Lechia Gdańsk

1

Juventus Turyn

2

• Koniec meczu! Po świetnym pojedynku Juventus wygrywa z gdańską Lechią 2:1. Za uwagę dziękuje Krzysztof Rosłoński, kończymy naszą relację, do zobaczenia!

• Minuta doliczona do czasu gry.

• GOOOOOOOOOOOOL! Mario Mandżukić w 90. minucie! Chorwat minął kilku obrońców Lechii, wszedł w pole karne i uderzył dosłownie pod poprzeczką, nie dając szans Bąkowi!

• Kolejna akcja Lechii, wymiana piłki między Milą, Nazario i Vranjesem! Ten ostatni oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka poszybowała ponad bramką!

• Kolejna zmiana w Juve, Macek wchodzi za Padoina!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ADAAAAAAAAAAAAM BUUUUUKSAAAAAAA! Znakomita wymiana piłki między Buksą a Nazario, Polak wszedł w pole karne, uderzył w długi słupek po ziemi i pokonał Neto!

• Kontratak Lechii, Mila zagrywa na prawo do Makuszewskiego, jednak Evra w polu karnym wybija piłkę poza nie!

• ... zaś Buksa zmienia Kuświka!

• Zmian ciąg dalszy - za Sturaro wchodzi Tello...

• Okazja Lechii! Po błędzie Neto z dystansu strzela Mila, jednak golkiper Juve naprawia swój błąd!

• Kolejna okazja Juve, teraz Cerri minął kilku obrońców, i w okazji 1 na 1 z Mateuszem Bąkiem, golkiper Lechii wygrał to starcie!

• Lechia wciąż próbuje atakować, Makuszewski poszukał na środku boiska Nazario, ten zaś nie dochodzi do futbolówki!

• Świetne podanie Mili do Makuszewskiego, a ten mocnym uderzeniem po krótkim rogu zmusił do interwencji Neto. Golkiper Juve odbił futbolówkę na rzut rożny!

• Kolejna zmiana w Juve, za Moratę wchodzi Cerri!

• ... Mila za Pawłowskiego...

• W Lechii zaś jest tych zmian sporo. Janicki za Rudinilsona...

• Kolejne zmiany, w Juve, Vitale za Khedirę...

• Marchisio zagrał świetną piłkę górą do dobrze ustawionego Moraty, jednak sędzia liniowy uznał, że Hiszpan był na spalonym!

• Lechia atakuje, nie darzy respektem Juventusu, wciąż próbuje atakować!

• Wojtkowiak za Stolarskiego w 53. minucie

• Neto ledwie wszedł na boisko, a już musiał interweniować po groźnym strzale Michała Maka!

• Kolejna zmiana w Juve, za Buffona wchodzi Neto.

• Clemenza zmienił zaś Padoina

• ... i Wojtkowiak za Stolarskiego.

• Dwie zmiany w Lechii. Za Łukasika wchodzi Vranjes...

• Niesamowicie pewnie w obronie grają gospodarze, ciężko przebić się graczom Juve przez ten blok!

• Lechici próbowali zaatakować pod polem karnym Juve, Moratę próbował minąć Pawłowski, jednak defensorzy Starej Damy wybijają piłkę daleko na połowę gospodarzy.

• Ależ okazja Juve! Mateusz Bąk świetnie zatrzymuje futbolówkę na linii bramkowej!

• ... i Marchisio za Pogbę

• ... Evra za Bonucciego...

• ... Alvaro Morata za Simone Zazę...

• Zmiany również w Juve, na boisku pojawił się Mario Mandżukić, zastępując Paulo Dybalę...

• ... i za Wiśniewskiego wchodzi Grzegorz Kuświk!

• Zmiany w Lechii - za Budziłka do bramki wchodzi Mateusz Bąk...

• Piłkarze wrócili na plac gry, Dominik Sulikowski gwiżdże, zaś gracze Juventusu wznawiają mecz, zaczynamy drugą połowę!

• Jak do tej pory mamy do czynienia z ciekawym pojedynkiem, w którym mistrzowie Włoch tworzą mnóstwo okazji, jednak ekipa, prowadzona przez Jerzego Brzęczka nie odpuszcza i też próbuje pokonać Buffona. Widzimy się po przerwie!

• Sędzia Sulikowski kończy kończy pierwszą połowę, jak do tej pory Juve prowadzi z Lechią Gdańsk 1:0!

