Lechia Gdańsk

0

Legia Warszawa

1

• Bo dobrej grze Lechia uległa dziś Legii 0:1. W znacznej części spotkania gospodarze narzucali warunki gry. Wystarczyła zaledwie jedna akcja Legii ażeby Maciej Skorża mógł przez kilka dni spać spokojnie. Rewanż 20 kwietnia.

• Sędzia kończy spotkanie. Legia wygrywa po bramce Michała Kucharczyka.

• Chinyama uderza piłkę tak niecelnie, że ta wędruje na aut.

• Traore próbuje uderzać z przewrotki. Uderzona piłka wędruje wysoko w powietrze.

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Cabral zmienia Radovicia.

• Michał Kucharczyk!!!!! Młody Legionista wygrał sytuację sam na sam z Deleu, po czym oddał strzał lewą nogą.

• Poźniak zmienia Dawidowskiego.

• Schodzi Hubnik, w jego miejsce pojawia się Chinyama.

• Kapitalna akcja Kucharczyka, który przedarł się lewą stroną mijając Deleu. Sytuację uratował Vućko, który wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej.

• Akcje od dłuższego czasu rozgrywane są w środku pola. Żadna z drużyn nie może wykreować akcji.

• Błąd Deleu i świeżo wpuszczony Kucharczyk znajduje się sytuacji sam na sam. Lepszy okazuje się jednak Sebastian Małkowski, który wybija piłkę nogami tuż na skraju pola karnego.

• Pierwsza dobra akcja Legii w tej połowie. Radović podaje do Hubnika, ten decyduje się na strzał jednak piłka szybuje wysoko ponad bramką.

• Bedi Buval zmienia kontuzjowanego Bajicia. Oznacza to, że w Lechii gra teraz 4 napastników.

• Kolejny raz Bajić zwija się na murawie. Tym razem to coś poważniejszego, ponieważ Serb opuszcza boisko przy pomocy kolegów.

• Kucharczyk zmienia niewidocznego dziś Macieja Rybusa.

• Rzut rożny dla Lechii. Po wybiciu piłki z pola karnego do piłki dochodzi Traore i potężnie uderza po ziemi. Piłka obija jednego z obrońców i mija słupek Skaby.

• Nowak przechwytuje piłkę w środku pola po czym podaje do Dawidowskiego. Ten po dryblingu decyduje się na strzał i wywalcza rzut rożny.

• Bajić wszedł nakładką w Ariela Borysiuka po czym sam ucierpiał. Serb chwilowo opuszcza murawę.

• Kolejny rzut wolny wykonywany przez Nowaka. I po raz kolejny piłkę wybijają obrońcy.

• Paweł Nowak dośrodkowuje z rzutu wolnego. Piłka odbija się od jednego z obrońców Legii.

• Rzut rożny dla Legii. Piłkę ze środka pola karnego wybija po raz kolejny Vućko.

• Na połowie gospodarzy Hubnik fauluje Bajicia. Czech dostaje upomnienie od arbitra.

• Legia próbuje się przedzierać prawą stroną boiska. Do piłki tym razem nie dochodzi Rzeźniczak.

• Rzut wolny z lewej strony wykonuje Paweł Nowak. Piłka omija mur i zmierza w stronę bramki. Dobrze ustawiony Skaba nie ma problemu z obroną.

• Pierwsze 5 minut rozgrywane głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia pod bramką rywala.

• 7.250 osób ogląda dzisiejsze spotkanie przy Traugutta.

• Obie drużyny już na murawie. Drugą połowę rozpoczyna Lechia. Składy bez zmian.

• Pierwsza połowa bez rewelacji. Jedynie przez 15 minut Legia była wstanie grać jak równy z równym. Lechia pomimo dobrze rozprowadzanych akcji, nie zdołała bardziej zagrozić bramce Skaby. Na wyróżnienie zasługuje Luka Vućko, który skutecznie powstrzymywał akcje gości, a także wygrywał większość pojedynków główkowych. Dobre 45 minut rozegrał również Traore. Głównie od jego podań zaczynały się akcje ofensywne gospodarzy.

• Sędzia dolicza 1 minutę.

• W środku boiska doszło do ostrego starcia pomiędzy Radoviciem a Deleu. W rezultacie Brazylijczyk musiał chwilowo opuścić murawę.

• Rzut rożny dla Lechii. Po dośrodkowaniu Nowaka piłkę wybijają obrońcy Legii, ta trafia pod nogi Bajicia, który nie trafia w bramkę.

• Legia ewidentnie nie może poradzić sobie z drugą linią biało-zielonych. Nieliczne akcje przeprowadzane prawą stroną boiska kończyły się przeważnie na stracie piłki przez Manu.

• Strzał Radovicia minimalnie mija lewy słupek Małkowskiego. Piłka po drodze ociera jednego z Lechistów i jest rzut rożny.

• Kolejna dobra akcja gospodarzy. Traore przechodzi dwóch pomocników Legii po czym wypuszcza Dawidowskiego, który zdaniem liniowego znajduje się na spalonym.

• Pietrowski wypuszcza piłkę do Dawidowskiego, ten z niewygodnej pozycji stara się przelobować Skabę po czym przewraca się w polu karnym. Sędzia dyktuje tylko rzut rożny.

• Pierwsze 25 minut za nami. Akcje rozgrywają się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie jeszcze 100% sytuacji strzeleckiej.

• Żółta kartka dla Dicksona Choto, który faulował wychodzącego do kontry Marcina Pietrowskiego.

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka przypadkowo wpada po nogi Lukjanovsa. Ten uderza po ziemi, a piłka mija prawy słupek Skaby.

• Przy wyprowadzaniu kontry faulowany zostaje Paweł Nowak, do piłki dochodzi Dawidowski, jednak sędzia Mularczyk nie puszcza gry.

• Pierwsza dobra akcja gospodarzy. Na 17 metrze Traore podaje do Nowaka, ten zostaje jednak zablokowany przez jednego z obrońców Legii.

• Manu dośrodkowuje z prawej strony. Na posterunku jest Luka Vućko, który wybija piłkę daleko od bramki.

• Długa piłka do Lukjanovsa. Jednak Łotysz nie dobiega. Grę wznawia Skaba.

• Atak Legii, jednak Borysiuk był na spalonym.

• Hubnik próbował konstruować akcję lewą stroną, jednak stracił piłkę.

• Legia próbowała wyprowadzić atak, ale po kilku podaniach na własnej połowie nie potrafiła wyjść z akcją.

• Początek spotkania.

• Piłkarze wychodzą już na murawę, za chwilę początek spotkania.

• Do składu Legii powrócił Dickson Choto, który ma załatać poszarpaną obronę Wojskowych.

• Witamy w relacji z pucharowego spotkania Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. Może to być pojedynek decydujący o dalszych losach trenera warszawian, Macieja Skorży. Według doniesień medialnych jego posadę może niebawem zająć Henryk Kasperczak.