Lechia Gdańsk

0

Lech Poznań

0

• Koniec spotkania! 25. tysięcy widzów obeszło się smakiem, bo na PGE Arenie Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Lechem Poznań, remisując 0:0. Okazji było mnóstwo, jednak obu stronom zabrakło skuteczności. "Kolejorz" traci fotel lidera na rzecz Śląska Wrocław. Za uwagę dziękuje już Jacek Czaplewski.

• Spotkanie dobiega końca i najwyraźniej zakończy się bezbramkowym remisem. Kartka dla Dawidowskiego.

• Kolejna znakomita okazja, ale tym razem dla Lechii! Tadić marnuje "setkę"!

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

• Dawidowski za Traore.

• Lech będzie kończyć w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Injac.

• "Lechia to My, precz z Kafarem!" - sektorówka takiej treści pojawiła się na trybunach.

• "Za Lechem przemierzamy cały świat (...)" - śpiewają kibice z Poznania.

• Wilk nieprzepisowo powstrzymany przez Traore. Mamy kartkę.

• Strzał Drygasa kapitalnie obroniony przez Pawłowskiego! Chwilę później bramkarz Lechii łapie piłkę po uderzeniu Wojtkowiaka.

• Poprzeczka ratuje gospodarzy przed utratą gola! Po dośrodkowaniu z lewej strony najpierw główkował Rudniev, a potem wolejem uderzył Wilk, który trafił w poprzeczkę.

• "Arka Gdynia!' - skandują fani Lecha. Żadnych gwizdów? Dziwne...

• Druga zmiana w Lechii: Tadić za Nowaka.

• Główkował Kamiński po wrzutce z rożnego Wilka. Za słabo by zaskoczyć Pawłowskiego.

• Za Stilicia na murawie melduje się Wilk.

• Tonev w swoim stylu uderza z ostrego kąta. Pawłowski musiał wybijać piłkę przed siebie.

• Wrzutka Hairapetiana na krótki słupek. Ofiarnie wybija piłkę Wołąkiewicz.

• Co ciekawe kibice obu drużyn śpiewają przyśpiewki na tę samą melodię... :)

• Można ogłuchnąć dziś na PGE Arenie. Doping z obu stron? Naszym subiektywnym zdaniem - MIAZGA.

• Poszkodowanym okazał się Surma. Gra została wznowiona.

• Chwila przerwy w grze. Drygas i jeden z lechistów potrzebują pomocy medycznej po starciu o górną piłkę.

• Ależ sytuacja Rudnieva! Pokazał się z prawej strony i postanowił oddać strzał z okolicy 15. metra. Okazja była przednia, Łotysz zbyt słabo podkręcił piłkę i ta minęła słupek.

• Tonev zmienia Kriwca.

• Dobra okazja Kriwca! Pomocnik Lecha miał sporo miejsca i po chwili oddał strzał, który został zablokowany.

• Zabawa kibiców Lechii trwa w najlepsze. Biało-zieloni kontynuują doping na dwie trybuny.

• Niedokładnie dośrodkowywał Stilić do Rudneva. To nie jest mecz Bośniaka...

• Wulgaryzmy pod adresem gospodarzy ze strony przyjezdnych. O dziwo, młyn Lechii nie odpowiada na słowne zaczepki.

• Bąk za Pietrowskiego.

• Kriwiec za długo holował futbolówkę i ostatecznie wyszła ona za linię końcową.

• Janicki niebezpiecznie zaatakował Stilicia. Kartka dla młodego lechisty.

• Traore z dużą łatwością mija na lewej flance Wołąkiewicza, wrzuca w szesnastkę, jednak Burić kolejny raz jest na miejscu.

• Stuprocentowa okazja Traore! Napastnik Lechii otrzymał znakomite podanie na wolne pole, miał przed sobą tylko bramkarza, ale postanowił go mijać. Burić idealnie odczytał zamiary Traore i rękoma wyłuskał piłkę. Jęk zawodu na trybunach!

