Lechia Gdańsk

1

Wisła Płock

1

• Lider LOTTO Ekstraklasy w drugiej kolejce z rzędu mocno rozczarował. Lechia przez większość meczu grała naprawdę słabo, a Wisła to wykorzystała, gdy do siatki trafił Alan Uryga. Ekipa z Płocka długo się tym nie nacieszyła, bo po chwili czerwoną kartką ukarany został Grzegorz Kuświk i przez 40 minut goście musieli radzić sobie w osłabieniu. Gdańszczanie ruszyli do ataku, lecz jedyne, na co było ich stać, to gol Flavio Paixao z rzutu karnego, który dał im jeden punkt. Przez to przewaga ekipy z Gdańska nad warszawską Legią stopniała do zaledwie dwóch oczek. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Lechia remisuje z Wisłą 1:1!

• Lechia miała jeszcze rzut wolny, ale piłka wylądowała w rękach Żynela.

• Błażej Augustyn poza boiskiem. Za niego Steven Vitoria.

• Zderzyli się głowami Błażej Augustyn i Alan Uryga. Kolejna dłuższa przerwa w grze.

• Niepewne zachowanie Żynela na piątym metrze. Jeszcze jeden korner dla Lechii.

• Akcja Lechii lewą stroną. Haraslin zagrał do Mladenovicia, ten wywalczył rzut rożny.

• Uderzenie z dystansu Stevanovicia spokojnie łapie Kuciak.

• Interweniował na przedpolu Bartłomiej Żynel, faulował go Sobiech. Mamy kolejną przerwę w grze.

• Jakub Arak faulem przerwał kontrę Wisły. Długo leży na boisku Varela, a napastnik Lechii ogląda żółtą kartkę.

• Aż siedem minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Teraz to goście mogli prowadzić! Płocczanie wyprowadzili świetną kontrę, Varela wycofał piłkę do Stevanovicia, lecz ten w dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Gorąco pod bramką Wisły! Dośrodkował w pole karne z lewej strony Haraslin, przed bramką zapanowało spore zamieszanie, ale Nalepa z bliska trafił w Żynela, a potem arbiter odgwizdał faul na jednym z graczy Wisły.

• Sporo miejsca na lewej stronie miał Haraslin. Wbiegł w pole karne i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Do celu brakło sporo.

• Ricardinho został trafiony w twarz przez Błażeja Augustyna. Stoper Lechii został upomniany żółtą kartką.

• Dwójkowa akcja Furmana i Ricardinho. Ostatecznie piłka ląduje jednak w rękach Kuciaka.

• Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Opuszcza boisko Giorgi Merebaszwili, zastępuje go Ivan Stevanović.

• Wyrównujący gol wcale nie zadowala Lechii - gospodarze walczą tutaj o trzy punkty. Podanie w kierunku Jakuba Araka była jednak za mocne i spokojnie złapał piłkę Żynel.

• Lechia po czerwonej kartce dla Kuświka długo atakowała i dopięła swego! Bartłomiej Żynel wyczuł intencje Flavio Paixao, piłka poszła po rękach rezerwowego bramkarza Wisły, ale potem wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! PAIXAO!

• Rzut karny dla Lechii! Jake McGing faulował Artura Sobiecha.

• Kolejna indywidualna akcja Haraslina! Skrzydłowy Lechii otrzymał piłkę na lewej stronie, minął dwóch rywali, ale potem zablokował go w ostatniej chwili Igor Łasicki.

• Uderzenie z dystansu Vareli, spore problemy z kozłującą piłką miał Kuciak. Odbił futbolówkę przed siebie, ale nie było w polu karnym Lechii nikogo, kto mógłby pokusić się o dobitkę.

• Zdecydowanie najczęściej faulowanym graczem w tym meczu jest Giorgi Merebaszwili. Teraz gracz Wisły długo leży na boisku.

• Piotr Stokowiec wzmacnia atak. Pojawił się na boisku drugi nominalny napastnik, Jakub Arak, który zmienił Daniela Łukasika.

• Druga zmiana w Wiśle. Opuścił boisko Justinas Marazas, za niego najlepszy strzelec zespołu, Ricardinho.

• Makowski starał się dośrodkowywać, ale wyszedł mu z tego strzał. Niewiele brakowało, aby na dodatek trafił do siatki. Ostatecznie piłka przeszła jednak obok słupka.

