Lechia Gdańsk

0

Wisła Kraków

2

• Koniec spotkania! Lechię Gdańsk żegnają potworne gwizdy. Biało-zieloni nie wygrali już od 28 listopada i mają zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Zgoła odmienne nastroje panują w obozie Wisły Kraków, która dzisiejszym zwycięstwem łapie kontakt z czołówką. Wymarzony debiut trenerski Michała Probierza w "Białej Gwieździe". Z PGE Areny dziękuje za wspólnie spędzony czas Jacek Czaplewski.

• Poprzeczka ratuje Lechię przed utratą trzeciego gola!

• Jeszcze trzy minuty potrwa dzisiejsze spotkanie.

• "Jazda, jazda, jazda - Biała Gwiazda" - na dwie trybuny niesie się po PGE Arenie.

• Duda sprawia bardzo fajne wrażenie. Biega, walczy, nie odpuszcza, czego nie można powiedzieć o innych piłkarzach Lechii.

• Już pierwsi kibice opuszczają stadion. Mają dość żenującej gry piłkarzy biało-zielonych.

• A Wiśle wszedł Paljić za Kirma. W młynie Lechii mikrofon oddano młodemu dziecku:)

• Debiutant Duda wchodzi za Wiśniewskiego.

• Na ostatni kwadrans wchodzi Dawidowski, zmieniając Lukjanovsa.

• Groźny kontratak Lechii zapoczątkowany przez Lukjanovsa. Łotysz oddał piłkę Deleu, ten wypatrzył Grzelczaka, który mocnym strzałem trafił wprost w Pareikę. Bramkarz Wisły z problemami, ale ostatecznie skutecznie wybronił to uderzenie.

• A z trybun cały czas głośne wsparcie dla piłkarzy Lechii.

• Świetnie drybluje Iliev! Z furią wpadł w szesnastkę, po czym uderzył przy lewym słupku. Na miejscu był jednak Pawłowski.

• Garguła w miejsce Bitona.

• Wreszcie niebezpiecznie pod szesnastką Wisły. Dogranie na prawą flankę do rozpędzonego Deleu, który nieco za szybko dośrodkował w kierunku Grzelczaka.

• Zółtą kartkę otrzymał Jaliens.

• Genkow złapany na ofsajdzie, po zagraniu Ilieva.

• Hairapetian mógł zaliczyć wejście smoka. Ledwie pojawił się na murawie, a już siał zagrożenie pod polem karnym Wisły. Zmienił słabo spisującego się Bajicia, który nawet nie przybił piątki z trenerem Janasem, tylko udał się szybko do szatni.

• Biton! Wkręcił w murawę rywala, przekładając futbolówkę z lewej na prawą nogę, po czym oddał celny strzał wprost w Pawłowskiego.

• Źle, bardzo źle wygląda gra Lechii. Zamiast ruszyć do ataku, oddają inicjatywę wiślakom, którzy spokojnie wymieniają piłkę nawet na połowie przeciwnika.

• W sektorze gości wisi bodajże sześć flag, w tym "Nieobliczalni".

• Kosecki indywidualnie, na przebój próbuje szarpać na lewym skrzydle, ale wyraźnie brakuje mu wsparcia.

• Na spalonym Kosecki, po podaniu Lukjanovsa.

• W końcu strzał gdańszczan. Deleu z okolicy dwudziestego metra, metr nad poprzeczką.

• "Gdzie my wygramy, hej k... gdzie my wygramy?!" - denerwują się kibice Lechii. Po chwili zmienili treść pytając o europejskie puchary...

• Ładnie podłączył się do akcji ofensywnej Jovanović. Dogrywał w pole karne do Bitona, ale ten nie doszedł do piłki. Doszedł za to Kirm, który strzelił niecelnie.

• Bardzo odważne wyjście z bramki Pawłowskiego, który głową wybija piłkę na aut.

• "Jak długo na Wawelu..." - intonuje młyn biało-zielonych. A my prezentujemy sektor gości:

• Zaczynamy drugą odsłonę! Od środka Lechia. Jak poinformował spiker, dzisiaj na PGE Arenie zasiada 19 704 widzów.

• Koniec pierwszej połowy! Zanosi się na świetny debiut trenerski Michała Probierza w Wiśle, gdyż jego zespół prowadzi 2:0 po bramkach Kew Jaliensa oraz Dudu Bitona. Wracamy za kwadrans.