• Drygas w miejsce Możdżenia.

• Piękny strzał Stilicia i świetna obrona Pawłowskiego!

• Ale po stałym fragmencie nic wielkiego nie wynikło. Nie dość, że jeden z lechitów przegrał pojedynek główkowy to jeszcze faulował rywala.

• Korner dla Lecha. Janicki przegrał pojedynek z Możdżeniem.

• Kolejna wrzutka z wolnego Hairapetiana i piłka w rękach Buricia.

• Kilkanaście biało-zielonych flag powiewa w młynie gospodarzy.

• Za krótkie podanie Murawskiego do Rudnieva. Chwilę potem czyhał na przejęcie piłki Traore. Było blisko, ale ostatecznie padła ona łupem Buricia.

• "Sialalalalala, gdańska Lechia!" - niesie się po trybunach PGE Areny.

• Kiks Buricia, ale piłki nie zdołał przejąć Traore. Błąd bramkarza Lecha naprawił Kamiński.

• Dośrodkowanie Kriwca wprost na głowę bodajże Kozansa.

• Możdżeń wycięty równo z murawą przez Surmę. Nie ma kartki.

• Rozpoczynamy drugą część. Zaczęła Lechia.

• Niedaleko loży prasowej siedzą kapelan Lecha, ks. Jacek Markowski wraz z Vojo Ubiparipem. Widzieliśmy także Ivansa Lukjanovsa. Obu piłkarzy eliminują urazy z udziału w meczu.

• 24.997 widzów jest na PGE Arenie.

• Koniec pierwszej odsłony. Po 45. minutach na tablicy świetlnej widnieje bezbramkowy remis, choć okazje na zdobycie bramki miały obie strony (cztery próby Traore, dwie Rudneva). Zapraszamy na relację za kwadrans.

• Możdżeń strzela, ale zostaje zablokowany. Ładnie odgrywał Rudnev.

• Pospieszył się z odgrywaniem do Stilicia Rudnev. A akcja zapowiadała się bardzo ciekawie.

• Problemy z przyjęciem piłki Możdżenia i ta ostatecznie wychodzi na aut. Według naszych wyliczeń Możdżeń zaliczył już osiem strat.

• Sześć minut zostało doliczonych do pierwszej połowy.

• "W Grodzie Przemysława..." - robi wrażenie!

• Fatalny błąd Andriuskieviciusa! Wrzucał piłkę Stilić i litewski obrońca zamiast wybić przed siebie, starał się odgrywac do Pawłowskiego. Wyszło natomiast podanie do Wojtkowiaka, który trafił w boczną siatkę.

• Złe, bardzo złe dośrodkowanie Kriwca w kierunku (?) Możdżenia...

• Dobre zagranie do Bensona, którego odważnym wyjściem z bramki uprzedza Burić.

• W sektorze gości na dole jest sporo osób w czarnych bluzach i żółtych czapkach. Wydaje się, że jest to grupa zgodowiczów z Arki Gdynia.

• Druga próba Rudnieva! Znalazł sobie kilka metrów wolnej przestrzeni i momentalnie oddał strzał. Tuż obok prawego słupka. Było groźnie.

• Bardzo dobrze na dwie trybuny wychodzi śpiewanie przedłużonego "Lechia!".

• Obaj trenerzy na stojąco - dosłownie przy linii wyznaczającej ławkę rezerwowych - obserwują poczynania swoich podopiecznych.

• Dośrodkowanie z lewej nogi z rzutu wolnego Hairapetiana wprost w ręce Buricia.

• "Każdy z nas to wie, co w życiu liczy się. Tylko poznański Lech (...)". Goście słyszalni i przebijają się przez doping gospodarzy.

• Wreszcie! Po czterech minutach zraszacze zostały wyłączone. Widzowie przyjęli to z ulgą i... postanowili nagrodzić organizatorów brawami.

