PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Lechia Gdańsk

0

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu! "Twierdza" Gdańsk upadła po porażce Lechii z Piastem 0:2. Gole dla gliwiczan strzelili Piotr Parzyszek i Jorge Felix.

To pierwsza porażka Lechii u siebie od... 4 maja 2018 r. Wówczas, 351 dni temu, wygrała tutaj Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

• Będący na prawej stronie Tomasz Jodłowiec centruje w pole karne na dalszy słupek do Jorge Feliksa, który uderzeniem od poprzeczki wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA PIASTA! JORGE FELIX!!!

• Jakub Czerwiński wybija na uwolnienie, ale piłka jak bumerang wraca w okolice pola karnego Piata. Faulował jednak Mateusz Żukowski.

• Konrad MIchalak pada na murawę po kontakcie z Mikkelem Kirkeskovem. Nie ma mowy o rzucie wolnym.

• Michal Papadopoulos na spalonym.

• Szymon Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Gliwiczanie wychodzą z opresji.

• Tomasz Makowski faulowany w środku pola przez Michala Papadopoulosa. Dusan Kuciak wznawia z rzutu wolnego...

• Lekko spóźniona interwencja Tomasza Mokwy, który wślizgiem powstrzymał rozpędzonego Karola Filę. Niewiele brakowało, by ten obejrzałby drugą żółtą kartkę.

• Sędzia Szymon Marciniak dopatrzył się faulu jednego z zawodników Lechii.

• Żółtą kartką upomniany Tomasz Mokwa. Do bramki ok. 27 metrów,

• A Waldemar Fornalik wzmacnia defensywę. Tomasz Jodłowiec, na ławce jest już Joel Valencia

• ... a za Filipa Mladenovicia pojawia się Mateusz Żukowski.

• Piotr Stokowiec stawia wszystko na jedną kartę podwójną zmianą. Karol FIla za Artura Sobiecha...

• To chyba była piłka meczowa! Konrad Michalak poradził sobie z dwoma rywalami na prawej stronie i centruje na bliższy słupek. Flavio Paixao główkuje tuż nad poprzeczką!

• Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Za mocne dośrodkowanie Filipa Mladenovicia i Frantisek Plach piąstkuje poza "szesnastkę".

• Mateusz Mak zastępuje Martina Konczkowskiego.

• Jęk zawodu na trybunach! Piłka po strzale Flavio Paixao o centymetry mija prawe spojenie słupka z poprzeczką!

• 13 965 widzów na stadionie.

• Filip Mladenović znienacka pojawił się w środku pola karnego Piasta i niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców! Przejmuje piłkę po zagraniu z prawej strony i uderza z ok. 10 metrów w stronę prawego dolnego rogu! Aleksandar Sedlar pojawił się znienacka i przyjął piłkę na ciało!

• ... a w Piaście "tradycyjna" zmiana: za Piotra Parzyszka pojawia się Michal Papadopoulos.

• Konrad Michalak zmienia Lukasa Haraslina...

• Pojedynek LUkasa Haraslina z Mikkelem Kirkeskovem na prawej stronie. Gorą Słowak. w walce rodem z MMA. I to nie FAME MMA.

• Akcja Piasta prawą stroną. Tom Hateley zagrywa na lewą stronę pola karnego do Jorge'a Feliksa, który zwlekał ze strzałem/podaniem i w prosty sposób traci piłkę.

• Pewne piąstkowanie Dusana Kuciaka poza pole karne.

• Doszło do utarczki słownej między Tomem Hateleyem i Filipem Mladenoviciem. Sytuację musi uspokajać Szymon Marciniak.

• Po wślizgu Błażeja Augustyna, który uprzedza Joela Valencię, goście mają rzut rożny.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

• Piłka odbita od muru po strzale Filipa Mladenovicia wychodzi poza boisko tuż obok lewego słupka!

• Patryk Dziczek fauluje Tomasza Makowskiego ok. 30 metrów od bramki gliwiczan.

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Lukas Haraslin dostaje dobre podanie od Flavio Paixao. Zagranie w pole karne przecina defensywa Piasta, uprzedzając Artura Sobiecha.

• "Dzieje się". Akcja zaczepna gości, po której Mikkel Kirkeskoc, zagrywa miękko w "szesnastkę" do Joela Valencii. Ten wypatrzył bliżej bramki Piotra Parzyszka, ale na linii zagrania pojawił się Błażej Augustyn.

• Nie ma wyrównania! Składna akcja gospodarzy lewą stroną i podanie przed pole karne do Patryka Lipskiego. Jego techniczne uderzenie, po rykoszecie, w nieznacznej odległości mija bramkę Piasta!

• I kolejny rzut wony dla Lechii po przewinieniu Mikkela Kirskekova. Złe dośrodkowanie zapoczątkowało kontrę Piasta! Brakowało dobrego DOKŁADNEGO OSTATNIEGO PODANIA w pole karne po dwójkowej akcji Toma Hateleya z Jorge'em Feliksem.

• Rzut wolny dla Lechii z prawej strony. Nie było zagrożenia po centrze Filipa Mladenovicia. Po chwili centrował z lewej flanki Flavio Paixao. Korner.