• "Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie" - śpiewają miejscowi i przyjezdni.

• Potężne gwizdy na PGE Arenie. Kibice domagają się jedenastki dla Lechii, uznając, że ręką w szesnastkę zagrał jeden z piłkarzy Wisły.

• Diaz ukarany żółtą kartkę. A po stałym fragmencie, futbolówkę wrzucał Wiśniewski, do niej dopadł Wilk, ale jego strzał został zablokowany.

• Mały błąd, nie w prawy róg, tylko obok lewego, co nie zmienia faktu, że piłka w siatce:)

• GOOOOOL! Dudu Biton pewnie, w prawy róg. Jest już chyba po meczu. "Co wy robicie, wy naszą Lechię hańbicie!"

• Ależ bezmyślny faul Deleu w polu karnym na Ilievie. Mamy jedenastkę dla Wisły!

• KARNY DLA WISŁY!

• Wrzucał z rzutu wolnego Wilk, ale piłka zatrzymała się na defensorze Wisły. Za boiskiem jeden z piłkarzy 'Białej Gwiazdy", którego opatruje sztab medyczny.

• Kartka dla Bunozy. Sfaulował Wiśniewskiego.

• "Ruszcie się, to jest sektor dopingowy!" - mobilizuje "gniazdowy" Lechii. Swoją drogą trener Janas mówił w jednym z wywiadów, że w parze z dopingiem nie idzie dobra gra zespołu.

• Żółtą kartką ukarany Vućko za faul na Genkowie.

• A swoją drogą sporo pracy ma sędzia techniczny, bowiem Probierz często opuszcza wydzieloną strefę:)

• Choć obaj trenerzy na stojąco, to jednak zupełnie z innym podejściem. Janas ręce schował w kieszenie i wręcz zamarł w miejscu, w przeciwieństwie do Probierza, który chodzi, pokrzykuje, bije brawo.

• Kolejny poważny błąd defensywy Lechii. Piłkę przed szesnastką przejmuje Genkow, po chwili ta znajduje się pod nogami Nuneza, który błyskawicznie oddał strzał. Obok prawego słupka.

• Spadło nam nieco tempo boiskowych wydarzeń. Gra toczy się głównie w środkowych sektorach.

• W sektorze gości około dwustu wiślaków. Prawdopodobnie większość zasiada w młynie lechistów.

• "Wisła z Krakowa" - intonuje młyn Lechii, a na ich słowa, odpowiadają przyjezdni: "To Lechii druga połowa".

• Grzelczak za mocno w kierunku Koseckiego. Mogło być niebezpiecznie. Na razie lepsze wrażenie sprawia Wisła, która dłużej utrzymuje się przy piłce, rozgrywając atak pozycyjny.

• Faulem, ale skutecznie - Bunoza zatrzymuje Wiśniewskiego, a zapowiadał się groźny kontratak gospodarzy.

• Obaj trenerzy na stojąco obserwują grę swoich podopiecznych.

• Kąśliwy strzał Surmy z dalszej odległości. Piłka odbiła się jeszcze od murawy tuż przed Pareiką, ale Estończyk nie dał się zaskoczyć.

• Kibice Lechii gwiżdżą, gdyż domagają się jedenastki, po tym jak rzekomo ręką piłkę dotknął Diaz. Gwizdek sędziego milczy.

• "Cześć i chwała bohaterom"! Lechiści prezentują oprawę patriotyczną, cały stadion odśpiewał hymn narodowy!

• Za kontuzjowanego Meliksona wchodzi Iliev.

• Lechia uśpiona. Tym razem z dalszej odległości uderzył Nunez. Wprost w Pawłowskiego. Za dużo swobody mają piłkarze "Białej Gwiazdy".

• Szybko otworzył nam się wynik spotkania! Najpierw z wolnego uderzył Melikson,ale jego świetny strzał wybronił Pawłowski, wybijając piłkę na korner. Po jego rozegraniu, do futbolówki dopadł Jaliens i z kilku metrów skierował ją do siatki!

• GOOOOOOL! Wisła wychodzi na prowadzenie! Strzelcem bramki Jaliens!

• Mnożą się błędy defensorów Lechii. Tym razem zatrzymany przez Wilka Genkow. Lewy obrońca dostaje kartkę, gdyż nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika.

