Lech Poznań zagryzł Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Pierwszy gol Kownackiego, pierwsza asysta Velde

Jacek Czaplewski
Lech zagryzł Termalikę. Pierwszy gol Kownackiego
Lech zagryzł Termalikę. Pierwszy gol Kownackiego Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań zagrał na miarę oczekiwań i możliwości. Przy Bułgarskiej rozniósł Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, wygrywając 5:0. Trafiło pięciu różnych zawodników - w tym po raz pierwszy po powrocie Dawid Kownacki. Debiutancką asystę ma za sobą za to Kristoffer Velde.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:0

Kibice Lecha mieli uzasadnione pretensje po meczu z Cracovią (3:3). Kolejorz w końcu wypuścił dwubramkowe prowadzenie w ostatnich kwadransie gry. Trenera Macieja Skorżę też wkurzyła postawa niektórych piłkarzy, więc dziś dokonał czterech zmian - w tym jedną wymuszoną. Nagle wypadł bowiem playmaker Joao Amaral.

Mimo nieobecności Portugalczyka i zejścia jeszcze przed przerwą kontuzjowanego Mikaela Ishaka, Lech schodził do szatni z bezpiecznym zapasem. Do 45 minuty strzelił bowiem aż trzy gole.

Koncert zaczął Ishak, a kontynuowali Jakub Kamiński i asystujący mu Dani Ramirez. W drugiej połowie to Kamiński zapisał asystę, kiedy zagrał Bartoszowi Salamonowi. Wynik ustalił zmiennik Dawid Kownacki po podaniu Adriela Ba Loui.

Lech wygrał bardzo wysoko, ale nie ustrzegł się błędów w obronie. Termalica stworzyła przynajmniej trzy dogodne okazje. Bliski trafienia był choćby Mateusz Grzybek po przerzucie Piotra Wlazły.

Bez względu na wynik Pogoni Lech pozostanie liderem tabeli. Teraz nadchodzi jednak czas prawdy. Z powodu wymiany murawy zespół Kolejorza rozegra dwa spotkania na wyjeździe: z Lechią i Pogonią właśnie.

• Pedro Rebocho - 4
  • Jesper Karlstroem - 4 (Pedro Tiba - 3)
  • Nika Kwekweskiri- 4
  • Kristoffer Velde - 4 (Adriel Ba Loua - 3)
  • Dani Ramirez - 4 (Jakub Antczak - 3)
  • Jakub Kamiński - 5
  • Mikael Ishak - 4 (Dawid Kownacki - 4)

Bruk-Bet Termalica

• Tomasz Loska - 4
  • Mateusz Grzybek - 3
  • Wiktor Biedrzycki - 4 (Marcin Wasielewski - 3)
  • Artem Putiwcew - 3
  • David Domgjoni - 2
  • Matej Hybs - 3
  • Adam Radwański - 4 (Marcin Grabowski - 3)
  • Piotr Wlazło - 3
  • Sebastian Bonecki - 3 (Muris Mesanović - 3)
  • Samuel Stefanik - 2 (Michal Hubinek - 3)
  • Kacper Śpiewak - 3 (Dawid Kocyła -3)

Piłkarz meczu: Jakub Kamiński
Atrakcyjność meczu: 8/10

Ekstraklasa transfery. Po niezwykle intensywnej jesieni, kluby występujące w PKO Ekstraklasie miały półtora miesiąca, by przygotować się do kolejnej, decydującej rundy sezonu 2021/22. Zespoły z czołówki będą chciały umocnić swoją pozycję, a rozczarowujące poszukać nabytków, które natychmiast poprawią poziom sportowy. Oto wszystkie zimowe transfery w PKO Ekstraklasie, które już doszły do skutku. Stan na 12 lutego. Sprawdź teraz!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Ekstraklasa transfery. Wszystkie zimowe transfery w klubach ...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0