Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. O półfinał przy...

Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. O półfinał przy pustych trybunach. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału
2020-03-11 18:00

Lechia Gdańsk

2

Piast Gliwice

1

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk kolejnym półfinalistą Pucharu Polski!

• Jeszcze jedna zmiana - Patryk Lipski schodzi, a wchodzi Łukasz Zwoliński.

• 3 minuty dłużej potrwa ten mecz.

• Maciej Gajos ukarany żółtą kartką.

• Zderzenie Jakuba Czerwińskiego z Mladenoviciem. Na szczęście wszystko jest w porządku.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii, po którym Vida zagrywa ręką. Stracona szansa na wyrównanie.

• Bartosz Rymaniak zostaje ukarany żółtą kartką.

• Tomasz Mokwa świetnie utrzymał się przy piłce, podał do wchodzącego Vidy, który bardzo szczęśliwe, dosłownie wbił futbolówkę do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piast jeszcze walczy! Kristopher Vida!

• Kolejna bardzo pewna interwencja Alomerovicia, który mimo że występuje tylko w meczach Pucharu Polski to dzisiaj jest pewnym punktem swojego zespołu.

• Maciej Gajos uderza głową, jednak robi to bardzo niedokładnie.

• W ekipie z Gliwic zszedł Tiago Alves, a zmienił go Kristopher Vida.

• Kolejne zmiany, w obu ekipach. Ze Gomes opuszcza boisko, a zmienia go Maciej Gajos.

• Conrado wchodzi, a boisko opuszcza Jaroslav Mihalik.

• Tom Hateley melduje się w miejsce Patryka Sokołowskiego.

• Remigiusz Borkała fatalnie stracił piłkę pod swoim polem karnym. Wykorzystał to doświadczony Portugalczyk, który idealnym strzałem sprzed 16 nie dał szans bramkarzowi rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Flavio Paixao pakuje piłkę do siatki!

• Znakomita interwencja Alomerovicia! Bramkarz Lechii musiał intuicyjnie wyłapywać strzał Borkały!

• Tymoteusz Klupś zostaje zmieniony przez Remigiusza Borkałę.

• Piast po zmianie stron zdecydowanie przeważał, ale to Lechia wychodzi na prowadzenie! Mladenović dograł do Mihalika, który zgrał piłkę do Ze Gomesa! Portugalczyk sprytnym strzałem pokonuje Jakuba Szmatułę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ze Gomes zdobywa bramkę!

• Patryk Tuszyński huknął z woleja i trafił prosto w poprzeczkę! Ależ było blisko!

• Kolejna akcja gości, ale znowu świetnie interweniuje stoper Lechii.

• Strzał Tomasza Jodłowca ofiarnie zablokował Michał Nalepa.

• Krzysztof Jakubik daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy tego spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Lechia jest zdecydowanie stroną przeważającą, ale do przerwy w Gdańsku mamy bezbramkowy remis.

• Uderzenie Patryka Sokołowskiego szybuje w puste trybuny stadionu Energa Gdańsk.

• Jaroslav Mihalik posłał świetną piłkę w pole bramkowe Piasta! Flavio zabrakło centymetrów, żeby wpakować futbolówkę do siatki!

• Mladenović uderza i trafia prosto w Szmatułę.

• Michał Nalepa zdecydował się na strzał z dystansu. Stoperowi Lechii nie zabrakło wiele, aby zdobyć bramkę.

• Po analizie VAR gol zostaje anulowany! Jaroslav Mihalik był na spalonym.

• Jaroslav Mihalik dośrodkował idealnie na nogę niekrytego Mladenovicia! Lewy oborńca miał bardzo dużo miejsca i precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza gości!

• Tiago Alves uderzył z woleja, idealnie w ręce Zlatana Alomerovicia.

• Bardzo dobra akcja Lechii. Ze Gomes wypuścił Flavio Paixao, jednak szybciej do piłki dopadł Jakub Szmatuła.

• Bartosz Rymaniak na spalonym. Kolejna akcja Piasta zduszona już na samym początku.

• Mario Maloca bardzo pewnie powstrzymuje kontratak rywali.

• Zlatan Alomerović spokojnie wyłapał dośrodkowanie rywala z rzutu rożnego. Goście nie potrafią zagrozić bramce Lechii.

• 8 strzałów Lechii i 1 strzał Piasta. Jak na razie widać dużą różnice w poziomie gry obu drużyn.

• Kolejny niecelny strzał strzał Ze Gomesa. Od bramki zacznie Szmatuła.

• Patryk Lipski wywalczył dobrą pozycję do strzału głową, tylko że nie trafił w światło bramki.

• Ze Gomesa uderza, ale posyła piłkę nad bramką.

• Ze Gomes uderza, ale trafia prosto w Tomasa Huka.

