Mecz Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE. W zeszłym...

Mecz Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE. W zeszłym sezonie triumfował Papszun. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2020-08-29 15:00

Lechia Gdańsk

1

Raków Częstochowa

3

• Koniec meczu! PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk nie sprostała wymagającemu wyzwaniu i - grając w osłabieniu po czerwonej kartce Michała Nalepy - nie zdołała wygrać meczu z Rakowem Częstochowa. Gdańszczanie niespodziewanie wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą, ale dobry wynik utrzymali przez dwie minuty. Zespół Marka Papszuna strzelił trzy gole w drugiej połowie i wyjeżdżają z Gdańska w świetnych humorach.

• I kolejna roszada. Malinowski zastąpił świetnego dziś Cebulę.

• Papanikolaou w miejsce Schwarza.

• Musiolik zastąpił Gutkovskisa.

• Seria zmian na boisku. Urabański w miejsce Makowskiego.

• Po wrzutce Petra Schwarza i zgraniu w środek strzelił David Tijanić. Niesamowitym refleksem wykazał się Kuciak, ale był zupełnie sam wobec ofensywnie nastawionych rywali i dobitka Gutkovskisa wylądowała już w siatce.

• GOOOOOOL! VLADISLAVS GUTKOVSKIS!

• Fila taktycznie faulował Kuna i mamy kartkę.

• I Kałuziński za Pietrzaka!

• Flavio za Haydarego.

• Kolejna składna akcja Rakowa! Znakomite podanie Cebuli do wychodzącego Schwarza, pomocnik gości uderzył na bramkę Kuciaka, lecz ten dzielnie wybronił kolejny już strzał rywala.

• Teraz Petrasek bliski gola! Dośrodkowanie Schwarza i obrońca Rakowa wygrał starcie o górną piłkę ze Zwolińskim. Uderzenie jednak niecelne.

• Dwa uderzenia z rzutu wolnego. Haydary prosto w Szumskiego, a Tijanić w boczną siatkę bramki Kuciaka.

• Gutkovskis poturbował Zwolińskiego i jest kartka.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego kończy się uderzeniem głową Gutkovskisa. Piłka przeleciała Kuciakowi pod ręką, ale bramkarzowi przeszkodził w interwencji rykoszet od Kopacza.

• Kun uderzył na bramkę Kuciaka po groźnym dośrodkowaniu, ale świetnie spisał się Słowak. Jest korner dla przyjezdnych.

• Zwoliński walczył z rosłymi obrońcami Rakowa, ale źle przyjął sobie dośrodkowanie Haydarego i nie wywalczył nawet rożnego.

• Udovicić pokazał się do dalekiego zagrania i takie dostał, ale pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.

• Dopiero co wprowadzony Daniel Bartl dośrodkował w pole karne, gdzie dobrze ustawiony był Marcin Cebula. Pomocnik Rakowa nożycami(!) wykończył podanie, w świetnym stylu pokonując Kuciaka!

• GOOOOOOOL! MARCIN CEBULA!

• I zmiana również w zespole Piotra Stokowca. Udovicić w miejsce Gajosa.

• W przerwie doszło do zmiany w ekipie Rakowa. Marek Papszun wystawił Bartla, zdjął Frana Tudora.

• Zaczynamy drugą połowę.

• PRZERWA! Ależ końcówka w Gdańsku. Atakował Raków, zyskał przewagę zawodnika, ale to Lechia trafiła i ma wyśmienity wynik, biorąc pod uwagę wszystkie zdarzenia.

• Piłkarskie jaja! Gajos na dobieg do Haydary'ego, Afgańczyk ucieka dwóm stoperom i z pierwszej piłki pokonuje źle ustawionego Szumskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! HAYDARY!!!!!!

• Cebula wykłada Sapale, lecz strzał jest niecelny!

• Raków skoncentrowany na wrzucaniu w pole karne. Osłabiona Lechia czeka na przerwę.

• Sędzia doliczył cztery minuty. Wszystko przez zadymienie stadionu i ostatnią interwencję VAR-u.

• Sapała do Gutkovskisa, ale napastnikowi wygarnia piłkę Maloca.

• Za ten gest Kuciak dostał kartkę.

• Schwarz próbował sił bezpośrednio z wolnego, ale bez szczęścia. Piłka zostaje w grze.

• Nie, to nie rzut karny! Faul był przed linią. Rzut wolny dla Rakowa.

• Od razu Maloca za Sopoćkę.

• Nie ma wątpliwości - wyrzucony Nalepa, karny dla Rakowa!

• To Cebula został wycięty w polu karnym. Zatem jedenastka dla Rakowa. Czekamy na VAR...

• I jeszcze kartka dla Kuciaka. Zobaczymy co na to wszystko VAR.

• CZERWONA KARTKA DLA NALEPY!

• Blisko gola dla Rakowa! Schwarz dobrze dośrodkował z wolnego, ale Wilusz na wślizgu uderzył niecelnie - obok lewego słupka.

• Zasłużona kartka dla Nalepy. Pociągnął rywala za koszulkę.

• Makowski za krótko wrzuca z lewej strony - piłkę przechwytuje Petrasek. Potem drugie dośrodkowanie, którego nie sięga Zwoliński. Lechia na razie bez pary.

• Kuciak zderzył się z Petraskiem i leży z tego powodu na murawie.

• Lechia na razie wycofana, nie prowadzi gry, nie stwarza zagrożenia. Może zmieni się to dopiero po przerwie kiedy wejdzie choćby Paixao.

