Lechia Gdańsk

1

Śląsk Wrocław

1

• Koniec spotkania! To Lechia dominowała,stwarzała mnóstwo sytuacji podbramkowych, wreszcie - grała przez prawie całe spotkanie w przewadze, ale od 64 minuty musiała gonić i połowicznie dopięła swego. Jakub Wilk uratował w końcówce wynik, zdobywając wyrównującą bramkę. Na PGE Arenie remis 1:1, który nie powinien zbytnio cieszyć biało-zielonych. Mają zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, a jutro swój mecz rozegra piętnasty w tabeli ŁKS Łódź. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Jacek Czaplewski.

• Jeszcze uderzał Kaźmierczak, jednak bardzo niecelnie.

• Jeszcze trzy minuty potrwa dzisiejsze spotkanie.

• No i oczywiście "pozdrowienia" dla Polskiego Związku Piłki Nożnej :)

• Gol dla Lechii?! Nie ma! Sędzia dopatrzył się faulu, choć piłka wylądowała już w siatce.

• Wilk chyba chce się zrehabilitować za "asystę" przy golu Możdżenia w przegranym meczu z Lechem Poznań. Dzisiaj biega i walczy za dwóch.

• Należał się gol dla Lechii. Piłkę do siatki głową skierował Wilk po podaniu Deleu! Lechiści nie zamierzają na tym poprzestać i dalej atakują! "Gramy do końca, Lechijko gramy do końca" - śpiewają fani.

• GOOOOOOL! WILK I MAMY REMIS!

• Sobota w miejsce Gikiewicza.

• Za Diaza melduje się na placu gry Sztylka.

• Kartka dla Diaza.

• Duda w miejsce Kożansa.

• Ajjj! Jak w masło w pole karne Śląska wchodzi Traore, lecz kolejny jego strzał broni Kelemen, który wyrasta na bohatera tego meczu.

• Gdańszczanie dosłownie zamknęli przeciwnika na ich połowie. Zza szesnastki uderzył Machaj. Kelemen spokojnie interweniował.

• "Co wy robicie, wy naszą Lechię hańbicie!".

• Wrzutka Wilka na głowę Lukjanovsa, ale sędzia dopatrzył się ofsajdu.

• A teraz Kelemen mógł popełnić fatalny w skutkach błąd. Źle chwycił piłkę po dośrodkowaniu Traore. Na jego szczęście zdala od akcji był jeden z rywali.

• KELEMEN! Dwukrotnie ratuje Śląska przed utratą gola! Najpierw uderzał Lukjanovs, później dobijał Wilk, ale w obu tych sytuacjach górą był bramkarz wicemistrzów Polski, który świetnie wybijał futbolówkę obiema nogami!

• "Bójcie się chamy, pierwszą ligę mamy!" - intonują fani biało-zielonych. Już chyba nawet oni stracili nadzieję w utrzymanie się Lechii.

• A kibice domagają się wejścia Dudy...

• Lechiści mają jeszcze około dwadzieścia minut na odrobienie strat. Ale czy są w stanie tego dokonać? Bajicia zmienia Machaj.

• Ciemne chmury nad PGE Areną i ciemne chmury nad trenerem Pawłem Janasem...

• W odpowiedzi gospodarze, jednak strzał Bajicia zdołał obronić Kelemen!

• Nic nie zapowiadało, że to Śląsk strzeli gola! Po strzale Gikiewicza piłkę przed siebie wybił Pawłowski. Krycie odpuścili Hairapetian i Kożans, a do siatki z bliskiej odległości wpakował Pawelec!

• GOOOOOOL! ŚLĄSK WYCHODZI NA PROWADZENIE!

• Pierwsza zmiana w Lechii. Potworne gwizdy żegnają Grzelczaka. Za niego wchodzi Lukjanovs.

• Kibice Lechii prowadzą głośny doping i cały czas wierzą w upragnione zwycięstwo.

• Wilk do Traore... i piłka przelatuje nad poprzeczką. Chyba zanosi się na deszcz. Zrobiło się bardzo ciemno na PGE Arenie, choć jupitery świecą już od godziny 16.

• Uwaga! Niebezpieczny strzał Traore z rzutu wolnego! Kelemen pewnie łapię piłkę, choć na jego błąd czyhało dwóch przeciwników.

• Tymczasem stewardzi zdjęli transparent kierowany pod adresem właściciela, Andrzeja Kuchara i dyrektora, Błażeja Jenka.