• Ale było blisko! Kristers Tobers wygrał pojedynek główkowy i piłka trafiła w poprzeczkę!

• Świeca wypuszczona w pole karne Piasta. Defensorzy Mistrza Polski spokojnie sobie z tym radzą.

• Pierwsza groźna okazja gości. Patryk Tuszyński uderzył z 11 metra, ale nie trafił w światło bramki.

• Gracze Piasta Gliwice rozpoczęli mecz od środka boiska!

• Krzysztof Jakubik, który poprowadzi ten mecz wyprowadza obie ekipy!

• W tym roku obie ekipy już się ze sobą zmierzyły. 14 lutego w 22 kolejce PKO Ekstraklasy górą była Lechia Gdańsk, która po golu Flavio wygrała 1:0.

• Niestety w ostatnich dniach całą Polskę paraliżuje jeden przeciwnik - koronawirus. Z powodu panującej epidemii wszystkie mecze na terenie naszego kraju odbywają się bez udziału publiczności. Oczywiście będzie to bardzo smutny widok, jednak zdrowie kibiców i zawodników jest zdecydowanie najważniejsze.

• Wczoraj poznaliśmy pierwszego półfinalistę tegorocznej edycji Pucharu Polski. Została nim Cracovia, która pokonała po dogrywce GKS Tychy. Dzisiaj kolejna drużyna będzie mogła cieszyć się z wywalczenia awansu. Lechia Gdańsk vs. Piast Gliwice - na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Lechia - Piast LIVE! O półfinał przy pustych trybunach

Lechia - Piast LIVE! O półfinał przy pustych trybunach ©Karolina Misztal

Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. W środę poznamy drugiego półfinalistę Totolotek Pucharu Polski. Będzie nim albo obrońca trofeum, albo aktualny mistrz kraju. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE

Lechia wierzy w powtórkę z zeszłej edycji. Wtedy zajechała aż na PGE Narodowy, na którym w finale pokonała Jagiellonię Białystok po bramce Artura Sobiecha.

W tym trudnym sezonie (Lechia jest siódma, odeszło od niej kilku czołowych graczy) krajowy puchar wydaje się być jedyną szansą na zaistnienie. Dlatego drużyna biało-zielonych podchodzi do niego zupełnie poważnie. Po wielu lat w końcu rozegra mecz na własnym stadionie, ale jak na złość bez udziału kibiców.

W weekend Lechia dała popis ofensywy w ligowym meczu z Zagłębiem Lubin. Zremisowała na jego terenie 4:4. Błysnął Conrado, który miał udział przy każdej bramce. Piast z kolei potrafił odwrócić losy spotkania z liderującą Legią Warszawa (2:1). Na pewno pomogła mu w tym czerwona kartka dla Jose Kante.

- To zwycięstwo to już historia i zostało zapisane, ale takie mecze na pewno budują atmosferę i pozwalają szybciej się zregenerować oraz z optymizmem patrzeć do przodu - podkreśla trener Waldemar Fornalik.

Z Lechią Piastowi przyjdzie się zmierzyć po raz czwarty w tym sezonie. Gdańszczanie wygrali za każdym razem: dwukrotnie w lidze, raz w Superpucharze. Czas na rewanż?

Zawody na Stadionie Energa poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec. Do VAR-u oddelegowano Szymona Marciniaka i Radosława Siejkę. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem mecz odbędzie się bez udziału publiczności, podobnie jak w weekend derbowy z Arką Gdynia - również na stadionie w Gdańsku.

Przypomnijmy, że we wtorek pierwszym półfinalistą została Cracovia. Drużyna Michała Probierza po dogrywce wyeliminowała pierwszoligowy GKS Tychy (2:1). Bramkę chwilę przed końcem zdobył Pelle van Amersfoort.

O awansie do dalszej fazy decyduje wyłącznie jedno spotkanie.

Przewidywane składy na mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice:
Lechia Gdańsk: Alomerović - Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović - Mihalik (Ze Gomes?), Kubicki, Tobers, Gajos, Conrado - Paixao.
Piast Gliwice: Szmatuła - Rymaniak, Malarczyk, Huk, Kirkeskov - Klupś, Jodłowiec, Sokołowski, Tuszyński, Badia (Alves?) - Parzyszek.

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice:
Lechia: Augustyn, Peszko, Arak, Udovicić
Piast: Milewski, Felix (?), Steczyk, Hateley (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lechia - Piast 1:0 (Ekstraklasa, 14.02.2020)
Piast - Lechia 1:2 (Ekstraklasa, 31.08.2019)
Piast - Lechia 1:3 (Superpuchar, 13.07.2019)

Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra. W internecie mecz dostępny w płatnej aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Piotr Przybysz – Dariusz Kubicki. Reporterem z murawy będzie natomiast Sebastian Staszewski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00. Zapraszamy!