Lechia Gdańsk

2

Górnik Zabrze

1

• Na zdjęciu wspólna zabawa piłkarzy i kibiców. Lechia potrafiła się podnieść z kolan w drugiej odsłonie i ostatecznie odnieść historyczne zwycięstwo. Za relację dziękuje już Mateusz Kopczyński. Niedługo na łamach naszego portalu relacja pomeczowa. Do usłyszenia!

• Z rzutu wolnego "Górnicy". Wszyscy piłkarze w polu karnym i łapie piłkę Małkowski! Koniec meczu! Lechia zwycięża z Górnikiem po raz pierwszy w historii na PGE Arenie!

• Po uderzeniu z rzutu wolnego Skorupski spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem i szybko wznawia długim wykopem od bramki. Do piłki doszedł Nakoulma, odegranie do Pazdana i ten trafia ... w słupek!

• Tadic faulowany tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla Dancha.

• 3 minuty doilczył Szymon Marciniak do regulaminowego czasu gry.

• Tadić bliski przejęcia piłki po błędzie Banasia, ten naprawia szybko swój błąd.

• Rozentuzjazmowani kibice Lechii gorącym śpiewem zagrzewają swoich piłkarzy do walki.

• Tadić nie może wstrzelić się w bramkę. Piłka po jego strzale głową przeleciała obok słupka.

• Deleu za Krzysztofa Bąka.

• Lechia w drugiej połowie pokazała znacznie lepszy futbol niż podczas pierwszych 45 minut gry i prowadzi z Górnikiem Zabrze 2-1!

• Piotr Wiśniewski strzela bramkę dla Lechii Gdańsk! Pewnym strzałem w lewy róg pokonuje bramkarza!

• Karny dla Lechii! Ręka w polu karnym!

• Josip Tadic w polu karnym zwiódł Marciniaka, zszedł do środka i strzelił prosto w bramkarza! Rzut rożny jednak zupełnie nieudany. Coraz groźniej atakuje Lechia.

• Surma 18 metrów przed bramką dwukrotnie próbował strzału i dwukrotnie piłka odbijała się od nóg Banasia.

• Boisko opuszcza Aleksander Kwiek, ostatnie 12 minut zagra Michał Pazdan.

• Świetne tempo spotkania, oba zespoły nie odpuszczają i walczą o każdą piłkę. Do końca niespełna kwadrans.

• Airapetian z wolnego prosto w mur.

• Sam na sam z bramkarzem Tadic, dobra interwencja Skorupskiego, który nogami wybija piłkę. Natychmiastowa kontra Górnika, Nakoulmie nie udaje się jednak zaskoczyć Małkowskiego, który obronił strzał kierowany na krótki słupek.

• Bardzo dobrze przedarł się Lukjanovs, idealnie podanie do Vucki, który z bliska fatalnie chybia.

• Wychowanek Lechii Marcin Pietrowski wchodzi na boisko. Z murawy schodzi strzelec bramki - Machaj.

• Nakoulma w walce o piłkę faulował Vuckę.

• Strzał z rzutu wolnego minął słupek bramki Małkowskiego. A kibice zgromadzeni na stadionie skandują hasła zdecydowanie nieprzychylne PZPN-owi.

• 10 metrów przed polem karnym faulowany jeden z piłkarzy gości.

• Za brutalny faul kartonikiem ukarany Adam Banaś.

• Prejuce Nakoulma zastępuje Gołębiewskiego.

• Końcówkami palców po strzale Surmy paruje piłke Skorupski! Po chwili Wiśniewski bliski zdobycia drugiego gola, jednak odgwizdany spalony. Wzmaga się doping na trybunach.

• Andruskevicius ratuje gdańszczan przed stratą bramki. W ostatnim momencie wybił piłkę głową, która leciała wprost pod nogi Gołębiewskiego.

• I znów wynik jest sprawą otwartą. Z pewnością remis nie zadowala żadnej z drużyn i możemy być pewni emocjonującego meczu do ostatniego gwizdka!

• GOOOOOL! 1-1! Bramkę dla Lechii Gdańsk po fenomenalnym uderzeniu z dystansu strzela Mateusz Machaj!

• Lukjanovs próbuje podania do Tadicia, piłka po rykoszecie w rękach golkipera zabrzan.

