Lechia Gdańsk - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. "Sin duda" kontra "gegenpressing"

Wisła Kraków

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• Za tydzień Lechia Gdańsk zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, natomiast Wisła Kraków zagra u siebie ze Stalą Mielec.

• Lechia ma już tylko trzy punkty straty do podium PKO Ekstraklasy, natomiast Wisła Kraków pozostaje na jedenastym miejscu w lidze.

• Koniec meczu w Gdańsku! Lechia wygrywa z Wisłą Kraków 2:0!

• Znakomita kontra Lechii po rzucie rożnym gości. Żarko Udovicić popędził sam na bramkę Wisły i rezerwowy gospodarzy z zimną krwią skutecznie sfinalizował ten atak!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Żarko Udovicić podwyższa prowadzenie Lechii na 2:0!

• W zespole Lechii Tomasz Makowski pojawia się w miejsce Macieja Gajosa.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Maciej Sadlok popędził lewą stroną boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Flavio Paixao zdecydował się na oddanie strzału z okolic pola karnego, ale jego uderzenie powędrowało obok bramki rywali.

• Piotr Starzyński pojawił się na murawie w miejsce Yawa Yeboaha.

• Żarko Udovicić zmienił Łukasza Zwolińskiego.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Yaw Yeboah, ale jego uderzenie wybronił Dusan Kuciak.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w pole karne Wisły skutecznie interweniował Mateusz Lis.

• Wydawało się świetne prostopadłe podanie do Flavio Paixao, ale gracza Lechii uprzedził Mateusz Lis.

• Łukasz Zwoliński oddał strzał z dystansu, ale pewną interwencją popisał się Mateusz Lis.

• Rafał Boguski zmienia Davida Mawutora.

• Conrado popędził lewą stroną boiska, ale gracz Lechii został zatrzymany na wysokości pola karnego Wisły.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Flavio Paixao otwiera wynik meczu pewnym uderzeniem z rzutu karnego!

• David Mawutor został ukarany żółtą kartką za to zagranie.

• Rzut karny dla Lechii Gdańsk po zagraniu ręką Davida Mawutora!

• Kenny Saief wpadł z piłką w pole karne Wisły, uderzył potężnie, ale jego strzał świetnie wybronił Mateusz Lis!

• Conrado dograł do Flavio Paixao, ale jego strzał został zablokowany.

• Stefan Savić wpadł z piłką w pole karne Lechii, po czym oddał strzał, który świetnie obronił Dusan Kuciak!

• Dośrodkowanie Macieja Sadloka zostało wybite przez przeciwników.

• Yaw Yeboah został sfaulowany pod polem karnym Lechii i goście staną przed szansą na zdobycie bramki.

• Michał Frydrych ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania w Gdańsku!

• W przerwie meczu Kenny Saief zastąpił Rafała Pietrzaka.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gdańsku.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Jan Biegański mocno ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

• Stefan Savić popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Lechii, ale jego podanie trafiło do przeciwnika.

• Conrado popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie trafiło w pierwszego obrońcę Wisły.

• Jean Carlos otrzymał żółtą kartkę za faulu na Bartoszu Kopaczu.

• Łukasz Zwoliński zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to zdecydowanie zbyt lekko.

• Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne Wisły wprost na głowę Flavio Paixao, ten uderzył na bramkę, ale świetną interwencją popisał się Mateusz Lis!

• Ostry faul Rafała Pietrzaka, który ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Jean Carlos popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie trafiło w pierwszego obrońcę Lechii.

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Lechii doszło do Łukasza Burligi, ale ten nie zdołał uderzyć w światło bramki Dusana Kuciaka.

• Jean Carlos wpadł z piłką w pole karne Wisły, dograł do Stefana Savića, ale ten mocnym strzałem nie trafił w bramkę gospodarzy.

• Rafał Pietrzak otrzymał żółtą kartkę za faul na własnej połowie.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Lechii jeden z graczy Wisły uderzył bardzo niecelnie.

• Patryk Plewka pokusił się o indywidualną akcję, ale jego strzał był zdecydowanie zbyt lekki.

• Żan Medved dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale jego uderzenie było niedokładne.

• W odpowiedzi popędził Jean Carlos, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Bartosz Kopacz.

• Lechia ofensywnie rozpoczęła spotkanie, ale pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły zakończyło się niepowodzeniem.