• Ależ petardę posłał Deleu! Piłka pewnie zmierzała do bramki, ale jeden z defensorów Śląska ofiarnie ją przyblokował! Chwilę potem groźne strzelał Wilk. Tuż nad bramką. Lechia nabiera rozpędu.

• Pawelec bardzo dobrze zasłonił futbolówkę, nie dając tym samym dojść do niej Traore.

• Pietrasiak znalazł się w polu karnym Lechii, oddał strzał, ale wysoko nad poprzeczką.

• Madera bezpiecznie wybija piłkę na aut bowiem czuł na plecach napierającego Diaza.

• Atomowe uderzenie z dystansu w wykonaniu Traore. Nad bramką.

• A na trybunie pojawił się transparent: "Kuchar, Jenek - WON!"

• Czas na drugą połowę. Mamy nadzieję, że wreszcie padną bramki! Od środka rozpoczął Śląsk.

• Na widowni dojrzeliśmy byłego reprezentanta Polski, Pawła Kryszałowicza, byłego trenera Arki Gdynia i Cracovii, Dariusza Pasiekę oraz kontuzjowanego lechistę, Jakuba Koseckiego.

• Łyk statystyk z pierwszej połowy: Strzały celne: 3 - 3 Strzały niecelne: 5 - 0 Spalone: 3 - 0 Faule: 12 - 11 Rzuty rożne: 2 - 0

• Dzisiejsze spotkanie ogląda z trybun 14 792 widzów.

• Koniec pierwszej części! Śląsk Wrocław od piętnastej minut gra w dziesiątkę, jednak jak na razie nie dał wbić sobie bramki. Najlepszych okazji nie wykorzystali Grzelczak, Nowak (Lechia) i Stevanović (Śląsk). Wracamy za kwadrans.

• Nowak! Kapitalne podanie od Grzelczaka, ale pomocnik Lechii uderza tuż obok prawego słupka! Dwie minuty doliczone do pierwszej części.

• Zmiana w Śląsku: Za Fojuta wchodzi Pietrasiak.

• Za rozgrywanie w Lechii wziął się Traore, który często widywany jest w środkowych sektorach gry.

• Kartka dla Nowaka.

• Pierwszy spalony w tym meczu. Na ofsajdzie znalazł się Wilk.

• Kartka dla Pawelca za nieprzepisowe powstrzymanie Traore.

• Gdańszczanie w natarciu. Często dochodzą do sytuacji strzeleckich, ale zazwyczaj szwankuje skuteczność... Uderzał Deleu - niecelnie.

• Trener Lechii, Paweł Janas cały czas obserwuje mecz na stojąco. Orest Lenczyk raz siada, raz nerwowo chodzi wokół ławki rezerwowych...

• Mocne uderzenie Wilka, jednak dobrze interweniuje Kelemen.

• Chwila przerwy w grze, bo w jednym ze starć ucierpiał Fojut. Prawdopodobnie szykuje się zmiana w zespole Śląska. Intensywną rozgrzewkę zakończył Pietrasiak, który lada moment pojawi się na placu gry.

• "Kuchar? Co? Wypier..!" - skanduje młyn. Słowa kierowane są do właściciela gdańskiego klubu, Andrzeja Kuchara. Również i fani Śląska domagają się odejścia Zygmunta Solorza-Żaka.

• Lechia spokojnie przeprowadza atak pozycyjny, Śląsk ma natomiast problemy z przejęciem piłki i wymienieniem choćby dwóch celnych podań.

• Kaźmierczak został cofnięty na pozycję stopera, natomiast Celeban przeszedł na prawą obronę.

• Bajić i... jęk zawodu na trybunach! Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Świetny kontratak wyprowadzali gospodarze i gdyby nie wejście Sochy w nogi Wilka, to pewnie Lechia wyszłaby na prowadzenie. Nie ma bramki, jest czerwona kartka dla prawego obrońcy!

• Czerwona kartka dla Sochy za faul na Wilku!

• Potknięcie Pawelca we własnym polu karny, do futbolówki dopada Traore, ale trafił wprost w Kelemena. Chwilę potem niecelnie z dalszej odległości Grzelczak.

• Pięknym "krzyżakiem" starał się uruchomić Gikiewicza Diaz. Ładne techniczne zagranie nie doszło do adresata...

• Drugi celny strzał Śląska, a uderzał Gikiewicz, który wykorzystał błąd Kożansa. Pewnie broni jednak Pawłowski.

