PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia - Piast ONLINE. Liczą się każde...

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia - Piast ONLINE. Liczą się każde punkty. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

• Jarosław Kubicki - 3
    • Maciej Gajos - 3 (Jakub Kałuziński - 3)
    • Conrado - 3 (Bassekou Diabate - 3)
    • Łukasz Zwoliński - 3
    • Flavio Paixao - 2 (Marco Terrazzino - 3)

• Frantisek Plach - 3
    • Tomasz Mokwa - 3
    • Ariel Mosór - 3
    • Jakub Czerwiński - 3
    • Jakub Holubek - 3
    • Patryk Dziczek - 4
    • Grzegorz Tomasiewicz - 3 (Arkadiusz Pyrka - bez oceny)
    • Michael Ameyaw - 3
    • Michał Chrapek - 5
    • Gabriel Kirejczyk - 3 (Tom Hateley - 3)
    • Damian Kądzior - 3 (Jorge Felix - bez oceny)
  • Koniec meczu! Piast Gliwice wywozi z Gdańska komplet punktów po pokonaniu Lechii! To pierwsze zwycięstwo Aleksandara Vukovicia

• Michał Chrapek stawia kropkę nad "i". Dusan Kuciak paruje płaski strzał Jorge Feliksa z pola karnego, ale pod nogi Michała Chrapka. Ten wyczekał jednego obrońcę oraz bramkarza Lechii, po czym posyła piłkę do bramki przy lewym słupku!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM MICHAŁ CHRAPEK!!!

• Frantisek Plach naprawia swój błąd po strzale Marco Terrazzino! Frantisek Plach

• FRANTISEK PLACH!!!
    Na strzał z dystansu zdecydował się Marco Terrazzino. Piłka leciała w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Frantisek Plach. Ten łapie ją do "koszyczka", ale wypadła z niego, turlając się w stronę bramki! Tuż przed linią bramkową bramkarz Piasta naprawił swój błą!

• Marco Terrazzino próbował przedrzeć się środkiem. Poradził sobie z nim Jakub Holubek. Gliwiczanie wybijają na uwolnienie. I szybko wraca w okolice pola karnego Piasta.

• Jorge Felix wywalczył rzut wolny. Nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Michael Ameyaw wychodził sam na sam z Dusanem Kuciakiem. Nie dość, że obrońca Lechii wybija piłkę wślizgiem spod jego nóg, to jeszcze piłkarz Piasta był na spalonym.

• Bartosz Frankowski dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Zagranie przed pole karne, skąd nastąpiło zgranie przed linię 16. metra do Marco Terrazzino, który wolejem uderza wysoko nad bramką.

• Gospodarze zamknęli rywala przed jego polem karnym. Nie są jednak w stanie przedrzeć się odpowiednio blisko.

• Będą emocje w Gdańsku! Na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Jarosław Kubicki. Piłkę przed siebie odbija Frantisek Plach, z czego skorzystał Michał Nalepa, z kilkunastu metrów kierują piłkę do siatki!

• GOL DLA LECHII! STRZELCEM MICHAŁ NALEPA!!!

• Żółtą kartką upomniany Michał Chrapek.

• .. a za Grzegorza Tomasiewicza na murawie pojawia się Arkadiusz Pyrka.

• [WIDEO] GOL PATRYKA DZICZKA Z RZUTU KARNEGO

• Jorge Felix zmienia Damiana Kądziora...

• Frantisek Plach odbija piłkę po uderzeniu Michała Nalepy.

• 7 102 widzów w Gdańsku.

• ... a za Conrado na murawie melduje się Bassekou Diabate.

• Jakub Kałuziński zmienia Macieja Gajosa...

• Tom Hateley wywalczył rzut rożny dla Piasta.

• Dalekie wybicie Frantiska Placha. Piłka... opuściła linię końcową.

• Zdaniem sędziego Conrado faulował Tomasza Mokwę na lewej stronie. Ta interpretacja nie spodobała się kibicom Lechii.

• Tom Hateley zmienia Gabriela Kirejczyka.

• Dusan Kuciak zostaje między słupkami. Gospodarze wznawiają grę ze środka.

• Jakby tego było mało, Dusan Kuciak ma uraz dłoni. Konieczna była interwencja sztabu medycznego; rozgrzewkę zaczął Michał Buchalik!

• ... a za Flavio Paixao wchodzi Marco Terrazzino.

• Podwójna zmiana w Lechii: Filip Koperski w miejsce Davida Steca...

• PATRYK DZICZEK SZCZĘŚLIWIE TRAFIA!!!

Pomocnik Piasta uderza płasko w stronę prawego słupka! Dusan Kuciak wyczuł jego intencję i trącił piłkę, która jednak znalazła drogę do siatki!

• Bartosz Frankowski wskazuje na "wpano"! Rzut karny dla Piasta!

