Lechia Gdańsk 0 - 1 Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk

0

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec meczu! Jagiellonia Białystok po bramce Grzegorza Rasiaka pokonuje słabą Lechię Gdańsk 1-0 i z nadzieją na lepszą wiosnę cieszy się wraz ze swoimi kibicami z jakże cennych trzech punktów. Piłkarzy biało-zielonych żegnają zaś gwizdy i wyzwiska ze strony kibiców, którzy mieli serdecznie dosyć postawy swoich piłkarzy. Piłkarski rok w Gdańsku można uznać za zakończony, zaś udającym się w domowe zacisze kibicom nieść się będzie jedna pieśń "Nigdy nie spadnie, Lechijka nigdy nie spadnie!" - czy oby nie za wcześnie na takie okrzyki? Zapraszamy na boiska T-Mobile Ekstraklasy wiosną, zaś teraz do śledzenia portalu Ekstraklasa.net!

• Rafał Janicki fauluje Grzegorza Rasiaka w okolicach pola karnego, zaś sędzia do regulaminowych dziewięćdziesięciu - dolicza trzy minuty. Strzał ze stałego fragmentu gry w wykonaniu Vladimira Kukola trafia wprost w Wojciecha Pawłowskiego, bezapelacyjnie najlepszego piłkarza Lechii Gdańsk w tej rundzie.

• Chwilę po zdobyciu bramki Jagiellonia, a konkretnie Ermin Seratlić mógł strzelić druga bramkę, ale świetnie na przedpolu spisał się Wojciech Pawłowski, który nogą zablokował strzał pomocnika białostockiego klubu.

• GGGGOOOLLLL!!!! Grzegorz Rasiak i Jagiellonia Białystok wychodzi w Gdańsku na prowadzenie.

• Żółtą kartkę za faul na Erminie Seratliciu ogląda Vytautas Andriuskevicius.

• Druga zmiana w drużynie Czesława Michniewicza. W miejsce Marcina Burkhardta, na placu gry pojawia się Marko Cetković.

• Ermin Seratlić ogląda żółtą kartkę za dyskusję z sędzią liniowym.

• Zamieszanie w polu karnym Jagielloni. Do piłki dochodzi Abdou Razack Traore, al strzał Burkińczyka przechodzi tuż obok słupka bramki Tomasza Ptaka.

• Rzut wolny dla Jagielloni. Piłkę w pole karne gdańszczan posyła Marcin Burkhardt, do piłki dochodzi wprawdzie Tomasz Porębski, ale jego strzał ląduje wprost w sektor zajmowany przez kibiców z Białegostoku.

• Kontratak Lechii Gdańsk i... kolejne niedokładne podanie. Tym razem w kierunku Ivansa Lukjanovsa starał się zagrywać Paweł Nowak.

• Niedokładność - to najlepsza cecha jaka opisze to, co od kilku minut oglądają fani obydwu drużyn.

• Dwudzieste czwarte już dośrodkowanie piłki w pole karne Jagielloni Białystok kończy się stratą piłki przez zespół Lechii. Tym razem "starał się" podawać Abdou Razack Traore.

• Żółtą karkę za faul od tyłu na Fredzie Bensonie ogląda Vladimir Kukol.

• Grzegorz Rasiak zdobywa bramkę dla Jagielloni Białystok, jednak zdaniem arbitra były reprezentant Polski w momencie podania znajdował się na pozycji spalony. W dalszym ciągu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0-0.

• Pierwsza zmiana w zespole Jagielloni Białystok. W miejsce Tomasza Frankowskiego na placu gry pojawia się Ermin Seratlić. Po opuszczeniu placu gry przez Franka, opaskę kapitańską Jagi przejął Thiago Rangel Cionek.

• Bardzo dobra okazja Jagielloni Białystok na zdobycie bramki. Najpierw strzał Tomasza Kupisza z pola karnego ofiarnie blokuje Sergejs Kożans, po chwili uderzenie Marcina Burkhardta przechodzi wysoko ponad poprzeczką bramki Lechii.

• Dwójkowa akcja Pawła Nowaka z Ivansem Lukjanovsem. Na strzał decyduje się ten drugi, ale czyni to tak niefortunnie, że piłka zamiast do siatki Jagielloni pada łupem kibiców Lechii usytuowanych tuż za bramką drużyny gości.

• Jagiellonia na boisku już w komplecie, tymczasem w środkowej strefie boiska Tomasz Frankowski fauluje Abdou Razacka Traore.

