Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać? Transmisja TV. Gdańszczanie zagrają o przedłużenie marzeń

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

Lechia Gdańsk

1

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu. Lechia remisuje z Zagłębiem Lubin (1:1). Na bramkę Lubomira Guldana tuż przed przerwą podpowiedział - na kwadrans przed końcem meczu - rezerwowy Michał Mak.

• Niespodziewanie futbolówka znalazła się pod nogami Błażeja Augustyna. Ten zdołał uderzyć, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Szalejący prawym skrzydłem Michał Mak wywalczył aut na wysokości "szesnastki" gości. Lukas Haraslin będzie wrzucał.

• Dobrze powalczył w defensywie, tuż przed własnym polem karnym, Jarosław Kubicki. Wygarnął czysto piłkę spod nóg Patryka Tuszyńskiego, za co został nagrodzony brawami.

• Karol Fila ratuje remis Lechii! Po zagraniu z prawej strony upadający Patryk Tuszyński uderza i piłkę zdołał musnąć Dusan Kuciak. Ta turlała się w stroną bramki, ale wcześniej wspomniany Karol Fila wybija ją na uwolnienie!

• Mariusz Złotek dolicza co najmniej 5 minuty do drugiej połowy.

• Korner dla Zagłębia. Niezła centra Filipa Starzyńskiego akurat tam, gdzie nie było jego kolegów.

• I ostatnia zmiana w Lechii. Daniel Łukasik opuszcza plac gry, jego miejsce zajmuje Steven Vitoria.

• Jakub Tosik wchodzi za Filipa Jagiełłę

• Błażej Augustyn wyskakuje najwyżej do centry Filipa Mladenovicia. Główkuje jednak tuż obok bramki!

• Lubinianie ratują się wybiciem na rzut rożny. I po nim jeszcze jeden.

• Michał Mak pada na murawę w polu karnym po starciu z Damianem Oko. Sędzia widział faul defensora Zagłębia przed "szesnastkę\a". Rzut wolny i żółta kartka.

• Patryk Lipski wyszedł sam na sam z Konradem Lipskim. zamiast decydować się na strzał z ok. narożnika pola bramkowego, "szukał" podaniem Lukasa Haraslina. Nie "znalaz"ł go.

• ... i Alan Czerwiński również upomniany przez sędziego

• Żółta kartka dla Filipa Mladenovicia...

• Zagłębie mogło, a właściwie powinno prowadzić! Bartłomiej Pawłowski świetnie podaje do Filipa Starzyńskiego, który "nawinął" rywala, ale jego strzał broni Dusan Kuciak!

• Nieudany strzał Patryka Lipskiego zamienił się w idealną asystę. Trudną piłkę opanował Michał Mak, który upadają kieruje piłkę do siatki z bliska między nogami Konrada Forenca!

• LECHIA WYRÓWNUJE! MICHAŁ MAK!!!

• 12 511 widzów na stadionie.

• "Żółtko" na koncie Bartosza Ślisza za dyskusje.

• Alan Czerwiński zmienia Damjana Bohara.

• Żółta kartka dla Filipa Jagiełły za faul.

• Idealne, mierzone dośrodkowanie w pole karne Filipa Mladenovcia z rzutu wolnego. Sęk w tym, że akurat tam, gdzie było trzech piłkarzy Zagłębia.

• Filip Mladenović przedarł się lewą stroną. Podaje - niemal z linii końcowej - na bliższy słupek do Flavio Paixao, ale uprzedził go Damian Oko.

• Daniel Łukasik centruje w pole karne do Michała Maka, który zgrywa piłkę do nikogo. Konrad Forenc z "piątki".

• Kąśliwe uderzenie Michała Nalepy z rzutu wolnego. Piłka skozłowała przed bramkarzem i mogła sprawić psikusa. Konrad Forenc nie dał się zaskoczyć.

• Nie tym razem. Trafia w mur.