• Lechia miała wcześniej rzut wolny (Varela starał się zabrać piłkę, aby gospodarze nie wznowili szybko gry). Wreszcie go rozegrano - po ziemi strzelał Mladenović, spokojnie piłkę złapał Żynel.

• Po całym zamieszaniu sędzia ukarał też Giorgiego Merebaszwiliego.

• Filip Mladenović ukarany tylko żółtą kartką. Przez to nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu.

• [b]Teraz puściły nerwy Filipowi Mladenoviciowi, który uderzył Nico Varelę! Zagotowało się teraz na boisku, piłkarze obu drużyn skoczyli do siebie i musi uspokajać ich arbiter!

• WISŁA PŁOCK ZNÓW MUSI GRAĆ W OSŁABIENIU! Bardzo źle zachował się teraz Grzegorz Kuświk, który ostro faulował Mladenovicia. Arbiter ukarał go drugą żółtą kartką, "Nafciarze" w kolejnym meczu muszą radzić sobie w dziesiątkę!

• Lukas Haraslin już mógł walnie przyczynić się do wyrównania! Dostał piłkę na lewej stronie od Łukasika, wpadł w pole karne i próbował strzelać. Wyszło z tego dośrodkowanie do Paixao, który z najbliższej odległości fatalnie pudłuje!

• Tak jak można się było spodziewać, gospodarze przejęli inicjatywę i starają się wyrównać. Na razie w ich grze brakuje jednak konkretów.

• Losy meczu ma odmienić Lukas Haraslin. Pojawił się właśnie na boisku w miejsce Konrada Michalaka.

• Lechia w tym sezonie na własnym boisku nie przegrała. Ekipa Piotra Stokowca zanotowała w lidze dziewięć zwycięstw i trzy remisy. Czy lider dziś po raz pierwszy ulegnie w Gdańsku?

• Od 30. minuty Wisła jest zdecydowanie aktywniejszym zespołem na boisku. Goście nie byli tu faworytami, ale to właśnie oni wychodzą na prowadzenie! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Nico Varela, w polu karnym najwyżej wyskoczył Alan Uryga i mocnym strzałem głową nie dał szans Dusanowi Kuciakowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! ALAN URYGA!

• Teraz Merebaszwili był przytrzymywany na wysokości pola karnego. Będzie dobra sytuacja dla gości z rzutu wolnego.

• Po drugiej stronie boiska zablokowany został Merebaszwili. Gruzin jest na razie jednym z najaktywniejszych piłkarzy na boisku. Konkurencja nie jest jednak duża.

• Mogło być groźnie pod bramką Wisły. Dobrze dośrodkował w pole karne z prawej strony Paixao, Sobiech zgrał piłkę głową do Michalaka, ale ten w dobrej sytuacji nie trafił czysto w futbolówkę.

• Zaskakująca zmiana na samym początku drugiej połowy. Na boisko nie wyszedł bramkarz Wisły, Thomas Daehne, który nabawił się kontuzji kolana. Zastąpił go Bartłomiej Żynel. Co ciekawe, zagrał w tym sezonie jeden mecz ligowy... z Lechią. "Nafciarze" wygrali wtedy 1:0.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Rozczarowuje na razie spotkanie w Gdańsku. Strzałów jest sporo, głównie z dystansu, ale zdecydowanie gorzej jest z celnością i realnym zagrożeniem pod którąś z bramek. Tak naprawdę ani Dusan Kuciak, ani Thomas Daehne nie musieli się na razie zbytnio wysilać. Taki wynik z pewnością nie zadowala Lechii, Wisła nie może raczej narzekać. Nam pozostaje mieć nadzieję, że druga część gry będzie zdecydowanie lepsza - zapraszamy na nią za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Miał piłkę w polu karnym Kuświk, ale nieco za mocno wypuścił sobie futbolówkę. Będzie jeszcze rzut rożny dla Wisły.

• Kolejny niecelny strzał z dystansu. Tym razem próbował Merebaszwili.

• Koledzy spodziewali się strzału Furmana, ten zdecydował się na dośrodkowanie. Od bramki zacznie Kuciak.

• Fila tuż przed polem karnym faulował Varelę. Będzie dobra okazja dla Wisły z rzutu wolnego.

• Wisła odpowiada za sprawą uderzenia z dystansu Furmana. Strzał był niecelny, lecz goście powinni mieć rzut rożny, bo piłka odbiła się od jednego z lechistów. Mały błąd popełnił teraz arbiter, nakazując Kuciakowi grę od bramki.

