Lechia Gdańsk 1 - 1 Jagiellonia Białystok

Fortuna Puchar Polski, Ćwierćfinał, rewanż

Lechia Gdańsk

1

Jagiellonia Białystok

1

• Cóż, Jagiellonia po bramce Balaja bardzo mądrze broniła się przed atakami gdańszczan i wywalczyła dziś wynik, który ją premiuje do dalszej fazy. Rozsądna gra białostoczan utrzymuje ich w walce o Puchar Polski. W półfinale żółto-czerwoni zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz lub Górnikiem Zabrze. Ten mecz jutro, a tymczasem dziekuje za uwagę Kuba Seweryn.

• Koniec! Jagiellonia w półfinale Pucharu Polski!

• Kartka dla Janickiego.

• Michalski za Gajosa. Ostatnia zmiana w Jadze, moim zdaniem już niepotrzebna.

• Vranjes uderza z dystansu na wiwat.

• Makuszewski wywalczył korner. Ostatnia szansa dla Lechii.

• Radzą sobie w defensywie goście.

• Po dośrodkowaniu Lekovicia Popchadze wybija na korner. Biegnie nawet Bąk w pole karne rywala.

• Centrę Quintany pewnie łapie teraz Bąk. Dwie minuty do końca.

• Krótko opatrywany był jeszcze bramkarz Jagi. Gramy dalej.

• Długa piłka w pole karne do Grzelczaka, ale zdążył go uprzedzić Krzysztof Baran, a sędzia dolicza cztery minuty.

• Faul Dawidowicza na mijającym go Gajosie i żółta kartka.

• Tosik wygrał fizyczny pojedynek z rozpędzonym Frankowskim. Piłka dla gości.

• Plizga zmienia Dźwigałę w Jagiellonii.

• Powinno być po dwumeczu!!! Kontra Jagi, Dźwigała na prawe skrzydło do Tosika, ten zagrywa idealnie w pole karne do Quintany, który uderza nad poprzeczką! Wielka szansa dla gości!

• W odpowiedzi centra Gajosa i niecelny strzał głową Adama Dźwigały.

• Po dobrym dośrodkowaniu Wiśniewskiego Madera głową strzela wprost w ręce Barana! Zdaniem sędziego był jeszcze spalony,

• Balaj faulował Lekovicia na lewym skrzydle Lechii. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Na spalonym złapany Adam Dźwigała.

• Fatalny cross Dawidowicza, zupełnie do nikogo.

• Żółta kartka dla Frankowskiego za niesportowe zachowanie.

• Wiśniewski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale Madera był na spalonym.

• Ukah zatrzymał szarżującego Wiśniewskiego. Dziesięć minut do końca.

• Po dobrym przechwycie i podaniu Pazdana, Quintana nie zabrał się dobrze z piłką w pole karne rywala, a mógł mieć niezłą sytuację do zdobycia bramki.

• Po podaniu Quintany Dawidowicz zatrzymał w polu karnym Tosika. Będzie bardzo ciekawa końcówka w Gdańsku.

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Lekko przeziębiony Quintana zmienia Dzalamidze.

• Już był rzut rożny dla Lechii. Gospodarze sygnalizowali zagranie ręką Balaja w polu karnym, ale tak nie było.

• Fatalny błąd Krzysztofa Barana, który poślizgnął się po centrze Makuszewskiego i Frankowski strzela głową do pustej bramki! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Przemysław Frankowski!

• Frankowski zmienia Stolarskiego. Lechia będzie grała trójką w obronie.

• Zmarnowany korner przez lechistów.

• Rzut rożny dla Lechii po nie najlepszej interwencji Popchadze.

• Kolejna kartka. Tym razem dla Tosika za faul na Tuszyńskim. Sędzia Rynkiewicz bardzo uparcie kartkuje gości.

• Żółta kartka dla Michała Pazdana za faul taktyczny na Wiśniewskim.

• Ostro potraktował Madera Balaja. Albańczyk szybko się jednak pozbierał.

• Fatalny błąd obrony Lechii po rzucie wolnym dla rywali! Zagrana w pole karne piłka dociera do niepilnowanego Ukaha, który w dobrej sytuacji uderza głową bardzo mizernie!

• Powinno być 1:1! Po zgraniu piłki Madery zaskoczony Janicki z dwóch-trzech metrów strzela głową obok bramki gości!

