Andrzej Wdowski
Lechia Tomaszów - Widzew
Lechia Tomaszów - Widzew Andrzej Wdowski
Mecz 3 ligi Lechia Tomaszów - Widzew Łódź zakończył się wynikiem 1:2

Dla Widzewa gole zdobyli: Mateusz Michalski w 13 min. i Daniel Świderski w 58 min., a dla Lechii - Jakub Rozwandowicz w 42 min.

W pojedynku drugiego w tabeli Widzewa z trzecią Lechią spodziewaliśmy się, że będzie to prawdziwy piłkarski bój, niestety, była to jedynie przeciętna potyczka. Zawód sprawili zwłaszcza piłkarze gospodarzy. Jeszcze do przerwy ich gra wyglądała nieźle, po przerwie natomiast zupełnie oddali inicjatywę Widzewowi, który w 58 min. po strzale Daniela Świderskiego wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca pojedynku.

Widzew wygrał zasłużenie. Był zespołem lepiej zorganizowanym, szybszym, agresywniejszym. Jego piłkarze wyprzedzali zamiary tomaszowian i przechwytywali większość piłek, wygrywali też z gospodarzami niemal wszystkie pojedynki powietrzne. W grze Lechii brakowało zaciętości, twardości, zdecydowania. Wśród gospodarzy dobrze bronił Mateusz Awdziewicz. Do przerwy trzykrotnie wyszedł obronną ręką w stuprocentowych sytuacjach, broniąc efektownie strzały dwukrotnie Daniela Świderskiego i raz Marcina Kozłowskiego.

Po tej ostatniej interwencji Lechia wyprowadziła kontrę i Jakub Rozwandowicz w 42 min. wyrównał stan meczu na 1-1.

Zapowiadając to spotkanie, napisaliśmy, że będzie to bój o fotel lidera III ligi. I tak się faktycznie stało. Szkoda tylko, że poziom tego pojedynku był znacznie niższy od tego jakiego oczekiwali kibice. A mecz ten śledziła w Tomaszowie Maz. rekordowa w tym sezonie liczba kibiców, ponad dwa tysiące. Zdecydowana większość to byli oczywiście fani Widzewa. Ich głośny doping sprawił, że łódzcy piłkarze mogli się czuć jakby grali na własnym stadionie.

Materiał oryginalny: Lechia Tomaszów - Widzew 1:2 [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki