PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

Lechia Gdańsk

1

Piast Gliwice

0

• Koniec meczu! Lechia pokonała Piasta 1:0! To już piąte zwycięstwo biało-zielonych nad mistrzami Polski w tym sezonie!

• Mario Maloca został ukarany żółtą kartką. Obrońca Lechii będzie pauzował w następnym meczu.

• Jorge Felix uderzał przewrotką. Uderzenie Hiszpana było lekkie i piłkę złapał Kuciak.

• Tom Hateley dośrodkował z rzutu wolnego. Bez zagrożenia pod bramką Kuciaka. Przeszkodzili sobie w tej akcji Patryk Tuszyński z Jorge Felixem.

• Co najmniej pięć minut dłużej potrwa druga odsłona spotkania.

• Tomasz Makowski dał się złapać na banalnym spalonym. Podawał Kenny Saief.

• Tomasz Makowski wszedł na boisko w miejsce Macieja Gajosa.

• Tiago Alves zobaczył żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Wstrzelił futbolówkę w pole karne Tom Hateley. Po czym świetnie piłkę do Patryka Tuszyńskiego zgrał Dominik Steczyk. Strzał napastnika Piasta z kilku metrów obronił Kuciak!

• Zapracował na żółtą kartkę Filip Mladenović. To już trzynasta kartka dla Serba w sezonie.

• Dominik Steczyk pojawił się na boisku w miejsce Sebastiana Milewskiego.

• Jorge Felix otrzymał cios łokciem od Filipa Mladenovicia. Leży w polu karnym Lechii Hiszpan.

• Tomasz Jodłowiec uderzał z woleja po dograniu Jakuba Czerwińskiego. Nie trafił czysto w piłkę pomocnik Piasta.

• Frantisek Plach zrobił ruch w lewą stronę, a Flavio uderzył w środek pod poprzeczkę! Lechia obejmuje prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOL! FLAVIO Z KARNEGO! 1:0 DLA LECHII!

• Padł w szesnastce Conrado po zderzeniu z Urosem Korunem! Rzut karny dla Lechii!

• Kenny Saief zameldował się na boisku w miejsce Jaroslava Mihalika.

• Maciej Gajos zdecydował się na strzał z dużej odległości. Piłka zablokowana przez defensora Piasta. Będzie rzut rożny.

• Jorge Felix po podaniu Tiago Alvesa miał przed sobą tylko Dusana Kuciaka, ale Hiszpan uderzył technicznie prosto w golkipera Lechii!

• Tiago Alves zameldował się na boisku w miejsce Piotra Parzyszka.

• Dobre rozegranie Lechii w ataku, ale Filip Mladenović przy dośrodkowaniu trafił w Martina Konczkowskiego.

• Roszada także w Lechii. Conrado wszedł na boisko w miejsce Ze Gomesa.

• Zmiana w Piaście. Patryk Tuszyński wszedł na boisko w miejsce Kristophera Vidy.

• Po dośrodkowaniu Filip Mladenovicia najwyżej wyskoczył Ze Gomes, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Ze Gomes strzelił z 20. metrów po dalszym rogu. Piłka po koźle odbiła się od słupka i poszła do boku!

• Tom Hateley zagrał nieco za mocno na wolne pole do Jorge Felixa. Hiszpan nie zdołał opanować piłki.

• Po zagraniu Mikkela Kirkeskova piłka nieco przypadkowa trafiła pod nogi Piotra Parzyszka. Napastnik Piasta uderzył z 16. metra prosto w słupek!

• Przypadkowa sytuacja. Filip Mladenović potrącił sędziego Tomasza Kwiatkowskiego, który upadł na murawę.

• Druga połowa meczu już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej części spotkania w Gdańsku!

• Sędzia doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

• Jaroslav Mihalik otrzymał piłkę na wolne pole od Mladenovicia. Słowak idealnie wrzucił futbolówkę w kierunku Flavio Paixao, a ten wpakował ją do siatki! Bramka Portugalczyka po wideoweryfikacji nie została uznana. Portugalczyk dotknął piłki przedramieniem.