• Trzecia minuta przerwy, a woda dalej leje się strumieniami :) Cóż, pozostaje nam czekać. Najważniejsze, że kibice obu drużyn świetnie się bawią.

• "Tak się bawi, tak się bawi Lech Poznań!" - część przyjezdnych zdjęła koszulki. Piłkarze korzystając z chwili przerwy uzupełniają płyny.

• Cóż, czeka nas chwila przerwy. Czy ktoś to wyłączy? Zdecydowanie organizacyjna wpadka...

• Salwy śmiechu na trybunach. Na murawie włączyły się zraszacze :)

• Vućko wygrywa pojedynek główkowy z Rudnievem. Warto odnotować, że często pozycje zmienia Stilić. Raz jest na prawym skrzydle, później zbiega do środka, by w końcu spróbować na lewej flance.

• Czwarta próba Traore i po raz czwarty broni Burić. Do pięciu razy sztuka?

• Kartka dla Injaca.

• To była dopiero pierwsza groźna akcja lechitów. Najpierw w słupek trafił Rudnev, a potem starał się dobić Stilić. Bez powodzenia, bo na posterunku był Pawłowski.

• RUDNEV!!! Kapitalna sytuacja Łotysza, który trafia piłką w słupek!

• Ładnie Andriuskieviciusa powstrzymał Wołąkiewicz. Nie ma rogu dla gospodarzy.

• Traore jest dziś najjaśniejszą postacią na boisku. Trzecie uderzenie i znowu w dobrze ustawionego Buricia.

• Świetnie na skrzydle podłączył się Andruskievicius, który dośrodkował w pole karne gości. Tam czaił się już Traore, jednak zabrakło mu centymetrów by trafić w piłkę.

• Możdżeń starał się uruchomić Rudnieva, ale najwyraźniej Łotysz nie wyczuł momentu podania.

• Walka Traore z Kamińskim. Czarnoskóry napastnik Lechii faulował obrońcę Lecha.

• Po krótkiej przerwie wznawiamy grę. Nowak bardzo ambitnie powalczył z Henriquezem i zdołał mu zabrać futbolówkę, jednak zagranie w kierunku partnera z drużyny było już niedokładne.

• Wojtkowiak ucierpiał w starciu z jednym z przeciwników. Nie wyglądało to zbyt dobrze...

• I w odpowiedzi gospodarze! Benson rozpędza się i połowicznie wygrywa pojedynek z Wołąkiewiczem. Korner.

• Ależ mogła być okazja dla Lecha! Stilić wypatruje na boku Rudneva, który w szybkim tempie zbliżał się do bramki. W ostatnim momencie wślizgiem na róg wybił mu piłkę Vućko.

• Jesteśmy świadkami dość spokojnego początku meczu. Lechia oddał na razie dwa celne strzały, których autorem był Traore.

• Tysiące biało-zielonych szalików nad głowami lechistów. "Lechia, biało-zieloni!" krzyczą fani.

• Rudnev przyjmuje piłkę i momentalnie doskakuje do niego jeden z rywali, który wybija piłkę w trybuny. Zobaczymy jak będzie wyglądać wyłączanie z gry Łotysza przez defensorów Lechii.

• Bardzo ładna dwójkowa akcja Nowaka z Traore. Ten drugi decyduje się na strzał z podobnej odległości co przedtem i Burić z problemami musiał piąstkować przed siebie.

• Kolejna wrzutka Panamczyka, teraz padła łupem Andriuskieviciusa.

• Dośrodkowanie z lewej strony Henriqueza. Adresatem miał być Rudnev, ale dobrze wyłapał futbolówkę Pawłowski.

• Fani Lechii zaczęli doping na dwie trybuny. Robi wrażenie. Lechici pozdrawiają kolejny raz zgodowiczów, Arkę Gdynia.

• I mamy pierwszy strzał w meczu. Po przejęciu piłki na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Traore. Wprost w Buricia.

• Od środka rozpoczęli goście. Zaczynamy!