• Uwaga! Poważny błąd Pawłowskiego, który nie zrozumiał się z partnerami z obrony. Wyszedł daleko z bramki, na którą uderzył Kirm! Słoweniec uderzył obok słupka. Gdyby lepiej przymierzył, goście prowadziliby 1:0!

• Wrzucał w pole karne z prawej nogi Melikson, ale piłka zatrzymała się na pierwszym defensorze Lechii.

• Będzie dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego dla wiślaków. Faulowany Diaz.

• I od razu ruszyła Lechia! Wymiana podań Grzelczaka z Wiśniewskim, zakończona niecelnym strzałem tego drugiego. Było bardzo groźnie!

• Pierwszy gwizdek w spotkaniu, od środka rozpoczęła Wisła. Gospodarze na biało-zielono, natomiast goście w jednakowym czerwonych strojach.

• I już piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Czekamy na dobre widowisko, okraszone bramkami!

• "Wisła z Krakowa, to Lechii druga połowa" - śpiewa cały stadion.

• Czekamy na pierwszy gwizdek, który powinien rozbrzmieć za kilka minut. Dzisiejsze zawody poprowadzi Marcin Borski z Mazowieckiego ZPN. Na liniach pomagać mu będą Rafał Rostkowski oraz Maciej Szymanik.

• Na stadion przybywa coraz więcej widzów. Widzimy już cały biało-czerwony transparent: "Nie żyją, byśmy mogli żyć wolni - Ku pamięci żołnierzom wyklętym."

• Trener Probierz z kolei nie może dzisiaj skorzystać z Osmana Chaveza, który nie zdążył wrócić z meczu reprezentacji. Na stoperze zastąpi go Gordan Bunoza. Co ciekawe, dzisiaj w ataku duet: Cwetan Genkow - Dudu Biton, a mecz z ławki rozpocznie Łukasz Garguła.

• W Lechii trzy zmiany w porównaniu do meczu z ŁKS-em. Na środek obrony wraca Luka Vućko. Pod nieobecność Vytautasa Andriuskieviciusa, na lewą obronę wraca Jakub Wilk, natomiast na lewej pomocy wystąpi debiutant, Jakub Kosecki, który został wypożyczony z Legii Warszawa.

• Co do warunków atmosferycznych: Od rana, w Gdańsku świeciło piękne słońce, zwiastujące nadchodzącą wiosnę. Co prawda wieje wiaterek, ale na stadionie nie można tego odczuć, dzięki świetnej architekturze. Murawa? Znakomicie przygotowana, jak na początek marca.

• I faktycznie, są już na boisku lechiści i wiślacy. Ultrasi biało-zielonych przygotowali na dzisiejszy mecz specjalną oprawę. W młynie dostrzegliśmy dwie biało-czerwone flagi. Na krzesełkach pojawiły się też elementy kartoniady. Ma to związek z obchodami "Dni Pamięci o Żołnierzach Wyklętych".

• Na rozgrzewkę wyszli już bramkarze, zarówno gospodarzy, jak i gości. Za kilka minut pojawią się na murawie piłkarze z pola.

• Z tego co udało nam się ustalić, to dzisiejszy mecz obejrzy z trybun około 18 tysięcy widzów. Na trybunach będzie przyjazna atmosfera, gdyż fani Lechii przyjaźnią się z wiślakami.

• Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. Ale zanim napiszemy kilka słów o nich, musimy wspomnieć o zmianie szkoleniowca w Wiśle. W czwartek, dość nieoczekiwanie zarząd klubu podziękował Kazimierzowi Moskalowi, tym samym decydując się na zatrudnienie Michała Probierza, który niczym strażak, ma ugasić "pożar" w krakowskiej drużynie, bo obrona mistrzowskiego tytułu coraz szybciej się oddala. Dzisiaj więc debiut Probierza, ale i debiut Pawła Janasa przed własną publicznością.

• Witamy serdecznie! Chciałoby się rzec - wreszcie. Wreszcie z PGE Areny, bowiem Lechia Gdańsk pierwsze dwa mecze w nowym roku rozegrała na wyjeździe. Dzisiaj czeka nas niezwykle ekscytujący pojedynek z aktualnym mistrzem Polski, Wisłą Kraków. A z areny Mistrzostw Europy wita Jacek Czaplewski.