Lech przegrał z Young Boys Berno

Michał Wieczorek
Sergei Krivets strzelił jedyną bramkę dla Lecha
Sergei Krivets strzelił jedyną bramkę dla Lecha Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
W drugim spotkaniu sparingowym w hiszpańskiej Marbelli Lech Poznań przegrał ze szwajcarskim Young Boys Berno 1:2.

W składzie mistrzów Polski zabrakło dziś kontuzjowanych Jacka Kiełba, Jakuba Wilka i Grzegorza Kasprzika. Jose Mari Bakero sprawdził wszystkich pozostałych piłkarzy. Na placu boiska pojawiło się 20 zawodników. Większość rozegrała 45. minut. Dłużej grali tylko Grzegorz Wojtkowiak i Bartosz Ślusarski.

Lepiej prezentowała się "jedenastka" Kolejorza, która grała w drugiej połowie. Wtedy na boisku przebywał Semir Stilić, który nadawał ton grze swojej drużyny. Po jego podaniu padła jedyna bramka dla Lecha. Sytuację sam na sam wykorzystał w 63. minucie Sergei Krivets.

Niestety to Szwajcarzy byli bardziej skuteczni. W pierwszej połowie zdominowali spotkanie i wyszli na prowadzenie. Wynik w 32. minucie otworzył pewnym strzałem głową Henry Ntsama. Lech wyrównał po przerwie, ale to Young Boys Berno ustalił wynik. W 78. minucie zamieszanie pod bramką Krzysztofa Kotorowskiego wykorzystał David Degen.

W drużynie "Kolejorza" zadebiutował dziś Serb Vojo Ubiparip, jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił. 45. minut na środku obrony zagrał także inny nowy nabytek Lecha, Hubert Wołąkiewicz.

Young Boys Berno podobnie jak Lech wyszedł z grupy Ligi Europejskiej i awansowali do 1/16 finału. W środę Kolejorz bezbramkowo zremisował z inną szwajcarską drużyną, FC Basel.