Lechia Gdańsk

1

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu! Kibice Lechii żegnają swój zespół gwizdami, choć mecz kończy się remisem 1:1. Lechia zdobywa pierwszy punkt w tym sezonie Ekstraklasy.

• Kontra Pogoni, płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła Frączczaka zostaje zablokowane.

• Centra z rzutu wolnego Wiśniewskiego, główka Malocy i piłka przelatuje ponad bramką Kudły!

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

• Dopiero teraz jednak ogląda żółtą kartkę Janicki, za faul na Zwolińskim. Jakiś błąd realizatora miał miejsce przed momentem.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wiśniewskiego, Vranjes boleśnie zderzył się z Kudłą. Obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej.

• Matras! Po indywidualnej akcji strzał z dystansu tego zawodnika okazał się nieznacznie niecelny! Mogło być 1:2!

• Po rzucie rożnym dla Pogoni Fojut główkował wysoko w trybuny.

• Mocne uderzenie z dystansu Zwolińskiego wyraźnie mija bramkę rywala.

• Trzecia zmiana w Pogoni. Obst za Danielaka.

• Strata Maka pod własnym polem karnym! Frączczak zagrał w szesnastkę do Zwolińskiego, ten uderzył z ostrego kąta, ale odbił piłkę Marić!

• Gwizdy na PGE Arenie, bo pogubili się gospodarze w rozegraniu piłki na własnej połowie. Po chwili nieporozumienie Maricia z Janikim po centrze Murayamy, ale bez konsekwencji.

• Kilkanaście minut do końca tego meczu. Lechia jest bliżej pola karnego Pogoni, ale to nie przekłada się na sytuacje bramkowe.

• Żółta kartka dla Wiśniewskiego.

• Jest i druga zmiana w Pogoni. Murayama za Małeckiego.

• Strzał Kuświka blokują w polu karnym obrońcy Pogoni. Lechista domagał się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania.

• Mamy też roszadę w Pogoni. Schodzi Lewandowski, wchodzi Kun.

• Trzecia zmiana w Lechii. Mak za Makuszewskiego.

• Na spalonym złapany Makuszewski.

• Lechia stara się przycisnąć, a Pogoń odgryza się kontrami. Po jednej z nich Maloca fauluje Małeckiego i ogląda żółtą kartkę.

• Piłka w bramce Lechii po strzale Lewandowskiego! Zdaniem sędziego był jednak ofsajd, a powtórki pokazały, że arbiter się nie pomylił.

• Po wrzucie piłki z autu Wojtkowiaka główka Wiśniewskiego była wyraźnie niecelna.

• Piotr Wiśniewski zmienia Sebastiana Milę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mili Janicki główkował nieznacznie ponad poprzeczką!

• Faul Matrasa na Makuszewskim i zasłużona żółta kartka.

• Zdecydowanie lepiej w tę drugą połowę weszła Pogoń. Lechia nie radzi sobie na placu gry.

• Małecki swoją akcją lewym skrzydłem wywalczył kolejny korner.

• Ależ szansa dla Pogoni! Po rzucie rożnym Czerwiński uderzył głową centymetry obok bramki!

• Wznawiamy grę w Gdańsku!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Gdańsku mamy remis 1:1. To jest naprawdę niezłe spotkanie, a remis całkiem zasłużony.

• Uderzenie z dystansu Bruno Nazario minęło bramkę Dawida Kudły.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Minuta braw dla ś.p. Macieja Kozaka na PGE Arenie.

• Świetne prostopadłe podanie Murawskiego w pole karne do Zwolińskiego, ten w nie najłatwiejszej sytuacji uderz ponad bramką Maricia!

• Żółta kartka dla Nazario za faul na Murawskim.

• Uderzenie z dystansu Małeckiego na raty, ale dosyć pewnie broni Marko Marić!

• Mila spod linii końcowej dośrodkował piłkę przed pole karne, gdzie celne uderzenie z powietrza oddał Vranjes! Kudła złapał futbolówkę!