• Rozpoczynamy pojedynek!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gdańsku. Za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Alomerović (Br.), Fila, Haydary, Makowski, Musilitin, Saief, Udovicić, Vikri, Żukowski.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Broda (Br.), Boguski, Duda, Hoyo-Kowalski, Kone, Chuca, Starzyński, Szota, Wachowiak.

• Już za około kwadrans rozpocznie się to spotkanie,a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• W jesiennym starciu obu ekip zdecydowanie lepsza okazała się Lechia Gdańsk, która wygrała w Krakowie 3:1 po bramkach Michała Nalepy, Flavio Paixao i samobójczym trafieniu Macieja Sadloka. Dla Wisły jedyną bramkę zdobył Jean Carlos.

• Przed tygodniem Lechia Gdańsk zremisowała w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 2:2, natomiast Wisła Kraków u siebie bezbramkowo zremisowała z Górnikiem Zabrze.

• Faworytem tego spotkania jest Lechia, która zajmuje czwartą pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy. Lechia traci sześć punktów do trzeciego Rakowa Częstochowa, który rozgrywał już swoje spotkanie i tylko zremisował z Wisłą Płock 2:2. Natomiast Wisła Kraków plasuje się dopiero na jedenastym miejscu, ale do Lechii traci tylko pięć "oczek". W przypadku zwycięstwa "Biała Gwiazda" może awansować do górnej połówki tabeli.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 21. kolejki MO Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym stadionie podejmie Wisłę Kraków. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lechia - Wisła Kraków LIVE! "Sin duda" kontra "gegenpressing"

Lechia - Wisła Kraków LIVE! "Sin duda" kontra "gegenpressing" ©Anna Kaczmarz

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków ONLINE. Zespół Piotra Stokowca w sobotę zagra na własnym terenie z Wisłą Kraków. Obie ekipy nie przegrały od pięciu spotkań. Konfrontacja w Gdańsku rozpocznie się w sobotę o godz. 17:30. Relacja LIVE w GOL24.pl!

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków TRANSMISJA TV i ONLINE

Biało-zieloni na początku rundy spisywali się poniżej oczekiwań. Sytuacja została jednak opanowana. Lechia zanotowała serię pięciu meczów bez porażki i w tabeli przesunęła się na czwartą pozycję.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków w Player.pl >>>

W sobotnim starciu skonfrontuje się z Wisłą Kraków, którą jesienią pokonała przy Reymonta 3:1. - Zwycięstwo w tym spotkaniu utrzyma nas w ścisłej czołówce bez oglądania się na inne zespoły - podkreślił trener Piotr Stokowiec.

O Wiśle trenera Petera Hyballi sporo mówi się w kontekście "gegenpressingu", który stosuje od niedawna. Piotr Stokowiec zapewnił, że to zjawisko nie jest mu obce. - Moi zawodnicy znają i stosują elementy gegenpressingu. Nie zamierzamy jednak niczego kopiować na oślep - zaznaczył trener Lechii. I dodał: - Ostatnio jesteśmy w nurcie hiszpańskim. Jeden z asystentów słuchał podcastu z hiszpańskim trenerem i spodobało nam się stwierdzenie "sin duda", czyli bez wątpliwości, zdecydowanie. Ostatnie cztery mecze graliśmy właśnie "sin duda".

Z powodu urazów poza kadrą Lechii pozostaną Michał Nalepa i Joseph Ceesay, a drobne problemy zgłosił Jarosław Kubicki.

W ekipie "Białej Gwiazdy" lista nieobecnych wciąż jest bardzo długa. Peter Hyballa nie będzie mógł brać pod uwagę Adi Mehremicia, Aleksandra Buksy, Michała Buchalika, Gieorgija Żukowa, Jakuba Błaszczykowskiego, Vullneta Bashy i Dawida Szota. Zabraknie też pauzującego za kartki Feliciano Brown Forbesa.

Stadion w Gdańsku nie jest szczęśliwy dla wiślaków. Spośród jedenastu meczów, jakie rozegrali na nim od 2012 roku, wygrali zaledwie jeden raz i to dziewięć lat temu.

Mecz Lechia - Wisła Kraków odbędzie się w sobotę 13 marca o godz. 17:30. Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet: Rafał Skrzyński - Wojciech Jagoda. W internecie transmisja w Player+ i aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!