• Bartosz Frankowski przerywa grę i biegnie do monitora VAR!Damian Kądzior

• Damian Kądzior domaga się rzutu karnego po faulu na nim przed bramką Lechii. Sędzia nakazuje grać dalej! Szybko się pozbierał i uderza płasko obok dalszego rogu. Jeszcze piłkę musnął Dusan Kuciak - rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego w pole karne. W ostatniej chwili Patryka Dziczka uprzedza Flavio Paixao.

• Dwie ciekawie zapowiadające się akcja piłkarzy Aleksandara Vukovicia. Najpierw wrzutka Michaela Ameyawa z prawej strony nie znalazła adresata, a chwilę później - z lewej - Damian Kądziora.

• Odchodzące dośrodkowanie z lewego narożnika, do którego wysoko wyskoczył Maciej Gajos. Piłka mogła odbić się od murawy przed linią bramkową i zaskoczyć Frantiska Placha, ale ten zdołał ją podbić i złapać!

• Flavio Paixao wrzuca z prawej strony w pole karne. Radzą sobie goście; jeszcze Ariel Mosór wybija za linię końcową.

• [WIDEO] SAMOBÓJ DUSANA KUCIAKA PO UDERZENIU MICHAŁA CHRAPKA

• Po rzucie wolnym z prawej strony piłka spada w polu karnym pod nogę Ilkaya Durmusa. Jego anemiczny strzał nie sprawił problemu Frantiskowi Plachowi.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 17. kolejki Ekstraklasy między Lechią a Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk przegrywa z Piastem Gliwice.

• Poprzeczka, plecy Dusana Kuciaka i piłka przekracza linię bramkową. Pech bramkarza Lechii w drugim meczu z rzędu (wcześniej z Legią) Dusan Kuciak

• Na atomowe uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Chrapek. Piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a potem od pleców Dusana Kuciaka i przekroczyła linię bramkową!

• CO ZA PECH DUSANA KUCIAKA! SAMOBÓJ!!!

• Nie ma gola dla Lechii! Conrado urwał się lewą stroną i z pola karnego zagrywa do Ilkaya Durmusa. Ten uderza wysoko nad bramką Piasta!

• Dusan Kuciak nie miał problemu z uderzeniem Michaela Ameyawa.

• Klucz do zwycięstwa gdańszczan?

• Gra szybko wznowiona.

• Przerwa w grze. Patryk Dziczek ucierpiał w starciu z Conrado; dodatkowo Damian Kądzior odczuł starcie z Davidem Stecem.

• David Stec czysto poradził sobie w defensywie z Damianem Kądziorem.

• ... i po jego pierwszym dośrodkowaniu wybija piłkę Michał Nalepa. Przy poprawce "przeciągnął" dośrodkowanie, z czego skorzystał Dusan Kuciak.

• Akcja Damiana Kądziora przynosi rzut rożny. Ustawia on piłkę w narożniku..

• O górną piłkę powalczyli Łukasz Zwoliński z Jakubem Czerwińskim. Sędzia dopatrzył się przewinienia pierwszego z wymienionych.

• Dobra próba Macieja Gajosa zza pola karnego. Frantisek Plach pewnie łapie piłkę

• Zupełnie nieudany strzał Jakuba Holubka zza pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

• Jak będzie dzisiaj?

• Gabriel Kirejczyk wybija z pola karnego pod nogi Davida Steca. Ten uderza wolejem na wiwat. Przynajmniej nie będzie kontry Piasta.

• Conrado zbiega z piłką z lewej strony do środka. Piłka po jego strzale zza pola karnego mija słupek i muska boczną siatkę! Po drodze był rykoszet od nogi Ariela Mosóra!

• Gabriel Kirejczyk na spalonym.

• Ilkay Durmus "łamie" akcję z prawego skrzydła do środka. Zagrał jednak za mocno do wbiegającego w "szesnastkę" Conrado.

• Aktywny od początku spotkania jest Michael Ameyaw. Miał sporo miejsca na prawej stronie; pognał i dośrodkował w pole karne odrobinę za wysoko dla Gabriela Kirejczyka.

• Jubileusz Łukasza Zwolińskiego

• Mocne zagranie na prawą stronę do rozpędzonego Michaela Ameyawa Dobrze ustawiony Mario Maloca przejmuje piłkę.

• Nieudana próba Łukasza Zwolińskiego. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Niedokładne wybicie Dusana Kuciaka i piłkę na prawej stronie pola karnego przejęli goście. Michael Ameyaw zagrywa przed bramkę, gdzie Damiana Kądziora i Gabriela Kirejczyka uprzedził bramkarz Lechii

• Dobre zagranie z lewej strony do Conrado. Ten nie przyjął dokładnie piłki, z czego skorzystał Ariel Mosór, pozwalając jej przeturlanie się za linię końcową.

