PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

2

Legia Warszawa

0

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

• Legia zagrała dzisiaj beznadziejnie, oklaski należą się gospodarzom, którzy perfekcyjnie wypunktowali kandydata do mistrzostwa Polski. Wszystko rozstrzygnie się już w niedzielę, Legia potrzebuje zwycięstwa nad Pogonią!

• KONIEC! LECHIA ZWYCIĘŻA Z LEGIĄ NA WŁASNYM TERENIE! DUŻA NIESPODZIANKA W GDAŃSKU!

• Artur Jędrzejczyk z żółtą kartką w samej końcówce. Lechia nadal nie kwapi się do ofensywy.

• Druga część meczu przedłużona aż o cztery minuty, jesteśmy już w połowie tego czasu.

• Obrońcy Legii wymieniają podania na swojej połowie. Obie drużyny chciałyby już chyba usłyszeć ostatni gwizdek sędziego.

• Stojan Vranjes niespodziewanie doszedł do pozycji strzeleckiej, ale piłka tylko się od niego odbiła. Nawet sam strzelec chyba nie spodziewał się, że piłka do niego dotrze.

• Flavio Paixao wyszedł sam na sam z bramkarzem, mógł jeszcze podać Grzegorzowi Kuświkowi, zdecydował się na podanie, po czym trafił w nogi wracającego Adama Hlouska! Zmarnowana setka!

• W Chorzowie Piast wychodzi na dwubramkowe prowadzenie - wszystko rozstrzygnie się w Warszawie w niedzielę!

• Ostatnia zmiana, Lukas Haraslin zmienia Sławomira Peszkę.

• Sławomir Peszko z żółtą kartką za faul na Bartoszu Bereszyńskim, który próbował minąć go dryblując.

• Łukasz Broź bardzo mocno wrzucił piłkę z autu w pole karne Lechii, ale na posterunku był Jakub Wawrzyniak.

• W tej chwili goście nieco uspokoili swoją grę z tyłu, ale po przekroczeniu linii środkowej legionistom brakuje pomysłu, dokąd posłać podanie. Tak grając na tytuł mistrzowski zwyczajnie się nie zasługuje.

• W Chorzowie wciąż bez zmian, Piast prowadzi jedną bramką. Wygląda na to, że wszystko rozstrzygnie się za tydzień w Warszawie.

• Rafał Janicki zastępuje Grzegorza Wojtkowiaka, to przedostatnia roszada dzisiejszego wieczoru.

• Gra Legii nie może się podobać. Wszystko wskazuje na to że liderzy Ekstraklasy wrócą dzisiaj do Warszawy bez punktów.

• Wydawało się że po indywidualnej akcji Stojana Vranjesa sędzia podyktował jedenastkę dla gości, arbiter jednak pokazuje na piąty metr od bramki Lechii.

• Gerson na boisku, zmienił Michała Chrapka. Były zawodnik Wisły nagrodzony oklaskami przez trybuny.

• Na boisku za moment pojawi się Gerson.

• ...a Bartosz Bereszyński melduje się na boisku w miejsce Nemanji Nikolicia.

• Dwie zmiany w Legii. Łukasz Broź zmienia kontuzjowanego Guilherme...

• Sebastian Mila z rzutu wolnego trafia prosto w mur. Za moment na murawie Łukasz Broź.

• Igor Lewczuk zatrzymuje bezpardonowo rozpędzonego Peszkę przed polem karnym, druga żółta kartka i Legia w dziesiątkę!

• Guilherme z wielkim bólem pada na murawę po starciu ze Sławomirem Peszką.

• Pierwsza zmiana w Legii. Michał Masłowski kończy swój beznadziejny występ, zmienia go Michał Kopczyński.

• Flavio Paixao wraca do gry i rozpędza się prawym skrzydłem, próbował spod linii końcowej podać piłkę lepiej ustawionemu Kuświkowi, ale został zablokowany!

• Czas na uzupełnienie płynów, z boiska przynajmniej na chwilę schodzi Flavio Paixao.

• Michał Chrapek z żółtą kartką za faul na Guilherme.

• Co ciekawe, wśród rozgrzewających się rezerwowych gości nie ma ani Michała Kucharczyka ani Marka Saganowskiego.

• Kombinacyjna akcja gdańszczan zakończona mocnym strzałem byłego piłkarza Juventusu sprzed pola karnego, ogromna niespodzianka na stadionie w Gdańsku!

• GOOOOOL!!! MILOS KRASIĆ SPRZED SZESNASTKI!!!

• Efektowną interwencją popisuje się Mario Maloca, który czystym wślizgiem powstrzymał Nemanję Nikolicia.

• Już od pierwszych minut drugiej części meczu warszawianie rzucili się do ataków. Pierwszy ich atak zakończony przez za mocne podanie Masłowskiego do Artura Jędrzeczyka w polu karnym.

• Mecz wznowiony, pierwszy gwizdek sędziego i przy piłce Lechia Gdańsk!

• Już za kilka minut wracamy na drugą część meczu!

• Do przerwy Lechia prowadzi po w miarę wyrównanym meczu, póki co oba zespoły różni trafienie reprezentanta Polski po ładnym mierzonym strzale. Legii brakuje jakości w ofensywie, potrzebne są zmiany.

• Koniec pierwszej połowy w Gdańsku, do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie dodatkowe minuty.