• Łukasz Tymiński po starciu z Fredem Bensonem w asyście klubowego lekarza opuszcza plac gry.

• Uderzenie Marcina Burkhardta z około trzydziestu metrów przechodzi wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wojciecha Pawłowskiego.

• Tomasz Kupisz złapany na pozycji spalony, zaś na trybunach w dalszym ciągu charakter narodowy. Tym razem blisko trzynaście tysięcy kibiców odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Fred Benson, zaś na trybunach cały stadion skanduje hasło "Precz z komuną!" w asyście sektorówki oraz transparentów "Zamiast Teleranka były mordy i łapanka" oraz "Wymordowali tak wielu, dzisiaj kreowani na bohaterów".

• Dobra, indywidualna akcja Abdou Razack Traore. Najkuteczniejszy zawodnik Lechii Gdańsk w minionym sezonie zdecydował się na strzał, ale ten był na tyle niedokładny, że grę z piątego metra wznowi golkiper Jagielloni.

• Dobre rozegranie piłki przez Freda Bensona i Abdou Razacka Traore. Ten drugi podaje do Ivansa Lukjanovsa, jednak uderzenie napastnika Lechii Gdańsk trafia wprost w Tomasza Ptaka.

• Zaczynamy drugą część spotkania. Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0-0. W obydwu drużyn pomijając zmianę Krzysztofa Baka, bez roszad w składzie.

• Jak podaje spiker Lechii Gdańsk, w dniu dzisiejszym na PGE Arena w Gdańsku zasiadło 12 754 widzów.

• Koniec pierwszej części spotkania. Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0-0. Wracamy za piętnaście minut!

• Do regulaminowego czasu gry sędzia Robert Małek dolicza jedną minutę.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii Gdańsk. Do piłki dochodzi Grzegorz Rasiak, ale jego strzał blokuje Vytautas Andriuskevicius. Kontratak Lechii, jednak dobrze zapowiadającą się akcję swoim dośrodkowaniem zepsuł Ivans Lukjanovs.

• Atak za atak, taką w dniu dzisiejszym taktykę przyjęły obydwa zespoły. Tym razem ze skraju pola karnego na bramkę Lechii uderzał Tomasz Frankowski, którego strzał przeszedł tuż nad interweniującym Wojciechem Pawłowskim.

• Dobre dośrodkowanie Abdou Razacka Traore i tylko szczęście ratuje zespół Jagielloni Białystok przed utratą bramki po strzale Josipa Tadicia.

• Dobra akcja Jagielloni Białystok lewą stroną boiska. Piłkę w pole karne w kierunku Grzegorza Rasiaka posyła Vladimir Kukol, jednak strzał byłego napastnika Derby Country przechodzi minimalnie nad poprzeczką bramki Lechii.

• Chwilę później szybki kontratak przeprowadzają gdańszczanie, ale piłkę po uderzeniu Pawła Nowaka pewnie chwyta Tomasz Ptak. Ostatnie kilka minut pierwszej połowy pokazują, że żadna z drużyn nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o ostatnie trzy punkty w roku 2011.

• Fantastyczna interwencja Wojciecha Pawłowskiego ratuje zespół z Gdańska przed utratą bramki. Błąd w lini defensywnej popełniła para stoperów gdańskiej Lechii, do piłki dopadł Tomasz Frankowski, którego strzał wychodząc na skraj pola karnego obronił 18-letni gpolkiper biało-zielonych.

• Dobre ofensywne wyjście Grzegorza Rasiaka po podaniu Łukasza Tymińskiego, jednak zdaniem arbitra liniowego - Marcina Lisa, były napastnik Groclinu Grodzisk Wielkopolski znajdował się na pozycji spalony.

• Pierwsza, ale wymuszona kontuzją zmiana w drużynie Lechii Gdańsk. W miejsce wspominanego wcześniej Krzysztofa Bąka na placu gry pojawia się Marcin Pietrowski.

• Lechia Gdańsk stara się rozgrywać piłkę w środku pola, zaś za linią boczną boiska do zmiany przygotowany jest już Marcin Pietrowski.

• Doskonała okazja Lechii Gdańsk na zdobycie bramki. Piłkę w pole karne Jagiellonii otrzymał Ivan Lukjanovs. Łotewski napastnik Lechii minął Tomasza Ptaka, uderzył, ale piłkę z pustej bramki gości wybił powracający za akcją Alexis Norambuena.

• Kolejny stały fragment gry, tym razem dla gości z Białegostoku. Dośrodkowanie Marcina Burkhardta i piłka trafia wprost do ustawionego na piątym metrze Wojciecha Pawłowskiego.