• Patryk Tusyński faulowany ok. 25 metrów od bramki Lechii. Idealna pozycja dla Filipa Starzyńskiego.

• Maciej Dąbrowski zmienia Sasę Balicia.

• Kolejny raz, w ciągu kilku minut, opatrywany jest Sasa Balić. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana. Na rozruchu jest już Maciej Dąbrowski.

• Po chwili Flavio Paixao przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Rzut wolny dla Lechii z ok. prawego narożnika pola karnego. Po "wystawce" Filip Mladenović uderza obok bmuru. Na 5. metrze zdołał ją trącić Lukas Haraslin, ale broni Konrad Forenc!

• 11/4 Strzały/strzały celne 5/2

• ... a za Tomasza Makowskiego na murawie pojawia się Patryk Lipski.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Michał Mak zmienia Konrada Michalaka...

• Daniel Łukasik uderza nad murem i bramką Konrada Forenca.

• Lubomir Gulnda skosił Lukasa Haraslina jak trawą na wiosnę tuż przed polem karnym. Słuszna żółta kartka.

• Flavio Paixao niecyzsto trafia w piłkę, chcąc uderzyć z woleja. Może go tłumaczyć fakt, że nabiegał Konrad MIchalak, który mógłby dostać od Portugalczyka.

• A na trybunach jest m.in. Sławomir Peszko.

• Przerwa w grze. Na murawie siedzi Sasa Balić, który ucierpiał w starciu z rywalem. Po interwencji sztabu medycznego na moment musi opuścić plac gry.

• Nie wszystko wychodzi tak, jak chcemy

• Bartłomiej Pawłowski dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Po ladze sprzed włąsnej bramki na spalonym był teraz Flavio Paixao.

• Nie powiódł się tak piłkarzy Piotra Stokowca. Konrad Forenc wznawia grę z "piątki".

• Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut wolny. Po centrze Filipa Mladenovicia pewnie i spokojnie interweniuje Konrad Forenc.

• Druga polowa rozpoczęta .

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lechia - Zagłębie Lubin. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Lubomira Guldana w 44. minucie.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi w Gdańsku z Lechią po bramce Lubomira Guldana tuż przed przerwą!

• Dopisało szczęście gościom tuż przed końcem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego piłka znalazła się pod nogami kapitana "Miedziowych", który mocnym strzałem z bliska kieruje piłkę do siatki!

• GOL (DO SZATNI) DLA ZAGŁĘBIA! LUBOMIR GULDAN!!!

• Flavio Paixao na spalonym.

• Ciężar gry przeniósł się na drugą połowę. Zagłębie wywalczyło rzut rożny, po którym anemiczny strzał Sasy Balicia broni Dusan Kuciak.

• Konrad Forenc pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

• Momentami z uporem maniaka Bartłomiej Pawłowski próbuje przedrzeć się środkiem. Tym razem jego strzał z dystansu w znacznej odległości mija bramkę Dusana Kuciaka.

• Rzut wolny dla Zagłębia. Niezła centra Filipa Starzyńskiego, ale radzą sobie gdańszczanie.

• Konrad Michalak podaje nie w tempo w pole karne. Za dużo niedokładnych dośrodkowań w tym spotkaniu....

• 7/4 Strzały/strzały celne 1/0

• Jeszcze jeden stały fragment gry dla piłkarzy Piotra Stokowca. Michał Nalepa uderza z wywrotki obok bramki .

• Korner nie przynosi zagrożenia.

• Jarosław Kubicki minimalnie chybił! Po podaniu Filipa Mladenovicia uderza zza linii 16. metra tuż nad poprzeczką! Po drodze był rykoszet - gdyby nie on, to Konrad Forenc wyciągałby piłkę z siatki!

• Gdynianie radzą sobie z rzutem rożnym "Miedziowych".

• Dusan Kuciak paruje piłkę na korner po strzale Bartłomieja Pawłowskiego.