• Świetne wycofanie Kaspra Hamalainena przed pole karne, gdzie do piłki dopadł Michał Masłowski. Pomocnik uderza nad poprzeczką, ku frustracji Fina.

• Rzut wolny dla gospodarzy, a Grzegorz Wojtkowiak z kartką za dyskusje z arbitrem.

• Goście wciąż się starają przejąć inicjatywę w środku pola, by mieć łatwość w przedostaniu się pod pole karne Lechii. Mimo to środek pola gospodarzy jest dziś w świetnej dyspozycji.

• Igor Lewczuk z żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie Sebastiana Mili w środkowej strefie boiska. Nerwowo grają goście.

• Michał Masłowski ma problemy z przyjęciem piłki na połowie Lechii i ratuje się faulem.

• Kasper Hamalainen spróbował strzału z pierwszej piłki, uderzenie mija słupek bramki Lechii. Tymczasem Piast wychodzi na prowadzenie w Chorzowie!

• Legioniści starają się jakoś odpowiedzieć, ale póki co biją głową w mur. Nie mają pomysłu na skonstruowanie składnej akcji.

• Sławomir Peszko opatrywany za linią boczną. Krótka przerwa w grze.

• To jest okres dobrej gry gospodarzy. Stłamsili oni Legię, warszawianie nie są w stanie dojść do głosu.

• Indywidualna akcja Milosa Krasicia dobrze zakończona przez defensorów z Warszawy, Legia wznowi grę od autu.

• Sławomir Peszko wrzuca piłkę w pole karne z lewego skrzydła, Igor Lewczuk wybija ją na rzut rożny - co za tempo!

• Legia rzuca się do odrabiania strat, Nemanja Nikolić omal nie trafia do siatki po dośrodkowaniu Brzyskiego!

• Strzał reprezentanta Polski z linii pola karnego wpada tuż pod poprzeczkę bramki Legii, euforia w Gdańsku!

• GOOOOOL!!! SŁAWOMIR PESZKO, CO ZA STRZAŁ, 1:0!!!

• W odpowiedzi z rzutu wolnego dośrodkowuje Michał Chrapek, dużo lepsza wrzutka trafia na głowę Sebastiana Mili, który uderza tuż ponad poprzeczką!

• Zbyt ostre dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego, w wielkim zamieszaniu piłka była bliska kontaktu z Nemanją Nikoliciem, ale pierwszy do piłki dotarł Vanja Milinković-Savić.

• Pierwsza żółta kartka dla Milosa Krasicia za bezpardonowy faul na Michaile Aleksandrowie.

• Lechiści starają się odpowiedzieć, mocne dośrodkowanie Flavio Paixao trafiło do Sebastiana Mili, którego na raty powstrzymał Igor Lewczuk - to była interwencja w ostatniej chwili!

• Akcja Legii na jeden kontakt, Kasper Hamalainen odgrywa do Nemanji Nikolicia, ten z pierwszej piłki do Michaiła Aleksandrowa, Bułgar uderza obok słupka.

• Tym razem Tomasz Brzyski zdążył z interwencją, zatrzymując rozpędzającego się Flavio. Zdołał go jeszcze nabić, aut dla gości.

• Świetna szansa gospodarzy! Błąd obrony, Tomasz Brzyski nie upilnował Flavio Paixao, który z ostrego kąta uderza obok dalszego słupka!

• Kasper Hamalainen starał się przedrzeć prawą flanką, ale popełnił faul w ataku, poszkodowany Jakub Wawrzyniak.

• Pierwszy strzał w meczu oddaje Sławomir Peszko, uderzenie reprezentanta Polski po ziemi nie zagroziło bramce.

• Stojan Vranjes już na początku spotkania zdecydował się na odważny rajd lewym skrzydłem, czysto zatrzymał go Grzegorz Wojtkowiak.

• Mecz rozpoczęty przez sędziego Tomasza Musiała, przy piłce Legia Warszawa!

• Bohaterowie dzisiejszego starcia już na murawie stadionu w Gdańsku!

• Piłkarze już ustawieni w tunelu, za moment gramy!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa.

• Mecz już za kilka minut! Czy Legia zapewni sobie mistrzostwo Polski na kolejkę przed końcem? A może to Lechia sprawi niespodziankę? Przekonamy się już za około dwie godziny!

• Jak wiadomo już od niedzieli, Legia stanie dziś przed szansą zdobycia mistrzostwa Polski. Wystarczy tylko i aż pokonać Lechię w Gdańsku, co jak wiadomo nie będzie łatwym zadaniem.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Bartosz Bereszyński, Łukasz Broź, Michał Kopczyński, Ariel Borysiuk, Michał Kucharczyk i Marek Saganowski.

• Rezerwowi Lechii Gdańsk: Marko Marić, Rafał Janicki, Martin Kobylański, Lukas Haraslin, Adam Buksa, Gerson i Paweł Stolarski.

• Trener Stanisław Czerczesow zaskoczył - w składzie Legii nie sposób znaleźć Michała Kucharczyka, są za to Michaił Aleksandrow i Michał Masłowski. Jeśli rosyjski szkoleniowiec chciał zaskoczyć rywala, to z pewnością mu się to udało.

• Witam, już za około 30 minut zaczynamy mecz, który może przesądzić o mistrzostwie Ekstraklasy - Lechia Gdańsk podejmie Legię Warszawa! Na relację na żywo zaprasza Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, za chwilę składy!