Lech zremisował z Hajdukiem

Piotr Szymański
Trening Lecha Poznań przed meczem ze Spartą Praga
Trening Lecha Poznań przed meczem ze Spartą Praga Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Podopieczni Jose Mari Bakero rozegrali drugie spotkanie kontrolne na zgrupowaniu w tureckim Belek. Po zwycięstwie 2:1 nad Steauą Bukareszt, tym razem mistrz Polski zremisował 1:1 z Hajdukiem Split. Bramkę dla Lecha zdobył w 55. minucie Semir Stilić.

Wczoraj lechici odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując silną Steauę Bukareszt 2:1. Bramki dla poznaniaków zdobyli Artjoms Rudnevs i Sergei Krivets.

- Ogólnie mecz oceniam pozytywnie. W naszej grze były elementy, które mi się podobały, ale były też takie, z których nie byłem zadowolony. Najważniejsze, że zawodnicy zaczynają nabierać świeżości i ich poczynania są coraz bardziej dynamiczne. Sześciu piłkarzy jest na zgrupowaniach reprezentacji i miałem problemy z linią obrony - powiedział po spotkaniu ze Steauą trener Lecha.

Hajduk to wicemistrz kraju i obecnie także wicelider po rundzie jesiennej rozgrywek. Największą gwiazdą zespołu jest zaledwie 19-letni kapitan i najlepszy strzelec w jednej osobie - Ante Vukusić.

Jedyną bramkę dla Lecha zdobył w 55. minucie Semir Stilić, który pewnie wykorzystał rzut karny.