• Chociaż... Piłkarze Waldemara Fornalika mają rzut rożny. Piłka po przebitce ląduje w rękawicach Dusana Kuciaka.

• Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Artura Sobiecha. Ten był skutecznie blokowany przez dwóch gliwickich zawodników. A Frantisek Plach poza "szesnastką" niepotrzebnie wybija na uwolnienie.

• Aleksandar Sedlar wygrywa pojedynek główkowy we własnym polu karnym z Flavio Paixao.

• Goście chcą wykorzystać grę w przewadze i wywalczyli rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Druga połowa rozpoczęta!

• +2' Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk przegrywa przed własną publicznością z Piastem Gliwice po bramce Piotra Parzyszka. Co więcej, całą drugą połowę będzie grać w osłabieniu po wykluczeniu Jarosława Kubickiego za dwie żółte kartki!

• +2' Przewinienie Martina Konczkowskiego na Błażeju Augustynie. Gdyby obrońca Piasta dostał kartkę, to i on przed przerwą udałby się do szatni.

• +1' Dusan Kuciak na raty łapie piłkę po centrze Tomasza Mokwy.

• Sztab medyczny opatruje Patryka Dziczka. Ten przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA JAROSŁAWA KUBICKIEGO!!!

Kartka Dla pomocnika Lechii to pokłosie skoszenia w środku pola Patryka Dziczka. Tuż po tym poszła ww. kontra Piasta.

• Nie ma drugiej bramki dla Lechii! Strata gospodarzy na rzecz Toma Hateleya, który podaje do Joela Valencii. Ten przegrywa sytuację sam na sam z Dusanem Kuciakiem!

• Korner dla Piasta z lewej strony. Piłka przechodzi przez niemal całe pole karne i po interwencji zawodnika Lechii est drugi rzut rożny.

• Martin Konczkowski ruszył prawą stroną. Zwlekał z centrą i wyszedł z piłką poza linię końcową.

• Jakub Czerwiński dopomina się rzutu karnego za zagranie ręką przez Filipa Mladenovicia. Szymon Marciniak "złapał kontakt z bazą" i... nakazuje grać dalej.

• Żółtym kartonikiem upomniany został Jarosław Kubicki za "zapaśnicze" powstrzymanie Joela Valencii.

• Michał Nalepa główkuje obok bramki Piasta.

• Jakub Czerwiński najpierw fauluje na prawej stronie, a po chwili uprzedza własnego bramkarza po centrze Filipa Mladenovicia. Posyła piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie Patryka Lipskiego w pole karne było trzy razy "za". Za mocne, za wysokie i za głębokie. Frantisek Plach łapie piłkę.

• 1/0 Strzały/strzały celne 7/3

• Zawodnicy Piotra Stowokca rzucili się do odrabiania straty. Indywidualną akcję Lukasa Harsalisna przerywają wespół Tomasz Mokwa i Patryk Dziczek. Korner nie przynosi zagrożenia.

• Przed "szesnastką" gospodarzy poklepali "małą Barceloną" Tom Hateley z Jorge'em Feliksem. Anglik podaje górą do wbiegającego Hiszpana, ale przerwał to Jarosław Kibicki. Niestety, zagrał do Piotra Parzyszka, który po "zgaszeniu" piłki uderza z woleja tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA PIASTA! PIOTR PARZYSZEK!!!

• Joao Nunes wybija piłkę poza pole karne i zderzył się przypadkowo z Michałem Nalepą.Portugalczyk potrzebuje pomocy medycznej.

• Poklepał teraz Patryk Lipski z Filipem Mladenoviciem. Wrzutka pierwszego z wymienionych ląduje kilka metrów za górną siatką.

• Niezła centra Joao Nunesa w pole karne. Sęk w tym, że nikt nie sięgnął piłki. Gdańszczanie maję jednak korner.

• Patryk Lipski w prosty sposób traci piłkę przed swoim polem karnym. Piastowi nie udało się wykorzystać prezentu. Jorge Felix uderza zza pola karnego metro-półtora obok bramki.

• Lechia przez moment będzie grać w osłabieniu. Opatrywany poza boiskiem jest Artur Sobiech.

• Kontry nie będzie po tym strzale kapitana Piasta. Huknął z ok. 30 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Zamienili się teraz Artur Sobiech z Flavio Paixao. Pierwszy z wymienionych podaje na wolne pole do Portugalczyka, którego w ostatniej chwili blokuje wślizgiem Jakub Czerwiński.

• Po chwili Tom Hateley podaje w ok. lewego narożnika pola karnego do Joela Valencii. Jego strzał w środek bramki łapie do "koszyczka" Dusan Kuciak.

• Tom Hateley przechwycił piłkę na rzecz Błążeja Augustyna i wykłada w "szesnastce" Piotrowi Parzyszkowi. Ten za bardzo odchylony uderza wysoko ad bramką.

• To była najlepsza okazja Piasta do wyjścia na prowadzenie! Lewą stroną podłączył się Mikkel Kirkeskov, który podaje płasko w pole karne do Joela Valencii. Jego strzał w środek bramki broni Dusan Kuciak!

