Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:1. Ligowe ostatki na śniegu. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Górnik Zabrze znów zasmucił swoich kibiców przegrywając w Gdańsku z Lechią  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Górnik Zabrze znów zasmucił swoich kibiców przegrywając w Gdańsku z Lechią Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Przemyslaw Swiderski
W rozegranym w piątek 18 listopada zaległym meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Górnikiem Zabrze 2:1. Gola dla zabrzan strzelił tuż przed przerwą Emil Bergstrom, a dla gdańszczan trafiali w końcówce Mario Maloca i Łukasz Zwoliński. Było to ostatnie spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym roku. Zobaczcie zdjęcia z meczu Lechia - Górnik.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:1. Ligowe ostatki na śniegu

Piłkarze Górnika zakończyli rok trzema porażkami. W ostatnim tegorocznym spotkaniu PKO Ekstraklasy zabrzanie na własne życzenie przegrali w Gdańsku z Lechią tracąc decydującą bramkę w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Podopieczni trenera Bartoscha Gaula chcieli się zrehabilitować za ostatnią klęskę u siebie z Miedzią Legnica i pucharową porażkę w KKS Kalisz. W Gdańsku dopingowała ich kilkusetosobowa grupa kibiców spod znaku Torcidy, ale znów musiała przełknąć gorycz przegranej.

Porażka Górnika zmartwiła także kibiców Piasta. Dzięki temu wynikowi Lechia wyprzedziła bowiem gliwiczan i to podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia zimować będą na 16. miejscu w tabeli zagrożonym degradacją.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

Mecz w Gdańsku przełożony z 2. lipcowej kolejki rozpoczął się na zielonej murawie, lecz padający w I połowie śnieg szybko przykrył trawę i w przerwie gospodarze musieli poszukać pomarańczowej piłki, by można było kontynuować grę po przerwie.

Górnik miał w tym spotkaniu wyraźną przewagę. Goście oddali na bramkę rywali kilkanaście strzałów i tylko do siebie mogą mieć pretensje, że zdobyli zaledwie jednego gola. Strzelił go w doliczonym czasie I połowy Emil Bergstrom po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Było to pierwsze trafienie Szweda w 10 występach na polskich boiskach.

Lechia grała słabo, a mimo to zdołała w końcówce przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. Najpierw po centrze z rogu Łukasza Zwolińskiego bramkarz Daniel Bielica minął się z piłką i ta w zamieszaniu trafiła pod nogi Mario Malocy. Chorwat z bliska wepchnął ją do siatki doprowadzając do remisu.

Zwycięski gol dla gdańszczan padł w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Po kolejnej centrze z rogu gospodarze wygrali dwa główkowe pojedynku w polu karnym Górnika i Zwoliński wpakował ją do bramki dedykując to trafienie kapitanowi drużyny Maciejowi Gajosowi nie grającemu w tym spotkaniu z powodu śmierci ojca.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:1 (0:1)
0:1 Emil Bergstrom (45+1), 1:1 Mario Maloca (84), 2:1 Łukasz Zwoliński (90+6)