PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE. Raków chce zostać na 1. miejscu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 13. kolejka
2022-10-15 15:00

Lechia Gdańsk

0

Raków Częstochowa

3

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe z Zagłębie Lubin, natomiast Raków Częstochowa u siebie podejmie Koroną Kielce.

• Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

• Dusan Kuciak - 3
    • Rafał Pietrzak - 3
    • Joel Abu Hanna - 2
    • Michał Nalepa - 2
    • Henrik Castegren - 2, (David Stec - 2)
    • Ilkay Durmus - 3, (Kacper Sezonienko - bez oceny)
    • Jakub Kałuziński - 2, (Marco Terrazzino - 2)
    • Maciej Gajos - 3
    • Jarosław Kubicki - 2
    • Christian Clemens - 2, (Conrado - 2)
    • Flavio Paixao - 2, (Łukasz Zwoliński - 3)

• Vladan Kovacević - 3
    • Stratos Svarnas - 3
    • Zoran Arsenić - 4
    • Fran Tudor - 4, (Wiktor Długosz - bez oceny)
    • Patryk Kun - 4
    • Władysław Koczerhin - 3, (Ben Lederman - bez oceny)
    • Giannis Papanikolaou - 3
    • Deian Sorescu - 4, (Tomas Petrasek - 3)
    • Bartosz Nowak - 4
    • Mateusz Wdowiak - 4, (Daniel Szelągowski - 3)
    • Fabian Piasecki - 3, (Vladislavs Gutkovskis - 3)
  • Raków Częstochowa był zdecydowanie lepszy od rywali pod każdym aspektem. Lechia nawet nie nawiązała walki ze swoim dzisiejszym rywalem. Raków na pewno pozostanie na pozycji lidera PKO Ekstraklasy.

• Koniec meczu w Gdańsku. Raków Częstochowa rozbija Lechię aż 3:0.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Niespodziewanie Łukasz Zwoliński trafił do bramki Rakowa, ale arbiter dopatrzył się spalonego!

• Końcówka spotkania w Gdańsku. Bezradna Lechia nie jest w stanie zbliżyć się do pola karnego gości.

• Natomiast w Lechii Gdańsk Kacper Sezonienko pojawił się w miejsce Ilkaya Durmusa.

• Ostatnia zmiana w Rakowie Częstochowa. Wiktor Długosz zastąpił Frana Tudora

• Czwarta zmiana w Rakowie Częstochowa. Ben Lederman zmienił Władysława Koczerhina.

• Fran Tudor zagrał do Daniela Szelągowskiego, a ten uderzył z linii pola karnego. Znakomicie interweniował Dusan Kuciak.

• Patryk Kun popędził skrzydłem, ale dośrodkował wprost w ręce Dusana Kuciaka.

• Częstochowianie spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Nie dają rywalom złudzeń w dzisiejszym meczu.

• Zmiana także w Lechii Gdańsk. David Stec pojawił się w miejsce Henrika Castegrena.

• Natomiast Tomas Petrasek zastąpił Deiana Sorescu.

• W Rakowie Częstochowa Daniel Szelągowski zmienia Mateusza Wdowiaka

• Mateusz Wdowiak oddał mocny strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak!

• Natomiast Giannis Papanikolaou z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Fran Tudor został ukarany żółtą kartą za faul w środku pola.

• Bartosz Nowak próbował zagrać prostopadle w pole karne Lechii, ale tam defensorzy gospodarzy spisali się bez zarzutu.

• Trzecia zmiana w szeregach gospodarzy. Łukasz Zwoliński zmienił Flavio Paixao.

• Wrzutka w pole karne gości zupełnie bez zagrożenia.

• Gospodarze nie mają zupełnie pomysłu ani argumentów na zagrożenie bramki rywala. Raków całkowicie kontroluje spotkanie.

• Henrik Castegren ukarany żółtą kartką.

• Raków nie zwalnia tempa, wciąż chce atakować i zdobywać kolejne bramki.

• Kolejna szybka akcja gości, Bartosz Nowak przewrotką zagrał w pole bramkowe Lechii, a tam z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Mateusz Wdowiak!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Mateusz Wdowiak i jest 3:0!!!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Conrado zastąpił Christiana Clemensa.

• Natomiast w drużynie Lechii Gdańsk dwie zmiany. Marco Terrazzino pojawił się w miejsce Jakuba Kałuzińskiego

• W Rakowie Częstochowa w przerwie Vladislavs Gutkovskis zmienił Fabiana Piaseeckiego.

• Na relację z drugiej połowy spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Raków prowadzi z Lechią 2:0.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Bartosz Nowak delikatnie ucierpiał w starciu w środku pola.

• Bartosz Nowak pokusił się o kolejny strzał z dystansu, ale tym razem gracz Rakowa uderzył niecelnie.

• Dośrodkowanie w pole karne gości bez większego zagrożenia.

• Ilkay Durmus popędził skrzydłem i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Bartosz Nowak teraz pokusił się o strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak!

• Kolejna koronkowa akcja Rakowa. Bartosz Nowak dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Raków, Fran Tudor dośrodkował wprost na głowę Zorana Arsenića, ale jego strzał fantastycznie wybronił Dusan Kuciak!

• Nieśmiały atak gospodarzy nie przyniósł korzyści. Maciej Gajos dostał piłkę przy polu karnym gości, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Władysław Koczerhin oddał strzał z dystansu, ale tym razem skutecznie interweniował Dusan Kuciak!

• Patryk Kun dośrodkował w pole karne Lechii, tam jeden z graczy gości uderzył głową, skutecznie interweniował Dusan Kuciak, ale z dobitką Bartosza Nowaka nie miał już żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Bartosz Nowak podwyższa na 2:0!!!