• Konrad Michalak dostał piłkę w polu karnym, lecz jego strzał zablokował jeden z obrońców.

• Dobra akcja Merebaszwiliego. Gruzin ruszył z piłką, podał do jednego z kolegów, potem otrzymał ją z powrotem i oddał strzał, ale zablokował go Michał Nalepa.

• Mocne uderzenie Makowskiego. Zdecydowanie za mocne - piłka przeleciała bardzo daleko od bramki.

• Dominik Furman uderzył w twarz Daniela Łukasika. Sędzia zdecydował się na pokazanie żółtej kartki kapitanowi Wisły.

• Szansa dla Wisły! Giorgi Merebaszwili bardzo dobrze minął dwóch rywali i zagrał na lewe skrzydło do Vareli. Ten miał sporo miejsca, wpadł z piłką w pole karne, lecz z ostrego kąta nie zdołał trafić w bramkę.

• Natychmiastowo odpowiedzieli też goście, wyprowadzając szybką kontrę. Furman dograł w pole karne do Kuświka, lecz strzał tego ostatniego był niecelny.

• Blisko gola Lechia! Michalak dośrodkował w pole karne w kierunku Kuświka, ten znalazł się tuż przed Daehne, ale nie zdołał trafić w piłkę i dobrze interweniował bramkarz Wisły.

• Nico Varela otrzymał od jednego z kolegów piłkę w polu karnym. Momentalnie znaleźli się jednak przy nim obrońcy Lechii i we dwóch bez problemu powstrzymali przeciwnika.

• Zagotowało się w polu karnym Wisły. Arbiter podyktował ostatecznie faul na Igorze Łasickim i piłkę mają goście.

• Grzegorz Kuświk bezpardonowo potraktował teraz Makowskiego. Napastnik Wisły upomniany żółtą kartką.

• Dobre podanie Konrada Michalaka do będącego w polu karnym Tomasza Makowskiego. Strzał tego drugiego został zablokowany, podobnie jak późniejsze uderzenie Fili.

• Piłkarze Lechii po przegranym meczu z Zagłębiem narzekali na to, że nie przepadają za grą w poniedziałki. Minął tydzień, lider znów musi grać na początku tygodnia i na razie znów rozczarowuje.

• Teraz nieco dłużej utrzymali się przy piłce goście. Pod bramkę Kuciaka się jednak nie zbliżyli.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Bez problemów złapał piłkę golkiper Wisły.

• Po dośrodkowaniu zrobiło się gorąco w polu karnym Wisły. Wyjaśnił sytuację Daehne, dobrze piąstkując piłkę.

• Ostry faul Angela Garcii na Jarosławie Kubickim. Zasłużona żółta kartka dla gracza Wisły.

• Teraz to Wisła Płock miała rzut wolny po faulu na Dominiku Furmanie. Dośrodkowywał sam poszkodowany, a Dusan Kuciak spokojnie wypiąstkował piłkę.

• Obrońcy Wisły zablokowali najpierw Sobiecha, a potem Flavio Paixao. Lechia nadal miała jednak piłkę, a po interwencji Angela Garcii gospodarze mają kolejny rzut rożny.

• Złe dośrodkowanie z prawej strony Karola Fili. Od bramki zacznie Daehne.

• Piłka na prawą stronę do Konrada Michalaka. Piłkarz Lechii był jednak na spalonym.

• Wysokim pressingiem gra na razie Lechia, Wisła ma problemy, aby wyjść z piłką z własnej połowy.

• Już po kilkudziesięciu sekundach gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu w pole karne Flavio Paixao zgrał piłkę do Artura Sobiecha, ten uderzył z bardzo ostrego kąta, ale dobrze interweniował Thomas Daehne. Rzut rożny nie przyniósł za to większego zagrożenia.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Wisły. Goście w niebieskich strojach, Lechia na biało-zielono.

• Gramy!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Wojciech Myć. Wraz z asystentami wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Wisła Płock po szalonym meczu pokonała ostatnio Cracovię, ale ekipa Kibu Vicuni nadal jest w strefie spadkowej. "Nafciarze" do bezpiecznego miejsca tracą tylko punkt, lecz dzisiaj o jakąkolwiek zdobycz będzie im z pewnością bardzo trudno.

• W poprzedniej kolejce Lechia przegrała po raz pierwszy od szesnastu kolejek. Drużyna Piotra Stokowca wciąż jest liderem LOTTO Ekstraklasy, choć po zwycięstwie Legii nad Arką przewaga biało-zielonych nad ekipą z Warszawy stopniała do zaledwie jednego punktu. Po dzisiejszym meczu znów mogą być to jednak cztery "oczka".