• Michał Chrapek podaje na 20. metr do Grzegorza Tomasiewicza. Ten przyjmuje piłkę, ale był na spalonym.

• Gabriel Kirejczyk faulowany ok. 30 metrów od bramki Lechii. Przewinił Maciej Gajos

• Grzegorz Tomasiewicz przejmuje piłkę po wyrzucie z autu. Od razu chciał mocnym zagraniem uruchomić Michaela Ameyawa, ale został zablokowany

• Mocne zagranie na lewą stronę. Sytuację uspokaja Tomasz Mokwa wycofaniem do bramkarza.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie zaczynają goście!

• Obie drużyny są już na murawę! Za moment rozpoczęcie spotkania, ale wcześniej odśpiewanie hymnu

LGDPIA

• Piłkarze czekają w korytarzu prowadzącym na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Gwizdać w meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice będzie sędzia Bartosz Frankowski z okręgu toruńskiego. Pomagać mu będą na liniach Marcin Boniek i Jakub Winkler. Sędzią technicznym będzie Sylwester Rasmus, a za VAR odpowiadać będą Krzysztof Jakubik i Arkadiusz Kamil Wójcik.

• Wspólnym mianownikiem obu drużyn jest ofensywne ubóstwo - po stronie bramek strzelonych w Lechii i w Piaście widnieje piętnastka. Tylko Zagłębie Lubin zdobyło mnie bramek w Ekstraklasie (13). W kategorii bramek straconych Lechia niemal "przoduje". 26 - tyle razy rywale znaleźli drogę do bramki zespołu z Gdańska, tylko Miedź ma gorszą statystykę (27).

• Do Gdańska przyjechała dziś drużyna Piasta. Odpowiednio piątka i czwarta ekipa tamtego sezonu zmierzy się dziś niemal na koniec zmagań w rundzie jesiennej. Niemal, bo dla "Lechitów" jest to przedostatni mecz - za kilka dni zagrają ponownie u siebie z Górnikiem Zabrze. Piast natomiast żegna się z tym rokiem. Zapraszamy na relację LIVE!

©Przemyslaw Swiderski

PKO Ekstraklasa. Tej rundy nie zaliczą do udanych. Dwie wielkie marki naszej ligi szorują o dno tabeli. Piętnasta w tabeli Lechia będzie gościć u siebie szesnastego Piasta. Gospodarze mają znacznie więcej powodów do optymizmu - wygrali trzy z pięciu ostatnich spotkań w lidze. Piast na wygraną czeka dwa miesiąca. Relacja LIVE w niedzielę od godziny 15.00.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

Ten tydzień nie był zbyt udany dla żadnej z ekip. Zarówno Lechia Gdańsk jak i Piast Gliwice pożegnały się z Pucharem Polski. "Lechici" uznali wyższość Legii Warszawa odpadając po konkursie jedenastek, a Piast poległ w meczu z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna.
Ligowy mecz będzie świetną okazją by się odkuć. Dla gości z Gliwic będzie to pożegnanie słabej rundy; dla piłkarzy z Gdańska przedostatni akord, bo mierzą się za kilka dni u siebie z Górnikiem Zabrze (zaległy mecz).

Pomijając porażkę przed tygodniem w Warszawie z Legią (1:2) Lechia zaliczyła porządne kilka tygodni i wykaraskała się z przedostatniego miejsca. Od kiedy Tomasza Kaczmarka zastąpił na stanowisku Marcin Kaczmarek drużyna zanotowała 3 wygrane i 3 porażki, choć warto dodać, że uznawała wyższość dużych marek: Pogoni, Rakowa i wspomnianej Legii.

Piast natomiast ma mniej powodów do optymizmu. Ekipa z Gliwic po zmianie trenera przed kilkoma tygodniami (Waldemara Fornalika zastąpił Aleksandar Vukovic) wcale nie wygląda dużo lepiej. Remis i porażka w lidze, odpadnięcie z krajowego pucharu - to bilans byłego szkoleniowca Legii.

Przewidywane składy ne mecz Lechia - Piast:
Lechia: Dusan Kuciak - David Stec, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Maciej Gajos, Jarosław Kubicki, Kacper Sezonienko, Conrado, Ilkay Durmus - Flavio Paixao.

Piast: Franstisek Plach - Ariel Mosór, Miguelito, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Arkadiusz Pyrka, Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz, Gabriel Kirejczyk - Jorge Felix, Kamil Wilczek.

Nie zagrają w meczu Lechia - Piast:
Lechia: Joeri de Kamps (kontuzja)
Piast: Thomas Huk, Tihomir Kostadinov (kontuzje)

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast - Warta TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w kodowanym kanale Canal+ Sport i Canal+3. Mecz dostępny również na stronie i w aplikacji Canal+ Online i Polsat Box Go. Komentuje duet Adam Marchliński - Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!