• Artur Sobiech wyskakuje najwyżej do centry z prawego narożnika. Uderza głową daleko od bramki.

• Nerwowo interweniował Mikkel Kirkeskov. Chciał głową zgrać piłkę do bramkarza, ale oślepiony przez słońce kieruje piłkę poza linię końcową.

• Pewna i spokojna interwencja Frantiska Placha po dalekim zagraniu. Uprzedził Artura Sobiecha.

• Żółta kartka dla Martina Konczkowskiego za faul taktyczny.

• Do głosu dochodzą piłkarze Waldemara Fornalika Atak pozycyjny w środku pola.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony. Ostatecznie grę od bramki wznawia Piast.

• Flavio Paixao pada na murawę w polu karnym gości po kontakcie z Mikkelem Kirkeskovem. Portugalczyk nie może uwierzyć, że sędzia nie podyktował rzutu karnego.

• Po chwili Lukas Haraslin wyrzuca piłkę z autu w "szesnastkę" Piasta. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Lukas Haraslin wbiega w pole karne gliwiczan i podaje przed bramkę do Artura Sobiecha. W ostatniej chwili wmieszał się w to Aleksandar Sedlar, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Pierwsza połowa rozpoczęta!

• Przy Szymonie Marciniaku są już Flavio Paixao i Jakub Czerwiński.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę !Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Piłkarze Lechii w specjalnych koszulkach wyszli na trening

• Gospodarze dzisiejszego meczu są liderem z dorobkiem 60 punktów,. Taki sam ma Legia, która dzisiaj o 20:30 gra z czwartą Cracovią (48 punktów).

Z kolei gliwiczanie są na najbliższym stopniu podium. Piłkarze Waldemara Fornalika zgromadzili 53 punkty.

• Witamy i zapraszamy do Gdańska, gdzie już za kwadrans Lechia zmierzy się z Piastem Gliwice w 31. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Przed nami zatem otwarcie "górnej ósemki"!

• Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović - Sreven Vitoria, Karol Fila, Konrad Michalak, Mateusz Żukowski, Daniel Łukasik, Mateusz Sopoćko

Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła - Tomasz Jodłowiec, Mateusz Mak, Gerard Badia, Michal Papadopoulos, Uros Korun, Paweł Tomczyk.

red

Lechia Gdańsk Piast Gliwice

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. Przed podopiecznymi trenera Piotra Stokowca najważniejsze wyzwanie w sezonie. Gdańszczanie muszą utrzymać bramkową przewagę nad Legią, aby zachować fotel lidera i myśleć o mistrzostwie Polski. Przed Biało-Zielonymi siedem spotkań, w których margines błędu musi być znikomy. Po drugiej stronie barykady stanie jednak Piast Gliwice, który ma realne szanse na europejskie puchary. Kto zgarnie pełną pulę? Sprawdź, gdzie oglądać mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE

Lechia Gdańsk podejmie Piasta Gliwice na otwarcie rywalizacji w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Zaczyna się prawdziwa gra o mistrzostwo Polski. Piast ma siedem punktów straty do biało-zielonych i może liczyć jeszcze na wyprzedzenie Lechii w tabeli, jeśli wygra w Gdańsku. Podopieczni trenera Piotra Stokowca chcą wygrać w sobotę, aby odskoczyć drużynie z Gliwic i toczyć bój z Legią Warszawa o mistrzostwo.

- Teraz dopiera zaczyna się prawdziwa gra, a wszystko widzą o co walczymy. Jest moc i jesteśmy na walkę gotowi - zapowiada trener Stokowiec. Lechia w tym sezonie grała z Piastem dwukrotnie - zremisowała w Gliwicach i wygrała w Gdańsku. Teraz też potrzebuje zwycięstwa, bo Legia ma na koncie tyle samo punktów, co biało-zieloni. W gdańskim zespole nie zagrają za kartki Michał Mak i kontuzjowany Jakub Arak. Po przymusowej pauzie wraca za to Błażej Augustyn.

Waldemar Fornalik podpisał z Piastem Gliwice nowy kontrakt. To nagroda za świetne wyniki w tym sezonie. Były selekcjoner rozpoczął pracę w Piaście 19 września 2017 roku. Od tego czasu na ławce trenerskiej Niebiesko-Czerwonych zasiadał w 61 spotkaniach. Pod jego wodzą gliwiczanie zanotowali 22 zwycięstwa, 19 remisów oraz 20 przegranych. W obecnych rozgrywkach Piast zajmuje w tabeli Lotto Ekstraklasy trzecie miejsce ze stratą siedmiu punktów do lidera i przewagą pięciu nad czwartą Cracovią.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice TRANSMISJA

Transmisję z meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice przeprowadzą stacje Canal+ Sport, TVP 2 i TVP Sport. Początek spotkania w sobotę (20.04.2019 r.) o godz. 15.30. Przedmeczowe studio w Canal+ Sport rozpocznie się o godz. 15.10.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice STREAM
Stream online z meczu Lechia - Piast dla abonentów Canal+ dostępny będzie na stronie Canal+ Sport ONLINE, a płatny w serwisie Player.pl.