• Tym razem strzał Gutkovskisa. Celny, ale za słaby. Spokojnie broni Kuciak.

• Gutkovskis trzyma się za gardło. Ucierpiał w pojedynku o piłkę.

• Kun uderza po rożnym, lecz kiepsko. Futbolówka zatrzymuje się na obrońcach Lechii.

• Tak wygląda widoczność od dwóch-trzech minut:

• Dym bardzo powoli opuszcza stadion. Sędzia mimo zadymienia wznowił mecz.

• Kartka dla Sopoćki. Chwila przerwy w grze - przez zadymienie.

• Zadymiona część trybun i boiska. Kibice odpalili flary dymne - białe i czerwone.

• No ależ fatalnie wykończenie Gutkovskisa! Łotysz świetnie pobiegł do kontry, zbiegł do szesnastki, w końcu oddał strzał, ale obok słupka. Bardzo zły strzał, bo miał obok siebie tylko jednego obrońcę.

• Kibice Lechii śpiewają hymn Polski i prezentują patriotyczną oprawę.

• Kuciak łapie piłkę, wyskakiwał do niej Petrasek.

• Pachnie golem dla Rakowa. Kolejna wrzutka na Gutkovskisa i niecelny strzał. Pilnowało go dwóch obrońców.

• Gutkovskis nie sięgnął głową futbolówki, a potem przegrał pojedynek z Kuciakiem. Bramkarz Lechii ma jakiś problem z nogą.

• Celny strzał Gajosa. Po ziemi, do rąk Szumskiego.

• Cebula wybiegł do otwierającej piłki. Znalazł się między bramkarzem a obrońcami Lechii, jednak źle przyjął i stracił.

• Nieudane zagranie Fili. Od bramki wznawia Szumski.

• Pierwsza groźna próba Rakowa. Tijanić miał miejsce i uderzył - w boczną siatkę, obok lewego słupka.

• Na stadionie słyszalni są kibice Rakowa. W kadrze Lechii jeszcze brak Saiefa. Pomocnik potrzebuje trochę czasu, by dojść do formy.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli goście.

• Lechia na biało-zielono, Raków na czerwono-niebiesko.

• W Gdańsku dobra pogoda do gry. Przez chmury przebija się słońce, jest całkiem ciepło. Ruszamy za niecały kwadrans.

• Ławka Rakowa: Pindroch, Papanikolaou, Niewulis, Lederman, Musiolik, Mikołajewski, Malinowski, Poletanović, Bartl.

• Ławka Lechii: Alomerović, Maloca, Kobryń, Udovicić, Kryeziu, Kałuziński, Urbański, Paixao, Mihalik.

• Na inaugurację Lechia wygrała w Grodzisku z Wartą 1:0 (gol Kopacza). Raków z kolei przegrał z Legią 1:2 (gol Pekharta).

• Lechia od początku bez kapitana Paixao i Mihalika. W Rakowie na ławce m.in. Bartl z Musiolikiem, a poza kadrą Brown Forbes.

• Interesująco zapowiada się mecz w Gdańsku. Lechia zakończyła sezon wyżej, ale przegrała oba bezpośrednie mecze z Rakowem. Czas na rewanż?

Lechia - Raków LIVE! W zeszłym sezonie górą byli częstochowianie

Lechia - Raków LIVE! W zeszłym sezonie górą byli częstochowianie ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE. Sobotę w PKO Ekstraklasie rozpoczynamy od wizyty nad morzem. Biało-zieloni spróbują odegrać się za porażki z zeszłego sezonu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE

Obie drużyny mają w nogach po dwa oficjalne mecze. Lechia z obu wyszła zwycięsko. W Pucharze Polski gładko ograła niżej notowaną Stal Stalowa Wola (4:0). A w ekstraklasie skromnie pokonała beniaminka, Wartę Poznań (1:0). Trafił niezawodny Łukasz Zwoliński po zagraniu Michała Nalepy.

Raków zaczął od ekstraklasy, a potem zagrał w krajowym pucharze. Stałoby się na odwrót, gdyby nie koronawirus u przeciwnika. W lidze zespół z Częstochowy nieznacznie przegrał z Legią Warszawa (1:2). We wtorek natomiast pewnie wyeliminował Sandecję Nowy Sącz (3:0).

Lechia nie ma dobrych wspomnień z ostatnich meczów bezpośrednich. W zeszłym sezonie przegrała oba spotkania. W grudniu Raków wręcz ją upokorzył, bo w Gdańsku zwyciężył 3:0. Trafili Daniel Bartl, Sebastian Musiolik i Michał Skóraś, który wrócił już do Lecha Poznań.

Oglądaj mecz Lechia - Raków na żywo online w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Lechia - Raków:
Lechia: Kuciak - Fila, Nalepa, Kopacz, Pietrzak - Mihalik (Haydary?), Kubicki, Makowski, Gajos, Paixao - Zwoliński.
Raków: Szumski - Piątkowski, Petrasek, Wilusz - Tudor, Tijanić, Sapała, Schwarz, Kun, Cebula - Gutkovskis.

Nie zagrają w meczu Lechia - Raków:
Lechia: Arak, Conrado, Tobers, Saief (?)
Raków: Szczepański

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lechia - Raków 0:3 (Ekstraklasa, 21.12.2019)
Raków - Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 18.08.2019)

Mecz Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Marcin Rosłoń – Radosław Majdan, reporterami z murawy będą Bartosz Ignacik i Maciej Klimek. Mecz w internecie w aplikacji Player+ i Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl - zapraszamy od godziny 15:00.