• Rezerwowi Wisły: Bartłomiej Żynel, Oskar Zawada, Krysian Miś, Ricardinho, Jakub Łukowski, Ivan Stevanović, Patryk Stępiński

• Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Steven Vitoria, Michał Mak, Lukas Haraslin, Mateusz Żukowski, Mateusz Sopoćko, Jakub Arak

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. Większych zaskoczeń nie ma - w Lechii tylko jedna zmiana, za Michała Maka gra Konrad Michalak. Roszady konieczne były w Wiśle, bo czerwone kartki dostali Adam Dźwigała i Cezary Stefańczyk, a z powodu zapisu w umowie zagrać nie może wypożyczony z Lechii Ariel Borysiuk. W pierwszej jedenastce znaleźli się Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga i Giorgi Merebaszwili.

• Na zakończenie 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie na własnym stadionie Wisłę Płock. Początek tego spotkania już o 18:00. Na relację na żywo zaprasza Maciej Pietrasik.

Paweł Stankiewicz

Lechia Gdańsk - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Lechia Gdańsk - Wisła Płock ONLINE. W sobotę Legia do jednego punktu zmniejszyła dystans do Lechii, ale zespół Piotra Stokowca czeka pojedynek z przedostatnią w tabeli Wisłą Płock. Czy biało-zieloni po porażce w Lubinie sięgną po komplet punktów? Relacja LIVE w GOL24!

Lechia Gdańsk - Wisła Płock ONLINE

Piłkarze Lechii Gdańsk muszą uciekać przed goniącą Legią Warszawa. Mistrzowie Polski zwyciężyli w Gdyni z Arką i mają już tylko punkt straty do biało-zielonych. Przed poniedziałkowym meczem Lechia ma swoje problemy. Sztab szkoleniowy wciąż nie będzie mógł skorzystać z Patryka Lipskiego oraz Joao Nunesa.

- Obaj nadal nie trenują z drużyną - wyjaśnia trener Lechii. - W przypadku Joao groźnie wyglądał jego uraz. Patryk z kolei wciąż odczuwa skutki faulu Kamila Drygasa w spotkaniu z Pogonią. Każdy ma swoje problemy i my też musimy sobie poradzić z sytuacją. Jednak te dwie kontuzje oraz dopiero powoli wracający do treningu Mateusz Lewandowski, nie dają mi komfortu.

Trener Lechii ma też ból głowy w kontekście gry ofensywnej. Artur Sobiech dostaje szanse w pierwszym składzie od początku rundy wiosennej i jeszcze ani razu nie trafił do bramki. Szkoleniowiec na razie nie przewiduje zmiany i z Wisłą to Artur zapewne zagra w ataku, ale cierpliwość Stokowca ma też swoje granice i jeśli Sobiech nie zacznie strzelać, to wkrótce do ataku może wrócić Flavio Paixao.

- Napastnika rozlicza się z bramek i jak ktoś ich nie strzela, to musi liczyć się z konsekwencjami. Ja patrzę na zespół całościowo, a Artur to ważne ogniwo i jest bliski strzelenia gola. Pracuje dla drużyny i nie mogę ocenić go negatywnie. Z faktami jednak trudno dyskutować i pracujemy nad jego skutecznością. Przed nami najważniejsze mecze i wierzę, że będziemy mieli z niego dużo pożytku - uważa Stokowiec.

Płocka Wisła z pewnością ma kłopoty przed meczem w Gdańsku skoro nie zagrają Dźwigała, Borysiuk, a także Cezary Stefańczyk, który został zdyskwalifikowany na pół roku. Może być za to mocniejsza w ofensywie, bowiem gotowi do gry mają być Ricardinho oraz Giorgi Merebaszwili.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock?

Nie zagrają:

Lechia Gdańsk: Patryk Lipski, Joao Nunes, Rafał Wolski.

Wisła Płock: Cezary Stefańczyk, Adam Dźwigała, Ariel Borysiuk.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Spotkanie Lechii z Wisłą Płock pokaże Eurosport 2. Wstęp do meczu od 17:30. Transmisja na żywo o 17:55. Prosto z Gdańska komentuje duet: Julian Kowalski – Sławomir Chałaśkiewicz. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na Eurosport Player. Relacja LIVE w GOL24!

18:00 Lechia Gdańsk - Wisła Płock Eurosport 2