• "Hej Lechia gol!" - intonuje młyn.

• Za wysoko nogę podniósł Traore, który trafił w twarz Fojuta. Kartki jednak nie ma, choć sędzia dał do zrozumienia, że kolejny taki faul będzie skutkować upomnieniem. Po rzucie wolnym, futbolówkę na aut wybijają defensorzy Lechii.

• Uwaga! Błąd Pawłowskiego, który źle ocenił sytuację, wychodząc daleko od bramki! Do piłki na szesnastym metrze dopadł Stevanvović, ale uderzył nad poprzeczką!

• Kolejny raz nieźle ustawił się bramkarz Śląska. Tym razem był szybszy od nabiegającego Traore.

• I pojawia się sektorówka na sektorze rodzinnym. Przedstawia herb Lechii na biało-zielonym tle.

• Ofensywne wejście Wilka, który dzisiaj gra nie na lewej obronie, a na lewej pomocy. Po chwili celny strzał Grzelczak, ale wprost w dobrze ustawionego Kelemena!

• Pierwszy gwizdek, a więc zaczynamy! Od środka rozpoczęli gospodarze. Widać mobilizację także u zawodników Lechii, bo chyba po raz pierwszy stanęli w kółku i wszyscy razem zagrzewali się do walki.

• Zawodnicy wychodzą na murawę. Lechia w jednolitych białych strojach, Śląsk na czerwono. I młyn od razu zaczął mobilizująco: "Lechia grać, k... mać!".

• Ławka rezerwowych Śląska: R. Gikiewicz, Voskamp, Pietrasiak, Wasiluk, Dudek, Sztylka, Sobota.

• Ławka rezerwowych Lechii: Buchalik, Vućko, Lukjanovs, Duda, Pietrowski, Machaj.

• Frekwencja raczej nie powali na kolana. Lechia gra słabo, ceny biletów są wysokie. Wydaje się, ze dzisiaj na trybunach PGE Areny zasiądzie mniej niż 10 tysięcy widzów.

• Piłkarze zeszli już do szatni. Na murawie zostali jedynie rezerwowi.

• Za kwadrans rozpoczęcie spotkania. Zawody poprowadzi Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Na liniach pomagać mu będą: Adam Jakubczyk i Bartłomiej Lekki. Sędzią technicznym jest Rafał Rokosz.

• Drugie piętro młynu ozdobione flagami Sląska. "Furiaci", "Ślązacy", "Wielki Śląsk", "Fighters", "Syców", "Ziębice". Za bramką są również flagi "Green Gang", "Pruszcz Gdańsk", czy "Trzej Królowie Wielkich miast (...)".

• Mnóstwo dzieci ze szkół zasiada dzisiaj na sektorze rodzinnym. Klub inwestuje w przyszłość, bo zorganizowane grupy wraz z opiekunem wchodzą na stadion bezpłatnie.

• Jeśli wrocławianie wygrają, to mają szansę na zrównanie się punktami z liderującą Legią Warszawa, która we wczorajszym hicie przegrała z Lechem Poznań 0:1. Losy mistrzowskiego tytułu są zatem sprawą otwartą.

• W ostatniej kolejce Lechia przegrała w Poznaniu z Lechem 1:2, a Śląsk zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Gdańszczanie mają zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

• Oba zespoły kilka minut temu rozpoczęły rozgrzewkę. W Gdańsku słonecznie od rana, aczkolwiek na godzinę przed meczem czyste niebo przysłoniły ciemne chmury, z których spadł wiosenny deszcz. Teraz znowu pojawiło się słońce. Dla kogo będziecie świecić?

• Znamy wyjściowe składy obu zespołów. W Lechii aż trzy zmiany w porównaniu do meczu z Lechem Poznań. W pierwszym składzie wybiegną bowiem Deleu, Sergejs Kożans oraz Piotr Grzelczak. Trener Orest Lenczyk postawił z kolei na Dalibora Stevanovicia i Łukasza Madeja.

• Witamy serdecznie z PGE Areny. Już za kilkadziesiąt minut pierwszy gwizdek w meczu przyjaźni. Lechia Gdańsk zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Na trybunach zapowiada się sielska atmosfera, natomiast na boisku będzie zgoła odmiennie. Gospodarze walczą przecież o ligowy byt, a goście wciąż liczą się w walce o mistrzowski tytuł.