• Rajd Martina Konczkowskiego prawym skrzydłem. Pomocnik Piasta zdecydował się na strzał. Bardzo niecelna próba.

• Piotr Parzyszek uderzył głową po dośrodkowaniu Toma Hateleya z rzutu rożnego. Pomylił się bardzo niewiele!

• Pozostawiony bez opieki Sebastian Milewski dograł do Jorge Felixa. Hiszpan natychmiast uderzył na bramkę, ale piłkę odbił Dusan Kuciak. Słowak powstrzymał też dobitkę Felixa.

• Ze Gomes uderzył technicznie z pola karnego po podaniu Flavio. Znakomita parada Frantiska Placha uratowała Piasta!

• Celny strzał z dystansu Ze Gomesa. Portugalczyk uderzył jednak prosto w Frantiska Placha.

• Po szybkim wypadzie Piasta Jorge Felix zagrał z Kristopherem Vidą. Węgier w prosty sposób stracił pikę.

• Jaroslav Mihalik dośrodkował z lewej flanki. Na posterunku był Frantisek Plach.

• Tempo meczu nieco siadło. Prosty błąd Tomasza Jodłowca, który niedokładnie podawał do Martina Konczkowskiego.

• Filip Mladenović dośrodkował z lewego skrzydła. Wyskoczył do piłki niepilnowany Ze Gomes, ale zabrakło mu kilku centymetrów.

• Mikkel Kirkeskov wrzucał z lewej flanki w kierunku Piotra Parzyszka. Napastnik Piasta nie zdołał opanować piłki.

• Frantisek Plach złapał piłkę po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego.

• Jaroslav Mihalik uwikłał się w drybling z dwoma zawodnikami Piasta. Skrzydłowy Lechii zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Piast ruszył szybko po stracie rywala na własnej połowie. Dwa razy ofiarnie w defensywie interweniował Michał Nalepa.

• Ofensywne przewinienie Ze Gomes na Tomie Hateleyu. Portugalczyk zdecydowanie odepchnął pomocnika Piasta.

• Szybka akcja Lechii. Jaroslav Mihalik pomknął prawą stroną do dalekiego podania i natychmiast dośrodkował. Zagranie przeciął dobrze ustawiony Jakub Czerwiński.

• Filip Mladenović ostro dośrodkował na bliższy słupek. Najwyżej do piłki wyskoczył obrońca Piasta.

• Mikkel Kirkeskov przeciął daleki przerzut Filipa Mladenovicia. Rzut rożny dla Lechii.

• Michał Nalepa zobaczył żółtą kartkę za faul na Tomie Hateleyu.

• Filip Mladenović dynamicznie pobiegł z piłką prawym skrzydłem. Dośrodkowanie Serba pozostawiało jednak sporo do życzenia.

• Piast wysoko zaatakował Lechię. Gdańszczanie mimo to próbują spokojnie rozegrać piłkę.

• Tomasz Kwiatkowski rozpoczął spotkanie w Gdańsku. Gramy!

• Zawodnicy obu drużyn czekają już na pierwszy gwizdek!

• Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W wozie VAR zasiądą dzisiaj Paweł Raczkowski oraz Michał Obukowicz.

• Rezerwowi Piast: Szmatuła, Holubek, Klupś, Sokołowski, Huk, Rymaniak, Alves, Steczyk, Tuszyński.

• Rezerwowi Lechia: Alomerovic, Pietrzak, Haydary, Lipski, Maulana Vikri, Conrado, Saief, Makowski, Kałuziński.

• Gliwiczanie nadal są wiceliderem tabeli, ale czują na plecach oddech Lecha Poznań, który traci do nich tylko jeden punkt. Chcąc utrzymać tę eksponowaną pozycję Piast nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę.

• Lechia z Piastem grała w tym sezonie już cztery razy i za każdym razem odnosiła zwycięstwo. Gdańszczanie najpierw pokonali gliwiczan w meczu o Superpuchar 3:1, później dwa razy wygrywali w lidze 2:1 i 1:0, wreszcie ograli ich w ćwierćfinale Pucharu Polski 2:1.