• Wiśniewski z Lekoviciem ograli rywali na lewym skrzydle. Serb zagrał w pole karne, gdzie na rzut rożny piłkę wybił Ukah.

• Teraz z kolei z dystansu spróbował szczęścia Makuszewski, jednak Baran spokojnie, na raty, łapie piłkę.

• Kiepskie uderzenie z dystansu Perovuo, ale przynajmniej Fin zapobiegł kontrze Lechii.

• W odpowiedzi Dzalamidze wywalczył korner dla Jagi.

• Baran sięgnął piłkę po dośrodkowaniu Wiśniewskiego i dobrze interweniował. Po chwili bramkarz Jagi wyłapał centrę Vranjesa.

• Ukah faulował zdaniem sędziego Wiśniewskiego przy linii końcowej. Żółta kartka.

• Pół godziny do końca. Lechia w drugiej połowie wygląda na razie na nieporadną.

• Zaur Sadajew schodzi z boiska, w jego miejsce były gracz Jagiellonii, Maciej Makuszewski.

• Była szansa na groźną akcję Jagiellonii, ale Dźwigała dośrodkował zbyt wysoko do osamotnionego w polu karnym Dzalamidze.

• Pazdan wyłożył piłkę przed pole karne Gajosowi, który uderza nieznacznie obok bramki gospodarzy!

• Dwa rzuty rożne dla Lechii zdołali wybronić goście.

• Szansa dla Lechii! Wiśniewski z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Madery, ten chciał przelobować Barana, jednak bramkarz Jagi sięgnął piłkę!

• Wiśniewski stracił piłkę przy linii końcowej. Od bramki rozpoczyna Baran.

• Balaj!!! Po centrze Dzalamidze Albańczyk uprzedził Bąka, ale głową nie trafił w bramkę Lechii!

• Faul w ofensywie Gajosa na Lekoviciu.

• Sędzia upomina teraz ostro walczących Maderę i Balaja.

• Leković na spalonym.

• Kiks Wiśniewskiego 16 metrów od bramki Barana.

• Leković dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę na aut wybił Popchadze.

• Z dużymi problemami obronił teraz strzał Dźwigały Bąk. Biorąc pod uwagę interwencje Barana z pierwszej połowy, można się domyślać, że przed tamtą bramką murawa musi być fatalna.

• Wznawiamy grę w Gdańsku!

• Pierwszym półfinalistą Pucharu Polski została dzisiaj Arka Gdynia, która po dogrywce ograła Miedź Legnica 3:2. Arkowcy zmierzą się w półfinale z Zagłębiem Lubin lub Sandecją Nowy Sącz (w pierwszym meczu 2:0 dla lubinian).

• Cudowny gol Balaja stawia Jagiellonię na 45 minut przed końcem teoretycznym tego dwumeczu w bardzo dobrej sytuacji. Lechia, która w końcówce pierwszej połowy przycisnęła, musi zdobyć dwa gole, aby doprowadzić do dogrywki.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi w Gdańsku 1:0!

• Żółta kartka dla Wiśniewskiego na koniec tej części gry.

• Po kornerze piłka przypadkowo spada pod nogi Martina Barana przed bramką Lechii, ale ten jej nie opanował!

• Balaj uderzył w mur, do piłki zdołał dopaść Tosik i zdobył rzut rożny.

• Perovuo faulowany 23 metry od bramki gospodarzy. Znowu podejdzie do piłki Balaj?

• Stolarski z dystansu uderzył obok jagiellońskiej bramki.

• Perovuo z dalekiego dystansu próbował zaskoczyć Bąka - nieskutecznie.

• Dzalamidze wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Po podaniu Sadajewa i fatalnym błędzie Tosika Grzelczak wyszedł sam na sam z Baranem, ale uderzył obok bramki!

• Zmiana w Lechii. Michał Probierz nie czeka i zamienia Zyskę na Wiśniewskiego.

• Sadajew zakręcił w polu karnym Tosikiem i z ostrego kąta uderzył na bramkę Barana, który odbił piłkę!

• Vranjes dośrodkował w pole karne, gdzie Sadajewa uprzedził Ukah.

• Ależ szansa dla Lechii! Zyska wyprzedził zarówno obrońcę Jagi, jak i bramkarza i z kilku metrów spudłował!

