Lechia – Hannover LIVE! Czas na finałowe rozstrzygnięcie turnieju w Lublinie

jac
W półfinale Lechia wygrała po karnych z wicemistrzem Ukrainy i uczestnikiem Ligi Mistrzów Jakub Hereta / Polska Press
Sezon jeszcze się nie zaczął, a Lechia Gdańsk już może sięgnąć po pierwsze trofeum. Od 17:30 będzie się mierzyć w finale towarzyskiego turnieju LOTTO Lubelskie Cup z trzynastym zespołem Bundesligi, Hannoverem 96.

Obecność tych zespołów w finale turnieju można uznać za małą niespodziankę. Raczej spodziewano się, że to Szachtar Donieck i AS Monaco zagrają o złoto. Tymczasem faworyzowanych Ukraińców pokonała Lechia, a Monakijczyków Hannover z Arturem Sobiechem w składzie.

Lechia nie miała łatwo z Szachtarem. Po pierwsze, rywal wystawił mocną jedenastkę - od początku grał choćby Darijo Srna, czy tercet Brazylijczyków: Taison, Alex Teixeira, Dentinho. Po drugie, na stadionie panował niewyobrażalny ukrop, a po trzecie, 90 minut nie wystarczyło, żeby awansować do finału (w regulaminowym czasie padł wynik 0:0). Zadecydowały o tym rzuty karne, które trwały bardzo długo. Trzeba było czekać aż do osiemnastej serii, by wyłonić zwycięzcę. W całym konkursie jedenastek Lechia zmarnowała dwie próby. Szachtar – trzy. Dwie z nich obronił debiutujący w gdańskim zespole Chorwat Marko Marić.

Jeżeli chodzi o drogę Hannoveru do finału, to trwała ona o wiele krócej. Otóż w pojedynku z AS Monaco wystarczyły standardowe dwie połowy. Kilka minut przed zakończeniem jedynego gola strzelił bowiem piętką Charlison Benschop. Co ciekawe, w przerwie ten zawodnik zmienił Artura Sobiecha. Niewykluczone więc, że to Polak zacznie dzisiaj mecz z ławki rezerwowych. Niemal pewny gry od początku spotkania jest za to były piłkarz Wisły Kraków, Marcelo.

Finał między Lechią a Hannoverem rozpocznie się o godzinie 17:30. Cztery godziny wcześniej usłyszymy natomiast pierwszy gwizdek w meczu o trzecie miejsce, w którym zagra Szachtar Donieck z AS Monaco.