• Jarosław Kubicki rozrzuca akcję do prawej strony, gdzie Konrad Michalak nie poradził sobie z Filipem Jagiełło. "Miedziowi" z "piątki".

• Składnie zapowiadała się kontra Lechii lewą stroną. Zupełnie nieudane zagranie w pole karne Lukasa Haraslina i kolejna niepewna interwencja Damian Oko. Nastrzelił Lubomira Guldana i kibice Lechii protestują - domagali się rzutu karnego. Sędzia "puszcza" grę.

• Kolejna wrzutka Konrada Michalaka między Flavio Paixao i Lukasa Haraslina. Górą był jednak Bartosz Kopacz.

• Konrad Michala wrzuca na bliższy słupek do nikogo. Nerwowo interweniował Damian Oko, który wybija przed chcącym złapać piłkę Konradem Forencem.

• Lubinianie oddalili grę od własnej połowy. Jednak z faulem - Patryk Tuszyński powalił Michała Nalepę.

• Po chwili Filip Mladenović uderza z lewej strony "szesnastki" tuż nad dalszym spojeniem!

• Konrad Forenc minął się z piłką na 14. metrze, co chciał wykorzystać Lukas Haraslin. Dopadł do niego Damian Oko, który przyblokował skrzydłowego Lechii. Ten zdołał jednak uderzyć i trafia w lewy słupek!

• Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia dalekie od ideału. Posłał piłkę po cięciwie hen wysoko, a powinien po cięciwie.

• W odpowiedzi lewą stroną ruszył Filip Mladenović. Jego podanie przed bramkę przerywa Damian Oko. Korner nie przynosi zagrożenia; jeszcze interweniował Konrad Forenc

• Patryk Tuszyński w roli prawoskrzydłowego. Nie poradził sobie z Danielem Łukasikiem i ostatecznie Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

• Nieudany atak skrzydłem Bartosz Ślisza. Lechia wznawia grę z autu.

• Skrzydłowy szybko doszedł do siebie i bardzo szybko miał szansę, by wpisać się na listę strzelców! Słowak dopada do piłki po nieudanej interwencji Damiana Oko, ale strzałem z woleja przenosi piłkę nieznacznie nad poprzeczką!

• Przerwa w grze. Na murawie leży Lukas Haraslin, który ucierpiał w starciu z Bartoszem Kopaczek. Konieczna jest inwencja sztabu medycznego.

• Ciut za mocne zagranie na wolne pole do napastników Lechii. Pewnie poza "szesnastką" interweniuje Konrad Forenc.

• Flavio Paixao przedziera się środkiem i poradził sobie w polu karnym z Sasą Baliciem. Portugalczyk uderza jednak wysoko nad bramką.

• Szybka strata i piłkę przejmuje Zagłębie. Atak skrzydłem Bartosz Ślisza powstrzymuje Filip Mladenović.

• Na gwizdek Mariusza Złotka ze środka zaczynają gospodarze!

• Czas na losowanie stron. Kapitanami są Flavio Paixao i Lubomir Guldan.

• Przy dźwiękach "Hey Jude" obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• W rundzie jesiennej (na tym obiekcie) Lechia zremisowała z Zagłębiem (3:3), chociaż prowadziła trzema bramkami po hattricku Artura Sobiecha. Na jego trafienia, po zmianie stron, odpowiedzieli Damjan Bohar, Filip Starzyński (z rzutu karnego) i Jakub Mares

Natomiast w Lubinie wygrało Zagłębie (2:1). Gole - Filip Starzyński z rzutu karnego i Damjan Bohar, a dla Lechii honorowe trafienie zanotował Jarosław Kubicki.

Jak będzie dzisiaj?

• Szału nie ma

• Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović - Patryk Lipski, Michał Mak, Joao Nunes, Egy Maulana Vikri, Steven Vitoria, Mateusz Żukowski.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 63 punktów. W ostatnich pięciu spotkaniach aż czterokrotnie schodzili z boiska pokonali, ale na pewno Lechia będzie na podium. Na którym miejscu? Na razie traci 4 punkty do Legii (dzisiaj zremisowała u siebie z Pogonią) a liderem jest Piast (68).