• Piłkarze Lechii, po zwycięstwie nad Pogonią Szczecin, wciąż mają o co walczyć w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Biało-zieloni pozostali w grze o podium, choć strata jest spora, bo wynosi sześć punktów. By liczyć się w rozgrywce o najlepszą trójką, muszą pokonać Piasta.

• W meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk skonfrontuje się z Piastem Gliwice. Spotkanie na Energa Arenie zacznie się o godzinie 18. Będzie to starcie siódmej z drugą drużyną w tabeli. Witamy w relacji LIVE!

DW

Lechia - Piast TRANSMISJA

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice ONLINE. W środę 24 czerwca rozegrane zostaną trzy spotkania 32. kolejki w grupie mistrzowskiej. Jednym z nich będzie starcie mistrza Polski z Lechią Gdańsk. Gliwiczanie tracą już 10 punktów do liderującej Legii, a to oznacza, że obrona tytułu stanowi duży problem. Lechia może wskoczyć nawet na 4. miejsce w tabeli i zacząć liczyć się w grze o europejskie puchary. Musi jednak wygrać z Piastem.

Lechia - Piast ONLINE

Piast Gliwice niemal zmarnował swoją szansę na obronę mistrzowskiego tytułu. Przed 31. kolejką różnica punktów do Legii Warszawa wynosiła siedem. Po pierwszej kolejce rundy finałowej było to już 10 oczek. Gliwiczanie przegrali bowiem z kończącym mecz w dziesiątkę Lechem Poznań.
Stołeczny zespół natomiast pokonał u siebie Śląsk Wrocław. Już wiemy, że Piast nie nawiąże do swojej znakomitej postawy z końcówki poprzedniego sezonu, kiedy to w siedmiu kluczowych spotkaniach sześć razy wygrał i tylko raz zremisował.

Lechia w ostatniej kolejce przerwała serię trzech meczów bez zwycięstwa, wygrywając w Szczecinie 1:0. Był to pierwszy mecz Lechii od lutego, w którym nie straciła ona gola. Piast przerwał swoją serię sześciu spotkań bez porażki przegrał u siebie z Lechem. Była to jednak dopiero trzecia domowa porażka w tym sezonie.

Lechia w tym sezonie grała z Piastem już cztery razy - dwukrotnie w PKO Ekstraklasie oraz o Superpuchar Polski, a także w ćwierćfinale Totolotka Pucharu Polski - i wszystkie te mecze wygrała. W grupie mistrzowskiej będzie chciała kontynuować tę serię. Historyczny bilans gier ligowych pomiędzy tymi zespołami także jest korzystny dla biało-zielonych. W sumie rozegrane zostały 43 spotkania ligowe, z których Lechia wygrała 22, padło 8 remisów, a w 13 meczach zwyciężył Piast.

W ostatnich spotkaniach Lechii doszło do małego przemeblowania w składzie. Rzadziej pojawiał się na boisku ofensywnie usposobiony Conrado, z ławki wchodził także Flavio Paixao. W pierwszym składzie pojawiał się natomiast Łukasz Zwoliński, który strzelił m.in. Cracovii. W 31. kolejce jednak napastnik nie wykorzystał rzutu karnego, a w dodatku zobaczył żółtą kartkę, która wykluczyła go z rywalizacji z Piastem.

Lechia - Piast NA ŻYWO. Kto nie zagra?
Za żółte kartki pauzuje Łukasz Zwoliński (Lechia), natomiast wciąż kontuzję leczy Gerard Badia (Piast).

Lechia - Piast STREAM. Przewidywane składy:
Lechia: Kuciak - Fila, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Kubicki, Makowski, Gajos - Mihalik, Flavio Paixao, Conrado

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Tiago Alves, Hateley, Sokołowski, Milewski - Felix, Parzyszek

Mecz Lechia - Piast rozpocznie się w środę 24 czerwca o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl. Relacja LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.