PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Ostatni raz w roku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2022-11-18 20:30

Lechia Gdańsk

2

Górnik Zabrze

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu. Dobranoc!

• Dzięki zwycięstwu w ostatniej akcji meczu Lechia Gdańsk kończy rok na czternastym miejscu w tabeli, tylko dwie pozycje za Górnikiem Zabrze.

• Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

• Dusan Kuciak - 3
    • Conrado - 2
    • Michał Nalepa - 3
    • Mario Maloca - 4
    • Rafał Pietrzak - 4
    • Jakub Kałuziński - 3, (Dominik Piła - 2)
    • Filip Koperski - 2, (David Stec - 2)
    • Jarosław Kubicki - 3
    • Ilkay Durmus - 2, (Bassekou Diabate - 3)
    • Marco Terrazzino - 2
    • Flavio Paixao - 3, (Łukasz Zwoliński - 4)

• Daniel Bielica - 3
    • Kryspin Szcześniak - 3
    • Emil Bergstrom - 4
    • Richard Jensen - 2, (Aleksander Paluszek - bez oceny)
    • Erik Janża - 3
    • Jean Jules Mvondo - 3
    • Dani Pacheco - 4, (Mateusz Cholewiak - 3)
    • Norbert Wojtuszek - 3
    • Kanji Okunuki - 4, (Robert Dadok - bez oceny)
    • Lukas Podolski - 3, (Blaz Vrhovec - 2)
    • Szymon Włodarczyk - 3, (Piotr Krawczyk - 2)
  • Górnik wydawał się lepszą drużyną, ale Lechia świetnej i skutecznej końcówce może zakończyć ten rok zwycięstwem.

• Koniec meczu w Gdańsku!!! Lechia wygrywa rzutem na taśmę z Górnikiem Zabrze 2:1!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Pietrzaka zakotłowało się w polu karnym Górnika, najlepiej w "szesnastce" gości znalazł się Łukasz Zwoliński, który sytuacyjnym uderzeniem daje zwycięstwo Lechii!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Łukasz Zwoliński daje zwycięstwo Lechii Gdańsk!!! Jest to ostatni gol w Ekstraklasie w tym roku!!!

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale bez zagrożenia. Jednak Lechia będzie miała jeszcze rzut rożny.

• Natomiast Robert Dadok pojawił się w miejsce Kanji Okunukiego.

• Dwie ostatnie zmiany w Górniku Zabrze. Aleksander Paluszek zmienił Richarda Jensena

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył aż pięć minut.

• Erik Janża ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejna próba Mario Malocy, tym razem z dystansu, ale uderzenie okazało się bardzo niedokładne.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Górnika, najlepiej odnalazł się Mario Maloca, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Mario Maloca doprowadza do wyrównania!!!

• Mateusz Cholewiak oddał strzał z dystansu, ale zrobił to niecelnie.

• Jean Jules Mvondo został ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Blaz Vrhovec pojawił się w miejsce Lukasa Podolskiego.

• Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Mateusz Cholewiak zmienił Daniego Pacheco

• Dusan Kuciak z żółtą kartką.

• Kanji Okunuki zagrał ze skrzydła w pole karne Lechii, ale żaden z graczy gości nie zdołał sfinalizować tej akcji.

• Ostatnie minuty meczu niezbyt interesujące. Dużo walki w środku pola i niedokładnej gry.

• W drużynie Lechii Gdańsk Dominik Piła zmienił Jakuba Kałuzińskiego.

• Piotr Krawczyk ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Jakub Kałuziński niestety również opuszcza boisko.

• Pierwsza zmiana w Górniku Zabrze. Piotr Krawczyk zmienił Szymona Włodarczyka.

• Jakub Kałuziński i Szymon Włodarczyk mocno ucierpieli po zderzeniu głowami w środku pola.

• Lukas Podolski zagrał na pole karne Lechii, ale z piłką minimalnie minął się Szymon Włodarczyk.

• Richard Jensen także z żółtą kartką.