• Rzut wolny dla Lechii Gdańsk. Piłkę na trzydziestym metrze od bramki Jagielloni ustawia Abdou Razack Traore, jednak strzał reprezentanta Burkina Faso przechodzi daleko od prawego słupka białostocczan.

• ...Alexis Norambuena z Jagielloni Białystok, który żółty kartonik otrzymał za dyskusję z arbitrem.

• Abdou Razack Traore ogląda pierwszą w dzisiejszym meczu żółtą kartkę, oprócz pomocnika Lechii ukarany zostaje także...

• Powracający po kontuzji Krzysztof Bąk najwyraźniej za kilka minut zakończy swój dzisiejszy występ w barwach Lechii. Były obrońca Polonii Warszawa łapie się co chwile za prawy bark, zaś za linią boczną boiska co raz intensywniej rozgrzewają się Marcin Pietrowski oraz Deleu.

• Kolejny stały fragment gry i kolejne złe dośrodkowanie tym razem Pawła Nowaka pada łupem Tomasza Ptaka.

• Chwila przerwy w grze. Na murawie pomocy lekarza potrzebował Sergejs Kożans, który jednak po interwencji Krzysztofa Bąka podniósł się z boiska co nie spodobało się kibicom gości.

• Rzut wolny dla gdańszczan. Piłkę w pole karne Jagielloni posyła Abdou Razack Traore, ale czyni to tak niedokładnie, że ta trafia wprost w ręce dobrze ustawionego Tomasza Ptaka.

• Od początku spotkania na trybunach niesie się głośny doping kibiców obydwu drużyn, którzy poprzez okrzyki chcą zmotywować swoich piłkarzy do lepszej gry. A trzeba przyznać, że z efektywnością i efektownością gry zarówno w szeregach Lechii Gdańsk jak i Jagielloni Białystok nie można było ostatnio mówić.

• Rzut wolny dla zespołu Jagielloni. Piłkę w pole karne Lechii posyła Marcin Burhkardt, jednak Tomasz Porębski zamiast uderzyć futbolówkę głową, czyni to ręką za co dostaje słowne upomnienie od sędziego Roberta Małka.

• Przypadkowe uderzenie z dystansu Abdou Razacka Traore i piłka minimalnie przechodzi obok słupka bramki strzeżonej przez Tomasza Ptaka.

• Dobre dośrodkowanie Vladimira Kukola z lewej strony boiska w kierunku Tomasza Kupisza, jednak skrzydłowemu Jagielloni na drodze do zdobycia bramki zabrakło dosłownie kilku centymetrów, w rezultacie czego piłka padła łupem Wojciecha Pawłowskiego.

• Zaczynamy! Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok.

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą już na murawę gdańskiego stadionu. Za kilka minut sędzia Robert Małek rozpocznie spotkanie siedemnastej kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk, a Jagiellonią Białystok.

• Im bliżej końca roku, tym kibiców na PGE Arena w Gdańsku na mecze Lechii przychodzi co raz mniej. Efektem tego z pewnością są nie tylko słabe wyniki osiągane wcześniej przez podopiecznych Tomasza Kafarskiego, teraz zaś Rafała Ulatowskiego, ale także styl w jakim drużyna biało-zielonych prezentuje się podczas ligowych zmagań. Jak będzie dzisiaj? Przekonamy się już za dziesięć minut.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obydwu drużyn. Znamy również piłkarzy, którzy zdaniem obydwu szkoleniowców zasiądą w dniu dzisiejszym na ławkach rezerwowych. I tak w drużynie Lechii są to: Michał Buchalik, Marcin Pietrowski, Levon Airapetian, Marko Bajić, Kamil Poźniak, Deleu oraz Mateusz Łuczak. W drużynie Jagielloni zaś uznania w oczach trenera Czesława Michniewicza nie znaleźli: Krzysztof Baran, Hermes, Luka Pejović, Marko Cetković, Jan Pawłowski, Ermin Seratlić oraz Merabi Gigauri.

• Czterdzieści minut pozostało do rozpoczęcia ostatniego w tym roku kalendarzowym spotkania T-Mobile Ekstraklasy w Gdańsku, w którym to miejscowa Lechia zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Na arenie przyszłorocznych Mistrzostw Europy pojawili się już kibice drużyny gości, a także piłkarze Czesława Michniewicza, którzy pod okiem Kristijana Brcko przygotowują się do meczu.