Lechia Gdańsk powalczyła z mistrzem Cypru. Zadebiutował Egy Maulana Vikri

Paweł Stankiewicz
Mateusz Żukowski
Mateusz Żukowski Fot. Karolina Misztal
Lechia Gdańsk przegrała z APOEL-em Nikozja 1:2 na stadionie przy ul. Traugutta w pierwszym sparingu.

Trener Piotr Stokowiec mógł zrobić przegląd kadry zespołu, która wciąż jest szeroka. Na boisku w ogóle nie pojawili się Rafał Wolski, Ariel Borysiuk, Grzegorz Wojtkowiak oraz będący z reprezentacją Polski na mundialu, Sławomir Peszko. APOEL jest na innym etapie przygotowań, bo drużynę z z Nikozji czeka gra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

W poprzednim sezonie podstawowym napastnikiem Lechii był Marco Paixao, potem jego brat Flavio, a w sparingu w pierwszej połowie szansę dostał Jakub Arak. Po raz pierwszy w biało-zielonych barwach pojawił się Jarosław Kubicki, a w środku pola pojawił się wracający z wypożyczenia Karol Fila. To jednak nie on zagrażał bramce goście, bo strzały oddali Patryk Lipski i grający na lewej obronie Lukas Haraslin. Te okazje nie zostały wykorzystane, a skutecznie za to zagrani mistrzowie Cypru. Lucas Vieira De Souza i Mickael Pote strzelili bramki dla APOEL-u. Wynik mógł być wyższy, ale po strzale z rzutu wolnego świetną interwencją popisał się Dusan Kuciak.

W drugiej połowie trener Stokowiec wymienił cały skład. Na boisku pojawili się chociażby Zlatan Alomerović, Mateusz Lewandowski, Daniel Mikołajewski, Michał Mak oraz młodzi Mateusz Sopoćko i Mateusz Żukowski. Pierwszy raz Lechia zagroziła po strzale z wolnego Filipa Mladenovicia. Później tuż nad poprzeczką strzelił po ciekawej akcji nieźle prezentujący się Mateusz Sopoćko. Młody piłkarz Lechii oddał jeszcze jeden niezły strzał i miał kilka dobrych podań. W 65 minucie po przypadkowym podaniu Maka gola dla Lechii strzelił Żukowski. Na końcowy kwadrans na boisku pojawił się Egy Maulana Vikri i to jego pierwszy występ w zespole Lechii.

W poniedziałek biało-zieloni rozpoczną pierwsze, letnie zgrupowanie w Cetniewie, a na jego zakończenie zagrają mecze sparingowe z I-ligowymi Bytovią i Chojniczanką. Od 2 do 7 lipca Lechia przygotowywać się będzie w Opalenicy i też zagra dwa mecze - 6 lipca z Pogonią Szczecin we Wronkach i dzień później z zespołem FK Zeleżiarne Podbrezova, który zajął dziewiąte miejsce w lidze słowackiej w minionym sezonie, w Szamotułach. Po powrocie zagra dwa sparingi w Gdańsku - 13 lipca z piątym zespołem ligi greckiej, Asteras Tripolis FC, a 14 lipca z Gryfem Słupsk, choć ten mecz jest jeszcze do potwierdzenia.

Lechia Gdańsk - APOEL Nikozja 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Lucas Vieira De Souza (12), 0:2 Mickael Pote (35), 1:2 Mateusz Żukowski (65)

Lechia: (I połowa) Kuciak - Joao Nunes, Vitoria, Augustyn, Haraslin - Łukasik - F. Paixao, Fila, Kubicki, Lipski - Arak. (II połowa) Alomerović - Stolarski, Chrzanowski, Nalepa, Lewandowski - Mikołajewski (82 Kaczorowski) - Mak (75 Kobryń), Sopoćko, Schikowski (75 Egy Vikri), Mladenović - Żukowski (82 Macierzyński)

Nowe nazwiska i wcześniej sprawdzana taktyka. Jaki będzie skład na mecz z Kolumbią?

Materiał oryginalny: Lechia Gdańsk powalczyła z mistrzem Cypru. Zadebiutował Egy Maulana Vikri - Dziennik Bałtycki