• Świetnie z dystansu niewidoczny do tej pory Piotr Wiśniewski, zabrakło centymetrów, aby napastnik "biało-zielonych" mógł cieszyć się z drugiego trafienia w lidze. Od bramki Skorupski.

• Paul Thomik dogrywa do Zahorskiego, napastnik Górnika z woleja nie trafia w piłkę. Zagrożenie wybiciem zażegnał Vucko.

• Dobre podanie na dojście do Kwieka, spod nóg na rzut rożny wybija mu futbolówkę obrońca Lechii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza głową Gołębiewski, piłka trafia w boczną siatkę.

• Musiało być 1:1! Airapetian z lewej strony podaje do Tadicia i ten niepilnowany z kilku metrów strzela nad poprzeczkę! Beznadziejne wykończenie chorwackiego snajpera.

• Bemben dobrze przedarł się prawym skrzydłem, podanie przecina Andriuskevicius. Od rzutu rożnego goście.

• Sektorówka fanów Lechii.

• Gwizdami skwitowano decyzję sędziego dotyczącą odgwizdania przewinienia na Marciniaku.

• Zawodnicy obu zespołów wrócili już na murawę. Zapraszam na drugą połowę ostatniego spotkania 6-tej kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Ekstraklasa.net!

• Na trybunach ponad 18500 widzów - podał spiker.

• Lechia jak zwykle grała lepiej, jednak swojej przewagi, szczególnie do momentu straty gola nie potrafiła udokumentować trafieniem do siatki strzeżonej przez Łukasza Skorupskiego. Po fatalnym błędzie Małkowskiego i bramce Gołębiewskiego do głosu zaczął dochodzić Górnik, jednak sytuacja z 44 minuty powinna doprowadzić do wyrównania. Czy "biało-zieloni" podniosą się i na drugą połowę wyjdą jeszcze bardziej zmotywowani i odniosą pierwsze zwycięstwo na PGE Arenie? Tego dowiemy się po przerwie!

• Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. Zawodnicy udają się do szatni.

• Ustawiony przez Kafarskiego na boku obrony Bąk nie radzi sobie w akcjach ofensywnych. Po raz kolejny stracił piłkę po złym przyjęciu.

• Niepilnowany przez nikogo kapitan gdańskiej drużyny Łukasz Surma wbiegał w pole karne, jednak nie dostrzegł lepiej ustawionego partnera Josip Tadic, który po wślizgu Marciniaka traci piłkę. Napastnik w tej sytuacji zachował się zdecydowanie zbyt egoistycznie.

• Trener zabrzan Adam Nawałka żywo instruuje swoich zawodników zachęcając ich do ostrzejszego pressingu i nie odpuszczania w końcówce pierwszych 45 minut.

• Do końca pierwszej połowy pozostało niespełna 5 minut, a Lechia wciąż nie potrafi się pozbierać po stracie bramki. Podaje niecelnie i niegroźnie próbuje atakować, defensorzy gości nie pozwalają jednak nawet na oddanie strzału. Swoją szansę miał Lukjanovs, poradził z nim sobie jednak Marciniak.

• W typowym dla siebie stylu Lukjanovs przemieszcza się z piłką prawą stroną boiska. Podaje do Tadicia, Lechia traci piłkę po niecelnym odegraniu Chorwata do Machaja.

• Inicjatywę zaczynają przejmować goście. Agresywnie grają na połowie rywala i częściej są przy piłce.

• Radość piłkarzy Górnika po strzeleniu bramki.

• W środku pola na murawę pada Paul Thomik. Rzut wolny dla gości.

• Po strzale Zahorskiego fatalnie interweniował Małkowski, który wypuścił piłkę z rąk. Pierwszy dobiegł do niej Gołębiewski, który strzelił bramkę, która otwiera wynik spotkania.

• GOOOOL! 1-0 dla Górnika! Bramkę strzelił Gołębiewski.

• Błąd Machaja, który niecelnie podaje do Airapetiana. Po przejęciu momentalnie Kwiek podaje do Zahorskiego, ten gubi piłkę i Lechia zaczyna swoją akcję od Małkowskiego.

• Na trybunach około 20 tysięcy widzów.

• Lukjanovs do Chorwata - Tadić głową po raz kolejny niecelnie.

