lidze na początku kwietnia w pojedynku z Legią Warszawa.

• Natomiast Zagłębie Lubin na kolejkę przed końcem sezonu zapewniło sobie utrzymanie w tym niezwykle trudnym dla nich sezonie. "Miedziowi" spisali się zdecydowanie najlepiej na finiszu rozgrywek. Większość ekspertów typowało właśnie Zagłębie do spadku z PKO Ekstraklasy, jednak obecnie jest aż na dwunastym miejscu w tabeli i ma siedem punktów przewagi nad zespołami, które do Fortuna 1. Ligi już oficjalnie spadły.

• Lech Poznań niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania zakończy sezon na pierwszy miejscu. Nad drugim Rakowem Częstochowa "Kolejorz" ma pięć punktów przewagi. Dzisiaj Poznaniacy będą mogli świętować triumf przy pełnych trybunach. Na pewno kilku zawodników zagra w poznańskim klubie po raz ostatni, a może także zaprezentują się jacyś jeszcze nieznani, młodzi zawodnicy.

• Witamy serdecznie! Na zakończenie sezonu w PKO Ekstraklasie już nowy mistrz Polski Lech Poznań zmierzy się na wypełnionym po brzegi stadionie w Poznaniu z Zagłębiem Lubin! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

Lech - Zagłębie LIVE! 40 tys. gardeł zaśpiewa: mistrz Kolejorz

Lech - Zagłębie LIVE! 40 tys. gardeł zaśpiewa: mistrz Kolejorz ©Adam Jastrzebowski

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Najprzyjemniejsze ostatki tylko przy Bułgarskiej. Kolejorz jako świeżo upieczony mistrz zagra z Miedziowymi, którzy tydzień temu pomogli mu w zdobyciu tytułu, a sami zapewnili sobie utrzymanie. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE

Lech na ósme mistrzostwo czekał siedem lat. Znowu dał je Skorża, choć tym razem nie po walce przeciw z Legią ani Jagiellonią, lecz Rakowem i Pogonią - zespołami, które długo dotrzymywały kroku, a momentami były nawet krok przed nim.

Sobota w Poznaniu będzie dniem przeznaczonym na świętowanie. Ale nie dla wszystkich od razu. Kapitan Mikael Ishak bije się jeszcze o koronę króla strzelców. Ma tyle samo goli co Ivi Lopez - osiemnaście.

W przypadku wygranej Lech zakończy sezon z 74 punktami na koncie, co średnio da mu 2,17 punktu na mecz. Dla porównania Legia jako mistrz zeszłego sezonu ugrała średnią 2,13, zaś rok wcześniej ledwie 1,86. To pokazuje jak mocną legitymację ma skorżowski Lech, który będzie reprezentować Polskę w I rundzie el. Ligi Mistrzów.

W sobotę Lech pożegna Tomasza Kędziorę, Pedro Tibę czy Mickeya van der Harta. W Zagłębiu po raz ostatni wystąpią Patryk Szysz, Łukasz Poręba czy Dominik Hładun.

Maciej Skorża, trener Lecha: - Najważniejsze będzie zwycięstwo. Chcielibyśmy też docenić tych piłkarzy, którzy mniej grali. Można spodziewać się wymieszanego składu. Chcemy pomóc Ishakowi w zdobyciu króla strzelców. Wyjdzie od początku.

Piotr Stokowiec, trener Zagłębia: - Będzie to z pewnością fajne, nowe doświadczenie i wyzwanie - sprawdzić się na tle nowego Mistrza Polski. Myślę, że z obu drużyn zeszła taka presja i to też będzie interesujące zobaczyć, jak reagują moi zawodnicy, nawet pod kątem przyszłości, przydatności w nowym sezonie. Nieczęsto gra się przed taką publiką, ponad 40 tysięcy kibiców już jest zapowiedzianych.

Nie zagrają w meczu Lech - Zagłębie:
Lech: Sobiech, Salamon
Zagłębie: Hinokio, Żivec, Żubrowski

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie - Lech 2:3 (Ekstraklasa, 05.12.2021)
Zagłębie - Lech 1:2 (sparing, 04.09.2021)

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo na kanale Canal+ Premium oraz Canal+ 4K Ultra HD. W internecie mecz na stronie i w aplikacji Canal+. Komentuje duet Adam Marchliński, Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!