• Wrzutka z narożnika boiska bez większego zagrożenia w polu karnym gospodarzy.

• Deian Sorescu popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Rakowa, ale rozegrany niedokładnie.

• Zagranie w pole karne Lechii, ale tam Fabian Piasecki sfaulował rywala i arbiter użył gwizdka.

• Gospodarze próbują wyjść z akcją, ale ta straciła tempo i Raków łatwo odebrał piłkę.

• Znakomite rozegranie w polu karnym Lechii, piłka trafiła do Patryka Kuna, który potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Dusana Kuciaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Patryk Kun otwiera strzelanie w Gdańsku!!!

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii, z którym poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego nie przyniosło korzyści gościom.

• Pierwszy faul na graczu Rakowa w środku pola.

• Rozpoczynamy starcie w Gdańsku!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Polsat Plus Arena Gdańsk. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

• Tak prezentuje się dzisiaj skład Lechii Gdańsk:

• W poprzednim sezonie Lechia wygrała u siebie z Rakowem 3:1 po dwóch trafieniach Ilkaya Durmusa i golu Flavio Paixao. Natomiast w Częstochowie gospodarze rozbili rywali aż 3:0 po dwóch golach Ivi Lopeza i trafieniu Vladislavsa Gutkovskisa.

• Natomiast Lechia Gdańsk zajmuje przedostatnią pozycję w ligowej tabeli. Lechia ma cztery punkty straty do Korony Kielce znajdującej się nad strefą spadkową. Przed tygodniem Lechia wygrała na wyjeździe z Cracovią 1:0, co daje nadzieje na lepszą przyszłość.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest oczywiście Raków Częstochowa, który lideruje w tabeli PKO Ekstraklasy. Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Rakowa to dwa skromne zwycięstwa, ale punkty po takich meczach liczą się tak samo, jak okazałe triumfy.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym stadionie zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Przemyslaw Swiderski

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE. Przed ekipą Marka Papszuna jedno z najłatwiejszych zadań obecnego sezonu. Lechia Gdańsk to jedną z najgorszych drużyn obecnego sezonu. Czy podopieczni trenera Kaczmarka sprawią niespodziankę? Początek spotkania 14 października o godz. 15:00. Gdzie oglądać mecz Lechia - Raków na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa ONLINE

Lechia Gdańsk to jedno z największych rozczarowań obecnego sezonu. Jeszcze kilka miesięcy temu "Biało-Zieloni" reprezentowali Polski w eliminacjach Ligi Konferencji, a teraz mierzą się z jednym z największych kryzysów ostatnich lat. Po 11 kolejkach zajmują dopiero 17. miejsce z ośmioma punktami na koncie. Gorsza jest tylko Miedź Legnica, która jest beniaminkiem.

1 września Marcin Kaczmarek zastąpił Tomasza Kaczmarka na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Nowy szkoleniowiec pracuje z drużyną już ponad miesiąc, ale efektu "nowej miotły" jeszcze nie widać. Bilans 48-latka w kampanii 2022/23 to dwie przegrane, dwa remisy oraz jedna wygrana.

Po nieudanej przygodzie z europejskimi pucharami, celem Rakowa jest obecnie mistrzostwo Polski. Podopieczni Marka Papszuna są na dobrej drodze, aby zdobyć upragnione trofeum. Po 12 kolejkach mają na koncie 26 punktów i bez wątpienia są jedną z najlepszych drużyn ligi.

Raków jest drużyną kompletną. Jeśli zagłębimy się w statystyki możemy zauważyć, że częstochowianie są doskonali w ataku, ale także w obronie. "Czerwono-Niebiescy" są na 2. miejscu we wskaźniku oczekiwanych goli na mecz (1.68) oraz na 1. miejscu pod względem oczekiwanych straconych goli na mecz (0.77).

Marcin Kaczmarek, trener Lechii: - Raków jest bezpośredni i konkretny w działaniach. Ma jakość w każdej formacji, która była budowana przez lata. Nie ma żadnego przypadku, a do tego dochodzi indywidualność, jaką jest Ivi Lopez. Raków można chwalić, ale nie jest tak, że nie popełnia błędów i nie ma słabych stron. My będziemy chcieli je wykorzystać.

Marek Papszun, trener Rakowa: - Daleki wyjazd przed nami. Właściwie mamy tylko dwa dni na przygotowania, bo te mecze teraz szybko idą, ale to wystarczający czas, żebyśmy się dobrze do meczu z Lechią przygotowali i zagrali na podobnym poziomie piłkarskim co ostatnio, ale dołożyli do tego skuteczność i wtedy będziemy wszyscy zadowoleni. Tak naprawdę najważniejsze jest, żebyśmy do Gdańska pojechali z nastawieniem zdobycia trzech punktów i tak do tego meczu podchodzimy. Zdajemy sobie sprawę, że Lechia teraz zwyciężyła i jest podbudowana tą wygraną, bo dawno nie zdobyła trzech punktów. Po zmianie trenera jest taka dobra energia w tej drużynie, wiec zapowiada się ciekawy mecz w sobotę

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków - Lechia 2:1 (22.06.2022, mecz towarzyski)
Raków - Lechia 3:0 (21.05.2022, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa:
Lechia: -
Raków: Cebula, Czyż, Rundić (kontuzje)

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa w Canal+ Sport, Canal+ 4K Ultra HD oraz TVP Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+ oraz TVP Sport. Komentuje duet Piotr Glamowski – Rafał Nahorny (CANAL+) oraz Maciej Iwański – Robert Podoliński (TVP Sport). Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:40 - zapraszamy!

15:00 Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa transmisja