• Z dystansu swojej okazji do bramki szukał Ivans Lukjanovs, piłka w bezpiecznej odległości minęła słupek.

• Machaj prostopadłym podaniem otwiera drogę do bramki Tadiciowi, ten strzela i piłka odbija się od obrońcy, który wślizgiem zablokował piłkę. Zrywa się potężny doping gospodarzy!

• Na trybunach obecna również niewielka grupa fanów ze Śląska oraz chyba najsłynniejszy kibic Górnika, który już dał o sobie znać swoim dzwonkiem.

• 20 metrów przed polem karnym faulowany napastnik Górnika. Wrzutka z rzutu wolnego nieudana i znowu "czyści" Bąk.

• Z trybun Lechiści nieprzychylnie "wypowiadają się" na temat drużyny przyjezdnej.

• Airapetian z rzutu rożnego, piąstkuje Skorupski i przy piłce goście.

• Lukjanovs na skrzydle przeszedł Dancha, podaje do środka i wybija stoper Górnika na rzut rożny.

• Po rzucie rożnym dla Górnika w pole wybija głową Bąk.

• Bardzo pewnie gra dzisiaj w obronie Lechia. Zabrzanie nie mogą przedostać się w okolice pola karnego i rozgrywają piłkę na 35 metrze.

• Gołębiewski w polu karnym, strzela i ... blokuje Krzysztof Bąk! Rzut rożny dla gości.

• Strata Mączyńskiego i z kontratakiem Lechia. Górnik jednak dobrze gra dzisiaj pressingiem i gdańszczanie zmuszeni rozgrywać piłkę na własnej połowie.

• Spiker spotkania prosi kibiców o zdjęcie transparentu niezwiązanego z meczem.

• Świetne podanie Lukjanovsa ze skrzydła do Josipa Tadicia, ten dobrze znalazł się w polu karnym i znowu obok bramki!

• Strzał z dystansu Josipa Tadicia zdecydowanie niecelny, piłka wylądowała nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Adama Bancha zdecydowanie za mocne i od autu rozpoczną gospodarze.

• Sędzia zagwizdał po raz pierwszy.

• Minutą ciszy uczczono pamięć o zmarłym działaczu Lechii.

• I już są! Kibice chóralnie odśpiewują hymn, a zaraz potem zagrzewają piłkarzy do walki - "Tylko zwycięstwo!"

• Gromkie "Lechia Gdańsk" rozniosło się po stadionie. Za dosłownie moment na murawę wyjdą obie "jedenastki". Arbitrem dzisiejszego meczu jest Szymon Marciniak z Płocka.

• Owacją przyjęto nazwisko Josipa Tadicia, podczas wyczytywania składu przez spikera.

• Lechia Gdańsk rzeszłą kolejkę również wspomina bardzo miło. W Krakowie klub z Trójmiasta sensacyjnie pokonał Mistrza Polski - Wisłę. Jedyną bramkę w tamtym spotkaniu strzelił ulubieniec kibiców - Piotr Wiśniewski.

• Zabrzanie pragną wygrać trzeci raz z rzędu, w ubiegłych kolejkach pokonali na swoim stadionie GKS Bełchatów 1:0 i Lecha Poznań 2:1.

• Gdańszczanie mają w pamięci przedostatnie spotkanie z Górnikiem w lidze, kiedy to na Traugutta 29 rozgromili gości aż 5:1.

• W drużynie Lechii zadebiutuje dzisiaj nowy napastnik - Josip Tadić. Wszyscy kibice w Gdańsku liczą na pomyśly debiut Chorwata. Górnik zaś nie wypadł z rytmu meczowego, w ubiegłą środę pokonał LSZ Leśnicę 2:0. Bramki w tamtym sparingu strzelali Milik i Gołębiewski.

• Ostatnie przygotowania "biało-zielonych" przed meczem.

• Na murawie już rozgrzewają się piłkarze ob ydwu zespołów, a kibice powoli zapełniają stadion. Zapowiedź przedmeczowa jest dostępna na łamach naszego portau, na stronie głównej.

• Z przepięknego stadionu w Gdańsku, który będzie jedną z aren przyszłorocznych Mistrzostw Europy, wita Państwa Mateusz Kopczyński. Serdecznie zapraszam na relację!