• Niesamowite, przepotężne uderzenie Albańczyka z ponad 30 metrów nie daje szans Bąkowi! Lechia przegrywa z Jagiellonią 0:1!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! BEKIM BALAJ CO ZA GOOOOOOOOOL!

• Gajos faulowany przez Lekovicia około 40 metrów od bramki lechistów.

• Na spalonym Adam Dźwigała.

• Groźny strzał z dystansu Vranjesa Baran wypluwa przed siebie, Sadajew próbuje go lobować, ale Martin Baran zdołał zablokować lecącą do bramki piłkę!

• Druga żółta kartka w tym meczu, tym razem dla Popchadze za faul na Tuszyńskim, ale była to bardzo pochopna decyzja. W przypadku awansu Jagiellonii do dalszej fazy, Gruzin będzie pauzował.

• Baran wyszedł do długiej piłki zagranej w jego szesnastkę i uprzedził tam Sadajewa.

• Zagranie Gajosa w pole karne Lechii, gdzie zgrał piłkę Perovuo, ale Dźwigałę zdołał uprzedzić Bąk.

• Po pierwszym kwadransie Lechia dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to goście stworzyli jedyną w tym meczu okazję.

• Dwie centry w pole karne Jagiellonii nie przyniosły skutku dla atakujących lechistów. Gospodarze nacisnęli teraz.

• Wracający Tuszyński znowu poradził sobie z Dzalamidze.

• Mocny strzał z dystansu Popchadze poszybował nad poprzeczką bramki Lechii.

• Faul w ofensywie Grzelczaka na Tosiku w narożniku boiska.

• Fatalnie dośrodkowywał teraz Leković z lewej strony boiska. Piłka poza boiskiem.

• Żółta kartka dla Perovuo za faul na Dawidowiczu w środku pola. Spóźniony wślizg Fina.

• Dzalamidze przegrał pojedynek siłowy z Tuszynskim w polu karnym Lechii.

• Dźwigała! Po podaniu Gajosa młody pomocnik Jagiellonii poradził sobie z Maderą, ale uderzył zbyt lekko, by pokonać Bąka!

• Nerwowa gra z obu stron. Sporo niedokładności na murawie.

• Akcja gości zakończona złym zagraniem Gajosa.

• Tosik poradził sobie z dośrodkowaniem Vranjesa.

• Akcja Stolarskiego, poślizgnął się przed nim Popchadze, jednak młody obrońca Lechii dośrodkował fatalnie.

• Perovuo nie przedarł się prawym skrzydłem. Od bramki zacznie grę Bąk.

• Murawa na PGE Arenie, która niedawno została wymieniona, wygląda naprawdę słabiutko. Ciężko będzie się grało przede wszystkim gospodarzom, którzy muszą atakować.

• Co ciekawe nie gramy dzisiaj typową dla Ekstraklasy piłką Puma PowerCat, ale Brazucą Adidasa.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Mateusz Bąk (Lechia) oraz Michał Pazdan (Jagiellonia).

• Obie drużyny wychodzą na murawę PGE Areny. Wyprowadza je sędzia Jarosław Rynkiewicz.

• Trwa także inny ćwierćfinał. W Legnicy Miedź remisuje po 90 minutach z Arką 1:1, a że w pierwszym meczu obu drużyn padł taki sam wynik, to za chwilę rozpocznie się tam dogrywka.

• Skrót pierwszego meczu

• Rezerwowi Lechii: Kacper Rosa, Jarosław Bieniuk, Przemysław Frankowski, Maciej Makuszewski, Piotr Wiśniewski, Maciej Kostrzewa, Marcin Pietrowski.

• Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Seweryn Michalski, Michał Pawlik, Filip Modelski, Dawid Plizga, Paweł Drażba, Dani Quintana.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Jagiellonia bez Daniego Quintany, który tylko na ławce rezerwowych.

• Co ciekawe przed tym meczem zarówno Michał Probierz, jak i Piotr Stokowiec nie mają najpewniejszej posady. Zwycięzca dzisiejszego dwumeczu z pewnością się na niej umocni, przegrany zdecydowanie osłabnie.

• W pierwszym meczu między obiema drużynami, który odbył się w Białymstoku dwa tygodnie temu, Jagiellonia pokonała skromnie Lechię 2:1. Gole dla białostoczan strzelili Ugo Ukah oraz Bekim Balaj, dla gdańszczan ważne honorowe trafienie zaliczył Patryk Tuszyński.

• Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Jagiellonią Białystok.