Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Gospodarze bronią twierdzy

Krzysztof Kowalski
Gospodarze bronią twierdzy
Gospodarze bronią twierdzy Przemysław Świderski
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. Niepokonana na własnym terenie Lechia zmierzy się z Piastem. To będzie debiut trenera Tomasza Kaczmarka na stadionie w Gdańsku. Początek meczu w sobotę o godz. 20:00. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE

W poprzednich meczach Lechia prowadziła dwoma bramkami, ale korzystnego wyniku nie dowoziła. Spotkania z Radomiakiem i Wisłą Kraków kończyły się podziałem punktów. - Pracujemy nad tym. Musimy zbudować poczucie własnej wartości, pewien poziom dumy, że w przypadku prowadzenia każdemu będzie trudno coś z nami zdobyć - zaznaczył trener Tomasz Kaczmarek.

Starcie z Piastem Gliwice będzie debiutem nowego szkoleniowca Lechii na stadionie w Gdańsku. - Bardzo cieszę się na pierwszy mecz w Gdańsku. Stres? Zawsze jest napięcie, pewna forma koncentracji, nie oszukujmy się. Jeżeli nie będę tego czuł, to muszę zmienić zawód. Wysoki poziom koncentracji wymaga również adrenaliny - stwierdził Kaczmarek. - Piast to bardzo dobrze zorganizowana drużyna. Potrafi skontrolować tempo, jest przeciw niemu mało miejsca do grania, do przyspieszenia. Naszą strategię zdradzę dopiero w analizie po meczu - zapewnił trener Lechii.

Piast nie ustabilizował jeszcze formy. Przed reprezentacyjną przerwą pokonał w Zabrzu Górnika 1:0, a następnie przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 0:1. Waldemar Fornalik ma spore problemy w obronie. Ze składu wypadli kapitan Jakub Czerwiński i Jakub Holubek. Z urazami zmagają się też pomocnicy Kristopher Vida oraz Tiago Alves. W Lechii zabraknie dochodzącego do zdrowia Marco Terrazzino.

W zeszłym sezonie mecz Lechii z Piastem w Gdańsku dostarczył sporo emocji. Gliwiczanie do 87. minuty prowadzili 2:0, ale biało-zieloni wyrwali punkt po golu Flavio Paixao z rzutu karnego w 95. minucie.

Przewidywane składy na mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice:
Lechia Gdańsk: Alomerović - Żukowski, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Makowski, Kubicki, Ceesay, Gajos, Durmus - Zwoliński.

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski, Munoz, Huk, Mokwa - Sokołowski, Lipski, Pyrka, Chrapek, Kądzior - Toril.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i STREAM LIVE

Początek transmisji tv z meczu Lechia - Piast od godz. 19:55 w TVP Sport, Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. Mecz w TVP Sport skomentują Aleksander Roj, Marcin Żewłakow, a w Canal+ Sport Michał Mitrut i Radosław Majdan.

A gdzie oglądać mecz Lechia - Piast online na żywo w internecie? Spotkanie będzie dostępne na stronie TVP Sport i w aplikacji mobilnej.

20:00 Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
TVP SPORT, CANAL+ SPORT, CANAL+ 4 K ULTRA

Niektórzy jeszcze niedawno grali w reprezentacji Polski lub ekstraklasie. Dziś rywalizują na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Kogo poza Łukaszem Piszczkiem można spotkać na boiskach 3 ligi?