• Kapitalny doping z obu stron, będzie naprawdę niesamowity spektakl. Czy zawodnicy dostosują się do poziomu?

• Piłkarze wychodzą na murawę. Lechia na zielono-biało, Lech w jednolitych niebieskich.

• "A my swoje, Lechia Gdańsk!" - niesie się po stadionie. I od razu odpowiedź: "Kolejorz!". Wśród flag w sektorze gości są także "Śledzie".

• Spiker wyczytuje właśnie nazwiska zawodników Lecha. Największe gwizdy otrzymał oczywiście Hubert Wołąkiewicz.

• Piłkarze zeszli już do szatni, za kilka minut rozpocznie się mecz. Mamy nadzieję, że czeka nas wielki spektakl. Kogo najbardziej obawia się trener Tomasz Kafarski i jego podopieczni? Oczywiście Artioma Rudneva, który z 14. bramkami prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.

• Wydaje nam się, że dzisiaj będzie zbliżona frekwencja do inauguracyjnego spotkania z Cracovią. Do meczu jeszcze kwadrans, a trybuny już są w większości wypełnione.

• Ależ robią się emocje! Lechici rozpoczęli głośny doping! Najpierw krzyknęli kilka razy "Kolejorz!", a potem pozdrowili Arkę Gdynia. Reakcja gospodarzy była oczywiście do przewidzenia.

• Dzisiejsze spotkanie będzie sentymentalne dla Huberta Wołąkiewicza, który przecież nie tak dawno przeszedł z Lechii do Lecha. Jak przywitają go fani biało-zielonych? Na oklaski jak Paweł Buzała (GKS Bełchatów) raczej nie ma co liczyć.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Bruma, Djurdjević, Wilk, Drygas, Ślusarski, Tonev.

• Ławka rezerwowych Lechii: Małkowski, Dawidowski, Tadić, Łuczak, Poźniak, Bąk, Wiśniewski.

• Na boisku przebieżki robi trójka sędziowska na czele z Sebastianem Jarzębakiem (Bytom).

• W ostatniej kolejce Lechia pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0 (trafienie Marcina Pietrowskiego), z kolei Lech u siebie zwyciężył z Koroną Kielce po bramce Grzegorza Wojtkowiaka.

• Na boisku w popularnego "dziadka" grają piłkarze Lechii, ale i również Lecha. Intensywną rozgrzewkę przeprowadzają także bramkarze obu zespołów.

• "Warchoły Lechistanu", "Władcy Północy", czy też "Trójmiasto". Te i szereg innych płócien pojawiło się w młynie gospodarzy. Przyjezdni również dobrze oflagowani. Uwagę zwracają takie flagi jak: "Fanatycy" i "Piła".

• Większość fanów z Wielkopolski ma na sobie niebieskie koszulki, co daje naprawdę dobry efekt. Jeśli chodzi o gospodarzy - zdaje się, że przygotowali na dzisiaj specjalną oprawę.

• Czas na słowo o kibicach. Sektor gości po raz pierwszy w historii będzie (a właściwie już jest) szczelnie wypełniony. Lechitów wspierać będzie około dwutysięczna grupa kibiców, która do Gdańska przybyła w rekordowej kawalkadzie autokarów (ponad czterdzieści).

• Trener Tomasz Kafarski między słupkami konsekwentnie stawia na młodziutkiego Wojciecha Pawłowskiego. Czy utalentowany bramkarz rodem z Koszalina nawiąże do rekordu Łukasza Fabiańskiego, który jako debiutant nie był pokonany przez ponad 250 minut?

• Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. W jedenastce gości dwie niespodzianki. Między słupkami po raz drugi z rzędu stanie Jasmin Burić, natomiast na środku obrony mecz rozpocznie Marcin Kamiński.

• Witamy serdecznie prosto z gdańskiej PGE Areny. Już za kilkanaście minut Lechia Gdańsk zmierzy się z liderem T-Mobile Ekstraklasy, Lechem Poznań. Na relację zaprasza Jacek Czaplewski.