• Natomiast Bassekou Diabate pojawił się w miejsce Ilkaya Durmusa.

• Dwie kolejne zmiany w Lechii Gdańsk. Łukasz Zwoliński zmienił Flavio Paixao

• Dużo chaosu w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi skonstruować składnej akcji.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Marco Terrazzino za faul w środku pola.

• Lukas Podolski dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Szymon Włodarczyk oddał strzał na bramkę Lechii, ale skutecznie interweniował Dusan Kuciak.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Gdańsku!

• W przerwie jedna zmiana w Lechii Gdańsk. David Stec zmienił Filipa Koperskiego.

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Gdańsku. Za chwilę wznowimy rywalizację. W trakcie przerwy boisko zostało przykryte śniegiem, więc teraz będzie ciężej o składne akcje.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Do przerwy Górnik Zabrze prowadzi z Lechią 1:0.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym gospodarzy odnalazł się Emil Bergström, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Górnik obejmuje prowadzenie po trafieniu Emila Bergstroma!!!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Szymon Włodarczyk znalazł sobie pozycję do oddania strzału, ale samo uderzenie było fatalne.

• Jakub Kałuziński bardzo niecelnie uderzył z rzutu wolnego.

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego Górnika.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Lechii bez zagrożenia.

• Erik Janża dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale uderzył wprost w rywala.

• Szybki kontratak Lechii Gdańsk, Conrado zagrał do Ilkaya Durmusa, ale ten źle przyjął piłkę i stracił szansę na oddanie strzału.

• Kolejny strzał z dystansu, tym razem w wykonaniu Lukasa Podolskiego. Jednak piłka powędrowała wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

• Kanji Okunuki oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Lechia Gdańsk ma problemy z rozegraniem piłki. Górnik skutecznie naciska pressingiem.

• Strzał z rzutu wolnego Lukasa Podolskiego fantastycznie wybronił Dusan Kuciak!

• Górnik Zabrze wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Lechii. Będzie okazja na zagrożenie bramki rywala.

• Lechia nieporadnie próbuje atakować lewą stroną boiska. Teraz Conrado łatwo stracił piłkę.

• Szymon Włodarczyk zagrał przed pole karne gospodarzy do Daniego Pacheco, ten oddał mocny, ale bardzo niecelny strzał.

• Rafał Pietrzak popędził lewą stroną boiska, ale został łatwo zatrzymany przez rywala.

• Arbiter sprawdził przy monitorze potencjalny rzut karny dla Lechii Gdańsk, ale dopatrzył się, że wcześniej w tej akcji był spalony.

• Pierwsza ofensywna akcja Lechii. Conrado wrzucił w pole karne Górnika, ale tam nie było żadnego z graczy gospodarzy.

• Lukas Podolski zagrał prostopadle w pole karne gospodarzy, tam dopadł do futbolówki Kanji Okunuki, ale jego strzał został zablokowany.

• Mocne uderzenie z dystansu Daniego Pacheco świetnie wybronił Dusan Kuciak.

• Kanji Okunuki popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne Lechii, ale tam Szymona Włodarczyka wyprzedził jeden z rywali.

• Bez zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Lechii.

• Zagranie w pole karne Lechii, tam Kanji Okunuki próbował oddać strzał, ale trafił w rywala i goście będą mieć rzut rożny.

• W pierwszej minucie Górnik próbuje rozgrywać piłkę w środku pola. Na razie dobrze ustawiona Lechia na własnej połowie.

• Rozpoczynamy ostatni mecz PKO Ekstraklasy w 2022 roku!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie Polsat Plus Arena Gdańsk. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Górnika Zabrze:

• Tak prezentuje się skład Lechii Gdańsk na ostatnie tegoroczne spotkanie:

• W poprzednim sezonie Lechia zremisowała w Gdańsku z Górnikiem 1:1. Dla gospodarzy trafił wtedy Łukasz Zwoliński, a jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Bartosz Nowak. Natomiast na wiosnę w Zabrzu to Lechia była górą wygrywając 3:1 po dwóch golach Ilkaya Durmusa i bramce Macieja Gajosa. Dla Górnika wtedy jedyne trafienie zanotował ponownie Bartosz Nowak.