• Ależ strzał Wiśniewskiego z rzutu wolnego! Świetnie uderzona piłka, lecąca w stylu "spadającego liścia", z którą niemałe problemy miał Buffon wybijając ją na rzut rożny!

• Juve zaczyna kolejną akcję od obrony, jednak piłka wraca do gospodarzy, bowiem Pogba dotyka ją ręką.

• Ależ okazja Lechii! Po rzucie rożnym, zagranym przez Wiśniewskiego, piłkę przejął Łukasik, dośrodkował w pole karne, tam piłkę przejął któryś z Lechitów, uderzając futbolówkę w słupek!

• Wracamy do gry po krótkiej przerwie, przy piłce Lechia!

• Walka w środku pola Stolarskiego z Pogbą zakończyła się upadkiem i urazem byłego Wiślaka, na płycie boiska sztab medyczny opatruje Polaka.

• Świetne zagranie Wiśniewskiego na środek pola do Dźwigały, ten przeszedł jednego z graczy Juve, oddał strzał z 25. metrów, ale piłka poszybowała ponad bramką!

• Żółty kartonik dla Piotra Wiśniewskiego za brutalny wślizg od tyłu na Caceresie!

• Teraz Marković wykazał się ogromnym sprytem, odbierając futbolówkę biegnącemu po skrzydle Lichtsteinerowi i zasłaniając piłkę, pozwalając jej wyjść poza boisko!

• Ależ akcja JUVE! Paulo Dybala w polu karnym próbował kilka razy pokonać Budziłka, jednak polski bramkarz za każdym razem pewnie interweniował!

• Paulo Dybala zagrywał z własnej połowy boiska prostopadłą piłkę do Zazy, ale Budziłek zachował się po profesorsku wychodząc z bramki i wybijając futbolówkę na aut.

• Kolejna akcja Juve, Dybala przeszedł kilku zawodników i szukał podaniem na prawą stronę Sturaro, jednak obrońcy Lechii wybijają futbolówkę poza pole karne!

• Kolejna próba Lechii! Z dystansu strzelał Marković, jednak piłka poszybowała wysoko ponad bramką, strzeżoną przez Buffona.

• Teraz Piotr Wiśniewski powstrzymywany przez Pogbę na 25. metrze, mamy rzut wolny.

• Przewaga w posiadaniu piłki Juventusu jest naprawdę spora, około 60% czasu przy piłce jest ekipa "Bianconerich"!

• Kolejna groźna akcja Juve! Paul Pogba z 25. metra strzela na długi słupek z lewej strony, jednak Budziłek wybija futbolówkę na rzut rożny!

• Przez pewnien moment Juve rządzi na boisku, próbują przebić się przez mur, stworzony przez obrońców gdańskiego zespołu, Lechici jednak wciąż nie dają się pokonać!

• Lechia nie poddaje się, a tego efekt można było ujrzeć w momencie dośrodkowania z prawego skrzydła przez Michała Maka, jednak Haraslim był dobrze pilnowany przez defensorów "Starej Damy"!

• Dźwigała próbuje odebrać piłkę dobrze ustawionemu Pogbie na połowie Juve, jednak fauluje młodego Francuza.

• Juve w środku pola tworzy kolejną akcję, ale nie ma lekko, świetnie ustawieni Lechici nie dają możliwości stworzenia akcji swoim wielkim rywalom!

• Lechici szukają okazji na wyrównanie! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła błąd popełnia Padoin, wybijając piłkę na rzut rożny!

• Teraz Bonucci szukał napastników długim zagraniem górą, jednak Budziłek pewnie łapie piłkę!

• Tempo gry nieco spadło, obie linie defensywne przerzucają piłkę z jednej strony na drugą.

• Kolejna okazja Juve! Dybala zagrał prostopadłą piłkę w środku pola do dobrze wbiegającego Zazy, później Włoch przebiegł kilka metrów na lewej stronie, i oddał bardzo niecelny strzał ponad bramkę.

• Mamy pierwszą zmianę, za kontuzjowanego Chielliniego wchodzi Martin Caceres.

• Sturaro szukał Zazy na prawym skrzydle, zagrywając po linii, jednak zawodnik z numerem 7 nie opanował futbolówki.

• "Bianconeri" kontrolują grę, szukają kontrataku, którym mogliby po raz frugi "ukąsić" Lechitów.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Paul Pogba! Strzela głową po dośrodkowaniu Dybali z lewego narożnika boiska!