• Nie było zagrożenia dla bramki Kudły po stałym fragmencie gry. Tymczasem wg reporterki Canal+ Adam Buksa ma jakiś problem z łydką.

• Wawrzyniak wywalczył korner dla biało-zielonych.

• Kuświk wchodzi na boisko w miejsce Buksy.

• Tak. Buksa wciąż jest poza boiskiem, jego kontuzja okazała się poważniejsza...

• Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Lechii wyjaśnione przez defensorów gospodarzy. Tymczasem zaraz na plac gry wejdzie Kuświk. Czyżby za Buksę?

• Kolejna szansa dla Portowców! Frączczak uderza z 14 metrów, a odbita piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Jeszcze jakiś problem po tym wejściu ma Buksa. Trwa interwencja fizjoterapeutów.

• Żółta kartka dla Czerwińskiego za faul na Buksie.

• Pogoń idzie za ciosem! Zwoliński zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego, tam mocne dośrodkowanie wykonał Lewandowski i odbił piłkę Marić!

• Zwoliński przejął piłkę tuż przed polem karnym, minął rywala i uderzył z około 20 metrów! Odbita od Borysiuka futbolówka przelobowała Maricia! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński!

• Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Frączczaka, który uderzył nieczysto z 14 metrów i złapał futbolówkę Marić!

• Małecki! Kapitalna akcja tego skrzydłowego z Lewandowskim, wejście w pole karne i strzał z ostrego kąta, który odbił Marić!

• Czerwiński na boisku, Pogoń w komplecie.

• Jeszcze jakieś problemy ze zdrowiem Czerwińskiego, ale stoper Pogoni powinien wrócić do gry.

• Fatalny błąd na własnej połowie Murawskiego, który stracił piłkę na rzecz Borysiuka. Strzał z dystansu pomocnika Lechii został zablokowany, ale odbita piłka trafiła pod nogi Buksy, który wygrał pojedynek z Kudłą! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Buksa!

• Bardzo dobrze ustawiona jest na razie Pogoń. Lechii gra się przez to bardzo ciężko.

• Słabiutki strzał z dystansu Frączczaka po akcji indywidualnej tego zawodnika wyraźnie mija bramkę Lechii.

• Lechia cierpliwie rozgrywa piłkę na połowie rywala. Piłkarze Brzęczka muszą radzić sobie w ataku pozycyjnym.

• Szansa dla Nazario! Mila zagrał piłkę w pole karne, gdzie praktycznie w sytuacji sam na sam znalazł się Brazylijczyk, ale uderzył nieczysto i niecelnie!

• Frączczak zagrał piłkę w pole karne, gdzie złapał ją Marić.

• Rozpoczynamy mecz.

• Minuta ciszy ku pamięci ś.p. Macieja Kozaka.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Sędzią tego meczu będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

• Pogoń Szczecin - rezerwowi: Jakub Słowik, Dominik Kun, Takuya Murayama, Miłosz Przybecki, Sebastian Rudol, Sebastian Murawski, Robert Obst.

• Lechia Gdańsk - rezerwowi: Łukasz Budziłek, Adam Dźwigała, Paweł Stolarski, Daniel Łukasik, Michał Mak, Piotr Wiśniewski, Grzegorz Kuświk.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin!

• Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - POGOŃ SZCZECIN

Lechia Gdańsk, która przed rozpoczęciem rozgrywek była wymieniana w gronie ścisłych faworytów, na razie zawodzi na całej linii. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania, notując porażki kolejno z Cracovią i Lechem Poznań. Jeśli gdańszczanie chcą myśleć o walce o najwyższe cele, muszą jak najszybciej otrząsnąć się z letargu i zacząć punktować. "Oczka"stracone na początku sezonu z pewnością będą istotne w momencie podziału punktów.

Rywalem Lechii będzie Pogoń, która dobrze prezentuje się od początku rozgrywek. Ekipa ze Szczecina ma na koncie cztery punkty, które zdobyła po wygranej z Lechem oraz remisie ze Śląskiem. Patrząc na obecną formę obu drużyn, faworytem derbów Pomorza jest drużyna Czesława Michniewicza.