• Natomiast Górnik Zabrze zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli z przewagą sześciu "oczek" nad strefą spadkową. Przed tygodniem zabrzanie niespodziewanie zostali rozbici przez Miedź Legnica aż 0:3, a wcześniej udało im się wysoko wygrać z Pogonią Szczecin i Widzewem Łódź. Górnik na pewno chciałby zwycięstwem zakończyć sezon, ale tak naprawdę ciężko się spodziewać, jakim rozstrzygnięciem może zakończyć się dzisiejsze spotkanie.

• Lechia Gdańsk ma dzisiaj szansę wyjść na zimę ze strefy spadkowej. Obecnie gdańszczanie zajmują dopiero szesnaste miejsce w ligowej tabeli ze stratą dwóch punktów do Piasta Gliwice. Lechia przed tygodniem przegrała u siebie właśnie z Piastem Gliwice 1:3, a wcześniej uległa także Legii Warszawa. Dzisiaj Lechia także nie jest faworytem, bo mierzy się z nieco wyżej notowanym rywalem.

• Witamy serdecznie! W ostatnim tegorocznym meczu PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk na Polsat Plus Arena Gdańsk zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Jest to zaległy mecz z 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Wtedy na wniosek gospodarzy mecz został przełożony, gdyż gdańszczanie rozgrywali swój dwumecz w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lechia - Górnik LIVE! Ostatni mecz tego roku w Ekstraklasie

Lechia - Górnik LIVE! Ostatni mecz tego roku w Ekstraklasie ©Fot Arkadiusz Gola

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE. Tuż przed rozpoczęciem mundialu czekają na nas ostatki w rodzimej lidze. W zaległym spotkaniu 2. kolejki zagrają odpowiednio szesnasta z dwunastą drużyną tabeli. Relacja LIVE od godziny 20:30.

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ONLINE

To spotkanie miało odbyć się jeszcze w lipcu. Na wniosek Lechii, walczącej wówczas o Ligę Konferencji, zostało przeniesione aż na listopad. W chwili rozpoczęcia gry synoptycy spodziewają się temperatury poniżej zera.

Lechia w tej rundzie zawiodła na całej linii. Chociaż w zeszłym sezonie zajęła miejsce tuż za podium to teraz jest w strefie spadkowej. Opuści ją i zarazem zepchnie Piasta Gliwice, jeśli tylko pokona Górnika.

Po dwóch ligowych zwycięstwach Lechia wróciła do przegrywania. Uległa zarówno Legii Warszawa jak i wspomnianemu Piastowi - na dodatek na własnym boisku. Górnik nie poszedł za ciosem: po wygranej w Szczecinie zanotował koszmarną porażkę u siebie z Miedzią Legnica (0:3).

To ostatni mecz na szczeblu centralnym w Polsce w 2022 roku. Kolejne emocje czekają nas dopiero pod koniec stycznia.

Marcin Kaczmarek, trener Lechii: - Górnik to zespół, patrząc na wyniki, który najtrudniej rozgryźć. Potrafi zagrać świetnie, jak chociażby w Szczecinie, aby za chwilę negatywnie zaskoczyć, jak z Miedzią. Ma też indywidualności i nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że czołową postacią jest Lukas Podolski, który ma spory w akcjach kończonych przez zabrzan golem. Rywale grają na trzech środkowych obrońców, ale w tej rundzie mierzyliśmy się z ekipami stosującymi taki system.

Nie zagrają w meczu Lechia - Górnik:
Lechia: de Kamps
Górnik: Janicki

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Lechia 1:3 (Ekstraklasa, 18.04.2022)
Lechia - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 23.10.2021)

Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. Komentuje duet Bartosz Gleń, Michał Żewłakow. Przedmeczowe studio pół godziny wcześniej poprowadzi Daria Kabała-Malarz. W internecie mecz w aplikacji Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!