• Rzut rożny dla gospodarzy, Daniel Łukasik dośrodkowuje, jednak defensorzy Juve radzą sobie z tym zagraniem.

• Lechia szuka okazji już od pierwszego gwizdka, jednak czujni są obrońcy "Bianconerich"

• Dominik Sulikowski gwiżdże po raz pierwszy, piłkarze Lechii, grający od prawej do lewej rozpoczynają grę! A wcześniej Lech Wałęsa po raz pierwszy kopnął piłkę w tym pojedynku.

• Oba zespoły, w asyście głównego arbitra pojawiają się na płycie boiska, już za chwilę zaczynamy!

• A przed meczem doszło do małej uroczystości, w której zawodnicy Lechii, grający z Juventusem w 1983 roku otrzymali pamiątki od władz klubu.

• Jak na razie, na płycie boiska widzimy grupę cheerleaderek, a na trybunach - pustki.

• Jeszcze tylko 10 minut, i zacznie się ten długo wyczekiwany pojedynek, proszę powoli siadać w fotele, bowiem rozpoczynamy podróż do emocji z "Super Meczem"!

• Dla zespołu Juventusu nie jest to pierwszy sparing w tym sezonie. W sobotę, w szwajcarskim Sankt Gallen, "Bianconeri" ulegli Borussii Dortmund 2:0.

• Swoje urodziny, dobrym występem na stadionie w Gdańsku może uczcić Daniele Rugani, grający od pierwszych minut w koszulce Juve.

• Dla zespołu, prowadzonego przez Massimiliano Allegriego rozpoczyna się nowa epoka, głównie ze względu na to, że w letniej przerwie klub opuścili trzej piłkarze, będący filarami Juventusu, mowa o Andrei Pirlo (do New York FC), Carlos Tevez (do Boca Juniors) i Arturo Vidal (do Bayernu Monachium). Jednym z nowych graczy, którzy mogą złatać lukę po nich jest Paulo Dybala, przejmujący legendarny numer 21, z którym to grał wcześniej wspomniany Pirlo czy Zinedine Zidane.

• Jak wspominają organizatorzy tego pojedynku, nie może być lepszego sposobu na uczczenie 70. rocznicy powstania klubu z Gdańska, bowiem Lechici będą mieli okazję na zrewanżowanie się "Bianconerim" za dwumecz Pucharu Zdobywców Pucharów sprzed 23 lat, kiedy to obecny prezes PZPN, Zbigniew Boniek i spółka zdeklasowali w dwumeczu polską ekipę.

• Jak widać na pierwszy rzut oka, obydwaj szkoleniowcy posadzili swoich najmocniejszych zawodników na ławki rezerwowych, jednak powinniśmy się spodziewać ciekawego pojedynku na najwyższym, europejskim poziomie.

• Rezerwowi:

Lechia:Mateusz Bąk, Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak, Sebastian Mila, Bruno Nazario, Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Adam Buksa, Stojan Vranjes, Mario Maloca, Przemysław Macierzyński, Hieronim Gierszewski i Grzegorz Kuświk

Juventus:Neto, Emil Audero, Martin Caceres, Claudio Marchisio, Alvaro Morata, Mario Mandzukić, Patrice Evra, Roman Macek, Mattia Vitale, Luca Clemenza, Giulio Parodi, Andres Tello, Alberto Cerri, Guido Vadala

• Już za moment podamy składy, w jakich wystąpią oba zespoły. "Lechici" zagrają dziś w biało - zielonych "Pasiakach", zaś Juventus wystąpi w rezerwowym, różowo - czarnym komplecie.

• Już za niecałe 50 minut na murawę PGE Areny w Gdańsku wyjdą zespoły Lechii Gdańsk i turyńskiego Juventusu, by zmierzyć się ze sobą w trzeciej edycji "Super Meczu". Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Krzysztof Rosłoński.

• Lechia Gdańsk - Juventus Turyn LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Wielkie gwiazdy znowu na PGE Arenie!

Juventus to marka, której bliżej nie trzeba przedstawiać. Klub mocno zapisał się w historii Lechii, bo w 1983 roku grał z biało-zielonymi w Pucharze Zdobywców Pucharów. Finalista Ligi Mistrzów i mistrz Włoch pojawi się na PGE Arenie 29 lipca. Wprawdzie już bez Andrei Pirlo, Carlosa Teveza i Arturo Vidala, ale w składzie "Starej Damy" klasowych piłkarzy nie brakuje.