Z kolei Zagłębie jest na 6. miejscu. Do dzisiejszego rywala traci 12 "oczek". "Miedziowi" tracą po 3 punkty do Cracovii i Jagiellonii, a mają dwa "oczka" przewagi nad Lechem, a nad Pogonią - trzy.

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski - Alan Czerwiński, Daniel Dziwniel, Maciej Dąbrowski, Jakub Mares, Łukasz Poręba, Jakub Tosik.

• Po 36 latach Lechia zdobyła Puchar Polski. Tak biało-zielonym dziękują kibice

• Witamy i zapraszamy na relację z Gdańska, gdzie już za 20 minut Lechia zmierzy się Zagłębiem Lubin!

red

©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. W ostatnim niedzielnym meczu Lotto Ekstraklasy do Gdańska przyjedzie Zagłębie Lubin, które walczy o awans do europejskich pucharów. Czy Lechia przedłuży marzenia o zdobyciu mistrzostwa? Relacja LIVE na GOL24!

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE

Ostatnie tygodnie dla Lechii są niczym sinusoida. Gdańszczanie zdobyli Puchar Polski, dzięki czemu zapewnili sobie udział w eliminacjach do europejskich pucharów. Jednak w tym samym czasie przegrali z Legią i Cracovią, co w praktyce oznacza, że najprawdopodobniej muszą się pożegnać z marzeniami o zdobyciu Mistrzostwa Polski.

Atutem Lechii na pewno będzie gra przed własną publicznością, gdzie dotąd zdobyła 37 punktów. Dla gdańszczan ważna będzie żądza rewanżu, bowiem w dwóch poprzednich meczach w tym sezonie nie wygrali z Zagłębiem - porażka w Lubinie 1:2 i remis u siebie 3:3.

Lechia - Zagłębie TRANSMISJA. Trudny okres lubinian

„Miedziowi” tracą co prawda tylko trzy punkty do czwartego miejsca, które po wygraniu Pucharu Polski przez Lechię Gdańsk na pewno da przepustkę do gry w eliminacjach Ligi Europy, ale mają też najtrudniejszy terminarz. Wizyta w Gdańsku będzie trudna dla lubinian z kilku względów. Jednym z nich będzie zapewne osoba trenera gdańszczan Piotra Stokowca, który pracując w Lubinie prowadził większość piłkarzy stanowiących obecnie o sile Zagłębia.

- Jest to bardzo dobra drużyna, która w 98 proc. została wyselekcjonowana przez mój sztab. Nie chciałbym nikomu nic umniejszać, ale może poza Damjanem Boharem są to zawodnicy, których ja sprowadzałem do klubu, albo wchodzili do pierwszej drużyny z akademii czy rezerw. Fajną pracę wykonuje tam teraz trener Ben van Dael i choć nie wiem, jak to się potoczy dalej, to mam pewną satysfakcję, bo pozostawiłem po sobie silny fundament

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Przewidywane składy:

Lechia: Kuciak – Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Lipski, Łukasik – Haraslin, Sobiech, Michalak

Zagłębie: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Slisz, Jagiełło – Pawłowski, Starzyński, Bohar - Tuszyński

Dobrą wiadomością dla obu trenerów jest brak zawieszeń i nowych kontuzji, bo zabraknie tylko nieobecnych od dawna Jakuba Araka i Rafała Wolskiego po stronie gospodarzy oraz Dominika Hładuna wśród gości.

SĘDZIA - Mariusz Złotek(Stalowa Wola)

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania grupy mistrzowskiej 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin od 17:55 przeprowadzi CANAL+, CANAL+ Sport, TVP 2, TVP Spot. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:35. Relacja LIVE w GOL24.

18:00 Lechia - Zagłębie Lubin TRANSMISJA Canal+ Sport, Canal+, TVP 2, TVP Sport